جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای دانش آموزی مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای جذاب برای دانش‌آموزان بین‌المللی است و فرصت‌های آموزشی مناسبی را در اختیار مردم می‌گذارد. شما برای تحصیل در مجارستان، به ویزای دانش آموزی مجارستان و طبق قوانین مهاجرت، به مدارک خاص مربوطه نیاز دارید؛ بنابراین اینکه برای دریافت اطلاعات دقیق، به سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشور خود مراجعه کنید یا از منابع رسمی دولتی آن کشور استفاده کنید.، اهمیت دارد. در مقاله پیش رو، قرار است اطلاعاتی در مورد بعضی از قوانین، شرایط و نیازمندی‌های مهاجرت در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط اخذ ویزای دانش‌آموزی مجارستان

دانش آموزانی که تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا را دارند، نیازی به اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان ندارند. اما افرادی که تابعیت کشورهای اروپایی را ندارند، برای تحصیل در مدارس این کشور، به ویزای دانش آموزی در مجارستان نیاز دارند. دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل در مدارس مجارستان را دارند، همانند دانشجویانی که می خواهند ادامه تحصیل دهند باید ابتدا از مرکز آموزشی مورد نظر خود پذیرش بگیرند.

تحصیل در مجارستان ، در تمامی مقاطع تحصیلی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید نسبت به شرایط خود، در مقطع تحصیلی موردنظر خود در این کشور تحصیل کنید.

شرایط اخذ ویزای دانش‌آموزی مجارستان

برای درک بهتر شرایط اخذ ویزا، باید بدانید که تقریباً ۹۰ درصد از دروس مدارس این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند به همین دلیل شما باید به زبان انگلیسی نسبتاً تسلط داشته باشید تا بتوانید به‌راحتی درس‌های موردنیاز خود را پاس کنید.

برای تحصیل در مدارس موردنظرتان بعضی مواقع باید یک امتحان/مصاحبه شفاهی و یک امتحان کتبی بدهید.  شرایط سنی برای تحصیل در مدارس مجارستان وجود ندارد مگر اینکه مقطع تحصیلی شما محدودیت سنی داشته باشد. هر فردی که علاقه به ادامه تحصیل دارد می‌تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

مدارک موردنیاز اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان

متقاضیان برای اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان باید مدارک لازم را ارائه دهند. مدارک باید در فرمت A4 به‌صورت کپی یا اصل مدرک ارسال شوند و اداره مهاجرت مجارستان ممکن است مدارک اضافی را درخواست کند.

مدارک موردنیاز اخذ ویزای دانش‌آموزی مجارستان

برای تکمیل درخواست ویزای دانش آموزی کشور مجارستان، ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • پاسپورت معتبر با 10 سال اعتبار
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانش آموزی
 • دوعکس‌ به اندازه 4 در 3 مناسب برای پاسپورت که  که در 6 ماه گذشته گرفته شده  
 • بیمه درمانی مورد تأیید مدارس با پوشش 30.000 یورو برای کل منطقه شنگن
 • ارائه نامه پذیرش از مدرسه یا مرکز آموزشی مدنظرتان برای تحویل به سفارت جهت اخذ ویزای دانش آموزی
 • مدرک اقامت پس از وارد شدن به مجارستان
 • ارائه ی گواهی تمکن والدین برای تضمین پوشش هزینه های زندگی و تحصیلی دانش آموز
 • نامه‌ی پذیرش مدرسه مدنظر برای ارائه به سفارت
 • ارائه ی رضایت نامه ی رسمی مادر و پدر جهت سفر و تحصیل دانش آموز با سن کمتر از 18 سال در مجارستان

نکته: در صورت کمبود درآمد، ارائه نامه حمایتی از والدین مبنی بر حمایت مالی

 • کپی صفحات پاسپورت با اطلاعات و امضا
 • کپی تمام ویزاهای شنگن دریافت شده در 3 سال گذشته
 • کارت شناسایی و بلیط رزرو شده به کشور مقصد
 • تکمیل و امضا فرم درخواست ویزای رضایت‌‌نامه رسمی والدین دانش‌آموز
 • تکمیل و امضا رضایت‌‌نامه رسمی والدین دانش‌آموز

هزینه اخذ ویزای دانش‌آموزی مجارستان

شما برای اخذ هر نوع ویزایی در هر کشوری باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید، حتی با دریافت بورسیه کامل، باز نیازمند به پرداخت این مبلغ‌ها هستید و اگر برای کامل‌کردن فرم کمک نیاز داشته باشید پول بیشتری نیز باید پرداخت کنید. هزینه ویزای دانش آموزی مجارستان شامل موارد زیر می‌شود:

اولین هزینه مربوط به درخواست ویزای دانش‌ آموزی در مجارستان است که معمولاً از طریق کنسولگری یا سفارت انجام می‌شود و قیمت آن ۸۰ تا ۱۶۰ یورو است.

هزینه اخذ ویزای دانش‌آموزی مجارستان

یک هزینه دیگری که نیاز دارید پرداخت کنید، هزینه مربوط به ورود به کشور مجارستان است. شما باید هزینه‌ای را به‌عنوان ورودی بپردازید که برای خیلی از کشورها حدوداً ۳۵ یورو است.

برای ویزای تحصیلی کشور مجارستان نیز حتماً باید بیمه سفر داشته باشید که هزینه بیمه را باید جداگانه پرداخت کنید. بیمه شما می‌تواند چند نوع باشد و هر نوع بیمه خصوصیات خودش را دارد و می‌تواند مقدار پول قابل‌پرداخت را تغییر بدهد. این مبلغ می‌تواند بین 100 تا 300 یورو باشد.

اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان با راه دانشجویان نوین آسیا

مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا یکی از اولین مؤسسات دارای نمایندگی رسمی از کالج‌ها و دانشگاه‌های دو کشور مجارستان است که با مراجعه به سایت‌های رسمی دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور می‌توانید نام مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا را در آنها مشاهده نمایید.

همان‌طور که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در مجارستان چالش‌های خاص خودش را دارد و بدون داشتن اطلاعات کافی و مشاوره لازم، شاید خیلی راحت نتوانید ویزای این کشور را بگیرید. به‌منظور تسهیل این فرایند، تیم راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کند تا بتوانید تمام مدارک موردنیاز خود را آماده کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان اقدام کنید.

سخن پایانی

در مجموع، از اطلاعات ارائه شده در این مطلب، می‌توانید اطلاعاتی مانند مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان، شرایط اخذ ویزا و هزینه‌های آن کسب کنید. در پایان شما می‌توانید با مراجعه به مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا و دریافت مشاوره‌های رایگان به نتیجه مطلوب خود جهت اخذ ویزای دانش‌آموزی.

سؤالات متداول

از چند سالگی می توان برای ادامه تحصیل اقدام کرد؟

تحصیل در مجارستان، در تمامی مقاطع تحصیلی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید نسبت به شرایط خود، در مقطع تحصیلی موردنظر خود در این کشور تحصیل کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی چیست؟

پاسپورت معتبر، فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی، عکس‌های اندازه پاسپورت، نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر، مدرک اقامت، گواهی تمکن مالی، رضایت نامه از طرف والدین و…

هزینه های اخذ ویزای دانش آموزی مجارستان چقدر است؟

هزینه مربوط به درخواست ویزای دانش‌ آموزی در مجارستان است که معمولاً از طریق کنسولگری یا سفارت انجام می‌شود و قیمت آن ۸۰ تا ۱۶۰ یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *