جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای مجارستان

مجارستان، کشوری خوش آب‌ وهوا در اروپا است که از نظر آب ‌وهوایی شباهت زیادی با ایران دارد. ازاین ‌رو، برای زندگی در این کشور هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد. برای رفتن به این کشور، شما باید حتماً ویزای مجارستان را داشته باشید. ما در این مقاله اطلاعات کاملی درباره نحوه دریافت ویزای مجارستان از ایران یا کشورهای دیگر در اختیار شما قرار خواهیم داد. اگر شما هم می‌خواهید برای گرفتن ویزای انفرادی مجارستان اقدام کنید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

شرایط مجارستان برای تحصیل و کار بسیار مناسب است. پس اگر می‌خواهید از امکانات رفاهی متعدد این کشور با مساحت کم و جمعیت نسبتاً کم بهره‌مند شوید، مهاجرت به مجارستان می‌تواند بهترین ایده برای شما باشد. هم‌چنین با مهاجرت به این کشور، امکان راه یافتن به سایر کشورهای اروپایی نیز برای شما وجود دارد. در ادامه، اطلاعات مفصلی درباره ویزای مجارستان فوری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ویزای مجارستان شینگن است؟

مجارستان یکی از ۲۶ کشور عضو منطقه شنگن و هم‌چنین اتحادیه اروپا شناخته می‌شود. به همین دلیل شما می‌توانید با دریافت ویزای این کشور، بدون هیچ ‌گونه محدودیتی به سایر کشورهای عضو منطقه رفت‌وآمد کنید.

ویزای مجارستان شینگن است؟

توجه داشته باشید که مدت ‌زمان ماندگاری شما در عضو منطقه شنگن به نوع ویزای مجارستان بستگی دارد. برای مثال، اگر ویزای توریستی گرفته باشید، نهایتاً می‌توانید تا ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید. درحالی‌که در صورت داشتن ویزای بلندمدت مجارستان مانند ویزای تحصیلی یا کاری، می‌‌توانید بدون هیچ دردسر یا چالشی تا مدت بیشتری هم در مجارستان یا سایر کشورهای حوزه منطقه شنگن بمانید.

انواع ویزای مجارستان

ویزای مجارستان انواع مختلفی دارد و شما باید بر اساس شرایط خود، از طریق یکی از این ویزاها به کشور ذکر شده مهاجرت کنید. اگر با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید، به طور کامل شرایط شما را بررسی می‌کنند و توضیح می‌دهند که کدام یک از این ویزاها برای شرایط شما مناسب‌ تر هستند. در این قسمت، هر یک از انواع ویزای مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم و توضیح مختصری درباره آنها ارائه خواهیم داد.

1. ویزای توریستی مجارستان

همان‌طور که از نام آن هم می‌توان متوجه شد، ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند برای اهداف گردشگری به کشور مجارستان بروند و از مکان‌های دیدنی این کشور بازدید نمایند. این ویزا یکی از انواع ویزای کوتاه ‌مدت مجارستان شناخته می‌شود که اعتبار نسبتاً کمی هم دارد و نهایتاً باید بعد از گذشت سه ماه به کشور خود بازگردید. بااین‌حال، ویزای توریستی یکی از نمونه‌های ویزای مجارستان فوری به شمار می‌آید که در بازه زمانی کوتاه‌تری برای متقاضیان صادر می‌شود.

2. ویزای تحصیلی مجارستان

متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌توانند با دریافت ویزای تحصیلی، به‌اندازه مدت‌زمان درس خواندن خود در این کشور بمانند. برای مثال، اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید، به‌احتمال زیاد اعتبار ویزای تحصیلی شما ۴ سال خواهد بود. در کشور مجارستان دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارند که شما می‌توانید در رشته موردنظر خود در یکی از این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید.

3. ویزای کاری مجارستان

به‌خاطر پایین بودن جمعیت مجارستان، این کشور نیاز شدیدی به نیروی کار جوان دارد و به همین دلیل از متقاضیان ویزای کاری استقبال می‌کند. توجه داشته باشید که قیمت ویزای مجارستان از نوع کاری با قیمت ویزای تحصیلی متفاوت است و شما باید حتماً شرایط مورد نیاز برای دریافت این ویزا را داشته باشید.

ویزای کاری مجارستان

مدارکی مانند مجوز کار، قرارداد استخدام، جاب آفر، تمکن مالی و مدارک شناسایی، برخی از مهم‌ترین شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزای اقامت مجارستان هستند.

4. ویزای سرمایه‌گذاری مجارستان

اخذ ویزای مجارستان از نوع سرمایه‌گذاری برای کسانی مناسب است که دارای تمکن مالی نسبتاً بالایی هستند و می‌خواهند کسب‌ وکار خود را در کشور مجارستان راه‌اندازی کنند. به‌ منظور انجام این کار، آنها باید شرکت خود را در کشور مجارستان به ثبت برسانند و درصورتی ‌که درخواست آنها مورد تأیید قرار بگیرد، می‌‌توانند به همراه خانواده خود به مجارستان مهاجرت کنند.

5. ویزای دیدار با خانواده

درصورتی‌که یکی از اعضای خانواده شما در کشور مجارستان زندگی می‌کند، می‌توانید برای دیدار با او ویزای کوتاه‌ مدت مجارستان را بگیرید و برای یک بازه زمانی مشخص به دیدن این فرد بروید.

6. ویزای ترانزیت مجارستان

گاهی ممکن است افراد قصد رفتن به کشورهای دیگر را داشته باشند و هواپیما به هر دلیلی مجبور شود در کشور مجارستان فرود بیاید. حتی این امکان وجود دارد که شما بخواهید به کشورهای دیگر بروید و مجبور شوید هواپیمای خود را عوض کنید. برای چند ساعتی که در فرودگاه کشور مجارستان هستید، باید ویزای ترانزیت بگیرید که مشکلی از نظر قانونی برای شما به وجود نیاید.

7. ویزای شرکت در رویدادها و کنفرانس‌های بین‌المللی

افرادی که دعوت‌نامه دارند و قصد شرکت در کنفرانس‌ها و رویدادهای بین‌المللی موجود در مجارستان را دارند، می‌توانند ویزای موقت بگیرند. مدت‌زمان اعتبار این ویزا بر اساس مدت‌زمان کنفرانس موردنظر آنها خواهد بود.

ویزای شرکت در رویدادها و کنفرانس‌های بین‌المللی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مجارستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شنگن مجارستان تا حد بسیار زیادی به نوع ویزای شما بستگی دارد. به این معنی که برای دریافت ویزای مجارستان از نوع تحصیلی، باید مدارک کاملاً متفاوتی با ویزای کاری ارائه دهید. اما به ‌طورکلی، برخی مدارک برای اخذ ویزای مجارستان مورد نیاز هستند که در این قسمت به‌صورت مختصر آنها را نام می‌بریم.

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیشتر از ۶ ماه و دو صفحه خالی
 • دو قطعه عکس جدید پرسنلی با پس‌ زمینه سفید
 • اثبات محل اقامت (رزرو هتل یا اجاره‌نامه منزل در مجارستان)
 • بیمه پزشکی مسافرتی
 • رزرو بلیت پرواز
 • تمکن مالی
 • تکمیل فرم ویزای سفارت مجارستان

هر یک از مدارک بالا برای نمونه‌های مختلف ویزای مجارستان با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال، تمکن مالی ویزای کاری نسبت به تحصیلی تقریباً بالاتر است. بعدازاین که مدارک مورد نیاز را آماده کردید و وقت سفارت گرفتید، باید فرم ویزای مجارستان را نیز تکمیل کنید. شما می‌توانید برای اطمینان از مدارک لازم برای گرفتن ویزای مجارستان با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید.

شرایط اخذ ویزای مجارستان

شرایط ویزای مجارستان بسته به نوع ویزای موردنظر شما متفاوت است. برای مثال، برای ویزای تحصیلی باید سن شما در یک بازه خاص باشد. درحالی‌که برای دریافت ویزای کاری مجارستان محدودیت سنی مشخصی وجود ندارد و در صورت داشتن جاب آفر، تمکن مالی، سابقه شغلی مناسب و تخصص بالا، می‌‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید.

از دیگر شرایط ویزای مجارستان که باید حتماً داشته باشید، کامل بودن همه مدارک است. اگر هرگونه نقصی در مدارک شما دیده شود، به‌راحتی درخواست‌تان برای صدور ویزا رد خواهد شد. کارشناسان ما به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با آماده‌ سازی همه مدارک و شرایط لازم، شانس خود را برای دریافت ویزای مجارستان افزایش دهید.

هزینه اخذ ویزای مجارستان

قیمت ویزای مجارستان تا حد زیادی به نوع مهاجرت شما بستگی دارد. به همین ترتیب، می‌توان گفت که ویزای مجارستان هزینه مشخصی ندارد و شما باید با کمی تحقیق، متوجه شوید که باید چقدر هزینه و تمکن مالی داشته باشید. اما به‌طورکلی، برای صدور ویزا و انجام کارهای خاصی مانند عکس گرفتن و انگشت‌نگاری، هزینه‌ها تقریباً ثابت است.

برای مثال، برای دریافت ویزای کوتاه‌ مدت شنگن مجارستان باید ۸۰ یورو بپردازید. البته این هزینه برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، نصف می‌شود و کودکان کمتر از ۶ سال هم نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

از طرف دیگر، برای دریافت ویزای بلندمدت مجارستان باید هزینه متفاوتی بپردازید که بسته به نوع هدف شما برای مهاجرت، متفاوت است. برای مثال، برای گرفتن ویزای دانشجویی مجارستان باید تقریباً ۱۱۰ یورو پرداخت کنید. در این قسمت، سایر هزینه‌های اضافی که باید به هزینه ویزای مجارستان اضافه کنید را نام برده‌ایم.

 • ارسال پیامک به ازای هر درخواست: ۳ یورو
 • خدمات عکاسی برای هر ۴ قطعه عکس: ۹ یورو
 • خدمات پستی به ازای هر درخواست: ۱۰ یورو در داخل شهر/ ۱۴ یورو در خارج از شهر
 • خدمات سالن انتظار وی ‌آی ‌پی سفارت مجارستان: ۵۰ یورو

مدت ‌زمان صدور ویزای مجارستان

 در قسمت‌های قبلی متوجه شدید که برای گرفتن هر نوع ویزای مجارستان هزینه متفاوت است. اما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که بسیاری از افراد می‌پرسند، این است که ویزای مجارستان چقدر طول میکشد؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که مدت زمان صدور ویزای مجارستان به فاکتورهای زیادی مانند نوع ویزا، پرونده و تاریخی که برای آن درخواست داده‌اید، بستگی دارد.

مدت ‌زمان صدور ویزای مجارستان

اما به‌ طورکلی، باید انتظار داشته باشید که وقت ویزای مجارستان بین ۷ تا ۲۱ روز کاری متفاوت باشد. حتی گاهی مواقع ممکن است به‌خاطر شلوغی، این بازه زمانی طولانی‌ تر هم شود. اما اگر مدارک خود را به طور کامل آماده کرده باشید و افراد حرفه‌ای و متخصص برای شما درخواست داده باشند، به‌احتمال زیاد می‌توانید ویزای مجارستان فوری دریافت کنید.

نحوه پر کردن فرم درخواست ویزای مجارستان

پیش‌ازاین گفتیم که ویزا مجارستان مدارک خاصی نیاز دارد که یکی از مهم‌ترین مدارک، فرم درخواست ویزا است. با این ‌حال، شما باید به‌ درستی فرم درخواست ویزای مجارستان را تکمیل کنید تا افسر ویزای پرونده قانع شود و با درخواست شما موافقت کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که حتماً دستورالعمل‌های ارائه شده را به‌دقت مطالعه کنید و این فرم را با نهایت تمرکز تکمیل نمایید.

در این فرم شما باید اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی به طور کامل، محل و تاریخ تولد، ملیت و آدرس فعلی خود را در ابتدا بنویسید. سپس در ادامه فرم ویزای مجارستان باید هدف و دلیل خود برای سفر به این کشور را توضیح دهید و تاریخ ورود و خروج خود را نیز بنویسید.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه زیادی داشته باشید و تأثیر زیادی در صدور ویزای شینگن مجارستان دارد، این است که به تمام سؤالات به‌صورت کاملاً شفاف و صادقانه پاسخ دهید. در نهایت، در این فرم باید اطلاعات تماس مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را بنویسید تا در صورت لزوم، امکان ارتباط گرفتن با شما وجود داشته باشد. بعدازاین که تمام قسمت‌های فرم را تکمیل کردید و چندین بار از روی آن خواندید و از صحت اطلاعات مطمئن شدید، می‌توانید آن را ضمیمه سایر مدارک خود کنید.

عدم پذیرش صدور ویزای مجارستان توسط سفارت (ریجکت)

گاهی مواقع ممکن است به دلایل مختلف، درخواست ویزای مجارستان از ترکیه یا ایران برای برخی از افراد مورد قبول واقع نشود و ( ریجکت ) شود. اما دلیل این موضوع چیست؟

عدم پذیرش صدور ویزای مجارستان توسط سفارت

به نظر شما چطور می‌توان از ریجکت شدن درخواست ویزای مجارستان جلوگیری کرد؟ مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن این درخواست، عبارت‌اند از:

 • ارائه اطلاعات ناقص یا دروغین: مهم ‌ترین عاملی که می‌تواند باعث ریجکت شدن درخواست شما برای دریافت ویزای مجارستان شود، ارائه اطلاعات ناقص یا دروغین است.
 • نقص در مدارک: اگر مدارک شما کافی نباشد، به‌ احتمال بسیار زیاد درخواستتان رد خواهد شد.
 • جعلی بودن مدارک: مدارک شما باید کاملاً اصل و بدون ابهام باشد و در غیر این صورت، درخواست شما رد خواهد شد.
 • عدم اثبات تمکن مالی: بسته به نوع روشی که شما می‌خواهید به کشور مجارستان بروید، باید مقدار مشخصی پول در حساب بانکی شما باشد.
 • داشتن سوءسابقه: یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت ویزای مجارستان، عدم سوءسابقه کیفری است. اگر این شرایط را نداشته باشید، درخواست شما برای دریافت ویزای مجارستان رد می‌شود.
 • کم بودن اعتبار پاسپورت: اعتبار پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه باشد. اگر پاسپورت‌تان اعتبار کمتری داشته باشد یا تعداد صفحات آن کافی نباشد، یعنی شرایط لازم را نداشته‌اید.

جمع‌بندی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره ویزای مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، برای دریافت ویزای این کشور باید شرایط خاصی داشته باشید که کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا با بررسی شرایط شما، برایتان توضیح می‌دهند که چه روشی برای دریافت ویزای مجارستان برای شما مناسب ‌تر است.

برخی از افراد هنوز می‌پرسند که آیا مجارستان ویزا میخواهد؟ برای پاسخ، باید بگوییم که ایرانیان برای رفتن به کشور مجارستان باید ویزا بگیرند و نوع ویزا هم بسته به شرایط آنها متفاوت است. اگر هر سؤال دیگری درباره ویزای شینگن مجارستان دارید، می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید. با این مؤسسه، امکان دریافت ویزای مجارستان تضمینی را خواهید داشت.

‫2 دیدگاه ها

 1. با درود . آیا برای اثبات تمکن مالی ارایه سند ملکی لازم هست ؟ دختر من 2 سال دانشجوی دانشگاه سمل وایز هست و برای دیداری دو هفته ای قصد سفر به بوداپست دارم. اینجانب پزشک متخصص هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید. سپاس

  1. سلام
   بله حتما سند ملکی لازم هست
   همینطور گواهی حساب بانکی و گردش مالی
   ارائه ترجمه پروانه مطب و همینطور ترجمه شناسنامه و گواهی میزان درآمد در سربرگ مطب
   برگه اشتغال به تحصیل و تصویر کارت اقامت و اجاره نامه محل اقامت دانشجو به همراه اجازه مالک برای اقامت والدین در زمان سفر به مجارستان
   در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره 09121761550 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *