جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحصیل دامپزشکی در مجارستان

رشته دامپزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در اروپا و به‌خصوص مجارستان شناخته می‌شود. به‌طوری‌که شما می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی هم در این کشور مشغول به کار شوید. ازاین‌رو، بسیاری از افراد برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان اقدام می‌کنند و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط این رشته در مجارستان هستند. ازاین‌رو، ما قصد داریم در این مقاله به‌صورت مفصل درباره رشته دامپزشکی در مجارستان صحبت کنیم و توضیح دهیم که این رشته چه شرایطی دارد.

در حال حاضر افراد خیلی زیادی در منزل خود حیوان خانگی نگهداری می‌کنند. بااین‌حال، اگر به‌درستی به این حیوانات رسیدگی نشود، ممکن است دچار بیماری‌های زیادی شوند. در این شرایط، می‌توانند حتی سلامت انسان را نیز به خطر بیندازند. به همین دلیل هم مراجعه به یک پزشک حرفه‌ای می‌تواند کاربرد خیلی زیادی برای علاقه‌مندان به حیوانات داشته باشد. پس شما نیز می‌توانید با تحصیل در رشته دامپزشکی در مجارستان به موقعیت شغلی خیلی خوبی دست پیدا کنید.

شرایط دامپزشکی در مجارستان

برای تحصیل در هر رشته‌ای شما باید شرایط خاصی داشته باشید تا واجد شرایط برای تحصیل شوید. رشته دامپزشکی در مجارستان اصلاً سخت نیست و شما با کسب اطلاعات کافی، می‌توانید خود را برای این رشته آماده کنید. در این صورت، می‌توانید در یک محیط فوق‌العاده مطلوب برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان اقدام کنید. در این قسمت به‌صورت مختصر برخی از مهم‌ترین شرایط دامپزشکی در مجارستان را توضیح می‌دهیم که شما با داشتن این شرایط و موارد دیگر، امکان تحصیل در این رشته را خواهید داشت.

 • نامه پذیرش از دانشگاه دامپزشکی مجارستان
 • مدارک موردنیاز
 • تمکن مالی یا نامه بورسیه
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • داشتن سطح نسبی از زبان انگلیسی

علاوه بر موارد بالا، ممکن است گاهی مواقع شرایط دیگری نیز برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان موردنیاز باشد. برای خیلی از دانشگاه‌های مجارستان نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. بااین‌حال، بهتر است حتماً از نظر زبان انگلیسی در سطح خوبی قرار داشته باشید تا بتوانید دروسی که به شما ارائه می‌شوند را متوجه شوید.

شرایط دامپزشکی در مجارستان

همچنین درصورتی‌که واجد شرایط باشید، امکان دریافت بورسیه و سپس تحصیل در رشته دامپزشکی در مجارستان را خواهید داشت. کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا می‌توانند در این زمینه کمک زیادی به شما کنند.

مزایای تحصیل دامپزشکی در مجارستان

تحصیل دامپزشکی در مجارستان مزایای زیادی دارد و همین امر، موجب شده که سالیانه بسیاری از متقاضیان از کشورهای مختلف برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان اقدام کنند. در این قسمت به‌صورت مختصر برخی از مزایای تحصیل در رشته دامپزشکی در کشور مجارستان را مشاهده می‌کنید.

 • مناسب بودن هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به برخی از کشورهای اروپایی
 • بازار کار و درآمد نسبتاً خوب دامپزشکی در مجارستان
 • فرصت‌های شغلی زیاد بعد از فارغ‌التحصیلی در مجارستان
 • امکان بهره‌مندی از امکانات رفاهی مجارستان
 • امکان بازدید از جاهای دیدنی مجارستان
 • امکان زندگی در کشوری خوش آب‌وهوا
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی و عدم نیاز به بلد بودن زبان مجاری
 • عدم نیاز به مدرک زبان یا پایین بودن نمره زبان بسته به نوع دانشگاه
 • امکان راه یافتن به بازار اروپا و سایر کشورهای منطقه شنگن
 • امکان سفر به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد

مدارک لازم برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان

آماده‌سازی مدارک، یکی از مهم‌ترین مراحل تحصیل دامپزشکی در مجارستان به شمار می‌آید که باید حتماً وقت کافی برای آن اختصاص دهید. از طرف دیگر، ممکن است گاهی مواقع بسته به شرایط خاص، مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته دامپزشکی در برخی دانشگاه‌های مجارستان دچار تغییر شود.

مدارک لازم برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان

به همین دلیل شما باید حتماً از افراد آگاه در این زمینه اطلاعات به‌روز و آپدیت شده را دریافت کنید. در این قسمت برخی از اصلی‌ترین مدارک موردنیاز برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان را مشاهده می‌کنید.

 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه در مجارستان
 • مدرک پرداخت شهریه یا نامه بورسیه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی جدید که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد
 • بیمه درمانی
 • تعیین محل اقامت در مجارستان مانند خوابگاه یا اجاره‌نامه منزل
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گواهی سوء سابقه کیفری

علاوه بر مدارک بالا، ممکن است برخی مواقع به مدارک دیگری هم نیاز داشته باشید. برای مثال، اگر متأهل باشید و بخواهید همسر خود را همراه خودتان به مجارستان ببرید، به مدارک ازدواج و مدارک همسر نیاز دارید. همچنین آقایان باید گواهی پایان خدمت و سایر مدارک این‌چنینی را هم ارائه دهند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث رد شدن درخواست ویزای تحصیلی مجارستان شود، ناقص بودن مدارک است. به همین دلیل به هیچ عنوان این مرحله را دست کم نگیرید.

هزینه‌ تحصیل دامپزشکی در مجارستان

هزینه تحصیل دامپزشکی در مجارستان فقط به شهریه دانشگاه محدود نمی‌شود. شما باید علاوه بر دانشگاه، هزینه‌ای برای خرید جزوات و کتب دانشگاهی نیز کنار بگذارید. همچنین هزینه‌های خوردوخوراک، رفت‌وآمد و به‌طورکلی زندگی در مجارستان را نیز به این هزینه‌ها اضافه کنید.

 • شهریه دانشگاه: اولین و مهم‌ترین بخش از هزینه‌ها برای تحصیل در رشته دامپزشکی در مجارستان، شهریه دانشگاه است که بسته به نوع دانشگاه شما می‌تواند متفاوت باشد. اما به طور معمول، این هزینه به‌صورت سالیانه بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۵ هزار یورو تخمین زده می‌شود.
 • هزینه‌های زندگی در مجارستان: علاوه بر این که هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به برخی از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است، دانشجویان می‌توانند با کمی صرفه‌جویی، خیلی کمتر از مردم دیگر برای زندگی خود در مجارستان هزینه کنند. هزینه زندگی در مجارستان برای یک دانشجو می‌تواند بین ۷۰۰ تا بیشتر از ۱۰۰۰ یورو متفاوت باشد. این هزینه برای اجاره منزل، حمل و نقل، خوردوخوراک و لباس در نظر گرفته می‌شود.

البته اگر واجد شرایط باشید، ممکن است امکان دریافت بورسیه تحصیلی را نیز داشته باشید. بورسیه‌های تحصیلی به شکل‌های متفاوتی در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرند و شما می‌توانید برای اطمینان از واجد شرایط بودن یا نبودن برای دریافت بورسیه، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هزینه‌ تحصیل دامپزشکی در مجارستان

همچنین یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند به کاهش هزینه‌های شما کمک کند، این است که به یک کار دانشجویی پاره وقت مشغول شوید. شما در طول هفته امکان کار کردن به‌صورت محدود را دارید و می‌توانید با کار کردن در مجارستان، بخش قابل توجهی از هزینه‌های خود را بدهید.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان

مجارستان اهمیت زیادی برای رشته دامپزشکی و حیوانات قائل است و به همین دلیل هم شما می‌توانید در دانشگاه‌های دامپزشکی این کشور، این رشته را بگذرانید. در این قسمت، برخی از بهترین دانشگاه‌های مجارستان را که رشته دامپزشکی را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهند، نام می‌بریم.

 • دانشگاه دامپزشکی بوداپست: این دانشگاه در شهر بوداپست، قدمت بسیار زیادی دارد و در سال ۱۷۸۷ احداث شده است. دانشگاه دامپزشکی بوداپست دارای مدرک معتبری است که متقاضیان می‌توانند بعد از گذشت ۶ سال تحصیل در این دانشگاه، مدرک فارغ‌التحصیلی دامپزشکی خود را دریافت کنند.
 • دانشگاه دامپزشکی دبرسن: تمام دروس در دانشگاه دامپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان می‌توانند انواع مهارت‌های بالینی، توانایی حل مسئله و قابلیت‌های تشخیصی برای حیوانات را به دست بیاورند. دانشگاه دبرسن علاوه بر ارائه دروس به‌صورت تئوری، برنامه‌های عملی متعددی نیز برای دانشجویان ارائه می‌دهد که به افزایش بار علمی و تجربیات آنها کمک خیلی زیادی می‌کنند.

بازار کار و درآمد دامپزشکان در مجارستان

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد درباره رشته دامپزشکی در مجارستان می‌پرسند، این است که بازار کار و میزان درآمد دامپزشکان در این کشور به چه صورت است؟ آیا می‌توان بعد از فارغ‌التحصیلی در کشور مجارستان در رشته دامپزشکی مشغول به کار شد؟

بازار کار و درآمد دامپزشکان در مجارستان

برای پاسخ، باید بگوییم که شما بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته دامپزشکی، امکان این را دارید که در سازمان‌های دولتی، شرکت‌های دارویی، مراکز خصوصی مربوط به دامپزشکی، شرکت‌های صنایع غذایی و سایر موارد این‌چنینی مشغول به کار شوید. البته به‌خاطر تقاضای زیاد برای رشته دامپزشکی، متقاضیان این رشته نیز تقریباً زیاد است و به همین دلیل شما برای پذیرفته شدن در این عناوین شغلی، باید تخصص و تجربه زیادی داشته باشید. ازاین‌رو، هنگام تحصیل در رشته دامپزشکی در مجارستان حتماً به تمام دروس توجه کنید.

از طرف دیگر، میزان درآمد دامپزشکان در مجارستان نیز به فاکتورهای زیادی مانند تخصص، موقعیت شغلی، میزان تجربه سازمانی که در آن مشغول به کار است، بستگی دارد. حقوق اولیه کسانی که به‌تازگی در این کار مشغول می‌شوند از 1000 یورو آغاز شده و هرچه پتانسیل و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشند، حقوق آنها نیز افزایش پیدا می‌کند. در کنار این موارد، افرادی که در این عناوین شغلی کار می‌کنند، می‌توانند از مزایایی مانند بیمه و برنامه‌های بازنشستگی بهره‌مند شوند.

راه دانشجویان نوین آسیا برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان

کمک گرفتن از افراد آگاه و متخصص در این زمینه، می‌تواند شانس شما را برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان چندین برابر افزایش دهد. به همین دلیل شما نیز می‌توانید با کمک کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، اطلاعات به‌روز و آپدیت‌شده‌ای را از رشته دامپزشکی در مجارستان به دست بیاورید.

به‌طورکلی، کارشناسان ما مسیر تحصیل در رشته دامپزشکی در مجارستان را برای شما فوق‌العاده هموارتر می‌کنند. شما می‌توانید به کمک کارشناسان ما، مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته دامپزشکی در مجارستان را آماده کرده و بعد از ثبت مدارک توسط کارشناسان، درخواست شما مورد بررسی قرار گرفته و به احتمال خیلی زیاد می‌توانید ویزای دانشجویی خود را بگیرید.

سؤالات متداول

هزینه تحصیل رشته دامپزشکی در مجارستان چقدر است؟

مقدار این هزینه بسته به دانشگاه، می‌تواند متفاوت باشد. اما غالباً شهریه این دانشگاه بین ۱۲ هزار تا ۱۵ هزار یورو متفاوت است.

میزان درآمد دامپزشکان در مجارستان چقدر است؟

میزان درآمد دامپزشکان به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. اما به‌طورکلی، آنها می‌توانند در کمترین حالت ۱۰۰۰ یورو و تا رقم‌های خیلی بالا درآمد داشته باشند.

بهترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل در رشته دامپزشکی کدام است؟

بهترین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل در این رشته، دانشگاه دامپزشکی بوداپست و دانشگاه دامپزشکی دبرسن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *