جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه کوروینوس بوداپست مجارستان

دانشگاه کوروینوس بوداپست یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های مجارستان شناخته می‌شود که در بوداپست، یعنی پایتخت مجارستان قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۴۸ احداث شده و تاکنون به خاطر داشتن شرایط بسیار خوب برای دانشجویان خارجی و بومی، به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های مجارستان شناخته می‌شود. در ادامه، به‌صورت مفصل درباره تاریخچه، رتبه‌بندی، شرایط پذیرش و مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه کوروینوس مجارستان صحبت می‌کنیم. پس اگر شما نیز قصد دارید در این دانشگاه معتبر درس بخوانید، حتماً تا پایان همراه ما باشید.

معرفی و تاریخچه دانشگاه کوروینوس بوداپست

گفتیم که سال احداث این دانشگاه به سال ۱۹۴۸ میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه با نام Budapesti Corvinus Egyetem  در مجارستان شناخته می‌شود و برنامه‌های دانشگاهی در مقاطع تحصیلی مختلفی را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهد. در قرن نوزدهم که اولین پایه‌های احداث دانشگاه کوروینوس بوداپست پایه‌گذاری شدند، در ابتدا تنها آکادمی بازرگانی یا تجارت سلطنتی در مجارستان در این دانشگاه ارائه می‌شد. به همین دلیل از آن زمان تاکنون، این دانشگاه در ارائه دروس اقتصاد و تجارت، توانسته به رتبه‌های بسیار خوبی دست پیدا کند.

دانشگاه نیز مانند هر مکان دیگری از گذشته تاکنون دچار تغییرات زیادی شده است تا به حالتی که در حال حاضر دارد، تبدیل شود. چند سال بعد از احداث این دانشگاه یعنی در سال ۱۹۵۳، این مکان تنها دانشگاهی بود که برنامه‌های مدیریت بازرگانی و تجارت را در اختیار دانشجویان قرار می‌داد. سپس در سال ۱۹۵۷، تحصیلات تکمیلی بازرگانی نیز برای اولین بار راه خود را به این دانشگاه باز کردند.

معرفی و تاریخچه دانشگاه کوروینوس بوداپست

دانشگاه کوروینوس مجارستان شامل 33 دپارتمان و ۱۱ مؤسسه مجزا و بسیار بزرگ می‌شود که در هر یک از این مؤسسات و دپارتمان‌ها، دروس مختلفی با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌شوند. متقاضیان می‌توانند در دوره‌های دانشکده و کالج‌های این دانشگاه شرکت کرده و مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به‌راحتی بگذرانند. تمام دروس در دانشگاه کوروینوس بوداپست به زبان‌های انگلیسی، مجاری، فرانسوی و گاهی مواقع آلمانی ارائه می‌شوند. به همین دلیل شما می‌توانید با داشتن سطح نسبی از زبان انگلیسی، به طور کامل همه درس‌ها را متوجه شوید.

رتبه‌بندی دانشگاه کوروینوس مجارستان

رتبه‌بندی دانشگاه، یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند کیفیت و اعتبار این دانشگاه را نشان دهد. دانشگاه کوروینوس مجارستان در این کشور رتبه ۸ را دارد. این در حالی است که در رتبه‌بندی جهانی سایت مشهور QS، رتبه این دانشگاه بین هزار تا ۱۲۰۰ اندازه‌گیری شده است.

از طرف دیگر، وب‌سایت جهانی TIMES نیز دانشگاه کوروینوس در مجارستان را در رتبه بالاتر از ۱۲۰۰ قرار داده است. به‌طورکلی، این رتبه‌بندی بر اساس کیفیت دروس ارائه شده، تعداد دانشجویان خارجی، مقالات و تحقیقات علمی، اعتبار اساتید و سایر موارد این‌چنینی در نظر گرفته می‌شوند و براین‌اساس، دانشگاه کوروینوس در بوداپست مجارستان نیز رتبه نسبتاً خوبی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رنکینگ دانشگاه های مجارستان مراجعه کنید.

شرایط اخذ پذیرش و اپلای در دانشگاه کوروینوس مجارستان

برای تحصیل در دانشگاه کوروینوس بوداپست باید شرایط خاصی داشته باشید تا بتوانید از این دانشگاه نامه پذیرش را دریافت کنید. به این منظور، در این قسمت برخی از مهم‌ترین شرایط موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه را معرفی می‌کنیم که اهمیت بسیار زیادی برای دانشگاه دارد.

شرایط اخذ پذیرش و اپلای در دانشگاه کوروینوس مجارستان

شما نیز می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط زیر، شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه کوروینوس مجارستان چندین برابر افزایش دهید.

 • آماده‌سازی مدارک موردنیاز به طور کامل: داشتن مدارک کامل، مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند شانس شما را برای گرفتن پذیرش دانشگاه کوروینوس افزایش دهد. به همین دلیل هیچ وقت آماده‌سازی مدارک را پشت گوش نیندازید.
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه: یکی از مهم‌ترین شرایط برای تحصیل در دانشگاه کوروینوس مجارستان، این است که در آزمون ورودی آن پذیرفته شوید. این آزمون که غالباً به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود، سطح زبان و پایه‌های علمی شما را مورد بررسی قرار داده و در صورت قبولی، می‌توانید در دانشگاه ذکر شده درس بخوانید.
 • تمکن مالی: درصورتی‌که بورسیه تحصیلی نداشته باشید، باید نامه تمکن مالی از طرف بانک ارائه دهید که نشان دهید شما می‌توانید شهریه دانشگاه به همراه هزینه‌های زندگی در مجارستان و شهر بوداپست را بپردازید. مبلغ این تمکن مالی بسته به مقطع و رشته شما می‌تواند متفاوت باشد.
 • داشتن سطح نسبتاً مناسب از زبان انگلیسی: از دیگر شرایط موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه، این است که زبان انگلیسی شما نسبتاً خوب باشد. زیرا گفتیم که دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و شما با یاد گرفتن این زبان، می‌توانید تمام دروس را به‌راحتی متوجه شوید.

مدارک موردنیاز جهت پذیرش در دانشگاه کوروینوس مجارستان

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، آماده‌سازی مدارک، مهم‌ترین عامل برای دریافت پذیرش از دانشگاه کوروینوس بوداپست شمار می‌آید. به همین دلیل شما نیز باید با آماده‌سازی تمام مدارک لازم، خود را برای تحصیل در این دانشگاه آماده کنید.

البته لازم به ذکر است که مدارک موردنیاز برای تحصیل در این دانشگاه بسته به مقطع و رشته شما می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال، مدارکی که برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز هستند ممکن است با مدارک لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی متفاوت باشند. اما در این قسمت، مهم‌ترین مدارک مشابه برای تحصیل در همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه کوروینوس مجارستان را نام می‌بریم.

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی در صورت وجود
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • ریز نمرات مقطع قبلی به طور کامل
 • نامه تمکن مالی یا بورسیه تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • رزومه کاری در صورت وجود

توجه داشته باشید که شما باید تمام مدارک بالا را به‌صورت رسمی ترجمه کرده باشید و مهر دارالترجمه روی آنها زده شده باشد. بعد از آماده‌سازی این مدارک، باید مطمئن شوید که آیا مدارک دیگری برای تحصیل در دانشگاه کوروینوس مجارستان لازم دارید یا خیر. در این صورت، کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا می‌توانند کمک زیادی به شما کنند.

دانشکده‌های دانشگاه کوروینوس بوداپست

در دانشگاه کوروینوس مجارستان دانشکده‌های متعددی وجود دارند که برنامه‌های تحصیلی مختلفی را در اختیار متقاضیان و دانشجویان قرار می‌دهند. این دانشگاه بسیار بزرگ است و به همین دلیل هم دانشکده‌های زیادی دارد.

دانشکده‌های دانشگاه کوروینوس بوداپست

دانشکده‌های این مرکز آموزش عالی در زمینه‌های مختلف اقتصاد، تجارت و بازرگانی، حقوق، علوم اجتماعی و سایر موارد این‌چنینی فعالیت می‌کنند و علاقه‌مندان به این رشته‌ها و سایر موارد این‌چنینی می‌توانند فرصت‌های تحقیقاتی متعددی را در این مرکز پیدا کنند. در این قسمت، دانشکده‌های مختلف موجود در دانشگاه کوروینوس مجارستان را نام می‌بریم.

دانشکده سرمایه‌گذاریدانشکده اقتصاد کشاورزیدانشکده بازاریابی
دانشکده علوم اجتماعیدانشکده سیاست بهداشتدانشکده اطلاعات
دانشکده حقوق تجارتدانشکده جغرافیا و برنامه‌ریزیدانشکده سیستم‌های اطلاعاتی
دانشکده نوآوری کسب‌وکاردانشکده علوم ارتباطات و رسانهدانشکده بازاریابی بین فرهنگی و رفتار مصرف‌کننده
دانشکده کلان مالیدانشکده سیاست عمومیدانشکده بازاریابی، رسانه و ارتباطات طراحی
دانشکده روابط بین‌المللدانشکده آماردانشکده تحقیقات عملیاتی و علوم اکچوئری
دانشکده ریاضیدانشکده علوم کامپیوتردانشکده اقتصاد تطبیقی و نهادی
دانشکده رفتار سازمانیدانشکده گردشگریدانشکده جامعه‌شناسی
دانشکده روان‌شناسیدانشکده مطالعات بازرگانیدانشکده اقتصاد جهانی
دانشکده مالیدانشکده حسابداری مالیدانشکده مدیریت پروژه
دانشکده اقتصاد سلامتدانشکده داراییدانشکده بازاریابی و ارتباطات طراحی
دانشکده تحقیقات بازاریابی و رفتار مصرف‌کنندهدانشکده مدیریت استراتژیکدانشکده مدیریت پایداری و اقتصاد محیطی
دانشکده مدیریت بازاریابیدانشکده مدیریت زنجیره تأمیندانشکده آموزش مدیریت آلمانی

مؤسسات دانشگاه کوروینوس بوداپست

در ابتدای مقاله گفتیم که در دانشگاه کوروینوس بوداپست ۱۱ مؤسسه برای رشته‌های مختلف ارائه می‌شوند.

مؤسسات دانشگاه کوروینوس بوداپست

در این قسمت، این ۱۱ مؤسسه را به شما معرفی می‌کنیم و توضیح مختصری درباره برخی از آنها نیز ارائه خواهیم داد.

 • مؤسسه اقتصاد بازرگانی: همان‌طور که از نام آن هم مشخص است، در این مؤسسه دروس مختلف به‌صورت تئوری و عملی درباره موضوعات بازاریابی، ارتباط بازاریابی، تحقیقات بازاریابی، رفتار مصرف‌کننده و گردشگری را ارائه می‌دهند.
 • انستیتوی مطالعات بین‌المللی، سیاسی و منطقه‌ای: این مؤسسه در دانشگاه کوروینوس بوداپست در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد و بخش‌های مختلف اقتصادی از نظر جغرافیایی، ژئواکونومیک و توسعه پایدار، علوم سیاسی و گروه اقتصاد جهانی و در نهایت، گروه روابط بین‌الملل را شامل می‌شود.
 • انستیتوی اقتصاد: این مؤسسه دروس مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را با کیفیت بالا و در محیطی رقابتی ارائه می‌دهد و تعداد زیادی از اساتید این مؤسسه نیز مقالات و آثار قابل توجهی در مجلات پرطرفدار مجاری منتشر کردند.
 • مؤسسه ریاضی و مدل سازی آماری: در این مؤسسه مدل‌های علمی اقتصاد و توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموزان، تمرکز اصلی است و با بکارگیری این هدف، کارکنان مؤسسه توانستند به دستاوردهای قابل‌توجهی دست پیدا کنند.
 • مؤسسه توسعه شرکت‌ها
 • مؤسسه اقتصاد و سیاست عمومی
 • مؤسسه مدیریت
 • مؤسسه بازاریابی
 • انستیتوی ارتباطات و جامعه‌شناسی
 • انستیتوی مالی، حسابداری و حقوق تجارت
 • انستیتوی فناوری اطلاعات

رشته‌های دانشگاه کوروینوس بوداپست

در دانشگاه کوروینوس بوداپست انواع رشته‌های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شوند. دروس هر یک از این رشته‌ها علاوه بر تئوری، به‌صورت عملی نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند و آنها می‌توانند تجربه عملی قابل‌توجهی به دست بیاورند. در این قسمت مهم‌ترین رشته ‌های دانشگاه کوروینوس مجارستان برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را مشاهده می‌کنید.

کارشناسیکارشناسی ارشد
اقتصاد کاربردیسیاست، برنامه‌ریزی و تأمین مالی سلامت
تجارت و مدیریتانفورماتیک کسب‌وکار
علوم ارتباطات و رسانهمدیریت زنجیره تأمین پیشرفته یک ساله
جامعه‌شناسیتحلیل اقتصادی
علوم داده در تجارتتحلیل رفتار اقتصادی
روابط بین‌المللیدیپلماسی به مدت یک سال
فلسفه، سیاست و اقتصادعلوم ارتباطات و رسانه
تجارت بین‌المللیدارایی، مالیه و سرمایه‌گذاری
 جامعه‌شناسی
 مدیریت زنجیره تأمین به مدت یک سال
 حاکمیت عمومی به مدت یک سال
 بازاریابی به مدت یک سال
 استراتژی بازاریابی و نوآوری به مدت یک سال
 سیاست عمومی و مدیریت به مدت یک سال
 اقتصاد و تجارت بین‌المللی به مدت یک سال
 روابط بین‌الملل
 مدیریت و رهبری
 مطالعات اقتصادی منطقه‌ای و محیطی
 اقتصاد سیاسی
 مدیریت و رهبری

آزمون ورودی دانشگاه کوروینوس مجارستان

برای دریافت نامه پذیرش از دانشگاه کوروینوس بوداپست شما باید حتماً در آزمون ورودی این دانشگاه پذیرفته شوید. این آزمون ورودی سطح زبان و پایه‌های علمی دانشجو را مورد بررسی قرار می‌دهد و درصورتی‌که متوجه شود که متقاضی واجد شرایط برای تحصیل در این دانشگاه است، نمره قبولی و سپس نامه پذیرش را برای او صادر می‌کند.

مطالعه کردن نمونه سؤالات سال‌های پیش، می‌تواند شانس شما را برای قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه افزایش دهد. برای پیدا کردن این نمونه سؤالات نیز فقط کافی است که به سایت دانشگاه کوروینوس بروید تا بتوانید منابع را پیدا کنید. سپس در زمان تعیین شده برای ثبت نام در این آزمون اقدام کنید و در تاریخ آزمون نیز به‌صورت آنلاین، در آن شرکت کنید. پیشنهادمی‌کنیم برای اطلاعات بیشتر از صفحه آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان دیدن کنید.

شهریه دانشگاه کوروینوس بوداپست مجارستان

مقدار شهریه دانشگاه کوروینوس بوداپست تا حد زیادی به مقطع و رشته انتخابی شما بستگی دارد. اما به‌طورکلی، می‌توانید انتظار داشته باشید که شهریه این دانشگاه بین ۲۵۰۰ تا ۵۵۰۰ یورو باشد. شهریه دانشگاه کوروینوس مجارستان برای برخی از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه عبارتند از:

مقطع کارشناسیشهریهمقطع کارشناسی ارشدشهریه
رشته جامعه‌شناسی۲۵۰۰ یورورشته تحلیل رفتار اقتصادی۲۹۰۰ یورو
رشته روابط بین‌الملل۲۵۰۰ یورورشته علوم ارتباطات و رسانه۲۹۰۰ یورو
رشته فلسفه، سیاست و اقتصاد۲۵۰۰ یورورشته سیاست عمومی و مدیریت۲۹۰۰ یورو
رشته تجارت و مدیریت۳۲۰۰ یورورشته اقتصاد و تجارت بین‌المللی۲۹۰۰ یورو
رشته تجارت بین‌المللی۳۲۰۰ یورورشته روابط بین‌الملل۲۹۰۰ یورو
رشته علوم داده در تجارت۳۲۰۰ یورو  رشته اقتصاد منطقه‌ای و محیطی۲۹۰۰ یورو
  رشته اقتصاد سیاسی۲۹۰۰ یورو
  رشته مدیریت زنجیره تأمین۲۹۰۰ یورو
  رشته سیاست بهداشت، برنامه‌ریزی و تأمین مالی۲۹۰۰ یورو
  رشته انفورماتیک تجاری۳۶۰۰ یورو
  رشته امور مالی۳۶۰۰ یورو
  رشته بازاریابی۳۶۰۰ یورو
  رشته تحلیل اقتصادی۳۶۰۰ یورو
  رشته مدیریت و رهبری۳۶۰۰ یورو
  رشته MBA یا کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی۳۸۰۰ یورو
  رشته مدیریت زنجیره تأمین پیشرفته۵۴۰۰ یورو
  رشته حکومت عمومی۵۴۰۰ یورو
  رشته استراتژی بازاریابی و نوآوری۵۴۰۰ یورو

زمان ثبت نام در دانشگاه کوروینوس مجارستان

دوره‌های تحصیلی در همه مقاطع در دانشگاه کوروینوس بوداپست از ماه سپتامبر آغاز می‌شوند. به همین دلیل کسی که قصد تحصیل و دریافت پذیرش از طرف این دانشگاه را داشته باشد، باید حتماً از اول ژانویه تا نهایتاً آخر می برای ثبت نام در دانشگاه اقدام کند.

زمان ثبت نام در دانشگاه کوروینوس مجارستان

پس اگر شما هم قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، بهتر است سریع‌تر مدارک خود را آماده کرده و در این دانشگاه ثبت نام کنید.

روش اخذ بورسیه دانشگاه کوروینوس مجارستان

برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه کوروینوس مجارستان شما باید به‌صورت مجزا درخواست بدهید و فرم آنلاین مربوط به آن را تکمیل کنید. مبلغ بورسیه تحصیلی در دانشگاه کوروینوس مجارستان بسته به شرایط دانشجو و نوع بورسیه، می‌تواند متفاوت باشد. در این قسمت، برخی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه کوروینوس بوداپست را معرفی می‌کنیم.

 • بورسیه Hungarian State
 • بورسیه Corvinus
 • بورسیه Corvinus Doctoral
 • بورسیه Extracurricular یا Performance-based
 • بورسیه Institutional
 • بورسیه MNB
 • بورسیه Scholarships for Social Needs
 • بورسیه Study Scholarship

اخذ پذیرش دانشگاه کوروینوس بوداپست با مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا

 شما می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه کوروینوس بوداپست، با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید. کارشناسان ما با سال‌ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به مجارستان ، به شما کمک می‌کنند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، مدارک موردنیاز را آماده کرده و برای اپلای اقدام کنید. به کمک کارشناسان ما، شانس شما برای تحصیل در دانشگاه کوروینوس مجارستان تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند.

سؤالات متداول

شهریه دانشگاه کوروینوس مجارستان چقدر است؟

مقدار این شهریه بستگی به مقطع و رشته تحصیلی دارد. اما به طور متوسط، در این دانشگاه شهریه‌ها بین ۲۵۰۰ تا ۵۵۰۰ یورو است.

دانشگاه کوروینوس بوداپست برای علاقه‌مندان به چه رشته‌ای مناسب است؟

بیش‌ترین دروسی که در این دانشگاه ارائه می‌شوند، رشته‌های حوزه تجارت، کسب‌وکار و بازرگانی است و علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند در این مرکز آموزش عالی تحصیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *