جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای همراه مجارستان

زمانی که فردی قصد مهاجرت به مجارستان را داشته باشد، می‌تواند همسر یا فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود را نیز همراه خودش به این کشور ببرد. افرادی که به همراه همسر یا والدین خود به کشور مجارستان مهاجرت می‌کنند، باید ویزای همراه داشته باشند. ویزای همراه مجارستان شرایط خاصی دارد که افراد در صورت رعایت این شرایط و داشتن مدارک لازم، می‌توانند آن را دریافت نمایند. ما در این مقاله به طور کامل درباره انواع ویزای همراه مجارستان و نحوه دریافت آن صحبت خواهیم کرد.

ویزای همراه چیست؟

ابتدا باید مفهوم ویزای همراه را برای شما توضیح دهیم. این نوع ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که می‌خواهند به همراه اعضای خانواده خود که ویزای معتبر یا اجازه اقامت در کشور خاصی را دارد، به این کشور مهاجرت کنند.

به ‌طورکلی، شخص متقاضی باید حتماً اجازه کار یا تحصیل در کشور مجارستان را داشته باشد تا بتواند فرزند یا همسر خود را نیز همراه خودش به این کشور ببرد. افرادی که ویزای همراه یا ویزای اعضای خانواده را دریافت می‌کنند، می‌توانند تا زمانی که متقاضی اصلی در کشور مجارستان زندگی می‌کند، در کنار آنها باشند و اجازه کار و تحصیل را هم خواهند داشت.

انواع ویزای همراه مجارستان

متقاضیان مهاجرت به مجارستان می‌توانند اعضای خانواده خود را از روش‌های مختلفی به این کشور ببرند. انواع ویزای همراه مجارستان بسته به نوع مهاجرت فرد متقاضی اصلی، می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد.

انواع ویزای همراه مجارستان

 این بدان معنی است که شاید برخی از افراد قصد تحصیل در کشور مجارستان را داشته باشند و برخی دیگر بخواهند در این کشور کار کنند. از طرف دیگر، ممکن است بعضی از افراد قصد راه‌اندازی کسب‌ وکار جدید در کشور مجارستان‌ داشته باشند. در تمام این شرایط، اعضای خانواده آنها باید نمونه‌های مختلف ویزای همراه مجارستان را دریافت کنند. در ادامه، توضیح مختصری درباره هر یک از این نمونه‌های ویزا ارائه می‌دهیم.

1. ویزای همراه تحصیلی مجارستان

افرادی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارند و فرزند آنها کمتر از ۱۸سال است، می‌توانند برای او ویزای همراه تحصیلی مجارستان را دریافت کنند. این ویزا به افراد این امکان را می‌دهد تا بتوانند در مدارس مجارستان درس بخوانند. مدارس بین‌المللی و خصوصی زیادی در مجارستان وجود دارند که شما می‌توانید فرزند خود را در آنها ثبت ‌نام کرده و مطمئن باشید که در یک محیط کاملاً معتبر و حرفه‌ای دروس را یاد می‌گیرند.

2. ویزای همراه دانشجو مجارستان

همان‌ طور که از نام آن هم می‌توان حدس زد، این نوع ویزای همراه مجارستان برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که می‌خواهند در یکی از دانشگاه‌های این کشور درس بخوانند. برای مثال، اگر بخواهید در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد یا دکترا در مجارستان درس بخوانید، می‌توانید ویزای همراه دانشجو مجارستان را برای همسر یا فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود دریافت کنید.

سپس تا زمانی که درس شما به اتمام برسد و در کشور مجارستان بمانید، همسر و فرزند شما نیز با استفاده از ویزای همراه دانشجویی مجارستان می‌توانند در این کشور ماندگار شوند و از فرصت‌های شغلی و تحصیلی متعدد استفاده کنند.

3. ویزای همراه مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به مجارستان در نظر گرفته می‌شود که شما می‌توانید کسب‌وکار خود را آغاز کرده و درآمد قابل‌توجهی هم داشته باشید. ازاین‌رو، می‌توانید با بردن فرزندان زیر ۱۸ سال و همسر خود به این کشور، زندگی خوبی برای آنها نیز به وجود بیاورید.

ویزای همراه مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه ‌گذاران خارجی که قصد شروع یک سرمایه‌گذاری و کسب ‌وکار را در مجارستان دارند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم، ویزای همراه مجارستان از طریق سرمایه‌ گذاری را برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود دریافت کنند. سپس آنها می‌توانند با زندگی در مجارستان از تمام امکانات رفاهی این کشور بهره‌مند شده و زندگی خوبی را آغاز کنند.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای همراه کشور مجارستان

همان ‌طور که گفتیم، برای گرفتن ویزای همراه مجارستان باید مدارک خاصی ارائه دهید. توجه داشته باشید که نوع مدارک لازم بسته به نوع مهاجرت فرد متقاضی اصلی می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد.

این بدان معنی است که مدارک لازم برای ویزای همراه تحصیلی مجارستان با ویزای همراه دانشجو مجارستان فرق دارد. اما به‌ طورکلی، مهم ‌ترین مدرک برای دریافت این ویزا، این است که رابطه خانوادگی بین متقاضی و اعضای خانواده او به طور کاملاً شفاف مشخص شود.

به این منظور، ارائه سند ازدواج و گواهی تولد فرزندان اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این موارد، ارائه مدارک دیگری نیز برای مهاجرت به مجارستان از این طریق ضروری هستند که در این قسمت برخی از مهم‌ترین آنها را نام می‌بریم:

  • گواهی تمکن مالی
  • مدارک تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی
  • مدارک سابقه شغلی برای مهاجرت کاری
  • مدرک محل اقامت در مجارستان
  • مدارک هویتی (پاسپورت معتبر)
  • مدرک درآمد صادر شده از طرف کارفرما در مجارستان برای مهاجرت شغلی

هزینه‌ های ویزای همراه مجارستان

هزینه‌های موردنیاز برای دریافت ویزای همراه مجارستان مانند نمونه قبلی، تا حد زیادی به شرایط افراد بستگی دارد. مهم ‌ترین عاملی که باعث تفاوت در هزینه ویزای همراه مجارستان می‌شود، سن و نوع ویزای متقاضیان است. این هزینه برای کودکان و بزرگسالان با رقم متفاوتی تعیین می‌شود.

هزینه‌ های ویزای همراه مجارستان

مقدار هزینه ‌ای که باید برای صدور مجوز اقامت و ویزای همراه مجارستان بپردازید، ۶۰ یورو است که این هزینه برای کودکان کمتر می‌شود. علاوه بر این، باید هزینه‌های دیگری نیز برای احراز هویت، ترجمه مدارک و سایر هزینه‌های اضافی در نظر بگیرید.

 شرایط ویزای همراه برای کشور مجارستان

درصورتی‌ که ویزای همراه برای کشور مجارستان برای کسی منقضی شود، باید به کشور خود بازگردد. به همین دلیل هم برای جلوگیری از مشکلات این‌ چنینی، باید حتماً از چند ماه قبل از منقضی شدن تاریخ ویزا، برای تمدید آن اقدام نمایید.

اولین کسی که باید برای تمدید ویزا اقدام کند، متقاضی اصلی است که سایر اعضای خانواده به همراه او به مجارستان آمده‌اند. برای تمدید ویزای همراه برای کشور مجارستان هم به تمام مدارکی که برای دریافت این ویزا ارائه کرده‌اید، بار دیگر نیاز دارید و باید هزینه‌ها را مجدداً بپردازید.

دلایل رد شدن ویزای همراهی کشور مجارستان

 گاهی مواقع این امکان وجود دارد که به‌خاطر دلایل مختلف، ویزای همراهی کشور مجارستان برای شما رد شود و درخواستتان مورد قبول واقع نشود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث رد شدن درخواست شما شود، وجود نقص در مدارکتان است.

دلایل رد شدن ویزای همراهی کشور مجارستان

همچنین اگر متقاضی اصلی شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه را نداشته باشد، نمی‌تواند ویزا را بگیرد. به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید به کمک افراد متخصص و حرفه‌ای، تمام مدارک موردنیاز خود را آماده کرده و از شرایط ویزای همراه آگاه شوید.

جمع‌ بندی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره ویزای همراه مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. باتوجه‌به اطلاعات ذکر شده، می‌توان گفت که شرایط، مدارک و حتی هزینه‌های هر یک از نمونه‌های ویزای همراه کشور مجارستان با نمونه‌های دیگر ویزا متفاوت است. کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کنند تا بتوانید در سریع ‌ترین زمان ممکن، ویزای همراه مجارستان را دریافت کرده و همراه خانواده خود، به این کشور مهاجرت کنید.

مهاجرت خانوادگی باعث می‌شود که دیگر نگرانی زیادی بابت دلتنگی برای خانواده خود نداشته باشید و پروسه مهاجرت برای شما راحت‌تر خواهد بود. علاوه بر این موارد، خانواده شما می‌توانند از امکانات رفاهی، خدمات بهداشتی، تحصیلی و کاری مجارستان نیز بهره‌مند شوند. فقط کافی است که با مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا به طور کامل شرایط شما را بررسی کرده و به شما در دریافت ویزای همراه مجارستان کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *