جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

کشور مجارستان به‌خاطر داشتن امکانات متعدد در زمینه‌های درمانی، شهرت زیادی در اروپا دارد. ازاین‌رو، بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی در حوزه پزشکی و پیراپزشکی، این کشور را انتخاب می‌کنند. یکی از رشته‌های فوق‌العاده پرطرفدار در این زمینه، رشته فیزیوتراپی است که بازار کار نسبتاً خوبی هم در ایران دارد. ازاین‌رو، تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان برای علاقه‌مندان به این حوزه، تجربیات زیادی را فراهم می‌آورد.

سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی را دارند. در میان این کشورها، مجارستان مقصد بسیار خوبی برای خیلی از رشته‌ها و به‌خصوص رشته فیزیوتراپی شناخته می‌شود. در این مطلب، به‌صورت مفصل درباره تحصیل فیزیوتراپی مجارستان صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد دارید در این رشته در کشور مجارستان مشغول به تحصیل شوید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت مجارستان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی، امکانات بسیار زیاد در این حوزه است. تجهیزات موجود در دانشگاه‌های کشور مجارستان برای رشته فیزیوتراپی کاملاً مناسب هستند و اساتید می‌توانند با استفاده از این تجهیزات، دروس را به بهترین شکل ممکن به دانشجویان تفهیم کنند.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

از دیگر مزایای مجارستان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی ، می‌توان به اساتید مجرب حرفه‌ای، دوره‌های پیشرفته، دانشجویان بین‌المللی بسیار زیاد و فرهنگ پرجنب‌وجوش این کشور اشاره کرد. تمام این موارد موجب شده‌اند که تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان برای علاقه‌مندان به این حوزه، یک گزینه کاملاً مناسب باشد و افراد زیادی قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را داشته باشند. تنها کافی است که کمی اطلاعات درباره این مسئله به دست بیاورید تا بتوانید پذیرش دانشگاه موردنظر خود در رشته فیزیوتراپی را در مجارستان بگیرید.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

ممکن است شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل هم متقاضیان این رشته باید شرایط همه دانشگاه‌ها را به‌صورت مجزا بررسی کنند. بااین‌حال، مهم‌ترین شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در همه دانشگاه‌های این کشور، این است که شخص متقاضی باید مدرک دیپلم داشته باشد. به این صورت که دوره متوسطه خود را با موفقیت پایان رسانده باشد.

یکی از نیازمندی‌های رشته فیزیوتراپی این است که نمرات شخص متقاضی باید در دروسی مانند فیزیک، زیست‌شناسی، شیمی، ریاضیات و زبان انگلیسی بالاتر باشد. همچنین دانشگاه‌ها به‌منظور جذب افراد شایسته در رشته فیزیوتراپی، آزمون‌هایی را به‌صورت آنلاین برگزار می‌کنند.

ازاین‌رو، متقاضیان رشته فیزیوتراپی در مجارستان باید حتماً در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود قبول شوند. علاوه بر پذیرفته شدن در این آزمون، شاید هر دانشگاه به مدارک دیگری نیاز داشته باشد که با بررسی هر یک از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید از این نظر مطمئن شوید.

مدارک لازم برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

باتوجه‌به موارد قبل متوجه شده‌اید که یکی از مهم‌ترین مدارک برای تحصیل فیزیوتراپی مجارستان و کسب تجربه در این زمینه، مدرک دیپلم دوره متوسطه است. علاوه بر این، ریزنمرات دروس ۳ سال دبیرستان برای پذیرفته شدن در دانشگاه مجارستان در رشته فیزیوتراپی ضروری است.

برخی از دانشگاه‌ها به‌خاطر داشتن شرایط خاص، از متقاضیان می‌خواهند که توصیه‌نامه ارائه دهند. به همراه داشتن مدارک شخصی مانند شناسنامه و پاسپورت، برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل در رشته فیزیوتراپی ضروری است. علاوه بر این موارد، شما باید حتماً رزومه یا CV که اطلاعاتی مانند سوابق تحصیلی، شرکت در جلسات فوق‌برنامه و تجربیات کاری مرتبط با تحصیل در آنها وجود دارند را هم ارائه دهید.

مدارک لازم برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

اگر همه مدارک خود را به‌صورت کامل آماده کنید، شانس شما برای پذیرش گرفتن از دانشگاه موردنظرتان در رشته فیزیوتراپی افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که نقص مدارک یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان است. ازاین‌رو، می‌توانید به کمک راهنمایی‌های کارشناسان ما در راه دانشجویان نوین آسیا، مطمئن شوید که همه مدارک را به‌صورت کامل آماده کرده‌اید.

نحوه اخذ پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان

درصورتی‌که شما هم قصد دریافت پذیرش در رشته فیزیوتراپی از دانشگاه‌های مجارستان را دارید، بهتر است حتماً برنامه‌ریزی‌های دقیقی به‌منظور رسیدن به این هدف انجام دهید.

نحوه اخذ پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان

در این شرایط، کمک گرفتن از افراد متخصص می‌تواند باعث تسریع فرایند درخواست ویزای تحصیلی و مهاجرت به مجارستان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی شود. در این قسمت به‌صورت خلاصه، مراحل دریافت پذیرش فیزیوتراپی در مجارستان را شرح می‌دهیم.

  • انتخاب دانشگاه: دانشگاه‌های متعددی در رشته فیزیوتراپی در کشور مجارستان فعالیت می‌کنند و شما باید تمام این دانشگاه‌ها را بررسی کرده و بهترین را انتخاب کنید.
  • بررسی شرایط دریافت پذیرش: ممکن است برخی از دانشگاه‌ها شرایط خاصی برای پذیرش دادن به دانشجویان بین‌المللی داشته باشند. ازاین‌رو، بهتر است تمام این شرایط را به‌صورت دقیق مطالعه کنید و از شرایط دانشگاه‌های مختلف آگاه شوید.
  • آماده‌سازی مدارک: بعدازاین که مطمئن شدید دانشگاه موردنظر شما برای دادن پذیرش به دانشجویان بین‌المللی در رشته فیزیوتراپی به چه مدارکی نیاز دارد، نوبت به آن می‌رسد که تمام این مدارک را آماده کنید. ترجمه مدارک به زبان انگلیسی به‌صورت رسمی برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان ضروری است.
  • ثبت‌نام در آزمون ورودی: گفتیم که بسیاری از دانشگاه‌های مجارستان برای اطمینان از جذب افراد باسابقه، برای رشته‌هایی مانند فیزیوتراپی آزمون ورودی در نظر می‌گیرند. ازاین‌رو، شما باید در این آزمون ثبت‌نام کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.
  • انتظار برای دریافت پذیرش: کامل بودن مدارک و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه، مهم‌ترین عوامل برای دریافت پذیرش در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های مجارستان به شمار می‌آیند. درصورتی‌که این شرایط را داشته باشید، به‌احتمال زیاد با درخواست شما موافقت خواهد شد و می‌توانید ویزای تحصیلی مجارستان را بگیرید.

آزمون ورودی جهت تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

مطمئناً تاکنون می‌دانید که پذیرفته شدن در آزمون ورودی تا چه حد می‌تواند در میزان موفقیت شما برای دریافت پذیرش و تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان تأثیرگذار باشد. این آزمون به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و اگر به‌اندازه کافی اطلاعات در زمینه‌های مختلف دروس خود مانند فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست‌شناسی و سایر درس‌های تخصصی داشته باشید، احتمال موفقیت شما در این آزمون بیشتر خواهد بود.

بهترین دانشگاه‌های فیزیوتراپی در مجارستان

بهترین دانشگاه‌های فیزیوتراپی در مجارستان

دانشگاه‌های متعددی برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان وجود دارند. شما می‌توانید بعد از بررسی همه دانشگاه‌های معتبر مجارستان در رشته فیزیوتراپی، یکی از آنها را انتخاب کنید.در این قسمت، برخی از بهترین دانشگاه‌های فیزیوتراپی در مجارستان را معرفی می‌کنیم.

  • دانشگاه سملوایز: در این دانشگاه دانشجویان علاقه‌مند به حوزه فیزیوتراپی با استفاده از امکانات پیشرفته و فرصت‌های بالینی بسیار زیاد، از نظر علمی بیش از اندازه رشد می‌کنند.
  • دانشگاه تربیت بدنی بوداپست: این مرکز آموزش عالی رشته فیزیوتراپی را با تمرکز بر انجام درست حرکات ورزشی و برنامه‌های درسی تئوری و عملی، تمام دروس مورد نیاز را به‌صورت تخصصی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
  • دانشگاه دبرسن: دانشگاه دبرسن برای تدریس دروس رشته فیزیوتراپی، بیشتر از همه روی مهارت‌های عملی، نظری و آموزش‌های بالینی متمرکز شده است.
  • دانشگاه پچ: یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی، دانشگاه پچ با سال‌ها تجربه در این زمینه است که روی تشخیص، پیشگیری و درمان اختلالات فیزیکی تمرکز دارد.
  • دانشگاه Széchenyi István: دانشجویان فارغ‌التحصیل شده از دانشگاه Széchenyi István در بررسی و درمان ناتوانی‌های جسمی مهارت بسیار زیادی دارند.

نکته جالب‌توجه درباره دانشگاه‌های مجارستان برای رشته فیزیوتراپی این است که تقریباً همه این دانشگاه‌ها با مراکز بالینی و درمانی همکاری دارند. به همین دلیل هم تمام دروس این رشته به‌صورت عملی نیز تدریس می‌شوند و این امر، به افزایش مهارت‌های دانشجویان کمک بسیار زیادی می‌کند.

شهریه و هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

مقدار شهریه دانشگاه‌ها برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان تا حد زیادی به دانشگاه و مقطع شما بستگی دارد. برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های مجارستان باید در هر سال بین ۱۳ هزار تا ۱۶ هزار یورو هزینه بپردازید.

شهریه و هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

البته این مقدار هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان برای شهریه دانشگاه‌ها است و شما باید در کنار آن، بودجه‌ای را هم برای صرف هزینه‌های زندگی در این کشور کنار بگذارید. هزینه‌هایی مانند محل اقامت برای دانشجویان، غذا، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌های شخصی بسته به سبک زندگی و شهر انتخابی شما می‌توانند متفاوت باشند.

بورسیه‌های تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

به‌طورکلی، تحصیل در مجارستان به‌خصوص در رشته‌هایی مانند فیزیوتراپی، می‌تواند بار علمی دانشجویان را تا حد زیادی افزایش دهد. بااین‌حال، یکی از مهم‌ترین چالش‌های خیلی از دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان، هزینه‌های آن است.

بورسیه‌های متعددی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده‌اند که آنها می‌توانند با استفاده از این برنامه‌ها، هزینه تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان را برای خود تا حد زیادی کاهش دهند. برخی از این بورسیه‌ها فول اسکالرشیپ هستند و علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی دانشجویان را نیز در بر می‌گیرند. این در حالی است که برخی دیگر از بورسیه‌ها فقط شهریه دانشگاه را شامل می‌شوند و خود دانشجو مسئول پرداخت هزینه‌های زندگی است.

البته برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته فیزیوتراپی در مجارستان باید شرایط خاصی داشته باشید. برای مثال، شرایطی مانند معدل بالا، داشتن مقاله و یا سایر موارد این‌چنینی از دانشگاه تا دانشگاه دیگر متفاوت هستند. شما می‌توانید با تحقیق بیشتر در این حوزه، مطمئن شوید که برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه موردنظر خود در مجارستان در رشته فیزیوتراپی باید چه کاری انجام دهید.

آیا پس از اتمام تحصیل فیزیوتراپی امکان کار در مجارستان وجود دارد؟

درصورتی‌که دانشجویان بتوانند با نمره قابل‌قبول از دانشگاه‌های مجارستان در رشته فیزیوتراپی فارغ‌التحصیل شوند و شرایط لازم را داشته باشند، امکان کار کردن در این کشور را خواهند داشت. البته برای این که بعد از تحصیل بتوانند در مجارستان بمانند، باید حتماً ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری مجارستان تغییر دهند.

آیا پس از اتمام تحصیل فیزیوتراپی امکان کار در مجارستان وجود دارد؟

خدمات راه دانشجویان نوین آسیا برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان

شما به کمک مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، می‌توانید به بخش زیادی از سردرگمی‌های خود برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان پایان بدهید. زیرا کارشناسان این مؤسسه به‌صورت کاملاً حرفه‌ای، شرایط شما را مورد بررسی قرار داده و بر همان اساس، روند مهاجرت شما را طی می‌کنند.

به‌طورکلی، ممکن است هنگام اقدام برای مهاجرت به کشورهای مختلف با چالش‌های متعددی روبرو شوید. ازاین‌رو، به کمک مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، چالش‌های شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و حتی می‌توان گفت که شانس موفقیت شما برای دریافت پذیرش بیشتر می‌شود.

سؤالات متداول

مهم‌ترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان چیست؟

علاوه بر داشتن مدارک کامل دیپلم و ریزنمرات سه سال دبیرستان، متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود در مجارستان پذیرفته شوند. این امر یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه مجارستان در رشته فیزیوتراپی به شمار می‌آید.

شهریه دانشگاه‌های مجارستان در رشته فیزیوتراپی چقدر است؟

شهریه هر یک از دانشگاه‌ها با دانشگاه‌های دیگر متفاوت است و حتی مقدار شهریه در یک دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی نیز می‌تواند فرق داشته باشد. ازاین‌رو، نمی‌توان یک هزینه دقیق برای شهریه دانشگاه مجارستان در رشته فیزیوتراپی در نظر گرفت.

چگونه می‌توان هزینه خود برای تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان را کاهش داد؟

بهترین روش برای کاهش هزینه‌ها، استفاده از بورسیه تحصیلی است. به‌علاوه، دانشجویان می‌توانند دانشگاه‌هایی در شهرهای کوچک‌تر مجارستان انتخاب کنند تا هزینه‌های زندگی برای آنها کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *