جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه متروپولیتن مجارستان

دانشگاه متروپولیتن مجارستان یکی از دانشگاه‌های خصوصی این کشور شناخته می‌شود که شرایط بسیار خوبی برای تحصیل دانشجویان دارد. متقاضیان می‌توانند با تحصیل در این دانشگاه در کشور مجارستان، بار علمی خود را تا حد زیادی گسترش داده و بعد از فارغ‌التحصیلی هم کار بسیار خوبی پیدا کنند. آنها می‌توانند برای کار کردن، کشور مجارستان را انتخاب کنند یا حتی به سایر کشورهای عضو منطقه شنگن یا اتحادیه اروپا بروند.

از طرف دیگر، مدرک صادر شده از طرف دانشگاه متروپولیتن بوداپست کاملاً مورد تأیید وزارت علوم ایران است. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند بعد از فارغ‌التحصیلی در ایران کار کنند، مشکلی از این نظر نخواهند داشت. در ادامه، به‌صورت مفصل درباره دانشگاه متروپولیتن صحبت خواهیم کرد و اطلاعات کاملی درباره این دانشگاه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معرفی و تاریخچه دانشگاه متروپولیتن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشگاه متروپولیتن مجارستان در ابتدا نوعی کالج یا دبیرستان بود که دانش‌آموزان برای گذراندن دوره‌های مختلف به آنجا می‌رفتند. بااین‌حال، این مرکز آموزشی علمی در سال ۲۰۰۳ به یک دانشگاه کاملاً مجزا تبدیل شد. اولین رشته‌ای که در این دانشگاه ارائه می‌شد، رشته خبرنگاری بود که در آن خبرنگاران تلویزیونی دروس لازم را می‌گذراندند و برای مشارکت در تلویزیون عمومی مجارستان آموزش می‌دیدند.

معرفی و تاریخچه دانشگاه متروپولیتن

از طرف دیگر، در سال ۲۰۰۵ دانشکده‌های دیگری نیز در طول زمان به این دانشگاه اضافه شدند و آن را تکمیل کردند. اولین دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند، جشن فارغ‌التحصیلی خود را در ژانویه ۲۰۰۵ برگزار کردند. در دانشگاه متروپولیتن بوداپست مقاطع تحصیلی کارشناسی و تکمیلی ارائه می‌شوند و متقاضیان می‌توانند تمام دروس را به زبان انگلیسی فرا بگیرند.

چهار سال بعد در سال ۲۰۰۹، این دانشگاه با کالج گردشگری هلر فارکاس مجارستان ترکیب شد و در سال ۲۰۱۰، فعالیت خود را آغاز کرد. کسانی که به رشته‌هایی مانند بازاریابی و اقتصاد، تجارت، ارتباطات و رسانه، هتل‌داری و گردشگری، هنرهای کاربردی و سایر موارد این‌چنینی علاقه دارند، می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه متروپلیتن اقدام کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن بوداپست

تحصیل در دانشگاه متروپولیتن بوداپست مزایای بسیار زیادی دارد. به خصوص اگر شما بخواهید برای تحصیل از ایران به مجارستان بروید، مطمئناً از این مزایا بهره‌مند خواهید شد. در این قسمت، برخی از اصلی‌ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه را معرفی می‌کنیم که باعث شده‌اند بسیاری از افراد برای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن اقدام کنند.

 • امکان ورود به سایر کشورهای عضو منطقه شنگن و اتحادیه اروپا
 • فراگیری دروس از طرف اساتید متخصص و مجرب در رشته تحصیلی موردنظر
 • صدور مدارک معتبر بعد از فارغ‌التحصیلی
 • امکانات رفاهی و فرهنگی متنوع برای دانشجویان
 • رتبه علمی بالا در مجارستان و جهان
 • هزینه مناسب برای تحصیل و همچنین مناسب بودن هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به برخی از کشورهای اروپایی
 • امکان کار کردن بعد از فارغ‌التحصیلی و دسترسی به فرصت‌های شغلی متنوع
 • امکان تحصیل در محیطی امن و شاداب
 • امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیل
 • امکان فعالیت در شرکت‌های معتبر برای کارآموزی و کسب تجربه بیشتر
 • نوع رشته و دانشکده‌ها در این دانشگاه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه متروپولیتن

باتوجه‌به موارد بالا، می‌توان گفت که تحصیل در دانشگاه متروپولیتن بوداپست مجارستان می‌تواند فرصتی عالی برای کسانی باشد که به دنبال یک زندگی رؤیایی و هدفمند هستند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه متروپولیتن

بااین‌حال، برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید شرایط خاصی داشته باشید تا بتوانید در آن درس بخوانید. در این قسمت به‌صورت مختصر برخی از این شرایط را نام می‌بریم.

 • آماده‌سازی مدارک لازم: بسته به مقطع و رشته تحصیلی خود، ممکن است به مدارک خاصی نیاز داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، ارائه مدارکی مانند رزومه، توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه برای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان ضروری هستند. همچنین برای برخی از رشته‌ها ارائه مدرک زبان نیاز است و برخی دیگر از رشته‌ها ضرورتی به داشتن این مدرک ندارند. از این نظر، کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا می‌توانند به شما کمک کنند.
 • تناسب رشته تحصیلی: اگر شما بخواهید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه متروپولیتن بوداپست درس بخوانید، باید حتماً کارشناسی ارشد شما با رشته کارشناسی رشته در کشور خود گذرانده‌اید، هماهنگی داشته باشد.
 • تمکن مالی: شما باید بتوانید مبلغ شهریه دانشگاه خصوصی متروپولیتن مجارستان را بپردازید. درصورتی‌که توانایی پرداخت شهریه را ندارید، باید مدرک بورسیه تحصیلی ارائه دهید که در تمام این موارد، کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه متروپولیتن

گفتیم که داشتن مدارک، اولین و مهم‌ترین شرط برای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن بوداپست مجارستان است. به همین دلیل باید بر اساس شرایط و مقطع تحصیلی خود، مدارک موردنیاز را آماده کنید. اگر هنگام بارگذاری مدارک در سایت دانشگاه متروپولیتن مدارک را ناقص آپلود کنید، به احتمال زیاد درخواست شما برای صدور ویزای تحصیلی مجارستان و نامه پذیرش این دانشگاه رد خواهد شد.

به همین دلیل حتماً با دقت زیادی مدارک خود را آماده کنید تا شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش از دانشگاه متروپولیتن مجارستان داشته باشید. در ادامه، به‌صورت مختصر مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه را معرفی می‌کنیم. برای کسب اطلاعات دقیق از مدارک دیگر برای رشته‌های مختلف، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • پاسپورتی با اعتبار ۶ ماهه
 • مدرک فارغ‌التحصیلی از آخرین مقطع تحصیلی
 • نامه تمکن مالی یا بورسیه تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • ریز نمرات مقطع قبلی
 • مدرک زبان انگلیسی باتوجه‌به نوع رشته
 • عکس پرسنلی جدید که در شش ماه گذشته گرفته شده باش
 • بیمه سلامت جسمانی و روانی

بعدازاین که مدارک بالا را ارائه کردید و نامه پذیرش دانشگاه متروپولیتن مجارستان برای شما صادر شد، نوبت به آن می‌رسد که به فکر دریافت ویزای تحصیلی باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز شما باید محل اقامت خود در مجارستان را مشخص کرده باشید و بعد از پرداخت هزینه‌های لازم و فرم تکمیل شده درخواست ویزا، همه مدارک را به سفارت مجارستان ارائه دهید.

دانشکده‌های دانشگاه متروپولیتن

در دانشگاه متروپولیتن مجارستان انواع دانشکده‌های مختلفی ارائه می‌شوند که متقاضیان می‌توانند با تحصیل در آنها، بار علمی و تجربیات خود را گسترش دهند. این دانشکده‌ها رشته‌های مختلفی را در بر می‌گیرند و به همین دلیل هم علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف گردشگری و ارتباطات، علوم اجتماعی، مطالعات اقتصادی، هنر و حوزه‌های دیگر، می‌توانند رشته و دانشکده موردنظر خود را در این دانشگاه پیدا کرده و در این مرکز خصوصی مشغول به تحصیل شوند.

دانشکده‌های دانشگاه متروپولیتن

نکته جالب توجه درباره این دانشگاه این است که علاوه بر ارائه دروس به‌صورت تئوری، جلسات عملی نیز به‌صورت کاملاً مدرن برگزار می‌شوند و همچنین متقاضیان می‌توانند با شرکت در دوره‌های کارآموزی و تکمیل آنها، از نظر علمی در جایگاه بسیار خوبی قرار بگیرند. بهترین و پرطرفدارترین دانشکده‌های این مرکز آموزش عالی عبارت‌اند از:

 • دانشکده ارتباطات: در دانشکده ارتباطات استودیوهای بسیار مجهز و مدرنی وجود دارند که به فراگیری بهتر دروس از طرف دانشجویان کمک زیادی می‌کنند. در این مرکز رشته‌هایی مانند روزنامه‌نگاری و خبرنگاری در اختیار دانشجویان و متقاضیان قرار می‌گیرد.
 • دانشکده زبان: افرادی که می‌خواهند زبان‌های مختلف انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، ژاپنی، سوئدی و زبان‌های دیگر را یاد بگیرند، می‌توانند در دانشکده زبان متروپولیتن ثبت‌نام کنند. مدت زمان این دوره‌های زبان بر اساس میزان سطح زبان و نحوه یادگیری متقاضی می‌تواند متفاوت باشد.
 • دانشکده هنرهای رسانه: هنرهای رسانه با میزان خلاقیت دانشجویان انواع رشته‌های هنری با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌شوند.
 • دانشکده روش‌شناسی: این دانشکده که با نام METHODOLOGY هم شناخته می‌شود، رشته‌های مربوط به اقتصاد و تجارت را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دانشکده شامل سه دسته اصلی آمار، انفورماتیک و ریاضیات اقتصادی می‌شود و اساتید بسیار حرفه‌ای این دروس را به آنها ارائه می‌دهند.
 • دانشکده گردشگری و بازاریابی: اگر به حوزه گردشگری، توریستی و بازاریابی در جهان علاقه دارید، دانشکده گردشگری و بازاریابی متروپولیتن می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. همه ساله در این دانشکده رویدادها و کنفرانس‌های بین‌المللی متعددی برگزار می‌شود. ازآنجاکه صنعت گردشگری در مجارستان رواج زیادی دارد، این دانشکده می‌تواند انتخاب مناسبی برای علاقه‌مندان به این حوزه باشد.
 • دانشکده روابط بین‌الملل و علوم اجتماعی: برای داشتن روابط بین‌المللی خوب و تحصیل در رشته‌های فرا مرزی، می‌توان در دانشکده روابط بین‌الملل و علوم اجتماعی متروپولیتن تحصیل کرد.
 • دانشکده تجارت و بازرگانی: افرادی که می‌خواهند برای خود کسب‌وکاری راه‌اندازی کنند، می‌توانند در دانشکده تجارت و بازرگانی متروپولیتن مدرک معتبری به دست آورده و برای ورود به بازار کار، آماده شوند.
 • دانشکده ارتباطات بصری: یکی دیگر از دانشکده‌های دانشگاه متروپولیتن، ارتباطات بصری است که رشته‌های مربوط به گرافیک و طراحی را در اختیار شما قرار می‌دهد. علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند با تکیه بر خلاقیت خود، این رشته را با لذت بسیار زیاد بگذرانند.

رشته‌های دانشگاه متروپولیتن

باتوجه‌به دانشکده‌هایی که در دانشگاه متروپولیتن مجارستان به شما معرفی کردیم، می‌توان متوجه شد که رشته‌های متعددی در این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند. در این قسمت، به‌صورت مختصر این رشته‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

مقطع کارشناسیمقطع کارشناسی ارشد
رشته مدیریت و مدیریت بازرگانیرشته ارتباطات و مطالعات رسانه
رشته گردشگری و پذیراییرشته مدیریت گردشگری
رشته انیمیشنرشته مدیریت بازرگانی
رشته صنایع‌دستیرشته بازاریابی
رشته طراحی گرافیکرشته مدیریت و رهبری
رشته علوم ارتباطات و رسانهرشته مدیریت هنر و طراحی
رشته بازاریابی و بازرگانیرشته طراحی گرافیک
تجارت بین‌الملل و اقتصاد رشته روابط بین‌الملل 
رشته طراحی رسانه 
رشته عکاسی 
رشته هنر تولید تلویزیون 
رشته اقتصاد و حسابداری 

شهریه دانشگاه متروپولیتن

شهریه دانشگاه متروپولیتن بر اساس رشته موردنظر شما، می‌تواند متفاوت باشد و این شهریه غالباً بین ۲۹۰۰ یورو تا نزدیک به ۴۰۰۰ یورو متغیر است. همچنین شهریه دانشگاه متروپلیتن در مقطع کارشناسی ارشد از کارشناسی بیشتر از لیسانس است. در این بخش، شهریه موردنیاز برای هر یک از رشته‌های این مقاطع را توضیح می‌دهیم.

مقطع کارشناسیشهریهمقطع کارشناسی ارشدشهریه
گردشگری و پذیرایی۲۹۰۰ یورو بازرگانیمدیریت و رهبری۳۰۰۰ یورو
بازاریابی۲۹۰۰ یوروبازاریابی۳۰۰۰ یورو
امور مالی و حسابداری۲۹۰۰ یورورسانه و مطالعات ارتباطات۳۰۰۰ یورو
مدیریت و مدیریت بازرگانی۲۹۰۰ یورومدیریت گردشگری۳۰۰۰ یورو
رسانه و علوم ارتباطات۲۹۰۰ یورومدیریت هنر و طراحی۳۰۰۰ یورو
روابط بین‌الملل۲۹۰۰ یورومدیریت بازرگانی۳۳۰۰ یورو
مطالعات فیلم و رسانه۳۷۰۰ یوروطراحی گرافیک۴۰۰۰ یورو
طراحی رسانه۳۹۰۰ یورو  
طراحی گرافیک۳۹۰۰ یورو  
طراحی محیطی۳۹۰۰ یورو  
انیمیشن۳۹۰۰ یورو  

بورسیه تحصیلی در دانشگاه متروپولیتن مجارستان

گفتیم که شما در صورت دریافت بورسیه تحصیلی، می‌توانید تا حد زیادی هزینه‌ تحصیل در دانشگاه متروپلیتن را از طرف دانشگاه یا دولت دریافت کنید. در این صورت، زندگی دانشجویی در کشور مجارستان برای شما راحت‌تر می‌شود.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه متروپولیتن مجارستان

بااین‌حال، برای دریافت بورسیه باید شرایط خاصی داشته باشید که معدل بالا، مقالات ثبت شده، مدرک زبان و سایر موارد این‌چنینی برخی از مهم‌ترین آنها هستند. کارشناسان ما به طور کامل شرایط شما را بررسی کرده و سپس بورسیه تحصیلی متناسب با شما را در اختیارتان قرار می‌دهند.

خدمات دانشجویی دانشگاه متروپلیتن مجارستان

دانشگاه متروپولیتن مجارستان برای خدماتی که دارد، باعث شده بسیاری از متقاضیان از سراسر دنیا، برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

خدمات دانشجویی دانشگاه متروپلیتن مجارستان

این خدمات به افزایش کیفیت زندگی دانشجویان کمک بسزایی می‌کنند و باعث می‌شوند که آنها شرایط بسیار بهتری هنگام زندگی در مجارستان و تحصیل در دانشگاه متروپلیتن داشته باشند. برخی از اصلی‌ترین خدماتی که از طرف این دانشگاه به متقاضیان ارائه می‌شوند، به شرح زیر هستند.

 • خوابگاه خودگردان دانشگاه متروپلیتن
 • خدمات الکترونیکی دانشجویی
 • کتابخانه‌های رایگان با انواع کتب درسی
 • سلف سرویس با ظرفیت ۳۵۰ صندلی

راه دانشجویان نوین آسیا برای اخذ پذیرش دانشگاه متروپلیتن مجارستان

شما می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه متروپولیتن مجارستان و دریافت نامه پذیرش از این دانشگاه، با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید. کارشناسان ما به طور کامل شرایط شما را بررسی کرده و سپس بر اساس شرایط، بهترین راه دریافت پذیرش از این دانشگاه را برای شما توضیح می‌دهند. همچنین شما به کمک کارشناسان ما می‌توانید برای دریافت خوابگاه دانشجویی و سایر خدمات رایگان این دانشگاه، درخواست بدهید.

سؤالات متداول

شهریه دانشگاه متروپلیتن مجارستان چقدر است؟

شهریه دانشگاه بسته به رشته و مقطع تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد که شهریه این دانشگاه بین ۲۹۰۰ تا نهایتاً ۴۰۰۰ یورو باشد.

تحصیل در دانشگاه متروپولیتن بوداپست چه شرایطی دارد؟

داشتن نامه پذیرش، نامه تمکن مالی، مدارک لازم و تناسب رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، مهم‌ترین شرایط تحصیل در این دانشگاه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *