جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویزای کار مجارستان

به‌خاطر شرایط اقتصادی خوب این کشور، بسیاری از افراد قصد دریافت ویزای کار مجارستان را دارند. بااین‌حال، برای دریافت این ویزا نیاز به مدارک و شرایط خاصی دارید. در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم، ویزای کاری مجارستان برای شما صادر شده و می‌توانید به‌صورت کاری به این کشور مهاجرت کنید و زندگی خوبی در این کشور داشته باشید. در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره نحوه گرفتن ویزای کاری مجارستان در اختیار شما قرار می‌دهیم. پس اگر شما هم می‌خواهید از طریق کار به کشور مجارستان مهاجرت کنید، تا پایان همراه ما باشید.

با کار کردن در مجارستان می‌توانید به سایر کشورهای عضو منطقه شنگن و اتحادیه اروپا نیز دسترسی داشته باشید. ازاین‌رو، کار کردن در این کشور می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای ایرانیان در نظر گرفته شود. شما می‌توانید با ورود به بازار جهانی و تجارت بین‌المللی، شرایط زندگی را برای خود و خانواده‌تان فوق‌العاده ایده‌آل کنید.

ویزای کار مجارستان چیست؟

ویزای کار کشور مجارستان در واقع مجوز کار کردن شما در این کشور است که به شما این امکان را می‌دهد تا به‌صورت قانونی، در مجارستان مشغول به کار شوید. به‌صورت کلی، اتباع خارجی بدون داشتن ویزای کار امکان کار کردن در مجارستان را ندارند. این در حالی است که با استفاده از این ویزا، می‌توانید برای یک بازه زمانی مشخص در مجارستان کار کنید و حقوق خوبی هم داشته باشید.

البته توجه داشته باشید که ویزای کار مجارستان برای کسانی صادر می‌شود که دارای مهارت و مدارک خاصی هستند. به همین دلیل کسانی که مهارت خاصی دارند، می‌توانند به‌عنوان کارگر ماهر، کارگر فصلی، کارآفرین یا یا روش‌های دیگر وارد مجارستان شده و در این کشور کار کنند.

ویزای کار مجارستان چیست؟

فرض کنید که شما می‌خواهید برای سفر به مجارستان بروید. در این شرایط، باید ویزای توریستی داشته باشید. با استفاده از ویزای توریستی و مدت زمانی که به‌عنوان گردشگر در مجارستان به سر می‌برید، به هیچ عنوان اجازه کار کردن در این کشور را ندارید. درحالی‌که با استفاده از ویزای کار در مجارستان می‌توانید کار کنید و درآمد کسب کنید. با انجام این کار، سابقه کار در مجارستان نیز برای شما در نظر گرفته می‌شود.

نکته بسیار مهم درباره این ویزا، این است که ویزای کار به مجارستان تا حد خیلی زیادی با اقامت در یک کشور متفاوت است.  این بدان معنی است که داشتن ویزای کار لزوماً به این معنی نیست که شما می‌توانید برای همیشه در این کشور بمانید. مدت‌زمان اقامت شما در مجارستان تا حد خیلی زیادی به اعتبار ویزای کار شما بستگی دارد.

هزینه ویزای کار مجارستان چقدر است؟

در قسمت‌های قبل گفتیم که شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف مانند نیروی کارگر ماهر، کارآفرین یا کارگر فصلی وارد مجارستان شوید. هزینه ویزای کاری مجارستان برای هر یک از این روش‌ها با یکدیگر فرق دارد. برای مثال، افرادی که ویزای کاری مجارستان برای کارگر فصلی را دارند، می‌توانند فقط یک یا نهایتاً دو فصل در مجارستان بمانند و مدت‌زمان اقامت آنها در مجارستان محدود است.

در این شرایط، هزینه آنها برای دریافت این ویزا کمتر از کسانی است که مدت‌زمان اقامت بیشتری در مجارستان دارند. از طرف دیگر، افراد می‌توانند با دریافت اقامت طولانی‌مدت، بیشتر از ۹۰ روز هم در خاک مجارستان بمانند و کار کنند.

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند؛ مانند ایرانیان، باید برای دریافت ویزای کار کشور مجارستان ۸۰ یورو بپردازند تا درخواست آنها فقط بررسی شود. برای این که مدت‌زمان بررسی درخواست آنها سریع‌تر انجام شود، می‌توانند ۵۰ یورو اضافی بپردازند تا وارد سالن VIP شوند. علاوه بر این، باید هزینه‌های دیگری نیز برای دریافت ویزای کار مجارستان بپردازید که به شرح زیر هستند.

 • هزینه دریافت مجوز کار و اقامت در مجارستان: نزدیک به ۹۰۰ یورو
 • هزینه بررسی درخواست ویزای کار مجارستان در سفارت این کشور: بین ۶۰ تا ۱۳۰ یورو
 • هزینه دریافت کارت امنیت اجتماعی: نزدیک به ۱۰۰ یورو
 • هزینه افتتاح حساب بانکی در مجارستان به‌منظور دریافت حقوق بعد از کار کردن: نزدیک به ۱۰۰ یورو

علاوه بر این موارد، ممکن است هزینه ویزای کار مجارستان به‌صورت سالیانه تغییر کند. همچنین این هزینه بسته به روش مهاجرت به این کشور نیز متفاوت است. ازاین‌رو، تنها با گرفتن اطلاعات به‌روز از کارشناسان حقوقی مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، می‌توانید از قیمت دقیق و آپدیت شده دریافت ویزای جستجو کار در مجارستان آگاه شوید.

مراحل گرفتن ویزای کار مجارستان

بسته به نوع روشی که از طریق آن می‌خواهید به مجارستان مهاجرت کنید، ممکن است نیاز به گذراندن مراحل خاصی داشته باشید. به همین دلیل کارشناسان ما در تمام این مراحل به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر بتوانید برای اخذ ویزای کار مجارستان اقدام کنید.

مراحل گرفتن ویزای کار مجارستان

در این قسمت هم مراحل دریافت ویزای کاری این کشور را توضیح داده‌ایم.

1. گرفتن مشاوره و بررسی شرایط خود

اول‌ازهمه، شما باید با افراد آگاه و متخصص در این زمینه مشورت کنید و متوجه شوید که کدام یک از روش‌های دریافت ویزای کاری مجارستان برای شما مناسب‌تر است. در این زمینه، کارشناسان راه دانشجویان نوین آسیا تمام شرایط شما را بررسی کرده و سپس بهترین شیوه مهاجرت کاری به مجارستان را به شما معرفی می‌کنند.

2. آماده‌سازی مدارک

در قدم بعدی، لازم است برخی مدارک خاص برای گرفتن ویزای کاری مجارستان را آماده کنید. این مدارک بسته به شرایط شغلی و تحصیلی شما در ایران، می‌تواند متفاوت باشد. اما فراموش نکنید که هرچه مدارک شما کامل‌تر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار در مجارستان دارید.

3. دریافت مجوز کار

 گاهی مواقع بسته به شرایط خاص، ممکن است برخی از افراد مجبور شوند قبل از دریافت ویزای کاری، مجوز کار در مجارستان را دریافت کنند. این موضوع تا حد خیلی زیادی به نوع شغل فرد در کشور مبدأ و شغلی که قرار است در کشور مجارستان داشته باشد، بستگی دارد.

4. ارسال درخواست برای دریافت ویزای کاری

بعدازاین که همه مدارک خود را آماده کردید، نوبت به آن می‌رسد که همه این مدارک به همراه هزینه‌های موردنیاز را برای سفارت مجارستان ارسال کنید. در این مرحله، باید فرم درخواست دریافت ویزای کار در مجارستان را نیز تکمیل و ارسال نمایید.

5. گرفتن وقت سفارت

درصورتی‌که با درخواست شما برای دریافت ویزای کاری مجارستان موافقت شود، به شما اطلاع داده خواهد شد تا برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. شما می‌توانید به‌صورت اینترنتی، وقت سفارت مجارستان را بگیرید و سپس در زمان تعیین شده، به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

6. مصاحبه و انگشت‌نگاری

 بعدازاین که مطمئن شدید که چه روزی باید برای مصاحبه به سفارت مجارستان بروید، در همان روز تعیین شده به این مکان مراجعه کنید. در این قسمت، ممکن است آفیسر سؤالاتی از شما بپرسد و دلیل شما از مهاجرت به مجارستان را جویا شود. شما باید با دانش زبانی انگلیسی خود و با اعتمادبه‌نفس کامل، آفیسر را متقاعد کنید که چرا به کشور مجارستان علاقه دارید و می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید.

7. دریافت ویزای کاری مجارستان

اگر همه این مراحل را بادقت و به‌درستی طی کنید و بتوانید آفیسر پرونده خود را نسبت به مهاجرت به مجارستان متقاعد کنید، به‌احتمال خیلی زیاد بعد از گذشت یک مدت مشخص ویزای کار مجارستان برای شما صادر می‌شود. بعد از دریافت این ویزا نیز می‌توانید کارهای مهاجرت خود را انجام داده و برای کار کردن به این کشور بروید.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کار مجارستان

گفتیم که آماده‌سازی مدارک، یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای کار کشور مجارستان به شمار می‌آید. اگر حتی کوچک‌ترین نقصی در مدرک شما در سفارت داشته باشد، درخواست دریافت ویزای کار مجارستان برای شما رد خواهد شد.

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کار مجارستان

به همین دلیل حتماً از مدارک به‌روز برای دریافت این ویزا مطلع شوید تا بتوانید با اطمینان کامل، فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و احتمال رد شدن درخواست شما به حداقل برسد. در این قسمت به‌صورت مختصر برخی از مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان را نام می‌بریم.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی گرفته شده در شش ماه گذشته
 • جاب آفر از طرف کارفرمای مجارستانی
 • قرارداد با شرکت مجارستانی (در قرارداد باید اطلاعات کامل مدت‌زمان کار، موقعیت شغلی، شرایط استخدام و حقوق ارائه شود.)
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک سابقه شغلی و تجربه کاری
 • برای آقایان، گواهی پایان خدمت
 • گواهی عدم سوءسابقه کیفری
 • تمکن مالی
 • بیمه
 • مدرک محل اقامت در مجارستان مانند رزرو هتل یا اجاره‌نامه یا دعوت‌نامه از میزبانی در این کشور

علاوه بر این مدارک، ممکن است به مدارک بیشتری هم نیاز داشته باشید که بسته به موقعیت شغلی شما می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل حتماً از اطلاعات به‌روز برای آماده‌سازی مدارک آگاه شوید تا بتوانید شانس خود را برای دریافت ویزای کاری مجارستان افزایش دهید.

مدت‌زمان اعتبار ویزای کار مجارستان

مدت‌زمان اعتبار ویزای کار مجارستان تا حد زیادی به نوع و موقعیت شغلی شما بستگی دارد. برای مثال، اگر ویزای کوتاه‌مدت داشته باشید، می‌توانید نهایتاً تا ۹۰ روز یا سه ماه در کشور مجارستان ماندگار شده و کار کنید.

این در حالی است که بیشتر مواقع برای افراد ویزای کار طولانی‌مدت صادر می‌شود و آنها می‌توانند بیشتر از این بازه زمانی در مجارستان مشغول به کار شوند. مهم‌ترین فاکتوری که مدت‌زمان اعتبار ویزای کار مجارستان را تعیین می‌کند، قرارداد کاری شما است. همان طور که گفتیم، باید در قرارداد مشخص باشد که شما قرار است برای چه مدت در شرکت مجارستانی موردنظر خود کار کنید. بر اساس این بازه زمانی، اعتبار ویزای شما نیز مشخص می‌شود. این بازه زمانی می‌تواند بین چند ماه تا چند سال متفاوت باشد.

مدت‌زمان اعتبار ویزای کار مجارستان

نکته بسیار مهمی که باید درباره ویزای کار در مجارستان بدانید، این است که شما به‌محض ورود به خاک کشور مجارستان، نمی‌توانید در این کشور کار کنید. برای این که اجازه کار کردن داشته باشید، باید ویزای کار خود را در اداره مهاجرت ثبت کنید و بعد از دریافت مجوز کار، کار خود را به‌صورت قانونی آغاز نمایید.

مزایا و معایب ویزای کاری مجارستان

دریافت ویزای کار در مجارستان مزایا و معایب مربوط به خود را دارد که شما می‌توانید با شناخت این موارد، بهتر خود را برای کار کردن در این کشور آماده کنید. ازاین‌رو، ما در این قسمت برخی از مهم‌ترین معایب و مزایای کار در کشور مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم.

مزایای کار در مجارستان

 • امکان دسترسی به بازار کار اتحادیه اروپا و منطقه شنگن
 • امکان استفاده از فرصت‌های شغلی متنوع در سایر کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزای دیگر
 • امکان استفاده از امکانات رفاهی مجارستان با کار کردن در این کشور
 • پایین بودن هزینه زندگی در مجارستان نسبت به برخی از کشورهای اروپایی
 • بهره‌مندی از استانداردهای بالای زندگی در مجارستان
 • لذت بردن از مناطق خیره‌کننده و فرهنگی و تاریخی مجارستان
 • امکان سفر به همه کشورهای منطقه شنگن بدون نیاز به ویزا

معایب ویزای کاری مجارستان

 • دشوار بودن زبان مجاری (البته تقریباً ۸۰ درصد از مردم مجارستان به زبان انگلیسی تسلط دارند و مشکل چندانی از این نظر برای شما پیش نمی‌آید.)
 • نیاز به زمان برای تطبیق‌پذیری با مردم و فرهنگ مجارستان
 • نیاز به رعایت قوانین مهاجرتی و دریافت مجوزهای لازم برای کار کردن به‌صورت قانونی در مجارستان

باتوجه‌به موارد بالا، می‌توان متوجه شد که مزایای دریافت ویزای کاری مجارستان نسبت به معایب آن فوق‌العاده بیشتر است. زیرا شما می‌توانید با داشتن سطح نسبی از زبان انگلیسی و کمی انعطاف پذیری، خیلی راحت زندگی و کار خود را در مجارستان از سر بگیرید.

ویزای کار همراه مجارستان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اگر شما ویزای کار مجارستان را دریافت کنید، می‌توانید همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود را نیز به همراه خودتان به مجارستان ببرید. به این نوع روش مهاجرت، ویزای کار همراه گفته می‌شود که رواج بسیار زیادی دارد.

ویزای کار همراه مجارستان

تنها کافی است که یکی از زوجین اقدامات لازم برای مهاجرت کاری خود به مجارستان را انجام دهد و برای زوج دیگر ویزای همراه بگیرد تا او نیز بتواند به همراه همسر خود به مجارستان مهاجرت کند. با استفاده از این روش، سختی‌های مهاجرت برای شما فوق‌العاده راحت‌تر می‌شود.

برای دریافت ویزای کار همراه مجارستان نیز به مدارک خاصی نیاز دارید که یکی از مهم‌ترین آنها، گواهی یا سند ازدواج به‌صورت ترجمه شده است. بعدازاین که همه مدارک موردنیاز را به سفارت مجارستان ارائه دادید و درخواست خود را تکمیل کردید، بین ۷ تا ۲۱ روز کاری طول می‌کشد تا جواب درخواست شما برای دریافت ویزای کار همراه مجارستان بیاید. درصورتی‌که با درخواست شما موافقت شود، می‌توانید به همراه همسر خود برای مهاجرت به مجارستان آماده شوید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ویزای همراه مجارستان را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

سخن پایانی

دریافت ویزای کار مجارستان مزایای بسیار زیادی دارد و شما با استفاده از این نوع ویزا، می‌توانید به فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در مجارستان و سایر کشورهای اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید. پس اگر به دنبال پیشرفت در زندگی و شغل خود هستید و دوست دارید در یک فضای بین‌المللی و مدرن کار کنید، بهتر است درخواست ویزای کار مجارستان را بدهید. به این منظور، کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کنند تا ویزای کاری مجارستان راحت‌تر برای شما صادر شود و سریع‌تر بتوانید برای همسر خود نیز ویزای کار همراه را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *