جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آزمون ورودی دانشگاه سگد

دانشگاه سگد یکی از بهترین و قدیمی ‌ترین دانشگاه‌های مجارستان شناخته می‌شود که برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، نوعی آزمون ورودی برگزار می‌کند. توجه داشته باشید که آزمون ورودی هر دانشگاه با دانشگاه دیگر در مجارستان متفاوت است. به همین دلیل شما باید آزمون ورودی دانشگاه سگد را بشناسید تا بتوانید برای پذیرش در آن آماده شوید. ما در این مطلب، به طور کامل درباره شرایط امتحان ورودی دانشگاه سگد صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم می‌خواهید در این دانشگاه پذیرش بگیرید، تا پایان همراه ما باشید.

کلیات آزمون ورودی دانشگاه سگد و دروس امتحانی

در آزمون ورودی دانشگاه سگد سؤالات به‌صورت تخصصی و آنلاین ارائه می‌شوند و متقاضیان باید خود را برای آزمون کتبی و سپس شفاهی آماده کنند. در آزمون کتبی از دروسی مانند شیمی، زیست ‌شناسی، فیزیک و زبان انگلیسی سؤال داده می‌شود.

دانشگاه سگد آزمون ورودی جذب دانشجویان جدید را در اواخر فوریه تا اواسط ژوئیه به‌صورت هفتگی برگزار می‌کند و متقاضیان باید بعد از ثبت‌نام، به ‌صورت مداوم وب‌ سایت این دانشگاه را بررسی کنند تا زمان دقیق برگزاری آزمون برای آنها نمایش داده شود.

کلیات آزمون ورودی دانشگاه سگد و دروس امتحانی

بعد از ثبت ‌نام، دانشجویان باید در زمان تعیین شده در پلتفرم آنلاین مخصوص دانشگاه سگد که با نام پلتفرم Coospace شناخته می‌شود، آنلاین باشند. برای این‌ که هیچ‌گونه تقلبی در امتحان رخ ندهد، تمام دانشجویان باید دوربین و میکروفون خود را در تمام مدت امتحان روشن کنند و هیچ شخص دیگری هم در اتاق در کنار آنها نباشد.

متقاضیان برای پاسخ دادن به تمام سؤالات، ۸۰ دقیقه وقت دارند و هیچ‌گونه محدودیتی برای پاسخ دادن به هر یک از سؤال‌ها و رد شدن از آنها وجود ندارد. به این معنی که متقاضیان می‌توانند بدون محدودیت به سؤالات قبل و بعد بروند و هیچ زمان خاصی برای هر یک از سؤالات به‌صورت مجزا تعیین نمی‌شود.

گاهی مواقع این امکان وجود دارد که برخی از متقاضیان شرایط شرکت در آزمون بعد از ثبت‌ نام را نداشته باشند. درصورتی ‌که به هر دلیلی نتوانید در زمان تعیین شده برای آزمون حاضر شوید، نتیجه آزمون برای شما مردود محاسبه خواهد شد.

نحوه ثبت‌ نام در آزمون ورودی دانشگاه سگد

شما باید به‌ صورت مداوم وب‌ سایت دانشگاه سگد را بررسی کنید تا بدانید که چه زمانی آزمون ورودی آن برگزار می‌شود. سپس حداقل ۱۰ روز قبل از برگزاری آزمون ورودی این دانشگاه، برای ثبت‌ نام اقدام کنید.

نکته مهمی که باید برای ثبت ‌نام در امتحان ورودی دانشگاه سگد به آن توجه کنید، این است که در هر جلسه تنها ۴۰ متقاضی امکان ثبت‌ نام دارند. به همین دلیل هم باید حتماً از چندین روز قبل از برگزاری آزمون، برای ثبت ‌نام اقدام کنید تا مشکلی برای شرکت در امتحان ورودی وجود نداشته باشد.

شروط و پیش‌ نیازهای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه سگد

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه سگد را دارند و می‌خواهند در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند، باید حداقل ۱۸ساله باشند. هم ‌چنین آنها باید در سال آخر تحصیل خود در مقطع دبیرستان، در دروسی مانند شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضیات و زبان انگلیسی نمره قبولی را دریافت کرده باشند. به ‌طورکلی، داشتن مدرک دیپلم با نمره قبولی اهمیت بسیار زیادی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه سگد دارد.

شروط و پیش‌ نیازهای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه سگد

اما اگر شما هنوز مدرک دیپلم خود را هم نگرفته باشید، می‌توانید با استفاده از گواهی اشتغال به تحصیل در آزمون ورودی دانشگاه ثبت ‌نام نمایید و بعد از اتمام تحصیل، مدرک دیپلم خود را دریافت کنید.

 درصورتی ‌که متقاضی یکی از رشته‌های فیزیوتراپی و پرستاری در دانشگاه سگد هستید، باید بدانید که آزمون کتبی شما فقط از درس زبان انگلیسی است تا سطح زبان انگلیسی شما را بسنجد. این در حالی است که برای دریافت پذیرش در رشته‌های دیگر مانند داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی باید مانند سایر متقاضیان آزمون ورودی این دانشگاه را بگذرانید.

هزینه شرکت در آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان

 به‌ منظور شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه، باید هزینه ‌ای به ‌حساب دانشگاه واریز کنید. لازم به ذکر است که این هزینه قابلیت برگشت ندارد و حتی اگر در آزمون شرکت نکنید یا نمره قبولی نگیرید، هزینه آن به‌ حساب شما برگردانده نخواهد شد. برای ثبت‌نام در آزمون ورودی این دانشگاه، باید ۳۰۰ یورو پرداخت کنید.

نمونه سؤالات آزمون ورودی دانشگاه سگد

یکی از بهترین روش‌هایی که از طریق آن متقاضیان می‌توانند خود را برای قبولی در امتحان ورودی دانشگاه سگد آماده کنند، مطالعه نمونه سؤالات دوره‌های قبلی است. همان‌طور که گفتیم، آزمون کتبی این امتحان از دروس تخصصی مانند شیمی، زیست‌شناسی، فیزیک، ریاضیات و زبان انگلیسی است.

نمونه سؤالات آزمون ورودی دانشگاه سگد

در این قسمت، نمونه سؤالاتی از آزمون ورودی دانشگاه سگد را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که با استفاده از آنها می‌توانید آمادگی بیشتری برای قبولی در این آزمون در خود به وجود بیاورید.

سخن پایانی

باتوجه ‌به اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار دادیم، به ‌احتمال زیاد متوجه شدید که آزمون ورودی دانشگاه سگد برای دریافت پذیرش دانشجویان بین‌المللی اهمیت بسیار زیادی دارد. ازاین ‌رو، اگر شما هم می‌خواهید آمادگی بیشتری برای این آزمون به دست بیاورید و بتوانید با یک بار ثبت ‌نام، نمره قبولی را بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم که در دوره‌های کالج مجارستان شرکت کنید و نمونه سؤالات این آزمون را مطالعه کنید.

‌هم چنین کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا ، به شما کمک می‌کنند تا آمادگی بیشتری برای دریافت پذیرش دانشگاه سگد در خود ایجاد کنید. شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ما، در آزمون این دانشگاه ثبت‌نام کنید و با کسب آمادگی بیشتر، در دانشگاه سگد تحصیل نمایید. تحصیل در دانشگاه سگد باعث می‌شود که علاوه بر تقویت پایه‌های علمی، تجربیات زیادی در کشور مجارستان به دست بیاورید.

لازم به ذکر است کلیه مراحل ثبت نام توسط کارشناسان موسسه راه دانشجویان نوین آسیا به صورت کاملا رایگان انجام میپذیرد و شما تنها هزینه آزمون را به صورت مستقیم به حساب دانشگاه واریز خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *