جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل تربیت بدنی در مجارستان

بسیاری از کسانی‌که به رشته تربیت بدنی علاقه دارند و به فکر مهاجرت هستند، نمی‌دانند که برای تحصیل به کدام کشور بروند. در این شرایط، تحصیل تربیت بدنی در مجارستان می‌تواند یک گزینه و مقصد بسیار خوب برای آن‌ها باشد.

بااین‌حال، افراد باید قبل از شروع تحصیل در این رشته، اطلاعات کاملی درباره رشته تربیت بدنی در مجارستان به دست بیاورند تا مطمئن شوند که آیا این کشور می‌تواند مقصد مناسبی برای آن‌ها باشد یا خیر. یکی از بهترین روش‌هایی که می‌تواند کمک خیلی زیادی به این افراد برای رفع سردرگمی‌هایشان کند، مشورت کردن با افراد متخصص در این زمینه است.

رشته تربیت بدنی باعث ایجاد حس شادابی در افراد می‌شود و مهم‌ترین مزیت آن، این است که فرد حس سلامتی زیادی خواهد داشت. ما در این مقاله به طور کامل درباره تحصیل تربیت بدنی در کشور مجارستان صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد دارید در مجارستان رشته تربیت بدنی را بگذرانید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مزایای تحصیل رشته تربیت بدنی در مجارستان

تحصیل تربیت بدنی در مجارستان علاوه بر این که برای بدن شما فوق‌العاده مفید است، مزایای دیگری نیز دارد. به‌عنوان‌مثال، مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شناخته می‌شود و به همین دلیل شما با دریافت ویزای تحصیلی این کشور، می‌توانید بین سایر کشورهای این منطقه نیز تردد کنید.

مزایای تحصیل رشته تربیت بدنی در مجارستان

مجارستان کشوری است که در آن پیشینه بسیار قدیمی در زمینه‌های هنر و موسیقی، ورزش و علوم مختلف وجود دارد. ازاین‌رو، در این کشور ورزش کردن اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر شما در این رشته تحصیل کنید، می‌توانید به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنید. خوشبختانه دروس رشته تربیت بدنی در مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و این مسئله برای دانشجویان بین‌المللی که زبان مجاری را یاد نگرفته‌اند، کاملاً مناسب است.

شرایط تحصیل تربیت بدنی در مجارستان

ممکن است شرایط تحصیل در رشته تربیت بدنی در مجارستان در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل هم بهتر است. در ابتدا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس به کمک افراد متخصص در این زمینه، شرایط تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌ها را بدانید. اما به‌طورکلی، بهتر است سه سال دبیرستان خود را به اتمام رسانده و مدرک دیپلم را داشته باشید. سایر شرایط دانشگاه‌های مجارستان در پذیرش رشته تربیت بدنی با یکدیگر متفاوت هستند.

دانشگاه‌های تربیت بدنی در مجارستان

مدارک تحصیل تربیت بدنی در مجارستان

همان‌طور که شرایط تحصیل در رشته تربیت بدنی در مجارستان در هر دانشگاه ممکن است با دانشگاه دیگر متفاوت باشد، این موضوع درباره مدارک موردنیاز برای دریافت پذیرش نیز صدق می‌کند. بااین‌حال، گفتیم که داشتن دیپلم دوره دبیرستان برای شروع تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مجارستان در رشته تربیت بدنی ضروری است.

علاوه بر این، شما باید یک توصیه‌نامه از استاد یا معلم خود در سال تحصیلی قبلی داشته باشید. سایر مدارک موردنیاز برای تحصیل در این رشته را از افراد آگاه در این زمینه در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا بپرسید.

دانشگاه‌های تربیت بدنی در مجارستان

برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در مجارستان شما باید اول‌ازهمه به دنبال یک دانشگاه معتبر بگردید. خوشبختانه دانشگاه‌های معتبر زیادی در مجارستان وجود دارند که شما می‌توانید در رشته تربیت بدنی مشغول به تحصیل شوید. در این قسمت، برخی از این دانشگاه‌ها را نام می‌بریم.

✔ دانشگاه PHYSICAL EDUCATION (TF)

دانشگاه تربیت بدنی PHYSICAL EDUCATION که یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های مجارستان به شمار می‌آید، در شهر بوداپست واقع شده است. این مرکز آموزشی با نزدیک به ۱۰۰ سال سابقه در زمینه رشته تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی، در سال ۱۹۲۵ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون توانسته پیشرفت‌های بسیار زیادی داشته باشد. سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان و علاقه‌مندان به رشته تربیت بدنی برای تحصیل در این رشته به دانشگاه تربیت بدنی بوداپست می‌آیند.

برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در رشته تربیت بدنی در این دانشگاه، بهره‌مندی از تجارب اساتید مجرب و باتجربه بالا و محققین مشهور در این زمینه است. در این دانشگاه ۴۸ برنامه آموزشی وجود دارد که همه آن‌ها در زمینه تربیت بدنی و ورزش‌های مختلف هستند.

نکته جالب‌توجه درباره این دانشگاه این است که در همه سطوح کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری دروس را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. ازاین‌رو، شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه در بوداپست مجارستان، به سطح علمی قابل‌توجهی در رشته تربیت بدنی برسید.

دانشکده تربیت بدنی در دانشگاه پچ

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل در رشته تربیت بدنی، دانشگاه پچ است. در این دانشگاه دانشکده‌های متعددی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، دانشکده تربیت بدنی (Physical Training) بوده و برای رشته تربیت بدنی در نظر گرفته شده است.

دانشکده تربیت بدنی در دانشگاه پچ

برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در این دانشگاه، شما باید سه سال به مدت ۶ ترم دروس را به زبان انگلیسی بگذرانید. حداقل تحصیلات شما برای ورود به این دانشگاه برای تحصیل تربیت بدنی در مجارستان باید دبیرستان و یا بالاتر از آن باشد.

✔ دانشگاه  Nyíregyháza

علاوه بر مواردی که پیش‌ازاین معرفی کردیم، شما می‌توانید برای تحصیل در رشته تربیت بدنی در مجارستان به دانشگاه Nyíregyháza بروید. نکته جالب‌توجه درباره این دانشگاه این است که شما می‌توانید تعیین کنید که کدام موقعیت شغلی را در آینده می‌خواهید و بر همان اساس، دروس خود را بگذرانید. به‌عنوان‌مثال، دوره معلم ورزش به مدت ۱۰ ترم به طول می‌انجامد. این در حالی است که اگر بخواهید دوره کارشناسی ورزش یا تربیت بدنی را بگیرید، تنها باید به مدت سه سال یا ۶ ترم در این دانشگاه باشید.

به همین ترتیب، مدت زمان دوره‌های کارشناسی مربیگری برای فوتبال و شنا و تربیت بدنی در مهدکودک و مدرسه، به ترتیب ۶ ترم و ۴ ترم هستند. در این دانشگاه علاوه بر تدریس دروس ضروری در این زمینه به‌صورت تئوری، تمام دروس موردنیاز به‌صورت عملی نیز به دانشجویان تدریس می‌شوند. پس اگر شما هم می‌خواهید به‌صورت حرفه‌ای در یک دانشگاه در مجارستان رشته تربیت بدنی را بگذرانید، دانشگاه Nyíregyháza می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

شهریه و هزینه تحصیل تربیت بدنی در مجارستان

مقدار شهریه‌ای که شما باید به دانشگاه بپردازید، بسته به مقطع و دانشگاه انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد. ازاین‌رو، نمی‌توان یک شهریه دقیق برای همه مقاطع و دانشگاه‌های مجارستان نام برد. اما به‌طورکلی، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که برای هر سال، مقدار شهریه دانشگاه از ۵۰۰۰ یورو بیشتر باشد.

شهریه و هزینه تحصیل تربیت بدنی در مجارستان

علاوه بر شهریه، هزینه زندگی برای یک فرد دانشجو در مجارستان نیز می‌تواند بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ یورو متغیر باشد. البته مقدار هزینه‌های زندگی بسته به شهری که در آنجا زندگی می‌کنید و سبک زندگی خودتان می‌تواند متفاوت باشد.

خدمات راه دانشجویان نوین آسیا برای تحصیل تربیت بدنی در مجارستان

اگر شما هم به رشته تربیت بدنی علاقه دارید و می‌خواهید در این زمینه در یک کشور اروپایی مانند مجارستان مشغول به تحصیل شوید، می‌توانید از خدمات فوق‌العاده راه دانشجویان نوین آسیا بهره‌مند شوید. کارشناسان ما در این مرکز مهاجرتی، شما را از تمام شرایط، مدارک و سایر اخبار ضروری و موردنیاز برای مهاجرت به مجارستان در رشته تربیت بدنی آگاه می‌کنند. به کمک اطلاعات به‌روز و موثق ما، شما می‌توانید شانس خود برای دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظرتان در مجارستان را افزایش دهید.

سؤالات متداول

تحصیل در رشته تربیت بدنی در مجارستان چه مزایایی دارد؟

 علاوه بر این که شما می‌توانید تجربیات زیادی در یک کشور اروپایی مانند مجارستان داشته باشید، این کشور از نظر تربیت بدنی و ورزش در سطح بالایی قرار می‌گیرد. ازاین‌رو، تحصیل در رشته تربیت بدنی برای علاقه‌مندان به این حوزه یک ایده کاملاً مناسب است.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در مجارستان چقدر است؟

مقدار هزینه تحصیل در این رشته به مقدار شهریه دانشگاه‌های مختلف و سبک زندگی دانشجو بستگی دارد. اما می‌توان انتظار داشت که مقدار شهریه دانشگاه بیشتر از ۵۰۰۰ یورو در سال و هزینه‌های زندگی هم بیشتر از ۱۲۰۰ یورو در ماه باشد.

مدت زمان دوره تربیت بدنی در مجارستان چقدر است؟

طول این دوره تا حد زیادی به مقطع و شاخه انتخابی شما بستگی دارد. برای مثال، برای دریافت کارشناسی رشته تربیت بدنی به شش ترم یا همان سه سال زمان نیاز دارید. این در حالی است که برای این که معلم ورزش شوید، باید ۱۰ ترم در دانشگاه‌های مجارستان درس بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *