جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کالج دونا مجارستان

کالج دونا یکی از بهترین و معتبرترین مراکز آموزشی در کشور مجارستان شناخته می‌شود که در شهر زیبای بوداپست که پایتخت این کشور است، قرار دارد. سال‌های زیادی است که این کالج بین‌المللی خدمات و دوره‌های آموزشی مختلفی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهد. این دانشجویان می‌توانند برای کسب آمادگی بیشتر به‌منظور شرکت در دانشگاه‌های مجارستان در رشته‌های مختلف، در کالج دونا ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است که برای تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های معتبر مجارستان، متقاضیان باید در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود ثبت‌نام کرده و پذیرفته شوند. با ثبت‌نام در این کالج، این دانشجویان می‌توانند آمادگی خیلی بیشتری برای کسب نمره قبولی در آزمون‌های ورودی این دانشگاه‌ها به دست بیاورند.

در این کالج دوره‌های آموزشی مختلف با بالاترین کیفیت ارائه می‌شوند و متقاضیان می‌توانند با گذراندن این دوره‌ها، آمادگی خیلی بیشتری برای دانشگاه‌های بزرگ مجارستان به دست بیاورند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل درباره کالج دونا بوداپست صحبت کنیم. پس اگر شما هم قصد دارید در یکی از دانشگاه‌های مجارستان درس بخوانید و قصد ثبت‌نام در کالج بین المللی دونا را دارید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

معرفی کالج دونا

همان‌طور که در ابتدای این مقاله گفتیم، کالج دونا در شهر بوداپست واقع شده است. مؤسس این کالج، شخصی ایرانی به نام مهندس هاشم بوده که آن را در سال ۲۰۱۰ تأسیس کرد. در این مرکز آموزشی دوره‌های مختلفی در رشته‌های متنوع ارائه می‌شوند و به همین دلیل هم تعداد دانشجویان و متقاضیان این کالج روزبه‌روز در حال افزایش یافتن است. همه ساله هزاران دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در این کالج و آمادگی برای دانشگاه های مجارستان ، کالج دونا را انتخاب می‌کنند.

معرفی کالج دونا

برخی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های مجارستان، مواردی مانند دانشگاه سملوایز و دانشگاه پچ به شمار می‌آیند. در کالج بین المللی دونا تمام اطلاعات موردنیاز به‌منظور قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه‌ها در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره این کالج بین‌المللی ارائه خواهیم داد.

مزایای کالج دونا

به‌احتمال خیلی زیاد تاکنون اطلاعاتی درباره مزایای تحصیل در این کالج به دست آورده باشید. به‌عنوان‌مثال، در این مرکز آموزش عالی رشته‌های متنوعی وجود دارند و تقریباً هر کسی در هر رشته‌ای که بخواهد، می‌تواند مشغول به گذراندن دوره‌های مختلف شود.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در این کالج، این است که نیازی به آزمون ورودی نیست و می‌توانید با هر سطحی از دانش، در این کالج مشغول به تحصیل شوید. اساتید فوق‌العاده مجرب و حرفه‌ای در این کالج مشغول به تدریس هستند و مدرک صادر شده از این کالج هم اعتبار بالایی دارد.

نکته جالب‌توجه درباره این کالج این است که مدرک صادر شده از طرف آن در کشور ایران هم اعتبار بالایی دارد. دلیل این موضوع هم این است که این مدرک توسط سفارت مجارستان در کشور ایران نیز به طور کامل مورد تأیید قرار می‌گیرد.

مزایای کالج دونا مجارستان

کادر آموزشی کالج دونا در مجارستان فوق‌العاده عالی بوده و با استفاده از بهترین روش‌های تدریس، تمام دروس موردنیاز را در رشته‌های مختلف در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. به‌طورکلی، تحصیل در کالج دونا در بوداپست می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای دانشجویان بین‌المللی باشد تا بتوانند برای دانشگاه‌های مجارستان آماده شوند.

علاوه بر این موارد، کالج دونا در ایران هم نمایندگی دارد و این موضوع، کار را برای متقاضیان ایرانی تا حد خیلی زیادی راحت‌تر می‌کند. نمایندگی این کالج، مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا است که در خیابان ولیعصر بالاتر از خیابان شهید بهشتی، نرسیده به پارک ساعی در برج نگین ساعی، طبقه نهم واحد 904 واقع شده است. برای دریافت اطلاعات می‌توانید با شماره 09128469868 تماس بگیرید.

دوره‌های کالج دونا

تاکنون چندین بار تأکید کردیم که در کالج دونا دوره‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بر اساس رشته موردنظر خود، یکی از آنها را انتخاب کنند. در این قسمت، به‌صورت مختصر این دوره‌های آموزشی ارائه شده در کالج دونا در بوداپست را نام می‌بریم.

✔ دوره پیش پزشکی

همان‌طورکه از نام آن هم می‌توان حدس زد، این دوره برای افرادی در نظر گرفته شده است که قصد تحصیل در رشته پزشکی و یا پیراپزشکی در کشور مجارستان را دارند. مهم‌ترین هدف برای برگزاری این دوره، این است که دانشجویان برای کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های مجارستان در رشته پزشکی آمادگی لازم را به دست بیاورند.

ازاین‌رو، در این دوره دروسی مانند زیست‌شناسی، اصطلاحات پزشکی، زبان انگلیسی، شیمی و سایر موارد این‌چنینی به شیوه‌ای کارآمد ارائه می‌شوند. دانشجویان می‌توانند با تحصیل در دوره پیش پزشکی، آمادگی خود را چندین برابر افزایش دهند. برای ثبت‌نام در دوره پیش پزشکی کالج دونا، باید در ماه‌های اکتبر و ژانویه اقدام کنید.

✔ دوره زبان انگلیسی کالج دونا در مجارستان

این دوره برای دانشجویانی مناسب است که هنوز به سطح مطلوبی از دانش زبان انگلیسی نرسیده‌اند و قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های مجارستان را دارند. در این شرایط، بیشتر مواقع زمان ثبت‌نام در این کالج، یک آزمون تعیین سطح از دانشجویان و متقاضیان گرفته می‌شود تا متوجه شوند که میزان دانش آنها در زبان انگلیسی به چه صورت است و باید در چه سطحی مشغول به تحصیل شوند.

دوره زبان انگلیسی کالج دونا در مجارستان

این دوره که به‌صورت فشرده برگزار می‌شود، به متقاضیان بین‌المللی کمک می‌کند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن زبان انگلیسی را یاد بگیرند. ازآنجاکه دروس در دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، یادگیری زبان می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در میزان یادگیری سایر دروس شما داشته باشد. به همین دلیل هم بیشتر دانشجویان بین‌المللی قبل از شروع تحصیل خود، در دوره زبان انگلیسی کالج بین المللی دونا ثبت‌نام می‌کنند.

✔ دوره آموزش زبان آلمانی

ممکن است برخی از دانشجویان بین‌المللی قصد تحصیل و یا حتی کار در دانشگاه‌های آلمانی‌زبان مانند آلمان، اتریش و سایر کشورهای دیگر را داشته باشند. در این شرایط، آنها می‌توانند به‌راحتی در دوره‌های آموزش زبان آلمانی در کالج دونا ثبت‌نام کنند. متقاضیان و دانشجویان در این حوزه می‌توانند خیلی راحت در هر سطحی که در زبان انگلیسی باشند، برای شرکت در کالج دونا مجارستان به‌منظور یادگیری آموزش زبان آلمانی اقدام کنند.

✔ دوره پیش مهندسی در کالج دونا بوداپست

این دوره برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در یکی از رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های مجارستان مشغول به تحصیل شوند. ازاین‌رو، در این دوره دروسی مانند ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی به طور کامل و به شیوه مدرن تدریس می‌شوند.

دوره پیش مهندسی در کالج دونا بوداپست

بر اساس این برنامه، دانشجویان و متقاضیان می‌توانند علاوه بر کشور مجارستان، در سایر دانشگاه‌های برتر کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز مشغول به تحصیل شوند. زیرا احتمال قبولی دانشجویان علاقه‌مند به رشته‌های مهندسی بعد از شرکت در این دوره افزایش پیدا می‌کند.

✔ دوره پیش اقتصاد در کالج دونا مجارستان

از دیگر دوره‌هایی که در کالج دونا مجارستان ارائه می‌شوند، می‌توان به دوره پیش اقتصاد اشاره کرد. علاقه‌مندان به رشته‌هایی مانند حسابداری، اقتصاد، مدیریت و سایر موارد این‌چنینی می‌توانند در دوره پیش اقتصاد کالج دونا شرکت کنند. در این دوره در کالج دونا، دروسی مانند ریاضیات، اقتصاد، زبان انگلیسی، دروس مربوط به بیزینس و مطالعات تجاری با بالاترین کیفیت ارائه می‌شوند.

✔ دوره‌های Pre Master و Pre PHD

برخی از افراد علاوه بر داشتن مدرک لیسانس و یا فوق‌لیسانس، باز هم نمی‌توانند آمادگی لازم برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود در مجارستان در مقاطع تحصیلی بالاتر را به دست بیاورند. به‌منظور قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلی مختلف، دانشجویان باید دروس تخصصی رشته موردنظر خود به همراه زبان انگلیسی را به طور کامل فراگرفته باشند.

این مسئله درباره مقاطع فوق‌لیسانس و دکترا اهمیت خیلی بیشتری دارد. ازاین‌رو، متقاضیان این مقاطع تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان می‌توانند در دوره‌های Pre Master و Pre PHD در کالج دونا مشغول به تحصیل شوند. در این دوره‌ها، هم دروس تخصصی و هم دروس مربوط به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌شود و آنها می‌توانند شانس خود را برای قبولی در آزمون ورودی دانشگاه موردنظرشان افزایش دهند.

✔ دوره آمادگی دبیرستان

علاوه بر دانشگاه، برای قبولی در دبیرستان‌های بین‌المللی مجارستان هم باید دوره پیش دبیرستان را بگذرانید. در این دوره که در کالج فوق‌العاده دونا برگزار می‌شود، دانش‌آموزان می‌توانند زبان انگلیسی، جغرافیا، تاریخ و سایر دروس این‌چنینی را به طور کامل یاد بگیرند. این دوره مناسب سنین 15 الی 18 سال است.

برنامه‌های کالج دونا در مجارستان

علاوه بر دوره‌هایی که پیش‌ازاین نام بردیم، برنامه‌های دیگری نیز در کالج دونا ارائه می‌شوند که علاقه‌مندان به این موارد، می‌توانند در آنها ثبت‌نام نمایند. در ادامه، برخی از برنامه‌های منحصربه‌فرد و جذاب کالج دونا را به‌صورت مختصر نام می‌بریم.

1. برنامه DRC کالج دونا

با استفاده از برنامه DCR، متقاضیان و دانشجویان مختلف می‌توانند برای تحصیل در کشور مجارستان در رشته موردنظر خود، آمادگی‌های لازم را کسب کنند. در این برنامه می‌توان در دوره‌هایی مانند پزشکی، تجارت، مدیریت و مهندسی شرکت کرد.

2. برنامه TRC در کالج بین‌ المللی دونا

ممکن است برخی مواقع دانشجویان بخواهند بعد از به دست آوردن آمادگی‌های لازم، در کشورهای دیگری به جز مجارستان مشغول به تحصیل شوند. در این شرایط، برنامه TRC می‌تواند کمک خیلی زیادی به آنها کند. با استفاده از این برنامه، دانشجویان می‌توانند در کشورهایی مانند مجارستان، اسلواکی، کانادا، انگلستان و حتی ایالات متحده آمریکا تحصیل خود را آغاز نمایند.

نکته جالب‌توجه درباره برنامه TRC این است که بعد از کسب مدرک آن، می‌توانید بدون هیچ‌گونه آزمون ورودی در دانشگاه‌های انگلستان، کانادا و ایالات متحده آمریکا مشغول به تحصیل شوید.

3. همکاری کالج دونا دانشگاه ابودا ( Óbuda)

از سال ۲۰۱۴ تاکنون، کالج دونا با دانشگاه ابودا همکاری خود را آغاز کردند. به این صورت که دوره‌های مقدماتی این دانشگاه در کالج دونا برگزار می‌شوند و پذیرفته‌شدگان می‌توانند بدون نیاز به دریافت نمره قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه، مشغول به تحصیل شوند. برنامه‌های BSc در دانشکده‌های مهندسی ابودا به مدت 7 ترم است. از میان 14 دوره که در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند، 7 برنامه به زبان انگلیسی هستند.

همکاری کالج دونا دانشگاه ابودا ( Óbuda)

همکاری با دانشگاه  Humanitas

در نهایت، آخرین برنامه دانشگاه دونا که شما می‌توانید برای تحصیل در آن اقدام کنید، همکاری آن با دانشگاه Humanitas است. این دانشکده پزشکی ایتالیایی بوده و در شهر میلان واقع شده است. دانشکده خصوصی Humanitas سالانه میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی بوده و به همین دلیل هم متقاضیان می‌توانند برای تحصیل در این دانشکده، در کالج دونا آمادگی‌های لازم را به دست بیاورند.

هزینه کالج دونا مجارستان

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که خیلی از متقاضیان درباره کالج دونا می‌پرسند، میزان هزینه و شهریه آن است. میزان شهریه این کالج تا حد خیلی زیادی به دوره و مقطع تحصیلی شما بستگی دارد. به‌علاوه، خیلی مهم است که شما کدام رشته را انتخاب کرده باشید. در ادامه، به‌صورت مختصر هزینه تقریبی شهریه کالج دونا مجارستان برای هر یک از این رشته‌ها را شرح می‌دهیم.

  • دوره پیش پزشکی: شهریه این دوره برای دانشجویانی که سن آنها کمتر از ۳۵ سال و بیشتر از ۳۵ سال است، به ترتیب ۶۵۰۰ یورو و ۷۵۰۰ یورو به‌صورت سالیانه محاسبه می‌شود.
  • دوره زبان انگلیسی: هزینه موردنیاز برای دانشجویان کمتر و بیشتر از ۳۵ سال در دوره زبان انگلیسی به ترتیب 5650 یورو و ۷۵۰۰ یورو سالیانه است.
  • دوره زبان آلمانی: هزینه موردنیاز برای دوره زبان آلمانی در کالج دونا مانند زبان انگلیسی است.
  • دوره آمادگی دبیرستان: دانش‌آموزان برای تحصیل در کالج دونا به‌منظور آمادگی برای ورود به دبیرستان‌های مجارستان، باید به‌صورت سالیانه ۸۵۰۰ یورو بپردازند.

علاوه بر دوره‌های زبان انگلیسی و آلمانی، هزینه دوره‌های پیش اقتصاد و پیش مهندسی نیز به همین مقدار محاسبه می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که به جز این هزینه‌ها، باید مبلغ 200 یورو برای اپلیکیشن فی و 250 یورو برای بیمه دانشجویی بپردازید که غیر قابل بازگشت هستند.

سؤالات متداول

در چه رشته‌هایی می‌توان در کالج دونا تحصیل کرد؟

دانشجویان و متقاضیان می‌توانند در رشته‌های مختلفی مانند پیش پزشکی، پیش مهندسی، اقتصاد، زبان انگلیسی، زبان آلمانی و موارد این‌چنینی مشغول به تحصیل شوند.

هزینه تحصیل در کالج دونا چقدر است؟

شهریه رشته‌های مختلف کالج دونا با یکدیگر متفاوت است. به‌علاوه، سن متقاضیان برای تحصیل در این کالج می‌تواند در میزان شهریه پرداختی آنها تأثیر بگذارد.

آیا بعد از دریافت مدرک کالج دونا، می‌توان بدون آزمون در دانشگاه تحصیل کرد؟

بسته به نوع دانشگاه، شما می‌توانید بعد از دریافت مدرک کالج دونا خیلی راحت و بدون آزمون ورودی در برخی از دانشگاه‌های کشورهای مختلف مشغول به تحصیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *