جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آزمون ورودی داروسازی مجارستان

بسیاری از افرادی ‌که به رشته داروسازی علاقه دارند، ترجیح می‌دهند درس خود را در خارج از کشور به اتمام برسانند. با انجام این کار، هم پایه‌های علمی آنها تقویت می‌شود و هم می‌توانند تجربیات بسیار زیادی به دست بیاورند. علاوه بر این موارد، امکان یافتن فرصت‌های شغلی متعدد برای آنها بعد از فارغ‌التحصیلی وجود دارد. یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در این رشته، مجارستان است. برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور، باید در آزمون ورودی داروسازی مجارستان پذیرفته شوید.

دانشگاه‌های مجارستان شهرت بالایی در میان سایر دانشگاه‌های اروپایی دارند و شما می‌توانید در مقایسه با این دانشگاه‌ها، با هزینه خیلی کمتری در مجارستان مشغول به تحصیل شوید. لازم به ذکر است که دانشگاه‌های مجارستان از سال‌های پیش تاکنون، سابقه بسیار درخشانی در تربیت داروسازان مطرح در سراسر جهان داشته است.

ازاین‌رو، شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که تمام دروس تدریس شده در دانشگاه‌های مجارستان با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌شوند. این امر موجب می‌شود که شرایط تحصیل در رشته داروسازی برای دانشجویان بین‌المللی به نسبت راحت‌تر باشد. در ادامه، اطلاعات کاملی درباره امتحان داروسازی مجارستان در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید که زمان آزمون ورودی داروسازی مجارستان چه تاریخی است و چگونه باید در آن ثبت‌نام کنید، تا پایان همراه ما باشید.

توضیحاتی درباره تحصیل داروسازی در مجارستان

به‌طورکلی، دوره داروسازی ۵ سال به طول می‌انجامد که در دو سال اول، بیشتر دروس به‌صورت تئوری در حوزه‌های مختلفی مانند فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی تدریس می‌شوند. در سه سال پایانی، دروس به حالت تخصصی‌تر و عملی‌تری در می‌آیند.

آزمون ورودی داروسازی مجارستان

دروسی مانند فارماکولوژی، دارودرمانی، فناوری دارویی، داروسازی بالینی و سایر موارد این‌چنینی در سه سال آخر تحصیل داروسازی در مجارستان ارائه می‌شوند. به‌علاوه، دانشجویان باید برای کسب تجربه و اطلاعات بیشتر درباره نحوه کار در داروخانه، در یک بازه زمانی مشخص در داروخانه‌های مجارستان مشغول به فعالیت شوند.

علاقه‌مندان به رشته داروسازی در مجارستان می‌توانند در برخی از دانشگاه‌های برتر این کشور مانند دانشگاه‌های سملوایز، سگد، دبرسن و پچ مشغول به تحصیل شوند. دروس ارائه شده در این دانشگاه با کیفیت بسیار بالایی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. به‌علاوه، اساتید مجرب با استفاده از به‌روزترین تجهیزات جهان و امکانات فوق‌العاده کاربردی، از روش‌های نوین تدریس برای افزایش بار علمی دانشجویان استفاده می‌کنند.

 بعدازاین که دوره تحصیل دانشجویان در رشته داروسازی مجارستان به اتمام رسید، باید در دوره کارآموزی شرکت کنند که بر اساس آنچه گفتیم، در داروخانه‌های این کشور است. سپس درصورتی‌که این دوره نیز با موفقیت به اتمام برسد، آزمونی از تمام دانشجویان گرفته می‌شود و افراد پذیرفته‌شده، می‌توانند مجوز فعالیت داروسازی را دریافت نمایند.

افرادی که در مجارستان در رشته داروسازی فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند از فرصت‌های شغلی متعددی بهره‌مند شوند. به‌عنوان‌مثال، برخی از این فرصت‌ها مواردی مانند کار در داروخانه‌های محلی، مؤسسات تحقیقاتی، نهادهای نظارتی، بیمارستان‌ها و شرکت‌های دارویی هستند. هم‌چنین علاقه‌مندان به ادامه تحصیل می‌توانند به سراغ تخصص‌های توسعه دارو، تحقیقات بالینی و شیمی دارویی بروند. اطلاعات بیشتر را در صفحه تحصیل داروسازی در مجارستان مطالعه کنید.

آزمون ورودی دانشگاه‌های داروسازی

گفتیم که دانشگاه‌های مجارستان برای پذیرش دانشجویان جدید، نوعی آزمون ورودی برگزار می‌کنند. شما باید از قبل اطلاعات کافی درباره آزمون ورودی داروسازی مجارستان به دست بیاورید تا بتوانید خود را برای آن آماده کنید.

در این امتحان، سؤالات مختلف در حوزه‌هایی مانند شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی و ریاضیات به‌صورت کتبی پرسیده می‌شود که غالباً به شکل چهار گزینه‌ای هستند. البته نحوه برگزاری آزمون داروسازی مجارستان در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

آزمون ورودی دانشگاه‌های داروسازی

به همین دلیل ممکن است برخی از دانشگاه‌ها این سؤالات را به‌صورت ترکیبی چند گزینه‌ ای و تشریحی طرح کنند. ازاین ‌رو، مدت‌زمان آزمون داروسازی مجارستان نیز می‌تواند بر اساس نحوه سؤال ‌دهی متفاوت باشد و بین ۱ تا ۳ ساعت خواهد بود و به ‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

اگر متقاضیان بتوانند در آزمون کتبی نمره مورد قبول را بگیرند، وارد مرحله دوم، یعنی مصاحبه شفاهی می‌شوند. در این مرحله به‌جای درس‌های تخصصی، بیشتر مواقع از میزان علاقه و انگیزه دانشجو برای تحصیل در رشته داروسازی به‌ خصوص در کشور مجارستان سؤال پرسیده می‌شود.

ازاین‌ رو، متقاضیان باید با اعتماد به ‌نفس کامل، به همه سؤالات به‌ صورت صادقانه و شفاف پاسخ دهند تا بتوانند اعتماد مصاحبه‌کنندگان را جلب کنند. همان ‌طور که گفتیم، نحوه برگزاری آزمون داروسازی مجارستان در دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است. ازاین‌ رو، ما در این قسمت اطلاعاتی درباره هر یک از دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌دهیم.

امتحان داروسازی مجارستان در دانشگاه سملوایز

در این دانشگاه بین ماه‌های اسفند تا اواخر خرداد، در هر هفته یک یا دو بار آزمون ورودی برگزار می‌شود و زمان دقیق آن برای متقاضیانی که در آن ثبت‌نام کرده‌اند، اعلام خواهد شد. به‌علاوه، متقاضیان می‌توانند زمان امتحان داروسازی مجارستان در دانشگاه سملوایز را از طریق سایت دانشگاه نیز مشاهده کنند.

✔ آزمون ورودی داروسازی در دانشگاه سگد

از دیگر دانشگاه‌های بسیار مشهور مجارستان که رشته داروسازی را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهند، می‌توان به دانشگاه سگد اشاره کرد. درصورتی ‌که در آزمون ورودی این دانشگاه در رشته داروسازی ثبت‌نام کرده باشید، زمان دقیق برگزاری آزمون کتبی به‌ صورت ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

✔ امتحان ورودی داروسازی مجارستان در دانشگاه پچ

دانشگاه پچ نیز شهرت بسیار زیادی در کشور مجارستان دارد و دروس داروسازی را با کیفیت بسیار بالایی به‌صورت ۵ساله ارائه می‌دهد. زمان آزمون ورودی داروسازی مجارستان در دانشگاه پچ از طریق سایت این دانشگاه اعلام می‌شود. البته بهتر است متقاضیان مدام سایت را به‌صورت به‌روزرسانی شده بررسی کنند تا سریع‌تر زمان برگزاری آزمون را بدانند.

✔ آزمون داروسازی مجارستان در دانشگاه دبرسن

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه دبرسن مجارستان را دارند، باید برای ثبت‌نام هزینه موردنیاز را بپردازند. بعد از ثبت‌ نام، زمان آزمون ورودی در رشته داروسازی از طریق سایت به دانشجویان اعلام می‌شود و آنها می‌توانند در زمان تعیین شده، از طریق پلتفرم‌های ذکر شده در سایت دانشگاه، برای آزمون حاضر شوند.

هزینه شرکت در آزمون داروسازی مجارستان

به‌منظور ثبت‌نام در آزمون ورودی داروسازی مجارستان شما باید هزینه‌ای به حساب دانشگاه موردنظر خود بپردازید. پس اول‌ازهمه تعیین کنید که می‌خواهید رشته داروسازی را در کدام یک از دانشگاه های مجارستان بگذرانید و سپس هزینه تعیین شده را به حساب دانشگاه واریز نمایید. توجه داشته باشید که این هزینه در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و به همین دلیل شما باید به کمک افراد متخصص، بدانید که هزینه موردنیاز برای هر دانشگاه تقریباً چقدر است.

هزینه شرکت در آزمون داروسازی مجارستان

به‌طورکلی، هزینه موردنیاز برای ثبت‌نام در آزمون ورودی مجارستان در رشته داروسازی نسبت به کشورها و دانشگاه‌های دیگر در کشورهای اروپایی مناسب‌تر است. ازاین‌رو، شما می‌توانید با هزینه مناسب، در دانشگاه موردنظر خود ثبت‌نام کرده و در صورت دریافت نمره قبولی، مشغول به تحصیل شوید.

البته توجه داشته باشید که هزینه شرکت در آزمون ورودی داروسازی مجارستان در دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ اما بیشتر مواقع این هزینه بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ یورو است. لازم به ذکر است که این هزینه در سال‌های آینده می‌تواند تغییر کند. در ادامه، هزینه موردنیاز برای ثبت‌نام در آزمون داروسازی مجارستان برای دانشگاه‌های مختلف این کشور را نام می‌بریم.

  • هزینه ثبت‌نام در آزمون ورودی دانشگاه سملوایز۴۰۰ دلار
  • هزینه ثبت‌نام در آزمون داروسازی سگد: ۳۵۰ یورو
  • هزینه ثبت‌نام در امتحان ورودی داروسازی پچ: ۴۵۰ یورو
  • هزینه ثبت‌نام در امتحان ورودی دانشگاه دبرسن در رشته داروسازی: ۳۵۰ یورو

نمونه سؤالات آزمون ورودی داروسازی مجارستان

نکته بسیار مهمی که باید درباره امتحان داروسازی مجارستان بدانید، این است که رقابت در این آزمون‌ها بسیار زیاد است. به همین دلیل شما باید تمام تلاش خود را کنید تا بتوانید در این شرایط پررقابت، شانس خود را برای کسب نمره قبولی افزایش دهید. گفتیم که در آزمون کتبی رشته داروسازی در دانشگاه‌های مجارستان، از دروسی مانند شیمی، ریاضیات، فیزیک و زیست‌شناسی سؤال پرسیده می‌شود. ازاین‌رو، متقاضیان باید حتماً از ماه‌ها قبل خود را برای این سؤالات آماده کنند.

نمونه سؤالات آزمون‌های داروسازی

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در میزان آمادگی متقاضیان در آزمون ورودی داروسازی مجارستان داشته باشد، مطالعه نمونه سؤالات قبلی است. بسیاری از سؤالات آزمون‌ها تقریباً مشابه سؤالات سال‌های پیش طرح می‌شوند.

به همین دلیل اگر شما هم قصد تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً نمونه سؤالات آزمون‌های داروسازی را مطالعه کنید. در این قسمت، ما برخی از مهم‌ترین نمونه سؤالات را در اختیار شما قرار داده‌ایم که با استفاده از آنها می‌توانید آمادگی خود را برای کسب نمره قبولی در آزمون ورودی مجارستان در رشته‌ داروسازی افزایش دهید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره آزمون ورودی داروسازی مجارستان در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، شرکت در امتحان داروسازی مجارستان و کسب نمره قبولی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه موردنظر در این کشور، ضروری است. شما می‌توانید با تماس گرفتن با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، شانس خود را برای قبولی در آزمون ورودی مجارستان در رشته داروسازی افزایش دهید.

ما تمام اطلاعات موردنیاز برای شرکت در این آزمون‌ها را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم. اگر هم هر سؤال دیگری درباره زمان امتحان داروسازی مجارستان دارید، می‌توانید در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *