جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه IBS مجارستان

دانشگاه IBS مجارستان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز آموزشی برای رشته‌های کسب‌وکار شناخته می‌شود و علاقه‌مندان به این حوزه، می‌توانند در رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف در حوزه کسب‌وکار، در این مرکز آموزشی مشغول به تحصیل شوند. در این مطلب، ما به طور کامل درباره این مرکز آموزشی صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه ای بی اس مجارستان را دارید، تا پایان همراه ما باشید تا بدانید که برای تحصیل در این دانشگاه، باید چه شرایطی داشته باشید و تقریباً چقدر هزینه بپردازید.

به‌طورکلی، در حال حاضر بسیاری از افراد قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارند و کشور مجارستان، یکی از بهترین مقاصد برای آنها شناخته می‌شود. زیرا مجارستان عضو اتحادیه اروپا بوده و شما با دریافت ویزای تحصیلی این کشور، به‌راحتی می‌توانید به سایر کشورهای این محدوده نیز تردد کنید.

از سوی دیگر، تحصیل در رشته‌های حوزه مدیریت باعث می‌شود که شما به یک فرد کاملاً متخصص در این زمینه تبدیل شوید و حتی بعد از تحصیل بتوانید در این کشور و سایر کشورهای حوزه شنگن مشغول به فعالیت و کار شوید. تمام این موارد موجب شده‌اند که افراد بسیار زیادی از ایران و سایر کشورهای جهان برای تحصیل به دانشگاه IBS مجارستان بیایند.

معرفی دانشگاه IBS مجارستان

دانشگاه IBS در مجارستان فعالیت خود را از سال ۱۹۹۱ به‌عنوان مؤسسه آموزشی مدیریت بین‌المللی آغاز کرد و در سال ۲۰۰۰، نام آن به مدرسه تجارت بین‌المللی یا ای بی اس تغییر یافت. دانشجویان بین‌المللی و بومی می‌توانند در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

این دانشگاه بین‌المللی در کشور مجارستان توسط دانشگاه باکینگهام در انگلستان و هیئت اعتباربخشی مجارستان به طور کامل تأیید شده است. به همین دلیل هم شما می‌توانید از نظر اعتبار مدرک، از این دانشگاه مطمئن باشید. نکته جالب‌توجه درباره دانشگاه ای بی اس مجارستان این است که با مؤسسات بین‌المللی متعددی همکاری دارد.

معرفی دانشگاه IBS مجارستان

یکی از مهم‌ترین چالش‌های بسیاری از دانشجویان و متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه، زبان تدریس آن است. خوشبختانه درباره دانشگاه IBS در مجارستان نیازی به نگرانی نیست. زیرا تمام دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشجویان بین‌المللی از بیشتر از ۹۰ کشور در سراسر جهان برای تحصیل به دانشگاه IBS مجارستان می‌آیند.

خوشبختانه دانشگاه IBS در مجارستان توانسته در طی سال‌ها به رشد قابل‌توجهی برسد و در حال حاضر، به یکی از مؤسسات معتبر آموزشی در شرایط جدید در مجارستان تبدیل شود. موضوع دیگری که باید درباره دانشگاه IBS بدانید، این است که علاوه بر رشته‌های آکادمیک، در آنجا می‌توانید دوره‌های زبان و آموزش‌های اجرایی دیگر را نیز بگذرانید.

رشته‌های دانشگاه IBS مجارستان

در قسمت‌های قبل نیز به‌اختصار گفتیم که در دانشگاه IBS در مجارستان بیشتر رشته‌های مربوط به مدیریت و علوم اقتصاد ارائه می‌شوند. ازاین‌رو، علاقه‌مندان به این حوزه که قصد دارند در رشته‌های مدیریت و اقتصاد و تجارت به رشد قابل‌توجهی برسند، می‌توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

رشته‌های دانشگاه IBS مجارستان

گفتیم که در دانشگاه IBS مجارستان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌شوند. در این قسمت، برخی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه در هر یک از این مقاطع را به‌صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

رشته‌های مقطع کارشناسی

 • مدیریت بازرگانی
 • تجارت بین‌الملل
 • هتل‌داری
 • مدیریت گردشگری
 • مدیریت منابع انسانی و روان‌شناسی سازمانی
 • مارکتینگ و بازاریابی

رشته‌های مقطع کارشناسی‌ارشد

 • مدیریت استراتژیک بین‌المللی
 • مدیریت منابع انسانی
 • بازاریابی استراتژیک
 • امور مالی راهبردی
 • تجزیه‌وتحلیل داده‌های تجاری یا IT
 • مدیریت بین‌الملل

رشته‌های مقطع دکتری

 • امور بین‌الملل
 • کسب‌وکار مدیریت

مدت‌زمان تحصیل در این دانشگاه بسته به رشته انتخابی شما متفاوت است. اما بیشتر مواقع، مدت‌زمان تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان تقریباً ۳ سال به طول می‌انجامد. تمام دروسی که پیش‌ازاین نام بردیم، به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند و فارغ‌التحصیلان می‌توانند با کسب مدرک کاملاً معتبر، در زمینه‌های مختلف مشغول به کار شوند و از دانش تخصصی خود استفاده کنند.

شهریه دانشگاه IBS مجارستان

نکته بسیار مهمی که باید درباره میزان شهریه دانشگاه IBS در مجارستان بدانید، این است که مرکز آموزشی ذکر شده به‌صورت خصوصی در مجارستان فعالیت می‌کند. بااین‌حال، مقدار هزینه‌ای که باید به‌عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنید، بسته به مقطع تحصیلی شما می‌تواند متفاوت باشد.

به‌طورکلی، هزینه تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های دیگر در ایالات متحده آمریکا و یا اروپا مناسب‌تر است. پس اگر قصد تحصیل در رشته‌های تجارت در مجارستان را دارید و می‌خواهید با هزینه مناسب‌تر، به دانش تخصصی زیادی دست پیدا کنید، مطمئن باشید که دانشگاه IBS می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این قسمت، مهم‌ترین هزینه‌ها برای تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان را به‌صورت مختصر نام می‌بریم.

دورههزینه تحصیل برای هر ترم (یورو)هزینه تحصیل برای یک سال (یورو)
برنامه‌های کارشناسی مشترک با دانشگاه باکینگهام (6 ترم)3.7007.400
برنامه‌های کارشناسی مشترک با مدرسه‌ی بازرگانی دوبلین (به مدت 6 ترم تحصیلی)3.7007.400
برنامه‌های کارشناسی‌ارشد در بوداپست (برای 2 ترم شهریه)5.90011.800
کارشناسی‌ارشد IT تجزیه‌وتحلیل داده‌های کسب‌وکار (2 ترم شهریه)5.90011.800
دوره‌ی کارشناسی‌ارشد در وین (2 ترم شهریه)5.90011.800
برنامه‌های دکتری (6 ترم)3.1006.200
هزینه ثبت‌نام برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا (به جز دانشجویان دکتری)900 
هزینه اعتبارسنجی دانشجویان دکتری1.200 
هزینه ثبت درخواست100 

مدارک لازم برای دریافت پذیرش دانشگاه IBS مجارستان

اگر شما هم قصد تحصیل در مدرسه کسب‌وکار بین‌المللی مجارستان را دارید، باید بر اساس شرایط تحصیلی و مقطع موردنظر خود، مدارک خاصی را آماده کنید. این نکته را مدنظر داشته باشید که نقص در هر یک از مدارک، می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل رد شدن درخواست شما باشد. به همین دلیل هم همه مدارک خود را به طور کاملاً دقیق آماده کنید تا مشکلی از این نظر پیش نیاید. برخی از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت پذیرش از این دانشگاه در کشور مجارستان، عبارت‌اند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش دانشگاه
 • ریزنمرات مقاطع قبلی
 • مدرک آیلتس یا تافل (بسته به مقطع انتخابی)
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • رزومه

توجه داشته باشید که همه مدارکی که پیش‌ازاین گفتیم، برای دریافت پذیرش از دانشگاه ای بی اس مجارستان ضروری هستند. بااین‌حال، ممکن است بسته به رشته و مقطع انتخابی شما، به مدارک بیشتری برای تحصیل در این دانشگاه نیاز داشته باشید. به همین دلیل هم با تماس با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، از مدارک دقیق موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه آگاه شوید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه IBS در مجارستان

شما می‌توانید به‌منظور کاهش هزینه‌های خود برای تحصیل در این دانشگاه، از برنامه‌های کمک مالی یا بورسیه تحصیلی استفاده کنید. برای دریافت این بورسیه‌ها، باید شرایط خاصی داشته باشید که با تماس با کارشناسان ما در راه دانشجویان نوین آسیا، می‌توانید از این شرایط آگاه شوید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه IBS در مجارستان

مقدار دقیق بورسیه بسته به رشته و مقطع انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌طورکلی، اگر شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید از این برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی به‌منظور کاهش هزینه‌های خود استفاده کنید. در این قسمت، برخی از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه IBS مجارستان را نام می‌بریم.

 • بورسیه تحصیلی دانشجویان سال اولی: همان‌طور که از نام آن هم مشخص است، این بورسیه برای دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که به‌تازگی وارد این دانشگاه می‌شوند و ۲۵ درصد از هزینه‌های شهریه دانشگاه را پوشش می‌دهد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه IBS: نوع دیگری از بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که پیشرفت تحصیلی بسیار خوبی داشته‌اند. این بورسیه تحصیلی مقدار کمی از شهریه دانشجویان را در هر ترم کاهش می‌دهد.
 • بورسیه تحصیلی دکتر فرانسیس رابینسون: این بورسیه تحصیلی از ماه مه در سال ۲۰۲۲ ارائه شد و شهریه دانشجویان تا ۷۵ درصد را پوشش می‌دهد. البته این بورسیه فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد در نظر گرفته شده است و به هر دانشجوی جدیدی که از دوره کارشناسی‌ارشد این دانشگاه پذیرش دریافت می‌کند، تعلق می‌گیرد.
 • بورسیه تحصیلی MBA: یکی دیگر از بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه، بورسیه MBA است که برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که قصد تحصیل در همین رشته را دارند و ۲۵ درصد از هزینه‌های شهریه را پوشش می‌دهد.
 • بورسیه تحصیلی کارشناسی‌ارشد بوداپست: در این بورسیه تحصیلی، روی شهریه دانشجویان کارشناسی‌ارشد بین ۱۰ تا ۳۵ درصد تخفیف اعمال می‌شود. این در حالی است که متقاضیان مقطع کارشناسی با معدل و شرایط بالا می‌توانند این بورسیه را با تخفیف ۷۵ تا ۱۰۰ درصدی دریافت کنند.
 • بورسیه تحصیلی مقطع دکتری: در نهایت، آخرین بورسیه تحصیلی در این دانشگاه هم مربوط به مقطع دکتری است و برای آن دسته از دانشجویانی در نظر گرفته می‌شود که بعضی از واحدهای ارائه شده در این دانشگاه را تدریس می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر، این بورسیه تحصیلی برای آن دسته از مدرسانی در نظر گرفته می‌شود که در مقطع دکتری در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

سخن پایانی

بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه IBS مجارستان با چالش‌هایی مواجه می‌شوند. این افراد می‌توانند با کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه، فرایند دریافت پذیرش از این دانشگاه را تا حدی ساده‌تر کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و باخبر ماندن از جدیدترین تغییر در فرایند جذب دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه IBS، با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید.

سؤالات متداول

دروس در دانشگاه IBS به چه زبانی تدریس می‌شوند؟

تمام دروس در این دانشگاه در همه دوره‌ها و مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. ازاین‌رو، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه باید دانش حداقلی زبان را داشته باشند.

این دانشگاه برای رشته‌های چه حوزه‌ای در نظر گرفته شده است؟

این دانشگاه بیشتر از همه برای رشته‌های حوزه مدیریت و تجارت در نظر گرفته شده است و علاقه‌مندان به حوزه‌هایی مانند بازاریابی، امور مالی، مدیریت و سایر موارد این‌چنینی می‌توانند به آن مراجعه کنند.

آیا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در دانشگاه IBS مجارستان وجود دارد؟

بورسیه‌های تحصیلی متعددی در دانشگاه IBS در مجارستان در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. بااین‌حال، برای دریافت این بورسیه‌ها باید حتماً شرایط کافی داشته باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *