جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان 2024 + 14 مورد

در کشور مجارستان دانشگاه‌های بسیار زیادی وجود دارند و سالیانه خیلی از دانشجویان بین‌المللی، این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند و در میان این دانشجویان، ایرانیان زیادی نیز وجود دارند. اگر شما هم قصد تحصیل در مجارستان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان را بشناسید. با تحصیل در این دانشگاه‌ها، شما می‌توانید مدرک معتبری دریافت کرده و بعد از فارغ‌التحصیلی در ایران هم مشغول به کار شوید.

به‌طورکلی، شما اگر بخواهید در هر کشوری درس بخوانید، باید در ابتدا دانشگاه‌های معتبر آن را بشناسید. زیرا بسیاری از افراد قصد دارند بعد از فارغ‌التحصیلی، به کشور خود بازگشته و یا حتی به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بروند و در آنجا مشغول به کار شوند. در این شرایط، اگر مدرک آنها اعتبار نداشته باشد، به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند شغل مناسبی پیدا کنند. به همین دلیل اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارید، خیلی مهم است که دانشگاه‌های مورد تایید این کشور را بشناسید.

معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان

وزارت علوم ایران تعدادی از دانشگاه‌ های مجارستان را تایید کرده است که شما می‌توانید با تحصیل در یکی از آنها، مدرک معتبری دریافت کرده و بعد از فارغ‌التحصیلی در ایران مشغول به کار شوید. در این قسمت لیست دانشگاه ‌های مجارستان مورد تایید وزارت علوم را به شما معرفی می‌کنیم. پس اگر می‌خواهید در هر رشته‌ای در کشور مجارستان درس بخوانید، بهتر است حتماً یکی از این دانشگاه‌ها را انتخاب کنید.

 • دانشگاه سملوایز
 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست
 • دانشگاه کوروینوس بوداپست
 • دانشگاه اتوش لورند (Eotvos Lorand)
 • دانشگاه سنت اشتوان (Szent Istvan)
 • دانشگاه میسکولک
 • دانشگاه دامپزشکی بوداپست
 • دانشگاه علمی‌کاربردی Eszterhazy Karoly
 • دانشگاه کپسوار
 • دانشگاه Nyíregyháza
 • دانشگاه سوپرون

1. دانشگاه سملوایز

اولین و بهترین دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در کشور مجارستان، دانشگاه سملوایز است. این دانشگاه در پایتخت مجارستان، یعنی شهر بوداپست واقع شده است و قدمت بسیار زیادی دارد و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور شناخته می‌شود.

دانشگاه سملوایز

اگر می‌خواهید در هر رشته‌ای تحصیل کرده و مدرک معتبری بعد از فارغ‌التحصیلی دریافت نمایید، مطمئن باشید که دانشگاه سملوایز می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. تمام دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و حتی اگر آمادگی کافی برای شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه نداشته باشید، می‌توانید در دوره‌های پیش پزشکی و پیش دندانپزشکی یا حتی پیش مهندسی شرکت کنید تا آمادگی خود را افزایش دهید. اطلاعات بیشتر را در مقاله دانشگاه سملوایز مطالعه کنید.

2. دانشگاه سگد

 علاوه بر دانشگاه سملوایز، مرکز آموزش عالی سگد نیز به‌عنوان یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان شناخته می‌شود. این دانشگاه علاوه بر داشتن قدمت بسیار زیاد، اعتبار علمی خیلی زیادی در وب‌سایت‌های جهانی دارد. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

ازآنجاکه وزارت علوم ایران نیز مدرک این دانشگاه را تایید می‌کند، نیازی نیست که نگرانی خاصی درباره فارغ‌التحصیلی خود داشته باشید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید پروفسور آلبرت سنت جورجی که شهرت بسیار زیادی در زمینه پزشکی در جهان دارد نیز در این دانشگاه حضور داشته‌اند.

اگر کمی تلاش کنید و از افراد متخصص کمک بگیرید، به‌راحتی می‌توانید در آزمون ورودی دانشگاه سگد پذیرفته شده و نامه پذیرش خود را دریافت نمایید. کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا به طور کامل شما را راهنمایی می‌کنند تا شانس خود را برای دریافت پذیرش افزایش دهید. برای آشنایی بیشتر مقاله دانشگاه سگد را بخوانید.

3. دانشگاه پچ از بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان با رتبه علمی بسیار بالا، دانشگاه پچ است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید زمان تأسیس این دانشگاه به نزدیک به یک قرن پیش باز می‌گردد. به همین دلیل این دانشکده تمام تلاش خود را کرده که در این یک قرن بتواند از نظر علمی خود را در زمره بهترین‌ها قرار دهد و از این نظر، کاملاً موفق بوده است.

دانشگاه پچ از بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان

تمام دروس رشته‌های مختلف از سال ۱۹۸۵ در این مرکز آموزش عالی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بعد از پذیرفته شدن در آزمون ورودی و گرفتن پذیرش، در این دانشگاه ثبت‌نام کرده و مشغول به تحصیل شوند. حتی اگر سطح زبان انگلیسی شما پایین باشد، می‌توانید قبل از آغاز تحصیل در دوره‌های زبان شرکت کرده و زبان خود را تقویت کنید. سپس با آمادگی کامل، درس خود را در رشته موردنظرتان در دانشگاه پچ آغاز کنید. در صفحه دانشگاه پچ اطلاعات بیش‌تری در این‌باره می‌توانید بدست آورید.

4. دانشگاه دبرسن

شما می‌توانید برای تحصیل در رشته موردنظر خود در مجارستان، دانشگاه دبرسن را انتخاب کنید. این دانشگاه در سال ۱۹۵۱ آغاز به کار کرد و در بیش از ۷ دهه، عملکرد بسیار خوبی از خود ارائه داده است. مانند سایر دانشگاه‌هایی که پیش‌ازاین معرفی کردیم، دروس این مرکز آموزش عالی نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشجویان و متقاضیان می‌توانند قبل از آغاز به تحصیل در این دانشگاه، در دوره‌های زبان یا حتی پیش پزشکی یا پیش‌مهندسی ثبت‌نام کرده و بعد از به اتمام رسیدن آنها، آمادگی بیشتری برای دریافت پذیرش در خود ایجاد کنند.

ازآنجاکه وزارت علوم ایران این دانشگاه در کشور مجارستان را به طور کامل تایید می‌کند، نیازی به داشتن هیچ‌گونه نگرانی بعد از فارغ‌التحصیلی نخواهید داشت. چراکه مدرک صادر شده از طرف دانشگاه دبرسن در ایران کاملاً معتبر است و متقاضیان، دانشجویان بین‌المللی و فارغ‌التحصیلان می‌توانند به‌راحتی بعد از تحصیل، در کشورهای مختلف کار خود را آغاز کنند.

5. دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست

اگر به رشته‌های مهندسی علاقه دارید یا مقطع تحصیلی قبلی شما به این حوزه مرتبط است، می‌توانید در دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست به‌راحتی تحصیل کنید و مطمئن باشید که مدرک فارغ‌التحصیلی شما در ایران نیز تایید خواهد شد. در این دانشگاه بخش زیادی از دانشکده‌های رشته‌های مختلف مهندسی مانند مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، معماری، مهندسی برق و انفورماتیک، فناوری شیمیایی و بیوتکنولوژی، علوم طبیعی، علوم اقتصادی و اجتماعی و در نهایت مهندسی حمل و نقل و خودرو ارائه می‌شوند.

6. دانشگاه کوروینوس بوداپست

از دیگر دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان برای رشته‌های مختلف، می‌توان به دانشگاه کوروینوس اشاره کرد که در شهر بوداپست، یعنی پایتخت مجارستان واقع شده است. از آنجا که مدرک این دانشگاه در وزارت علوم ایران به طور کامل تایید می‌شود، متقاضیان می‌توانند در هر رشته‌ای که بخواهند، در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده و بعد از فارغ‌التحصیلی هم به ایران بازگشته و مشغول به کار شوند.

دانشگاه کوروینوس بوداپست

دانشکده‌های بسیار زیادی در این دانشگاه وجود دارند که برخی از مهم‌ترین آنها شامل مواردی مانند دانشکده اقتصاد کشاورزی، سرمایه‌گذاری، بازاریابی دیجیتال، علوم اجتماعی، سیاست بهداشت، جغرافیا و برنامه‌ریزی، حقوق تجارت، اطلاعات، سیستم‌های اطلاعاتی، نوآوری کسب‌وکار، بازاریابی، ارتباطات، ریاضی، آمار، علوم کامپیوتر و سایر موارد این‌چنینی می‌شوند.

7. دانشگاه سنت اشتوان (Szent Istvan)

یکی دیگر از دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم که بیشتر از 15000 دانشجو در آن درس می‌خوانند، دانشگاه سنت اشتوان است. این مرکز آموزش عالی رشته‌های بسیار متنوعی ارائه می‌دهد و به‌خاطر داشتن اعتبار علمی بالا در ایران، در میان متقاضیان بین‌المللی که از ایران مهاجرت می‌کنند هم طرفداران بسیار زیادی دارد.

برخی از مهم‌ترین دانشکده‌های این مرکز آموزش عالی، شامل مواردی مانند دانشکده علوم کشاورزی، دانشکده علم اقتصاد، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم مهندسی می‌شوند. اگر به یکی از این حوزه‌ها علاقه دارید و می‌خواهید مشغول به تحصیل شوید، مطمئن باشید که دانشگاه سنت در مجارستان می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که این دانشگاه در مجارستان با نام دانشگاه سنت استفان نیز شناخته می‌شود.

8. دانشگاه اتوش لورند (Eotvos Lorand)

دانشگاه اتوش لورند در کشور مجارستان به طور کامل مورد تأیید وزارت بهداشت است و به همین دلیل نیازی نیست که نگرانی بابت این موضوع داشته باشید. این مرکز آموزشی قدمت بسیار زیادی دارد و در سال 1635 افتتاح شده و تاکنون در فهرست بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است.

دانشگاه اتوش لورند

شاید برای شما جالب باشد بدانید که این دانشگاه در قرن 19 یکی از 15 دانشگاه برتر در سراسر جهان شناخته می‌شد. به همین ترتیب، فعالیت این مرکز تا سال‌های کنونی نیز خیلی خوب بوده است و در حال حاضر، یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان به شمار می‌آید که رشته‌ها و دانشکده‌های بسیار زیادی را در خود جای داده است.

9. دانشگاه میسکولک

اگر می‌خواهید بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه موردنظر خود در مجارستان به ایران بازگشته و در کشور خودمان مشغول به کار شوید، دانشگاه میسکولک می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دانشگاه در واقع اولین مرکز آموزش علمی در جهان شناخته می‌شود که رشته‌هایی در زمینه متالورژی و علوم معادن ارائه داده است.

10. دانشگاه دامپزشکی بوداپست

دامپزشکی یکی از زیر شاخه‌های رشته پزشکی شناخته می‌شود که اهمیت بسیار زیادی در بیشتر کشورها دارد. این رشته در سراسر دنیا بازار بسیار خوبی دارد و به همین دلیل شما می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی، در هر جایی که بخواهید مشغول به کار شوید. دانشگاه دامپزشکی بوداپست یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان شناخته می‌شود که مدرک این مرکز را کشورمان نیز تایید می‌کند.

دانشگاه دامپزشکی بوداپست

11. دانشگاه علمی‌کاربردی Eszterhazy Karoly

این مرکز آموزش عالی برای اولین بار فعالیت خود را از قرن ۱۸ میلادی آغاز کرده و تاکنون توانسته رشته‌های متعددی ارائه دهد. برخی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین دانشکده‌های این مرکز آموزش عالی، عبارت‌اند از: دانشکده علوم‌انسانی، دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده آموزش معلمان، دانشکده تاریخ و علوم تاریخی، دانشکده انفورماتیک، علوم اقتصادی، زیست‌شناسی، تربیت‌بدنی و غیره. ازآنجاکه وزارت علوم ایران مدرک صادر شده از طرف دانشگاه علمی‌کاربردی ذکر شده را تایید می‌کند، متقاضیان می‌توانند بدون هیچ‌گونه نگرانی از این موضوع، بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار شوند.

12. دانشگاه کپسوار

اگر اعتبار مدرک علمی برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد و به دنبال دانشگاه‌ های مجارستان مورد تایید وزارت علوم می‌گردید، باید دانشگاه کپسوار را به شما پیشنهاد دهیم. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه فوق‌العاده متنوع هستند که در دانشکده‌های محیط‌زیست علوم کشاورزی، علوم اقتصادی و مدیریت و علوم سازمانی دسته‌بندی می‌شوند.

13. دانشگاه Nyíregyháza

متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌توانند دانشگاه Nyíregyháza را انتخاب کنند که در همین شهر واقع شده است. این دانشگاه در واقع نوعی مؤسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی شناخته می‌شود که مدرک کاملاً معتبری دارد و شما در آن می‌توانید رشته موردنظر خود را پیدا کنید.

14. دانشگاه سوپرون

در نهایت، آخرین دانشگاهی که دارای تأییدیه وزارت علوم ایران در مجارستان است، دانشگاه سوپرون شناخته می‌شود. این دانشگاه در قسمت غربی مجارستان قرار دارد و مدرکی که صادر می‌کند از نظر وزارت علوم ایران کاملاً معتبر است. شما می‌توانید در رشته موردنظر خود در دانشگاه سوپرون تحصیل کرده و تجربیات بسیار زیادی به دست بیاورید.

دانشگاه سوپرون

سخن پایانی

در این مطلب شما را با بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مجارستان آشنا کردیم. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، تمام دروس در این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و همچنین به‌خاطر اعتبار بالای این مراکز آموزش عالی، تمام مدارک صادر شده از طرف این دانشگاه‌ها در کشور ایران تایید می‌شوند.

ازاین‌رو، اگر شما هم قصد تحصیل در رشته‌های مختلف را دارید، باید به شما این خبر خوب را بدهیم که مجارستان می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای شما در نظر گرفته شود. زیرا شما علاوه بر بهره‌مندی از امکانات رفاهی، هزینه‌های مناسب‌تر زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی، می‌توانید مدرک کاملاً معتبری نیز دریافت کنید. سپس برای کار در مجارستان اقدام کنید یا به سایر کشورهای اروپایی، آمریکایی یا حتی ایران بروید.

تیم کارشناسان مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا در خدمت شما هستند تا تمام فرایند اعزام دانشجو به مجارستان ، آماده‌سازی مدارک، شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و دریافت پذیرش را برای شما انجام دهند. تنها کافی است که با کارشناسان ما در مؤسسه تماس بگیرید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *