جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اعزام دانشجو به خارج از کشور

اعزام دانشجو به خارج از کشور و به ‌خصوص به کشورهای اروپایی رواج بسیار زیادی دارد و اغلب کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، کشورهای اروپایی را انتخاب می‌کنند. زیرا این کشورها شرایط و امکانات فوق‌العاده خوبی در اختیار مهاجران و دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند و به همین دلیل آنها می‌توانند شرایط بسیار خوبی در این کشور داشته باشند. ما در این مطلب تمام موضوعاتی که باید درباره موسسات مجاز اعزام دانشجو به کشورهای خارجی بدانید را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

قبل از این که موسسه مجاز دانشجو به کشور موردنظر خود را انتخاب کنید، باید بدانید که این مؤسسات باید قوانین خاصی را رعایت کنند. به‌علاوه، خود شما نیز برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی باید مدارک و شرایط خاصی داشته باشید که مؤسسه موردنظر شما در مراکز مجاز اعزام دانشجو تمام این مدارک و شرایط را برای شما نام می‌برند. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور به دست بیاورید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور

منظور از اعزام دانشجو به خارج از کشور، این است که مؤسسات مختلف با رعایت قوانین، علاقه ‌مندان به تحصیل در کشورهای خارجی را به مقصد مورد نظرشان می‌فرستند. ازآنجاکه این کار فرایند نسبتاً پیچیده‌ای دارد، مراکز مجاز دانشجو به متقاضیان کمک می‌کنند تا بتوانند در کشور رؤیاهای خود درس بخوانند.

مهم‌ترین قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور این است که فرد متقاضی تمام مدارک و شرایط لازم را داشته باشد. به‌علاوه، باید هزینه موردنیاز برای ثبت ‌نام در دانشگاه را نیز بپردازد تا بتواند برای تحصیل به خارج از کشور برود.

قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور

از طرف دیگر، این احتمال وجود دارد که برخی از دانشگاه‌ها شرایط خاصی برای پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشند. در این شرایط، باید اطلاعات هر یک از دانشگاه‌ها را به‌ صورت مجزا مطالعه کرده و شرایط و مدارک موردنیاز آنها را آماده نمایید. برای آسان ‌تر شدن شرایط ، موسسات اعزام دانشجو به خارج به شما کمک می‌کنند.

شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور

شرایط هر یک از موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور با مؤسسات دیگر متفاوت است. اما به‌ طورکلی، برخی از این مؤسسات مهم ‌ترین شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور را مدنظر قرار می‌دهند.

شرایط اعزام دانشجو

درصورتی‌ که متقاضیان این شرایط را داشته باشند، احتمال این که بتوانند در دانشگاه موردنظر خود در خارج از کشور پذیرش بگیرند، بسیار زیاد است. در این قسمت برخی از مهم‌ترین شرایط اعزام دانشجو به خارج از کشور را نام می‌بریم.

 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه: بیشتر دانشگاه‌های اروپایی نوعی آزمون‌های ورودی دارند که برای دریافت پذیرش در آنها باید حتماً در این آزمون نمره قبولی بگیرید. شما می‌توانید برای کسب آمادگی بیشتر برای دریافت نمره قبولی در این آزمون‌ها، در دوره‌های کالج مربوط به دانشگاه مورد نظر خود ثبت ‌نام کنید و بعد از پرداخت شهریه و اتمام این دوره، در آزمون شرکت نمایید.
 • سطح تحصیلی بالا: منظور از سطح تحصیلی، میزان معدل شماست که می‌تواند تأثیر زیادی در جلب رضایت دانشگاه موردنظرتان داشته باشد. پس اگر معدل و ریزنمرات شما بالا باشد، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر خود خواهید داشت.
 • تمکن مالی: تمکن مالی موردنیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه‌های متفاوت، می‌‌تواند با یکدیگر فرق داشته باشد. اما اگر بورسیه تحصیلی نداشته باشید، باید شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی برای یک سال را در حساب بانکی خود داشته باشید. این مبلغ باید حداقل به مدت ۶ ماه در حساب بانکی شما قرار گرفته باشد.
 • سطح قابل قبول زبان انگلیسی: در بیشتر کشورهای اروپایی دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و به همین دلیل شما باید سطح نسبتاً بالایی از این زبان داشته باشید. برای اثبات این موضوع، داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل مزیت به شمار می‌آید. البته توجه داشته باشید که برای دریافت پذیرش از خیلی از دانشگاه‌های اروپایی، نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید و بعد از دریافت پذیرش می‌توانید مدرک زبان خود را دریافت نمایید.
 • داشتن مدارک موردنیاز: در نهایت، اگر تمام شرایط بالا را داشته باشید، نوبت به آن می‌رسد که مدارک موردنیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه را آماده کنید. فراموش نکنید که نقص در هر یک از مدارک شما، مهم‌ترین عاملی است که می‌تواند باعث رد شدن درخواست شما برای پذیرش دانشگاه شود. به همین دلیل به‌ هیچ‌ عنوان آماده ‌سازی مدارک را پشت گوش نیندازید.

مدارک موردنیاز برای اعزام دانشجو به خارج از کشور

همان ‌طور که پیش ‌ازاین نیز گفتیم، آماده ‌سازی مدارک تأثیر بسیار زیادی در تسریع روند اعزام دانشجو به خارج از کشور دارد.

مدارک اعزام دانشجو به خارج از کشور

به همین دلیل حتماً باید از ماه‌ها قبل برای آماده‌ سازی مدارک خود اقدام کنید و از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا مطمئن شوید که همه مدارک خود را آماده کرده‌اید. در این قسمت، مهم‌ ترین مدارک ضروری برای اعزام دانشجو به خارج از کشور را نام می‌بریم.

 • مدرک تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه درمانی
 • انگیزه ‌نامه و توصیه ‌نامه
 • ریزنمرات
 • مدرک مقطع تحصیلی قبلی
 • مدرک محل اقامت

 اعزام دانشجو به خارج از کشور چه هزینه‌هایی دارد؟

هزینه اعزام دانشجو تا حد خیلی زیادی به کشور و دانشگاه انتخابی بستگی دارد و به همین دلیل نمی‌توان یک هزینه ثابت برای این کار در نظر گرفت. اما به‌ طورکلی، شما برای تحصیل در خارج از کشور باید علاوه بر هزینه‌های زندگی، شهریه دانشگاه، هزینه محل اقامت و ترجمه مدارک خود را نیز کنار بگذارید. برای تعیین این هزینه، باید از طریق سایت دانشگاه موردنظر خود اطلاعات لازم را به دست آورید.

لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو

یکی از بهترین و معتبرترین موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور که شما می‌توانید با هزینه مناسب، از تجربیات آنها بهره‌مند شوید، مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا است. این مؤسسه با اعتبار بسیار بالایی که دارد، به شما این اطمینان را می‌دهد که می‌توانید در دانشگاه موردنظر خود و در مقطعی که می‌خواهید، پذیرش بگیرید.

اگرچه مدارک شما هم می‌توانند در این زمینه تأثیرگذار باشند، اما کمک گرفتن از افراد حرفه ‌ای در این زمینه می‌تواند از میزان نگرانی‌های شما بکاهد و به شما کمک کند تا با خیال آسوده ‌تری در دانشگاه مورد نظر خود درس بخوانید.

در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، به طور کامل قوانین اعزام دانشجو به خارج از کشور رعایت می‌شود و در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم، می‌توانید خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپایی آماده کنید. تنها کافی است با مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *