جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کالج زبان آلمانی در مجارستان

شما با ثبت نام در کالج زبان آلمانی در مجارستان می‌توانید فرصت‌های شغلی و تحصیلی بسیار زیادی در کشورهای آلمانی زبان به دست بیاورید. زیرا با تحصیل در این کالج‌ها، مدرک کاملا معتبری دریافت می‌کنید که در آن نشان می‌دهد که شما به زبان آلمانی تسلط دارید و می‌توانید در زمینه‌های شغلی مرتبط با حوزه موردعلاقه خود در کشورهای آلمانی‌زبان، مشغول به کار شوید.

همان طور که می‌دانید، زبان آلمانی یکی از زبان‌های مهمی شناخته می‌شود که در کشورهای مختلف به آن زبان صحبت می‌کنند. آلمان، اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ، ایتالیا، فرانسه و دانمارک برخی از کشورهایی هستند که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. 

بااین‌حال، برای شرکت در کالج های زبان آلمانی در مجارستان باید شرایط خاصی داشته باشید و همچنین هزینه‌های مورد نیاز آن را نیز بپردازید. در ادامه، به‌صورت مفصل درباره دوره زبان آلمانی در مجارستان و هزینه‌های آن صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما نیز قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان و شرکت در دوره‌های زبان آلمانی را دارید، حتما تا پایان همراه ما باشید. 

مزایای تحصیل دوره زبان آلمانی در مجارستان

ثبت نام در کالج زبان آلمانی در مجارستان مزایای بسیار زیادی برای همه افراد و به‌خصوص افراد خارجی دارد. در این قسمت، برخی از مهم‌ترین مزایای ثبت نام در این کالج‌ها را معرفی می‌کنیم تا بدانید که شما با ثبت نام در دوره زبان آلمانی در مجارستان و شرکت در این کالج‌ها، به چه مزایایی دست پیدا خواهید کرد. 

 • مناسب بودن هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی 
 • امکانات و تجهیزات تحصیل در کشورهای اروپایی 
 • امکان اقامت موقت در اروپا 
 • امکان دریافت اقامت دائم اروپا بعد از گذشت ۵ سال 
 • امکان تبدیل ویزا 
 • دستیابی به فرصت‌های تحصیلی و کاری متعدد در کشورهای آلمانی زبان 

شرایط اخذ پذیرش برای دوره زبان آلمانی در مجارستان

در ابتدای این مقاله نیز به اختصار گفتیم که برای تحصیل در دوره زبان آلمانی در مجارستان نیاز به داشتن برخی شرایط دارید.

شرایط اخذ پذیرش برای دوره زبان آلمانی در مجارستان

برخی از این شرایط دانش زبانی و برخی دیگر هم مربوط به شرایط سنی و سایر موارد این‌چنینی هستند. در ادامه، توضیح مختصری از مهم‌ترین شرایط تحصیل در کالج های زبان آلمانی مجارستان ارائه می‌دهیم. 

 • سن حداکثر ۳۸ سال 
 • مدارک تحصیلی کامل 
 • حداقل مدرک دیپلم برای متقاضیان کمتر از ۳۰ سال 
 • حداقل مدرک لیسانس برای متقاضیان کمتر از ۳۲ سال 
 • حداقل مدرک فوق لیسانس برای متقاضیان کمتر از ۳۸ سال 
 • تمکن مالی مناسب بر اساس نوع کالج 

همان طور که گفتیم، افراد بیشتر از ۳۸ سال نمی‌توانند برای تحصیل در کالج زبان آلمانی در مجارستان اقدام کنند. به علاوه، اگرچه داشتن مدرک زبان ضروری نیست، اما بهتر است آزمونی بدهید تا مشخص شود در چه سطحی از دانش زبان قرار دارید و بر همان اساس، به شما تدریس شود. 

معرفی دوره‌ های زبان آلمانی در مجارستان

به طور کلی، افراد باید بر اساس سطح خود در زبان آلمانی، به یکی از دوره ‌های زبان آلمانی در مجارستان وارد شوند.

معرفی دوره‌ های زبان آلمانی در مجارستان

این کالج‌ها زبان آلمانی را در سطوح مختلف پایه، متوسط و پیشرفته ارائه می‌دهند و شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، در یکی از دوره‌ها شرکت کنید. 

1. دوره زبان آلمانی سطح پایه (A1 و A2)

افرادی که هیچ دانشی از زبان آلمانی ندارند و می‌خواهند این زبان را یاد بگیرند، باید وارد سطح پایه شوند. در این سطح علاوه بر ارائه دروس مربوط به مکالمه و کارهای روزمره، با اصطلاحات دیگری نیز آشنا می‌شوند.

به طور کلی، کسانی که دوره پایه زبان آلمانی را در کالج می‌گذرانند، می‌توانند در مکالمات عادی و روزمره شرکت کرده و کارهای روزانه خود را بگذرانند. 

2. دوره زبان آلمانی سطح متوسط (B1 و B2)

دومین دوره از زبان آلمانی که باید در کالج بگذرانید، دوره متوسط است که وارد اصطلاحات تخصصی‌تر می‌شویم. این دوره برای کسانی مناسب است که تا حدودی نحوه برقراری ارتباط با زبان انگلیسی را یاد گرفته‌اند و می‌خواهند موضوعات تخصصی‌تر را به زبان آلمانی یاد بگیرند. در این شرایط، با تحصیل در کالج زبان آلمانی در مجارستان در سطح متوسط، می‌توانند تا حد زیادی درباره موضوعات موردعلاقه خود حرف بزنند و بسیار راحت‌تر با دیگران ارتباط برقرار کنند.

3. دوره زبان آلمانی سطح پیشرفته (C1 و C2)

در نهایت، دانشجویان زبان آلمانی در کالج مجارستان وارد سطح سوم، یعنی پیشرفته می‌شوند. در این سطح، آنها می‌توانند متون طولانی‌تر را مطالعه و درک کرده و اصطلاحات تخصصی و خاص‌تر را استفاده کنند. همچنین آنها می‌توانند در موضوعات آکادمیک و تخصصی شرکت کرده و نظرات خود را به‌راحتی بیان کنند. فارغ‌التحصیلان سطح پیشرفته زبان آلمانی در کالج های مجارستان، تسلط بسیار زیادی روی موضوعات مختلف دارند و به گستره واژگان بسیار زیادی دسترسی دارند. 

مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش در کالج زبان آلمانی در مجارستان

اگر شما هم برای شرکت در دوره زبان آلمانی در مجارستان وسوسه شده‌اید و می‌خواهید زبان آلمانی خود را تقویت کنید تا بتوانید راحت‌تر در کشورهای آلمانی زبان پیشرفت کنید، بهتر است در ابتدا مدارک لازم را آماده کنید. در ادامه، فهرست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در کالج های زبان آلمانی مجارستان را نام می‌بریم. 

 • پاسپورت معتبر 
 • مدرک تحصیلی آخر + ریز نمرات 
 • گواهی تمکن مالی 
 • رزومه 
 • سایر مدارک در صورت وجود مانند مدرک زبان یا مدرک شغلی و تحصیلی اضافی 

مدارکی که در قسمت آخر نام بردیم، شانس شما را برای دریافت پذیرش و تحصیل در کالج زبان آلمانی در مجارستان افزایش می‌دهند. پس در ابتدا همه مدارک موردنیاز را به‌صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی آماده کرده و آنها را برای کالج موردنظر خود آپلود کنید. 

هزینه کالج زبان آلمانی در مجارستان

به طور متوسط، هزینه کالج زبان آلمانی در مجارستان برای سنین مختلف، می‌تواند بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو متغیر باشد. این هزینه برای هر ترم محاسبه شده و شما باید برای وارد شدن به ترم جدید، برای ثبت نام در همان اول ترم، پول شهریه کالج را بپردازید.

هزینه کالج زبان آلمانی در مجارستان

به صورت سالیانه، هزینه کالج زبان آلمانی در مجارستان برای هر سال بین 6000 تا 8000 یورو متغیر است که نسبت به سایر دوره‌های زبان در سایر کشورهای اروپایی، این هزینه فوق‌العاده مقرون به صرفه‌تر به نظر می‌رسد. 

اخذ ویزای تحصیلی برای دوره زبان آلمانی در مجارستان

برای این که بتوانید در کالج های زبان آلمانی در مجارستان درس بخوانید، این امکان را دارید که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کرده و مهاجرت تحصیلی کنید. به این منظور، اقامت موقت کشور مجارستان را دریافت خواهید کرد و حتی می‌توانید بعد از این که دوره کالج شما به اتمام رسید، ویزای خود را تغییر داده و برای بازه زمانی طولانی‌تری در مجارستان بمانید یا حتی اقامت دائمی کشور را بگیرید. پس اگر شما هم به دنبال دریافت ویزای تحصیلی مجارستان هستید، شرکت در دوره ‌های زبان آلمانی در مجارستان می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. 

طول دوره زبان آلمانی در مجارستان

مدت زمان تحصیل زبان آلمانی در مجارستان بیشتر مواقع 2 ترم تحصیلی را در بر می‌گیرد که یعنی شما باید بین ۹ تا ۱۲ ماه زمان بگذارید تا بتوانید از کالج موردنظر خود در مجارستان برای تحصیل در زبان آلمانی فارغ‌التحصیل شوید.

طول دوره زبان آلمانی در مجارستان

البته نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که هر یک از سطوح زبان آلمانی در این بازه زمانی به طول می‌انجامد. یعنی اگر شما بخواهید هر سه سطح زبان آلمانی را از پایه تا پیشرفته بگذرانید، باید سه سال را در کالج باشید. 

معرفی کالج های زبان آلمانی مجارستان

در کشور مجارستان چندین کالج زبان آلمانی را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهند و علاقه‌مندان به این زبان می‌توانند  بعد از دریافت نامه پذیرش از طرف کالج و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، به این کشور مهاجرت کرده و در دوره‌ های زبان آلمانی شرکت نمایند. در این قسمت، به صورت مختصر برخی از بهترین و معتبرترین کالج های زبان آلمانی مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم و توضیح مختصری از هر یک ارائه می‌دهیم. 

کالج های زبان آلمانی در مجارستانشهریه کالج
کالج مک دنیلنزدیک به 7000 یورو
کالج گوتهنزدیک به 1000 یورو
کالج دوناحدودا 6400 یورو
کالج اوسینا5900 یورو

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره شرایط تحصیل کالج زبان آلمانی در مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، برای دریافت نامه پذیرش از کالج برای تحصیل در زبان آلمانی، شما باید مدارک خاصی داشته باشید و بعد از این که نامه پذیرش را گرفتید، می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان نیز اقدام کنید. با دریافت این ویزا و تحصیل به زبان آلمانی در مجارستان شما می‌توانید به فرصت‌های شغلی و کاری بیشتری دسترسی داشته باشید و بسیار راحت‌تر کار موردنظر خود را در کشورهای آلمانی زبان پیدا کنید. 

سوالات متداول

آیا با شرکت در دوره‌های زبان آلمانی می‌توان به مجارستان مهاجرت کرد؟

شما با داشتن نامه پذیرش از کالج معتبر مجارستان، می‌توانید ویزای موقت تحصیلی مجارستان را بگیرید و بعد از اتمام دوره زبان آلمانی در کالج ویزای خود را تغییر داده و زمان بیشتری در مجارستان بمانید یا حتی اقامت دائم بگیرید.

تحصیل در دوره زبان آلمانی در مجارستان چه مزایایی دارد؟

شما با تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان می‌توانید به فرصت‌های تحصیلی و شغلی بیشتری در کشورهای آلمانی‌زبان دسترسی داشته باشید. همچنین هزینه تحصیل در دوره‌های زبان آلمانی مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی فوق‌العاده مقرون به صرفه‌تر است.

آیا مدارک دوره‌ زبان آلمانی مجارستان معتبر است؟

شما با دریافت مدرک زبان آلمانی مجارستان، می‌توانید در همه جای دنیا نشان دهید که چه سطحی از زبان آلمانی دارید و این مدرک کاملاً اعتبار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *