جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان (Eszterházy Károly catholic university) که در سال 1774 تأسیس شد، یک مؤسسه آموزش عالی پیشرو و درحال‌توسعه در شهر ایگر و یازبرنی است.

این مؤسسه دارای 8000 دانشجو و 250 مدرس دانشگاه است و مراکز آموزشی و گروه‌های تحقیقاتی معتبر بین‌المللی در آن فعالیت می‌کنند.

دانشگاه کاتولیک Eszterházy Károly بیش از دویست سال است که به دلیل آموزش هنر خود مشهور است و دوره‌های هنری دانشگاه می‌تواند با افتخار ادعا کند که یکی از برجسته‌ترین مؤسسات آموزش هنر در کشور است. در ادامه می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این دانشگاه مطالعه کنید.

تاریخچه دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

در ابتدا ایده ایجاد دانشگاه توسط Ferenc Barkóczy معرفی شد، او از یک معمار اهل وین، جوزف ایگناز گرل خواست تا یک ساختمان دوطبقه متوسط را طراحی کند. بااین‌حال، بارکوچی نتوانست کار را ادامه دهد؛ زیرا او در سال 1761 به‌عنوان اسقف اعظم نامزد شد. آقای استرهازی پس از ورود به ایگر، عناصر عظیم‌تر را به برنامه‌های سابق بارکوچی اضافه کرد.

تاریخچه دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

آقای استرهازی ساخت‌وساز ساختمان Lyceum را تأمین مالی کرد و کارهای پیاده‌سازی نقشه خود را بر عهده گرفت. درحالی‌که ساخت‌وساز در حال انجام بود، استرهازی ایده خود را چندین بار ارائه داد، اما به دلیل سیاست آموزش‌وپرورش دادگاه وین، مجوز را دریافت نکرد. در نتیجه، ساختمان عنوان Lyceum (مکان برگزاری کنفرانس‌های فلسفی) را دریافت کرد. آخرین اسقف ایگر در سال 1799 با این فکر در ذهن خود درگذشت که خود او موفق شد اولین مؤسسه مجارستان را بسازد.

در 1 ژوئیه 2016، رویای 250 ساله اسقف Károly Eszterházy به حقیقت پیوست، زمانی که کالج Eszterházy Károly با ادغام کالج های Gyöngyös، Jászberén و Sárospatak به یک دانشگاه تبدیل شد.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مدارک لازم برای ثبت نام در مقاطع مختلف تحصیلی که باید ضمیمه فرم درخواست پذیرش شود را بررسی کنیم.

 • عکس پرسنلی
 • پاسپورت
 • پذیرش تحصیلی
 • مدرک مهارت‌های زبانی
 • برگه تمکن مالی
 • رسید جریان مالی، صورت درآمد، صورت گردش وجوه نقد حساب بانکی یکی از اعضای خانواده
 • تعهد محضری، پرداخت هزینه‌ها
 • بیمه سلامت
 • فرم تکمیل شده مربوط به محل اقامت شما در مجارستان
 •  قرارداد اجاره، گواهی خوابگاه و…

اسناد زیر باید در طول روند درخواست توسط همه متقاضیان، از طریق ایمیل به admission@uni-eszterhazy.hu  ارائه شود. توجه داشته باشید که فقط درخواست‌های کامل که در بازه تعیین شده ارائه می‌گردند، پذیرفته می‌شوند.

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

مدارک موردنیاز مقطع کارشناسی

 • گواهی آموزش‌وپرورش: لیست اسناد پذیرفته شده: مدرک تحصیلی، دیپلم دبیرستان، سند فارغ‌التحصیلی، گواهی دانشگاه یا کالج (ترجمه شده)
 • گواهی یا اثبات شهروندی و یا اقامت دائم (به‌عنوان‌مثال گذرنامه)
 • رزومه کوتاه CV
 • گواهی زبان، لیست امتحانات زبان پذیرفته شده:
 1. تافل PBT: 500
 2. کمبریج انگلیسی First FCE(FCE/index.html)
 3. BEC Vantage (BEC/BEC_Vantage.html)
 4. آیلتس (IELTS/index.html) 5-6.5
 • انگیزه‌نامه: دلیل (ها) برای مطالعه موضوع، توضیح تجربیات مرتبط با موضوع تحقیق
 • رسید بانکی انتقال هزینه درخواست 100 یورو (غیر قابل استرداد)
 • گواهی پزشکی به زبان انگلیسی که بیان می‌کند متقاضی در شرایط سلامتی رضایت‌بخش است و هیچ بیماری عفونی (ایدز، هپاتیت A، B، C، TB و…) ندارد.

مدارک موردنیاز کارشناسی‌ارشد علاوه بر لیست بالا

 1. CV
 2. انگیزه‌نامه
 3. دیپلم (ترجمه شده)
 4. متن دقیق و شرح دوره‌های اخذ شده در طول مطالعات کارشناسی

مدارک موردنیاز دوره دکتری علاوه بر لیست بالا

 1. CV
 2. مدرک کارشناسی‌ارشد، گواهی آموزش / دیپلم (ترجمه شده)
 3. انگیزه‌نامه
 4. متن مفصلی از دوره‌های اخذ شده در طول تحصیلات تکمیلی باید به زبان انگلیسی باشد (ترجمه شده)
 5. دو توصیه‌نامه از استادان سابق، مشاوران یا کارفرما
 6. تحقیق پیشنهادی، یک پیشنهاد برای موضوع تحقیقاتی انتخاب شده، یا یک موضوع جدید با شرح مفصل

برای دوره مقدماتی زبان انگلیسی (بدون مدرک)

 1. مدرک تحصیلی، دیپلم دبیرستان
 2. سطح زبان انگلیسی موردنیاز: A2-B1

دانشکده‌های دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

دانشکده‌های دانشگاه Eszterhazy Karoly شرایط بسیار خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان در رشته‌های گوناگون را به زبان انگلیسی فراهم نموده‌اند. این دانشکده‌ها در رشته‌های مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری مدارک بین‌المللی به دانشجویان خود ارائه می‌نمایند.

دانشکده‌های دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

همچنین محیط این دانشکده‌ها شامل کتابخانه‌های عمومی، مکان‌های ورزشی و سایر نیازهای دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشکده‌ها است. در ادامه به بررسی دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی ارائه شده در آن‌ها می‌پردازیم.

✔ دانشکده علوم طبیعی

رشته‌های ارائه شده در این دانشکده در مقطع کارشناسی شامل آموزش معلم، برنامه‌های تحصیلات تکمیلی، آموزش حرفه‌ای عالی و آموزش‌های بیشتر در زمینه زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک به زبان انگلیسی است.

✔ دانشکده انفورماتیک

دانشکده مدیریت دوره‌های ریاضیات و علوم کامپیوتر را ارائه کرده و به‌عنوان مرکز تحقیق و توسعه برای این رشته‌ها است. آموزش عالی حرفه‌ای و آموزش‌های بیشتر در زمینه علوم کامپیوتر، ریاضیات، کتابداری، انفورماتیک، کسب‌وکار به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس هستند.

✔ دانشکده آموزش‌وپرورش

سیستم آموزش دانشکده شامل کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، آموزش عالی حرفه‌ای و آموزش‌های بیشتر و یک برنامه دکترا است که به زبان مجارستانی در دسترس است. دانش‌آموزانی که در این دوره‌ها ثبت‌نام می‌کنند، می‌توانند یک ‌پایه آموزشی در روان‌شناسی و آموزش‌وپرورش از طریق دوره‌های ارائه شده توسط دانشکده آموزش‌وپرورش به دست آورند. برنامه‌های تحصیلی شامل آموزش نوزادان و اوایل دوران کودکی، مهدکودک، معلم مدرسه ابتدایی و نیازهای ویژه است.

✔ دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی

این دانشکده برنامه‌های کارشناسی در مدیریت کسب‌وکار و برنامه‌های کارشناسی‌ارشد به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی را ارائه می‌دهد.

✔ دانشکده هنر و علوم‌انسانی دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

این دانشکده علاوه بر رشته‌های سنتی هنرهای لیبرال، شامل آموزش هنر است. دانشکده شامل دوره‌های کارشناسی مثل آموزش معلم و همچنین کارشناسی‌ارشد و آموزش معلم پاره‌وقت در مطالعات مجارستانی، انگلیسی و المانی، همچنین روابط بین‌الملل، تاریخ، هنرهای تجسمی و ارتباطات، فیلم و هنر تصویر متحرک را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

دانشکده هنر و علوم_انسانی دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

رشته‌های دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

رشته‌های ارائه شده در دانشگاه Eszterhazy Karoly در مقاطع مختلف بسیار متنوع  است و برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی قابل‌دسترس است. در ادامه مطلب به معرفی رشته‌های ارائه شده در آن می‌پردازیم.

برنامه‌های مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی

 1. سمعی و بصری
 2. فرهنگ موسیقی
 3. مدیریت و مدیریت بازرگانی
 4. کامپیوتر
 5. آموزش پیش‌دبستانی

برنامه‌های کارشناسی‌ارشد به زبان انگلیسی

 1. مطالعات آمریکا
 2. جغرافیا
 3. مدیریت و رهبری
 4. روابط بین‌الملل

زمان ثبت‌نام در دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

برای ثبت‌نام در دوره‌های ماه سپتامبر، تا 30 ژوئن هر سال ثبت نام امکان پذیر می باشد. بر اساس اصلاحیه قانون تصویب شده در دسامبر 2023، هیچ درخواستی برای اجازه اقامت بین 1 ژانویه 2024 تا 29 فوریه 2024 نمی تواند ارائه شود، مگر در مواردی که توسط قانون پیش بینی شده است. چنین استثنایی می تواند شامل پذیرش افراد با استعداد های درخشان باشد. در این مورد ممکن است درخواست برای اجازه اقامت ارائه شود.

شهریه دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

شهریه دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان برای مقاطع مختلف نسبت به طول ترم و دوره متفاوت است. در ادامه هزینه تعدادی از پرطرفدارترین دورهای این دانشگاه را توضیح می‌دهیم.

دوره‌هامدرکطول ترمشهریه/ترم
دکتری تربیت‌معلم
دکتری82500 EUR
علوم کامپیوتر
کارشناسی
62500 EUR
مدیریت بازرگانی
کارشناسی
72500 EUR
سمعی و بصری
کارشناسی
63500 EUR
فرهنگ موسیقی
کارشناسی
63000 EUR
معلمی مهدکودک
کارشناسی
62500 EUR
ارتباط بین‌الملل
کارشناسی
43000 EUR
جغرافیا
کارشناسی‌ارشد
44200 EUR
مدیریت راهبردیکارشناسی‌ارشد
43000 EUR

امکانات دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

دانشگاه کاتولیک Eszterházy Károly طیف گسترده‌ای از خدمات و امکانات را برای کارمندان و دانشجویان ارائه می‌دهد، از جمله کتابخانه و امکانات ورزشی.

✔ کتابخانه‌ها

کتابخانه Tittel Pál برای همه کسانی که به خدمات آن علاقه‌مند هستند باز است. این کتابخانه از سال 2006 در ساختمان تاریخی لیسیوم یافت می شود. کتابخانه دارای حدود 130000 کتاب به همراه مجلات چاپی است. علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند از پایگاه‌های اطلاعاتی علمی متعددی استفاده کنند که منابع عالی برای مطالعه، تحقیق یا کشف هستند.

این کتابخانه یک کتابخانه تخصصی برای آموزش عالی است که خدمات عمومی هم ارائه می‌دهد و کل منطقه مجارستان شمالی را در برمی‌گیرد.

کتابخانه دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان‌

طبق طرح اولیه  (Archdiocesan Eszterházy) کتابخانه اسقف نشینی برای خدمت به آموزش در نظر گرفته شده بود. اسقف آن را در 28 دسامبر 1793 با 16000 جلد برای “همه افرادی که مایل به یادگیری هستند” افتتاح کرد. بخش کتابخانه باروک امروزه به عنوان موزه قابل بازدید است.

اتاق مطالعه کتابخانه مجلات الهیاتی، تاریخی، زبانی و هنری و همچنین کتاب‌های راهنما را ارائه می‌دهد. مجموعه این کتابخانه که پیوسته درحال‌رشد است، اکنون نزدیک به 180000 جلد دارد.

✔ امکانات ورزشی

دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان علاوه بر ورزش‌های رقابتی، فرصت‌های زیادی را برای علاقه‌مندان به اوقات فراغت ارائه می‌دهد. با شروع ترم ماه سپتامبر، مسابقات فوتبال کوچک که  محبوب این مؤسسه است، برگزار می شوند. دانشجویان همچنین در طول ترم می‌توانند در مسابقات حرفه‌ای و رویدادهای ورزشی متعددی مانند جام قهرمانی ملی دانشگاه‌ها و کالج‌های مجارستان MEFOB شرکت کنند.

 این دانشگاه مجهز به زمین‌های تنیس و راکتبال روباز و سرپوشیده، اتاق‌های تناسب‌اندام، زمین‌های فوتبال با چمن مصنوعی و زنده، یک مسیر دویدن برگشتی و یک پارک ورزشی در فضای باز است.

شرایط بورسیه در دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

برنامه بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان برای دانشجویان خارجی با هدف از ارتقاء درک فرهنگی، روابط اقتصادی و سیاسی بین مجارستان و سایر کشورها ارائه شد. بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که بخشی از این برنامه هستند حق تحصیل تمام وقت در موسسات آموزش عالی مجارستان را می دهد.

شرایط بورسیه در دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان

این برنامه دانشجویان را قادر می‌سازد تا مطالعات تمام‌وقت را به شرح زیر داشته باشند:

 1. کارشناسی (3 سال)
 2. کارشناسی‌ارشد (2 سال)
 3. دکترا (3 سال)

به دارندگان بورسیه کمک‌هزینه‌های زیر ارائه می‌شود:

 1. تحصیل رایگان
 2. کمک‌هزینه ماهانه
 3. محل خوابگاه، هزینه‌های اقامت
 4. بیمه درمانی
 5. استفاده رایگان از خدمات کتابخانه

سخن پایانی

 دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان با داشتن سابقه‌ای طولانی و همچنین امکانات بسیار مناسب جهت ارائه به دانشجویان، دارا بودن دانشکده‌های مختلف با رشته‌های جذاب، تبدیل به یکی از مقاصد بسیار مهم برای ادامه تحصیل در مجارستان است. این دانشگاه بورسیه و خوابگاه مناسبی را برای دانشجویان تامین می کند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانید با مشاوران باتجربه مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

دانشگاه کارولی استرهازی مجارستان در کدام شهر مجارستان واقع شده است؟

این دانشگاه دو پردیس در شهرهای ایگر و یازبرنی دارد.

 آیا بورسیه اسپندیوم مجارستان، دانشگاه استرهازی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بله این بورسیه برای دانشگاه استرهازی خدماتی مثل شهریه و محل اقامت رایگان ارائه می‌دهد.

دانشگاه استرهازی چه مقاطع تحصیلی را ارائه می‌نماید؟

این دانشگاه تمام مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکتری را به دانشجویان ارائه می‌نماید.

مهلت ثبت‌نام در دانشگاه استرهازی در چه ماهی از سال می‌باشد؟

برای ثبت‌نام در دوره‌های ماه سپتامبر، تا 30 ژوئن هر سال ثبت نام امکان پذیر است.

 تحصیل در دانشگاه استرهازی به چه زبان‌هایی است؟

دوره‌های ارائه شده به زبان‌های انگلیسی، مجاری و آلمانی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *