جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زندگی در مجارستان

قبل از مهاجرت به هر کشور، باید اطلاعات کاملی درباره شرایط و هزینه‌های زندگی در آن کشور به دست بیاورید تا با آمادگی بیشتری مهاجرت کنید. ازاین‌رو، کسانی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارند، باید از قبل اطلاعاتی درباره شرایط زندگی در این کشور و هزینه‌های زندگی به دست بیاورند. ما در این مقاله، درباره زندگی در مجارستان و هم‌چنین هزینه زندگی در این کشور صحبت خواهیم کرد.

مجارستان یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن شناخته می‌شود و در اروپای مرکزی واقع شده است. شرایط بسیار خوب زندگی در مجارستان باعث شده که افراد بسیار زیادی برای مهاجرت، این کشور را انتخاب کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید، بهتر است حتماً تا پایان همراه ما باشید تا بدانید که مزایای زندگی در مجارستان شامل چه مواردی می‌شوند و هزینه‌های زندگی در این کشور چقدر است.

زندگی در مجارستان

نکته بسیار مهمی که باید درباره زندگی در این کشور بدانید، این است که شرایط زندگی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. برای مثال، کسی که با روش دانشجویی به مجارستان مهاجرت می‌کند با کسی که برای کسب‌وکار وارد این کشور می‌شود، شرایط کاملاً متفاوتی دارد.

شرایط زندگی دانشجویی در مجارستان

در کشور مجارستان دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی بسیار زیادی وجود دارد و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با خیالی آسوده از اعتبار و کیفیت بالای دروس، در این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های برتر مجارستان شامل مواردی مانند دانشگاه سملوایز، سگد، پچ، دبرسن و دانشگاه فنی بوداپست می‌شوند که هر یک از آنها دروس را با زبان انگلیسی و کیفیت بالایی ارائه می‌دهند. برای آشنایی ببیشتر به صفحه دانشگاه های مجارستان مراجعه کنید.

شرایط زندگی دانشجویی در مجارستان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در 20 سال گذشته، تعداد دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های مجارستان به بیشتر از ۱۰ هزار نفر رسیده است. این رقم برای کشوری به مساحت مجارستان با جمعیت نزدیک به ۱۰ میلیون نفر، رقم بسیار خوبی است.

دروس ارائه شده در دانشگاه‌های مجارستان به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و مجاری تدریس می‌شوند. کیفیت زندگی در مجارستان برای دانشجویان بسیار بالاست. زیرا علاوه بر کیفیت بالای دروس، در صورت داشتن شرایط لازم، شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند شوید.

مزایای زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان مزایای بسیار زیادی برای همه افراد دارد. در قسمت قبل، متوجه شدید که زندگی در این کشور برای دانشجویان تا چه حد مناسب است. آن‌ها می‌توانند با کمترین هزینه ممکن، از امکانات رفاهی و آموزش عالی دانشگاه‌های مجارستان بهره‌مند شوند. در ادامه، برخی از مهم‌ترین مزایای زندگی در مجارستان را نام می‌بریم. این مزایا باعث شده‌اند که بسیاری از افراد از سراسر جهان برای تحصیل و کار، کشور مجارستان را انتخاب کنند.

 • فرصت‌های شغلی متعدد در مجارستان
 • هزینه‌های زندگی کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • مهمان‌نواز بودن مردم و خوش‌برخورد بودن آنها با مهاجران
 • امکان استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی
 • امکان بهره‌گیری از خدمات درمانی و بهداشتی

شرایط شغلی در مجارستان

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که خیلی از افراد درباره زندگی در مجارستان می‌پرسند، این است که شرایط شغلی در این کشور به چه صورت است؟ برای پاسخ، باید بگوییم که خوشبختانه فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارند. اگرچه جمعیت مجارستان به کمتر از ۱۰ میلیون نفر می‌رسد، اما همچنان شما می‌توانید از فرصت‌های شغلی بسیار زیادی بهره‌مند شوید.

شرایط شغلی در مجارستان

به‌خصوص اگر از دانشگاه‌های همین کشور فارغ‌التحصیل شده باشید، شانس شما برای پیدا کردن شغل مناسب در کشور مجارستان فوق‌العاده افزایش پیدا خواهد کرد. ازآنجاکه تعداد مهاجران در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است، نیاز شدیدی به نیروی کار جوان وجود دارد و شما می‌توانید در هر زمینه شغلی که آموزش دیده و تخصص داشته باشید، مشغول به فعالیت شوید.

بهترین مشاغل پرطرفدار در مجارستان

اگر قصد مهاجرت کاری به مجارستان را دارید، بهتر است در زمینه‌ای شروع به فعالیت کنید که طرفداران بیشتری دارد. زیرا در این شرایط، می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید و در نتیجه، شرایط زندگی در مجارستان نیز برای شما راحت‌تر خواهد شد. .

ازآنجاکه مجارستان یکی از کشورهای توریستی اروپا شناخته می‌شود و سالیانه گردشگران زیادی از این کشور دیدن می‌کنند، اگر مهارت شما در یکی از زمینه‌های گردشگری و توریسم باشد، می‌توانید درآمد زیادی به دست بیاورید. در این قسمت برخی از مشاغلی که در مجارستان پرطرفدار هستند را نام می‌بریم. هم‌چنین در مقاله مشاغل مورد نیاز مجارستان درباره این مشاغل بیشتر توضیح داده‌ایم.

 • مشاغل حوزه تجارت و مدیریت منابع
 • مشاغل حوزه صادرات و واردات
 • مشاغل حوزه توریسم و هتل‌داری
 • شغل‌های حوزه بازرگانی و بازاریابی
 • شغل‌های حوزه مطالعات انگلیسی
 • مشاغل حسابداری
 • شغل‌های مربوط به مهندسی، پرستاری، حقوق، مدیریت و بازرگانی

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان نسبت به خیلی از کشورهای دیگر اروپایی مناسب‌تر است. در این کشور باید هزینه تقریباً بیشتری نسبت به ایران داشته باشید تا بتوانید زندگی خوبی در مجارستان آغاز کنید. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مجارستان مانند بوداپست که پایتخت این کشور است، خیلی بیشتر از شهرهای کوچک‌تر خواهد بود. ازاین‌رو، اگر می‌خواهید هزینه‌های کمتری برای زندگی در مجارستان بپردازید، می‌توانید به شهرهای کوچک‌تر این کشور مانند ایگر، میسکولک، ناگیکانیزا، باجا و… بروید.

هزینه زندگی در مجارستان

شما در مجارستان می‌توانید با نصف هزینه‌های لازم برای زندگی در آمریکا، انگلستان و کانادا، زندگی بسیار خوبی داشته باشید. اگر در این کشور مشغول به کار باشید، تقریباً باید ۲۱ درصد از درآمد خود را برای اجاره‌خانه و ۷ درصد از درآمد خود را هم برای قبوض آب و برق کنار بگذارید. هزینه مواد غذایی در مجارستان تا حد خیلی زیادی به سبک زندگی خود شما بستگی دارد.

اما برای این که بهتر با هزینه زندگی در مجارستان آشنا شوید، در این قسمت ما هزینه‌های برخی موارد ضروری مانند مسکن، مواد غذایی، تحصیل، حمل‌ونقل و سایر موارد این‌چنینی را به‌صورت تقریبی ارائه کرده‌ایم.

 • هزینه تحصیل در مجارستان در دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی، بین ۴۰۰۰ دلار تا ۱۸ هزار دلار
 • هزینه مواد غذایی در مجارستان برای یک فرد نزدیک به ۱۵۰ دلار
 • هزینه مسکن در مجارستان برای یک آپارتمان یک‌خوابه بین ۵۵۰ تا ۱۱۰۰ دلار
 • هزینه حمل‌ونقل ماهیانه نزدیک به ۲۵ یورو
 • هزینه تلفن و اینترنت نزدیک به ۳۵ یورو
 • هزینه قبض‌های برق، آب و گاز بسته به میزان مصرف، نزدیک به ۱۴۰ یورو

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که هزینه های زندگی در مجارستان تا حد زیادی به سبک زندگی و شهر انتخابی شما بستگی دارد. به‌علاوه، اگر به همراه خانواده به مجارستان مهاجرت کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید تا زمانی که به‌صورت دانشجویی در این کشور هستید.

شرایط برخورد مردم مجارستان با مهاجران

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که شما باید هنگام مهاجرت به هر کشوری مدنظر قرار دهید، نحوه برخورد مردم آن کشور با مهاجران است. طبیعتاً شما بعد از مهاجرت به هر کشور تا حد خیلی زیادی با مردم آنجا ارتباط دارید و به همین دلیل هم باید مطمئن شوید که آیا این مردم می‌توانند ارتباط خوبی با شما برقرار کنند یا خیر.

شرایط برخورد مردم مجارستان با مهاجران

خوشبختانه مردم مجارستان نسبت به مهاجران دیدگاه خیلی خوبی دارند و به همین دلیل رفتار خیلی مناسبی با شما خواهند داشت. شرایط اقتصادی مردم در مجارستان تقریباً متوسط است. ازاین‌رو، زندگی در این کشور برای مهاجران می‌تواند خیلی بهتر نسبت به مردم مجارستان باشد. به همین دلیل از نظر مردم مجارستان، مهاجران این کشور به نوعی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تلقی می‌شوند.

بهترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت

در این قسمت برخی از بهترین و پرطرفدارترین شهرهای مجارستان برای مهاجرت را نام می‌بریم که شما می‌توانید با زندگی در این شهرها، از امکانات رفاهی بسیار زیادی بهره‌مند شوید. هم‌چنین به‌خاطر وجود تعداد زیاد مهاجر در این شهرها، شرایط برای شما به‌عنوان یک مهاجر تازه ورود، خیلی بهتر خواهد بود.

 • بوداپست
 • دبرسن
 • پچ
 • سگد

مکان‌های گردشگری و دیدنی مجارستان

در میان سایر کشورهای اروپایی، مجارستان قدمت بسیار زیادی دارد و همین امر موجب شده که جاذبه‌های طبیعی و توریستی متعددی در این کشور وجود داشته باشد.

مکان‌های گردشگری و دیدنی مجارستان

شما می‌توانید بعد از مهاجرت به این کشور، از جاذبه‌های دیدنی و توریستی این کشور نهایت لذت را ببرید. در این قسمت، برخی از بهترین مکان‌های گردشگری مجارستان را نام می‌بریم.

 • رود دانوب
 • ساختمان پارلمان مجارستان
 • قلعه بودا
 • کلیسای سنت آن
 • موزه ملی مجارستان
 • فستیوال موسیقی سیگت
 • بازار بزرگ بوداپست
 • حمام غار
 • قصر کوارتر

تفریحات و ورزش‌های مجارستان

در کشور مجارستان هم مانند سایر کشورهای اروپایی تفریحات و سرگرمی‌های متعددی وجود دارند. اگر شما به ورزش‌های آبی یا سایر رشته‌های ورزشی علاقه داشته باشید، می‌توانید لذت زیادی از تماشای آنها در مجارستان ببرید.

تفریحات و ورزش‌های مجارستان

در این قسمت، برخی از بهترین ورزش‌های مجارستان را نام می‌بریم.

 • واترپلو: شاید برای شما جالب باشد که بدانید مجارستان، محل زادگاه ورزش واترپلو است و برای اولین بار این بازی در سال ۱۹۸۷ در کشور مجارستان به اجرا درآمد.
 • قایق‌رانی: تیم ملی قایق‌رانی مجارستان تاکنون توانسته به افتخارات زیادی در مسابقات جهانی دست پیدا کند.
 • فوتبال: لازم به ذکر است که بهترین آقای گل در قرن ۲۰ میلادی، فرانس پوشکاش از مجارستان بود که علی دایی با شکستن رکورد او، این رتبه را به نام کشور خودمان ثبت کرد.

سخن پایانی

 در این مقاله به طور کامل درباره شرایط زندگی در مجارستان صحبت کردیم و برای شما عزیزان توضیح دادیم که زندگی در این کشور چه مزایایی نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. همان‌طور که متوجه شدید، هزینه های زندگی در مجارستان نسبت به خیلی از کشورهای دیگر اروپایی مناسب‌تر است و به همین دلیل شما می‌توانید بعد از مهاجرت، زندگی بسیار خوبی در این کشور داشته باشید.

کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا اطلاعات کامل‌تری درباره شرایط زندگی در مجارستان در اختیار شما قرار می‌دهند. به کمک کارشناسان ما، شما می‌توانید آمادگی خیلی بیشتری برای زندگی در مجارستان به دست بیاورید. پس فقط کافی است که با ما تماس بگیرید تا به همه سؤالاتتان درباره زندگی در این کشور اروپایی زیبا پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *