کشور مجارستان

روند ثبت نام دانشگاه سملوایز

روند ثبت نام دانشگاه سملوایز

اطلاعات مربوط به روند ثبت نام دانشجویانی که از دانشگاه سملوایز پذیرش گرفتند بدین ترتیب میباشد :

آموزش های مهم درباره ی آموزش اکسل و کاربرد های آن برای دانشجویان رشته پزشکی :

مهارت های اولیه در زمینه اکسل و کار با آن در طول تحصیل برای دانشجویان بسیار ضروری است . دانشجویان دانشگاه سملوایز قبل از آغاز تحصیل باید یک دوره آموزشی اکسل و کاربرد آن را شرکت کنند که خود دانشگاه این دوره را برگزار مینماید تا دانشجویان بتوانند مهارتهای اولیه در این زمینه را کسب نمایند .

برگزاری سخنرانی های دانشگاه سملوایز :

در تاریخ 2 و 3 سپتامبر در زمان ظهر و عصر ، سخنرانی در محل آزمایشگاه دانشجویی در دانشگاه سملوایز برگزار میشود و به مدت 5 الی 6 گروه از دانشجویان در این دوره شرکت میکنند .

این دوره دانشجویان را تشویق میکنند تا از  وسایل خود اعم از لپ تاپ و تبلت و … استفاده نمایند. نکته حائز اهمیت این است که این دوره به افرادی که تسلط کافی به صفحه کلید زبان مجاری ندارند ، پیشنهاد میشود .

مرحله نهایی ثبت نام دانشجو :

این مرحله ساعت 00 : 9 صبح در تاریخ های معین شده از سمت خود دانشگاه سملوایز انجام میگیرد . شرکت در این مرحله در زمان تعیین شده اجباری است .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام شامل  :

1.گذرنامه و شناسنامه

2.اصل مدرک مدرک تحصیلی ، یک نسخه از آن و همراه با ترجمه معتبر و مورد تایید به زبان انگلیسی.

این مدارک ذکر شده ، حتما در زمان ثبت نام همراه دانشجو باشد تا به دانشگاه سملوایز ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام نهایی دانشجو که باید حتما به دانشگاه سملوایز تحویل داده شود شامل موارد زیر میباشد :

یک نسخه کامل از گواهی تحصیلات تکمیلی یا در صورت ترک تحصیل یک نسخه از مدرک آن و تکمیل فرمی که شامل مشخصات فردی دانشجو میباشد و دانشجویان آن را بعد از پذیرش از سایت دانشگاه سملوایز دریافت می کنند و همچنین متن سوگند نامه دانشجویان سال اول که توسط خود دانشجو امضا میشود .

مرحله آخر که مرحله ثبت نام دانشجویان می باشد در 5 مرحله زمان انجام می شود که این اولویت بندی زمانی بر اساس حروف الفبا  نام خانوادگیشان انجام می شود .

همچنین سخنرانی در محل دانشگاه سملوایز بعد از ثبت نام دانشجویان برگزار میشود که شامل ثبت نام برای دوره های موضوعی دانشجویان میباشد و حضور در آن برای دانشجویان اجباری است .

مراسم افتتاحیه و سوگند دانشجویان :

این مراسم ، اولین مراسم برگزار شده در دانشگاه سملوایز می باشد که در ساعت 00 : 10 صبح برگزار می شود و دانشجویان باید حتما در آن حضور داشته باشند.

توجه داشته باشند که حتما 45 دقیقه قبل از شروع مراسم حضور داشته باشند. دانشجویان باید

این مراسم حدود 2 ساعت به طول می انجامد.

آزمون استعداد دانشگاه سملوایز :   

توجه داشته باشید که دانشجویانی که ثبت نام کردند حتما باید آزمون استعداد خود را در دفترچه سوابق بهداشتی که از قبل تهیه کردند ، تایید کنند .

در ابتدا بهتر است،  دانشجویان کلیه معاینات لازم پزشکی را انجام دهند و مدارک آن را همراه خود داشته باشند .

آزمایش های مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه سملوایز :

آزمایش خون و ادرار

آزمایش هپاتیت

قفسه سینه و چکاب پزشکی.

منابع و کتابهای درسی دانشگاه سملوایز :

هر ساله بر اساس تغییراتی که انجام میشود ، ممکن است لیست کتابها و منابع تغییر کند .

بنابراین بهتر است که به اطلاعات با منابع مشخص مراجعه کنید که توسط گروه های آموزشی فردی ارائه میگردد.

بیمه سلامت :

این نکته را فراموش نکنید که دانشجویان حتما بیمه درمانی داشته باشند ، چون برای کشور مجارستان داشتن بیمه سلامت جزو شروط ثبت نام در دانشگاه ها به خصوص دانشگاه سملوایز می باشد .

هزینه بیمه سلامت که ویژه دانشجویان است ، در شهریه لحاظ می شود که این بیمه شامل خدمات پزشکی و کلینیک ها و کلیه خدمات مربوط به پزشکی دانشگاه سملوایز می باشد .

این بیمه تا زمانی که شهریه دانشجویان پرداخت شود به طور خودکار تا اتمام تحصیل دانشجو تمدید می شود و اعتبار این بیمه نامه از تاریخی که در دانشگاه سملوایز ثبت نام می کنید ، بررسی می شود .

 کارت دانشجویی :

دانشجویان دانشگاه سملوایز برای بهره مندی از وسایل حمل و نقل که شامل اتوبوس ، مترو ، تراموا و … می توانند با ارائه کارت دانشجویی خود ،  بلیط را به هزینه پائین تر خریداری کنند .

دانشجویان با ارائه این کارت میتوانند بلیط مسافت های طولانی مثل بلیط راه آهن و … را با هزینه پائین تری خریداری نمایند و همچنین از خدمات و تخفیف های دانشجویی که شامل امکانات ورزشی و خدمات کتابخانه و … بهره مند شوند .

توجه کنید که در ابتدا ورود به دانشگاه سملوایز ، یک کارت داشجویی موقت به مدت 2 ماه به دانشجو ارائه میگردد و دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند تا زمانی که کارت دائمی آنها صادر شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا