جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

واحد پول مجارستان چیست؟ همه چیز درباره فورینت

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که به‌خاطر داشتن شرایط اقتصادی بسیار مناسب و فرصت‌های شغلی متعدد، مقصد خیلی خوبی برای مهاجرت به شمار می‌آید. اگر شما هم قصد مهاجرت مجارستان را دارید، بهتر است از قبل اطلاعات کافی درباره این کشور و شرایط اقتصادی آن به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید حتماً قبل از مهاجرت به این کشور بدانید، واحد پول مجارستان و میزان ارزش آن است. ما در این مقاله به طور کامل درباره این مسئله صحبت خواهیم کرد.

به‌طورکلی، شما باید حتماً هنگام مهاجرت به مجارستان پول کافی داشته باشید تا بتوانید از پس هزینه‌های زندگی خود برآیید. البته بسته به روشی که شما از طریق آن به کشور مجارستان مهاجرت می‌کنید، می‌توانید مبالغ متفاوتی با خود به همراه داشته باشید.

برای مثال، اگر با استفاده از روش دانشجویی به مجارستان بروید و بتوانید بورسیه تحصیلی بگیرید، نیازی نیست که هزینه زیادی بپردازید و دانشگاه انتخابی شما، مقدار زیادی فورینت مجارستان را به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیلی در اختیار شما قرار می‌دهد. در این شرایط، شما می‌توانید مقدار کمتری ریال یا سایر ارزهای کشور مبدأ خود را به واحد پول رسمی کشور مجارستان تبدیل نمایید. در این مقاله، متوجه خواهید شد که پول مجارستان چقدر ارزش دارد و می‌توان دلار را جایگزین آن کرد یا خیر.

واحد پول مجارستان چیست؟

واحد پول مجارستان از سال‌ها پیش تاکنون، فورینت است که به‌صورت مختصر HUF نمایش داده می‌شود. البته باید بدانید که واحد پول مجارستان قبل از سال ۱۹۴۶، پنگو بود که بعدازاین سال به‌خاطر تورم، واحد پول این کشور به فورینت تغییر یافت. وظیفه کنترل و نظارت بر این واحد پول در مجارستان مانند همه کشورهای دیگر، بر عهده بانک مرکزی این کشور است.

واحد پول مجارستان چیست؟

لازم به ذکر است که واحد دیگر جز فورینت، فیلر است که در واقع مقدار خیلی کمی از این پول را نشان می‌دهد. به‌عبارت‌دیگر، فیلر تنها یک‌صدم از ارزش فوریت در نظر گرفته می‌شود و می‌‌توان گفت که هر ۱۰۰ فیلر معادل یک فورینت پول مجارستان است.

بیشتر مواقع در کشور مجارستان از اسکناس نقد استفاده می‌شود؛ ولی اسکناس‌ها غالباً به شکل ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ فورینت هستند. به‌علاوه، می‌توانید تعداد زیادی از اسکناس‌های ۲۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰ هزار و ۲۰ هزار فورینتی را نیز مشاهده کنید.

از طرف دیگر، گاهی اوقات از سکه در مجارستان استفاده می‌شود که این سکه‌ها ارزش کمتری دارند. برخی از سکه‌های رایج در کشور مجارستان شامل مواردی مانند سکه‌های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ ۲۰۰ فورینتی می‌شوند.

ارزش واحد پول مجارستان چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد که قصد مهاجرت یا سفر به مجارستان را دارند می‌پرسند، این است که واحد پول مجارستان چقدر ارزش دارد و ارزش آن تقریباً چقدر است؟ برای این که ارزش واحد پول یک کشور را بررسی کنند، آن را با دلار مقایسه می‌کنند.

البته باید بدانید که ارزش پول مجارستان هم مانند هر کشور دیگری به‌صورت مداوم تغییر می‌کند و به شرایط اقتصادی و شیوه بانکداری این کشور بستگی دارد. بانک‌های موجود در کشور مجارستان در دو گروه بانک اروپایی و بانک مجارستان قرار می‌گیرند و هر یک از آنها عملکردهای رقابتی دارند.

ارزش واحد پول مجارستان چقدر است؟

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله، هر یک فرینت واحد پول مجارستان تقریباً 115.913 ریال است. درصورتی‌که به هر دلیلی قصد سفر یا مهاجرت به کشور مجارستان را داشتید، تنها کافی است که در صرافی‌های این کشور ریال خود را به دلار یا فورینت تبدیل کنید. البته بهتر است برای اطمینان از قانونی بودن معامله، از افراد متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

مقدار ارزش واحد پول مجارستان در مقایسه با دلار به نسبت پایین است. بااین‌حال، همچنان ارزش آن از واحد پول ریال بالاتر است و به همین دلیل هم شما می‌توانید مطمئن باشید که بعد از تغییر پول خود از ریال به فورینت، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد و ضرر نخواهید کرد.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره واحد پول مجارستان در اختیار شما قرار دادیم و گفتیم که واحد پول این کشور تقریباً چقدر با واحد پول ایران و یا دلار متفاوت است. باتوجه ‌به اطلاعات ذکر شده در این مقاله، می‌توان گفت که شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه مشکلی برای مهاجرت یا سفر به کشور مجارستان بروید. زیرا حتی اگر نتوانید در ایران پول خود را چنج کنید، امکان انجام این کار را در کشور مجارستان خواهید داشت و هیچ مشکلی برای شما پیش نمی‌آید.

برای انجام یک معامله قابل‌اعتماد و تعویض پول و دریافت فورینت مجارستان، کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کنند. متخصصان ما به شما کمک می‌کنند تا بتوانید پول را بر اساس نیاز خود در کشور ایران یا مجارستان چنج کرده و برای سفر یا مهاجرت به این کشور بروید.

نکته جالب‌توجه درباره پول مجارستان این است که یکی از پرطرفدارترین و بهترین ارزهای رایج کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. ازاین‌رو، می‌توان گفت که میزان ارزش واحد پول مجارستان در مقایسه با ایران خیلی بالاتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *