جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اعزام دانشجو به مجارستان

کشور مجارستان به خاطر داشتن شرایط بسیار مناسب برای تحصیل و دانشگاه‌های متعدد و معتبر، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌آید. ازاین ‌رو، بسیاری از متقاضیان که قصد تحصیل در مجارستان را دارند، می‌خواهند از مؤسسه معتبر اعزام دانشجو به مجارستان کمک بگیرند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، تنها کافی است با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا فرایند مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای شما راحت‌تر شود.

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

برای این که بتوانید از دانشگاه موردنظر خود در مجارستان پذیرش بگیرید، باید شرایط خاصی داشته باشید که در این قسمت، به‌ صورت مختصر مهم‌ ترین شرایط را نام می‌بریم. البته توجه داشته باشید که شاید شرایط برخی از دانشگاه‌های مجارستان با دانشگاه‌های دیگر این کشور متفاوت باشد.

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس شرایط آنها را به طور کامل مطالعه کنید و ببینید که آیا شما این شرایط را دارید یا خیر و بعد از آن از طریق موسسات مجاز اعزام دانشجو به مجارستان برای این‌کار اقدام کنید. برخی از مهم‌ترین شرایط عمومی برای دریافت پذیرش از همه دانشگاه‌های مجارستان، عبارت‌اند از:

 • انتخاب محل اقامت: شما باید تعیین کنید که قصد دارید بعد از مهاجرت به مجارستان از طریق روش تحصیلی، در کجا اقامت داشته باشید. شما می‌توانید در خوابگاه یا خانه مستقر شوید که باید از مدرک معتبری از هر یک از آنها داشته باشید.
 • پرداخت هزینه شهریه دانشگاه: هزینه تحصیل در مجارستان در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل اگر می‌خواهید در دانشگاهی مشغول به ادامه تحصیل شوید ، باید بعد از پذیرش هزینه موردنیاز برای ثبت ‌نام را بپردازید.
 • دانش نسبی زبان انگلیسی: ازآنجاکه دروس دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، بهتر است اطلاعاتی درباره این زبان داشته باشید. اگر دانش کافی در مورد زبان انگلیسی ندارید، می‌توانید در دوره‌های کالج مجارستان ثبت ‌نام کنید.
 • بیمه درمانی: برای مدت زمانی که در کشور مجارستان هستید، باید خودتان را بیمه کنید تا بتوانید از خدمات درمانی و بهداشتی این کشور بهره‌ مند شوید.
 • داشتن ویزای دانشجویی: در نهایت، اگر همه شرایط بالا را داشته باشید و بتوانید ویزای دانشجویی مجارستان را بگیرید، می‌‌توانید چمدان خود را بسته و برای سفر آماده شوید.

معرفی دانشگاه‌های مورد تأیید برای اعزام دانشجو به مجارستان

کشور مجارستان به خاطر داشتن سیستم آموزشی فوق‌العاده باکیفیت، سالانه مهاجران زیادی برای تحصیل جذب می‌کند. ازاین‌ رو، شما نیز می‌توانید یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید برای اعزام دانشجو به مجارستان را انتخاب کرده و مدارک خود را برای این دانشگاه آماده کنید.

در این قسمت، برخی از مهم‌ ترین و معتبرترین دانشگاه‌های مورد تأیید مجارستان را نام می‌بریم که شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه‌ها، سطح علمی خود را تا حد زیادی ارتقا دهید. البته علاوه بر این موارد، دانشگاه‌های دیگری نیز در مجارستان فعالیت می‌کنند که ما در این قسمت فقط به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 • دانشگاه سملوایز
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه فنی بوداپست

مراحل اعزام دانشجو به مجارستان

زمانی که شما قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید و بخواهید از طریق اعزام دانشجو به این کشور بروید، باید مراحل زیر را به‌ دقت طی کنید.

مراحل اعزام دانشجو به مجارستان

البته کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تمام این مراحل را برای شما توضیح می‌دهند و حتی به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر این فرایند را به اتمام برسانید.

 1. انتخاب رشته آموزشی: شما ابتدا باید تعیین کنید که می‌خواهید در چه رشته ‌ای در کشور مجارستان مشغول به تحصیل شوید .
 2. شرکت در دوره آموزشی: اگر زبان انگلیسی را به طور کامل بلد نیستند، می‌توانید در دوره‌های آموزشی زبان شرکت کنید تا سطح زبان خود را ارتقا دهید.
 3. آماده‌ سازی مدارک و بررسی شرایط: در قدم بعدی، وب‌ سایت دانشگاه موردنظر خود را بررسی کنید و ببینید که دانشگاه چه شرایط و مدارکی نیاز دارد.
 4. ارسال درخواست: بعد از آپلود مدارک، درخواست خود را به‌ صورت آنلاین ارسال کنید. مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، در این زمینه به شما کمک می‌کند.
 5. دریافت نتیجه: اکنون باید منتظر جواب دانشگاه مورد نظرتان بمانید تا جواب نهایی را صادر کند. این جواب از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.
 6. دریافت ویزای تحصیلی: در نهایت، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید. بعد از دریافت ویزای تحصیلی هم می‌توانید بلیت خود را رزرو و چمدان ‌تان را آماده کرده و به کشور مجارستان مهاجرت کنید.

هزینه‌های اعزام دانشجو به مجارستان

هزینه‌های اعزام دانشجو به مجارستان کاملاً متفاوت است. برای مثال، باید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ یورو برای ثبت درخواست خود پرداخت کنید. از طرف دیگر، هزینه‌های ترجمه مدارک و دریافت مدرک زبان هم به طور کامل جداست.

هزینه‌های اعزام دانشجو به مجارستان

به‌علاوه، باید هزینه‌های دیگری برای تمکن مالی، اجاره‌ خانه و بلیت هواپیما را نیز به‌ صورت مجزا بخرید. شما باید تمام این هزینه‌ ها را در کنار یکدیگر، به همراه شهریه دانشگاه داشته باشید تا بتوانید به کشور مجارستان مهاجرت کنید و اعزام دانشجو به مجارستان برای شما انجام شود.

بهترین موسسه اعزام دانشجو به مجارستان

موسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کند تا بتوانید با تحصیل در دانشگاه‌های معتبر مجارستان، فرصتی عالی برای تقویت پایه‌های علمی و یافتن فرصت‌های شغلی متعدد در آینده به دست بیاورید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید تا به طور کامل شرایط را مورد بررسی قرار داده و فرایند مهاجرت تحصیلی به مجارستان را برای شما ساده‌تر کنیم.

به‌علاوه، ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بر اساس شرایط و هزینه‌های خود، در بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های مورد تأیید مجارستان درس بخوانید.

درصورتی ‌که شرایط لازم را داشته باشید، حتی می‌توانید بورسیه تحصیلی مجارستان را هم دریافت کنید که این امر موجب کاهش هزینه‌های شما برای تحصیل و زندگی در این کشور می‌شود. به‌طورکلی، کمک گرفتن از افراد متخصص تأثیر بسیار زیادی در تسریع و راحت‌تر شدن روند اعزام دانشجو به مجارستان دارد. مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا با اعزام دانشجو به مجارستان در سال‌های متعدد، تجربه و سابقه موفقیت‌آمیز بسیار زیادی در این زمینه دارد و می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *