تحصیل در مالزی – شهرهای مالزی

mala4

شهرهای مالزی

اطلاعات و فهرست شهرهای کشور مالزی

فهرست شهرهای مالزی
Rang Stadt Einwohner Verwaltungseinheit
سرشماری ۱۹۹۱ سرشماری ۲۰۰۰ تخمین ۲۰۰۶
۱. کوالالامپور ۱٫۱۴۵٫۰۷۵ ۱٫۲۹۷٫۵۲۶ ۱٫۴۸۲٫۳۵۹ کوالالامپور
۲. سوبانگ جایا ۷۸٫۴۹۴ ۴۲۳٫۳۳۸ ۹۵۴٫۲۶۶ سلانگور
۳. Port Klang ۳۶۸٫۲۲۸ ۶۳۱٫۶۷۶ ۹۳۶٫۶۶۴ سلانگور
۴. جوهور بهرو ۴۴۲٫۲۵۰ ۶۳۰٫۶۰۳ ۸۳۸٫۹۴۷ جوهور (ایالت)
۵. ایپوه ۴۶۸٫۷۶۵ ۵۷۴٫۰۴۱ ۶۹۲٫۲۴۷ پراک
۶. Ampang Jaya ۲۸۷٫۸۲۳ ۴۷۵٫۲۵۳ ۶۸۲٫۰۵۳ سلانگور
۷. کوچینگ ۲۷۷٫۳۴۶ ۴۲۳٫۸۷۳ ۶۰۲٫۱۱۳ ساراواک
۸. پتالینگ جایا ۳۵۱٫۷۱۹ ۴۳۸٫۰۸۴ ۵۳۵٫۷۶۳ سلانگور
۹. شاه عالم ۱۱۶٫۸۲۴ ۳۱۹٫۶۱۲ ۵۲۱٫۲۱۹ سلانگور
۱۰. کوتا کینابالو ۱۶۰٫۱۲۲ ۳۰۵٫۳۸۲ ۴۹۳٫۶۵۰ صباح
۱۱. سانداکان ۱۵۷٫۱۸۰ ۲۷۵٫۳۷۵ ۴۱۹٫۴۹۸ صباح
۱۲. Seremban ۱۹۳٫۰۰۹ ۲۹۰٫۹۹۹ ۳۹۰٫۶۴۷ نگاری سمبیلان
۱۳. Kuantan ۲۰۱٫۲۷۰ ۲۸۹٫۳۹۵ ۳۸۲٫۶۲۸ پاهانگ
۱۴. Batu Sembilan Cheras ۵۱٫۱۳۱ ۱۷۷٫۵۲۱ ۳۷۹٫۲۸۷ سلانگور
۱۵. Kajang-Sungai Chua ۹۹٫۹۱۴ ۲۰۷٫۳۲۲ ۳۵۵٫۰۹۲ سلانگور
۱۶. Tawau ۱۲۴٫۶۸۳ ۲۱۳٫۹۰۳ ۳۲۷٫۷۳۰ صباح
۱۷. Kuala Terengganu ۲۲۸٫۶۵۹ ۲۵۵٫۱۰۹ ۲۹۰٫۳۱۲ ترنگگانو
۱۸. Kota Bahru ۲۳۴٫۶۰۴ ۲۵۲٫۷۱۴ ۲۸۳٫۶۵۷ کلانتان
۱۹. Selayang Baru ۱۳۴٫۵۳۵ ۱۸۷٫۷۳۳ ۲۴۲٫۱۷۹ سلانگور
۲۰. Miri (Stadt) ۱۰۲٫۹۶۹ ۱۶۷٫۵۳۵ ۲۴۱٫۹۴۳ ساراواک
۲۱. Sungai Petani ۱۱۷٫۷۳۴ ۱۷۴٫۴۵۴ ۲۴۰٫۵۸۱ کداح
۲۲. الور ستار ۱۶۵٫۱۱۳ ۱۸۶٫۵۲۴ ۲۲۲٫۷۱۱ کداح
۲۳. Bukit Mertajam ۱۲۲٫۰۴۴ ۱۶۵٫۴۲۲ ۲۲۱٫۸۸۲ پیننگ
۲۴. Taiping (Malaysia) ۱۸۶٫۷۹۱ ۱۹۹٫۳۳۰ ۲۲۰٫۵۸۹ پراک
۲۵. سیبو (مالزی) ۱۳۳٫۴۷۱ ۱۶۶٫۳۲۲ ۲۰۴٫۴۸۴ ساراواک
۲۶. Malakka ۱۱۲٫۸۷۳ ۱۴۹٫۵۱۸ ۱۸۷٫۱۱۱ Malakka (Bundesstaat)
۲۷. Kulim ۵۸٫۳۷۴ ۱۱۷٫۴۵۴ ۱۸۴٫۰۵۳ کداح
۲۸. Sekudai ۱۹٫۷۲۵ ۹۳٫۴۰۵ ۱۷۸٫۰۶۸ جوهور (ایالت)
۲۹. Kluang ۹۸٫۸۳۷ ۱۳۴٫۸۸۰ ۱۷۷٫۰۶۳ جوهور (ایالت)
۳۰. George Town (Penang) ۲۱۹٫۳۷۶ ۱۸۰٫۵۷۳ ۱۷۶٫۵۱۶ پیننگ
۳۱. Bandar Penggaram ۸۴٫۵۳۸ ۱۲۳٫۲۳۷ ۱۶۳٫۴۵۲ جوهور (ایالت)
۳۲. بینتولو ۵۲٫۰۲۰ ۱۰۲٫۷۶۱ ۱۶۳٫۳۸۰ ساراواک
۳۳. Pasir Gudang ۲۸٫۲۲۰ ۸۹٫۳۱۷ ۱۶۱٫۳۵۵ جوهور (ایالت)
۳۴. Sungai Ara ۶۸٫۵۴۷ ۱۱۲٫۲۹۳ ۱۴۷٫۱۴۶ پیننگ
۳۵. Gelugor ۵۴٫۸۴۹ ۹۸٫۷۴۸ ۱۴۴٫۳۷۰ پیننگ
۳۶. Rawang ۲۳٫۷۹۰ ۶۵٫۷۶۹ ۱۳۵٫۴۱۰ سلانگور
۳۷. Bandar Maharani ۷۰٫۶۳۷ ۱۰۲٫۲۷۳ ۱۳۳٫۵۳۲ جوهور (ایالت)
۳۸. Taman Greenwood ۴۱٫۷۶۸ ۷۹٫۷۱۱ ۱۲۵٫۵۸۰ سلانگور
۳۹. Ayer Itam ۷۹٫۱۷۶ ۹۵٫۸۹۵ ۱۱۸٫۹۰۱ پیننگ
۴۰. Lahad Datu ۴۵٫۰۸۴ ۷۴٫۶۰۱ ۱۱۲٫۶۴۰ صباح
۴۱. Butterworth (Malaysia) ۹۴٫۲۳۱ ۹۹٫۲۲۷ ۱۰۸٫۸۹۳ پیننگ

 

کوالالامپور در مالزی

کوالالامپور به عنوان پایتخت مالزی اولین انتخاب افراد خارجی عضو برنامه MM2H برای زندگی است.از آنجا که کوالالامپور شهری مدرن و توسعه یافته است اغلب مردم زندگی در آن را ترجیح می دهند. مناطق مسکونی مورد علاقه آنها،  مجتمع های آپارتمانی و آپارتمانهایی که دارای ورودی  هستند زیرا در این مکانها  آنها احساس امنیت بیشتری می کنند.

کوالالامپور یا KL پایتخت و مرکز مالزی است . در زبان محلی به آن muddy estuary (مدخل رودخانه گل آلود) می گویند زیرا این منطقه در امتداد دو رود خروشان Klang و Gombak واقع شده است . در سال ۱۸۹۶ کوالالامپور به عنوان پایتخت مالزی معرفی شد.

در قلب این شهر مسجد ، موزه ، محله چینی ها و هندی ها و بسیاری مغازه های خرید را مشاهده می کنیم. در مرکز شهر معماری عجیب برجهای دوقلوی پتروناس را می بینید و می توان با قدم زدن در میان اکواریوم KLCC  زندگی در عمق دریا را دید.

اگر یک روز در شهر قدم بزنید می توانید از اماکنی مانند پارک پروانه ها ، باغ گلها ، پارک پرندگان کوالالامپور ، باغ Orchid ، باغ داروهای گیاهیBotanical  و باغ و دریاچه Titiwangsa جایی که به چشم مالزی معروف است بازدید کنید.

هنگامی که در شهر مشغول گشت و گذار هستید می توانید انواع غذاهایی بومی مالایی ، هندی ، چینی ، انواع fast food ها و غذاهای شرقی و غربی، مدیترانه ای را امتحان کنید.

شهرهایی چونcyber Jaya  و Putra Jaya  در نزدیکی کوالالامپور قرار دارند که بازدید از هر کدام از این شهرها شما را به درکی عمیق تر از فرهنگ باستانی مالزی می رساند .

پینانگ(Penang)

یکی دیگر از شهرهای پرطرفدار مالزی پیننگ است که مقصدی توریستی است و از نظر امکانات رفاهی بسیار مجهز بوده و یکی از امتیازات آن نزدیکی به دریا است که با سکونت در آن جا می توانید از مناظر دریا بهره ببرید. بسیاری از متقاضیان برنامه مالزی خانه دوم من MM2H این مکان را برای زندگی انتخاب می کنند.   اولین گروه مردمی که مالزی را برای اقامت انتخاب کرده بودند در مناطقی مانند پیننگ ساکن شده بودند.   پیننگ  همیشه به عنوان یکی ار مناطق توریستی مالزی ارتباط تاریخی قوی با گذشته دارد.  همچنین بسیاری از توریست ها بدون آنکه از کوالالامپور دیدن کنند مستقیم به پیننگ می روند.

پینانگ دارای سواحل شنی زیبا و مناطق تفریحی و توریستی فراروانی می باشد  که در زیر به برخی اشاره شده است:

یکی از مکانهای دیدنی معابدی است که در این شهر ساخته شده است مانند معبدی که گفته می شود آرامگاه عابدی بزرگ بوده است .معماری معبد Kek Lok Si ترکیبی از معماری چینی، میانمار، تایلند است. این معبد بزرگترین معبد بودا در جنوب شرق آسیا است و یکی از زیباترین معابد بودا در جهان بشمار می رود. یکی دیگر از معابد بی نظیر بودایی ها در این منطقه معبد Wat Chaiya Mangkalaram است که یکی از جاذبه های توریستی منطقه نیز به شمارمی رود. مجسمه ی بودایی به ارتفاع ۳۳ متر از طلا در این معبد قرار دارد که سومین نوع خود در جهان به شمار می رود. این معبد در سال ۱۸۴۵ ساخته شده است.

یکی دیگر از مکانهای دیدنی در پینانگ باغ مربوط به گیاه شناسی است که در سال ۱۸۸۴ ساخته شده است و در نوع خود بی نظیر است و با جنگلهای بارانی محصور شده است و باعث آرامش ماهیچه های شما و بازشدن ذهن شما می شود .

از معابد تا طبیعت پینانگ همه مناطق دیدنی و جالب است.  از دیگر مناطق  پینانگ می توان به Chinatoewn، Little India،  Gurney Drive، Penang Peranakan Mansion، Khoo Kong Si clan house،  the tropical fruit farm  اشاره نمود.

برخی افراد شمال جزیره لنکاوی را برای سکونت انتخاب می نمایند. منطقه ای استوایی بسیار زیبا اما به خاطر داشته باشید این مکان اصولاً یک مکان توریستی است و چیزی بیش از آفتاب،   ماسه و دریا برای ارائه ندارد.

Johor Bahru مالزی

Johor Bahru پایتخت جنوبی ترین ایالت Johor در شبه جزیره است. جوهر شهری بزرگ و نسبتاً پیشرفته  که در مجاورت سنگاپور قرار گرفته است.  یکی از محلهایی که سنگاپوری ها زیاد به آن رفت و آمد دارند و در منطقه جنوبی جزیره اصلی بهترین شرایط زندگی را دارا است و با داشتن شرایط مطلوب زندگی به یکی از گرانترین شهرهای مالزی بدل گشته است. از آنجا که سنگاپور کشوری گران است بازدید کنندگان سنگاپوری از بودن در این منطقه و بازدید از فروشگاه ها و مناطق تفریحی احساس رضایت می کنند.

JB با خانه هایی مجلل، مغازه ها و فروشگاه های خوب، مراکز صنایع دستی ، بازار ، فروشگاه ها ، جایی که یک بازدید کننده می تواند هر چیزی را که می خواهد از مالزی تهیه کند در آنجا ببیند. Duty Free Zone یک تفرجگاه با تعداد زیادی فروشگاه است که تقریباً هر چیزی از شکلات، سیگار ، وسایل الکتریکی و الکترونیکی در آن یافت می شود . JB همچنین دروازه مالزی برای ورود به سنگاپور است . دسترسی به آن از طریق راه آهن، هوایی و زمینی ممکن است.

JB‌ از تعداد زیادی شهرک های کوچک ساخته شده که فاصله چندانی با هم ندارند و به راحتی می تواند در فضای آزاد قدم زد و از یک شهرک به قسمت دیگر رفت .

شهر کوچک Segamat  و درخت قهوه سودانى که سنبل غرور مالایی است و مکانی توریستی می باشد. این گیاه سبز رنگ با اینکه روی پوسته خارهایی دارد اما مغزی شیرین و لطیف دارد . مزه و بوی این میوه آن را به شاه میوه گیاهان تبدیل کرده است.

یکی دیگر از شهر های کوچک Pontian ، به خاطر آناناس هایش مشهور است . در این منطقه زمین های وسیعی را به کاشت آناناس اختصاص داده اند و در این منطقه چند کارخانه کنسرو سازی وجود دارد. اگر در یک روز آفتابی از این دهکده دیدن کنید حتماً یک لیوان شربت آناناس تازه میل کنید. می توانید در آبشار بسیار خنک  Kota Tinggi  که در ایالت Johor واقع شده شنا کرد. این آبشار با مناطق سرسبزی احاطه شده است مبداً این آبشار Gunung Panti است و آب این آبشار بسیار خنک و سرد است.

دیگر توقفگاه در این منطقه می تواند ساحل Desaru باشد که در فاصله کمی از Kota Tinngi قرار دارد . این ساحل بخاطر آب تمیز و روشنش معروف است.

ملاکا در مالزی :

ملاکا یکی از شهر های تاریخی مالزی است که تاریخچه مالزی از این ساختمان های قدیمی به خوبی مشخص است.  قبل از اینکه مالزی به استقلال برسد مستعمره پرتغالی ها و هلندی ها و سرانجام انگلستان بود . ملاکا به همان اندازه که در جهان به خاطر داشتن مکانهای تاریخی معروف است به خاطر داشتن غذاهای خوشمزه نیز معروف است . یکی از دلایلی که امروزه مالزی به این صورت در آمده این است که برای سالهای زیادی مستعمره چندین کشور بوده است و به همین خاطر مردم با نژاد ها ، زبانها و فرهنگ های متنوع در آن وجود دارد.

جزیره Borneo

برای زندگی در جزیره Borneo دو ایالت ها واقع در شرق مالزی ساباح و ساراواک باید تقاضای ویزایMM2H جداگانه نموده ، این دو ایالت  دارای جاذبه های زیادی هستند و برای کسانی که علاقه زیادی به طبیعت و دریا دارند بسیار مناسب است.

ساراواک Sarawak

Kuching مرکز ایالت ساراواک است که شهری زیبا و تاریخی به شمار می رود. اما در حال حاضر به نظر می رسد این شهر تمایل زیادی به جذب اعضاء برنامه MM2H ندارد.  در این مکان فقط ویزای ۳ ساله ارائه می شود برخلاف بقیه نقاط مالزی برخی از مردم با مشکلات زیادی در طول فرایند تقاضایشان مواجه شده اند.

ساراواک محل اصلی زندگی hornbill (پرنده ای رنگارنگ با نوک بسیار بزرگ) و محلی مناسب برای دوستداران طبیعت است. این منطقه دارای غارهای طبیعی بسیار بزرگی است که در جهان بی نظیرند. قایقهایی با سایبان های بسیار بزرگ ، مناظر طبیعی دیدنی که با سنگ آهک ساخته شده است، آبشار های کوچک، ساحل ها بکر و دست نخورده، مناطق وحش عجیب و غریب شما را به آن وا می دارید تا با تنفس در هوای تازه آن روح و جسم  خود را تازه کنید.

پارک های ملی حفاظت شده ، جنگلهای بارانی بسیار قدیمی ، از کوچکترین پرندگان تا بزرگترین حشرات در این اکوسیستم طبیعی در  Sarawak  یافت می شود.

Iban بزرگترین قبیله در Sarawak بخاطر مسکن های قدیمی خود که در حاشیه رودخانه واقع شده است مشهور است. ساختمانهایی به هم پیچیده که در ظاهر به یک ساختمان می ماند اما در اصل از هم جدا است .

از دیگر قبیله های این منطقه می توان به Bidayuh،Melanau و  Orang Uluاشاره کرد که هر کدام از این قبایل فرهنگ و رسوم مختص به خود را دارند.

اگر کسی فکر می کند که نیازمند آرامش روحی می باشد در Sarawak‌ کاملاً به هدف خود می رسد . موزیک آرامبخش این منطقه مرهم روح خسته شما است. به موزیک جاز بین المللی Miri که در جشن ها نواخته می شود یا به موزیک جشن جنگلهای بارانی که سالیانه برپا می شود به دقت گوش دهید.

مالزی جاز را به تمامی دنیا اروپا، استرالیا، آفریقا، آسیا  هدیه داده است . این موز