جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین دانشگاه های مجارستان در سال 2024 + لیست 11 تایی

در کشور مجارستان دانشگاه‌های محبوب بسیار زیادی وجود دارند و همین امر موجب شده که بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی، این کشور را انتخاب کنند. در این مقاله می‌توانید برخی از بهترین دانشگاه های مجارستان را بشناسید که دارای رتبه خوبی در وب‌سایت‌های جهانی هستند. پس اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان را دارید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا بدانید که کدام دانشگاه برای شما مناسب‌تر است.

1. دانشگاه سملوایز

بدون شک بهترین دانشگاه مجارستان با رتبه علمی بسیار بالا در وب‌سایت‌های جهانی، دانشگاه سملوایز است که طرفداران بسیار زیادی دارد. در این دانشگاه انواع رشته‌های مختلف، از رشته‌های مهندسی گرفته تا پزشکی، با بالاترین کیفیت ارائه می‌شوند و تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

2. دانشگاه سگد از بهترین دانشگاه های مجارستان

اگر به دنبال یک دانشگاه با کیفیت و بین‌المللی در مجارستان می‌گردید که دانشجویان بین‌المللی زیادی هم داشته باشد، باید دانشگاه سگد را به شما پیشنهاد دهیم. زمان تأسیس این دانشگاه به سال ۱۵۸۱ میلادی باز می‌گردد و باتوجه‌به این موضوع، می‌توان گفت که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های مجارستان شناخته می‌شود.

دانشگاه سگد از بهترین دانشگاه های مجارستان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دانشگاه در سال ۲۰۲۴ به یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان تبدیل شده بود و در حال حاضر نیز با همین عنوان شهرت زیادی دارد. اطلاعات بیشتر را در مقاله دانشگاه سگد مجارستان مطالعه کنید.

3. دانشگاه پچ

از دیگر دانشگاه‌ های برتر مجارستان در رشته‌های تحصیلی مختلف، می‌توان به دانشگاه پچ اشاره کرد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر به بیشتر از ۲۰ هزار نفر می‌رسد که تقریباً ۴۰۰۰ نفر از آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. علاوه بر این موارد، در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ استاد فوق‌العاده باتجربه و ماهر در زمینه‌های تحصیلی مختلف در این دانشگاه فعالیت می‌کنند و دروس را به زبان انگلیسی در اختیار شما قرار می‌دهند. پیشنهاد می‌ کنیم برای آشنایی با شرایط به صفحه دانشگاه پچ مجارستان مراجعه کنید.

4. دانشگاه دبرسن از دانشگاه های برتر مجارستان

تمام دروس در دانشگاه دبرسن با بالاترین کیفیت و در تمام مقاطع تحصیلی، از کارشناسی گرفته تا دکتری به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در حال حاضر بیشتر از ۲۸ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند که بیشتر از ۳۵۰۰ نفر از آنها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. به همین دلیل شما نیز می‌توانید برای تحصیل در مجارستان، این دانشگاه را انتخاب کنید.

دانشگاه دبرسن از دانشگاه های برتر مجارستان

5. دانشگاه فنی مهندسی و اقتصاد بوداپست

اگر قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی و فنی را دارید، می‌توانید در دانشگاه فنی مهندسی و اقتصاد بوداپست تحصیل کنید. این دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران نیز کاملاً تأیید شده است و حتی بعد از اتمام فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانید با مدرکی که از طرف این دانشگاه دریافت می‌کنید، به ایران برگردید و در کار موردنظرتان مشغول شوید. اطلاعات بیشتر درباره مدارک و شرایط را در صفحه دانشگاه فنی مهندسی بوداپست مجارستان می‌توانید مطالعه کنید.

6. دانشگاه کوروینوس

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مجارستان با رتبه علمی بسیار بالا و تعداد دانشجویان زیاد، دانشگاه فوق‌العاده کوروینوس است. در این دانشگاه تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل هستند و شما می‌توانید در انواع رشته‌های تحصیلی، در آنجا درس بخوانید.

7. دانشگاه اتووس لوراند بوداپست

درصورتی‌که کمی درباره بهترین و پرطرفدارترین دانشگاه‌های مجارستان تحقیق کرده باشید، به‌احتمال بسیار زیاد نام دانشگاه اتووس لوراند به گوش شما خورده است. این دانشگاه در شهر بوداپست، یعنی پایتخت مجارستان واقع شده است و رشته‌های تحصیلی مختلف را با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهد.

دانشگاه اتووس لوراند بوداپست

لازم به ذکر است که رنکینگ این دانشگاه از نظر رتبه‌بندی تایمز، ۶۰۱ محاسبه شده است که رقم بسیار خوبی برای دانشگاه مجارستان است.

8. دانشگاه متروپولیتن

تحصیل در دانشگاه متروپولیتن برای کسانی که می‌خواهند در فضایی مدرن در اروپا تحصیل کنند و درعین‌حال، به رشته‌های هنر، مدیریت و سایر رشته‌های این‌چنینی علاقه دارند، کاملاً مناسب است. برای تحصیل در این دانشگاه می‌توانید در ابتدا در دوره‌های آمادگی شرکت کنید و سپس در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد پذیرش بگیرید. اگرچه این دانشگاه قدمت زیادی ندارد و در سال ۲۰۰۰ تأسیس شد، اما کیفیت بالایی برای ارائه دروس دارد و به یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور تبدیل شده است.

9. دانشگاه دامپزشکی بوداپست

 همان‌طور که از نام آن هم می‌توان متوجه شد، این دانشگاه برای رشته دامپزشکی به‌صورت اختصاصی فعالیت دارد و علاقه‌مندان به این حوزه می‌توانند بعد از ارائه مدارک و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه، در اینجا مشغول به تحصیل شوند. این دانشگاه از سال ۱۹۹۲ تاکنون دروس را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد و می‌توانید تمام طول دوره دامپزشکی را در مدت زمان ۱۱ ترم که ۵ سال و نیم به طول می‌انجامد، به پایان برسانید.

10. دانشگاه سنت استفان

شما می‌توانید برای انتخاب بهترین دانشگاه مجارستان و تحصیل در این دانشگاه، به سراغ دانشگاه سنت استفان بروید. این دانشگاه‌ها از نظر جنبه ظاهری در فهرست بهترین‌ها نیز قرار می‌گیرد و در حال حاضر نزدیک ۱۵ هزار دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند.

این مرکز آموزش عالی در شهر بوداپست واقع شده است و بیشتر از دو قرن پیش افتتاح شد و تاکنون توانسته به یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان تبدیل شود. شما می‌توانید در رشته‌های مختلف مربوط به علوم کشاورزی، علوم اقتصاد، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و علوم مهندسی در این دانشگاه مشغول تحصیل شوید.

11. دانشگاه میشکولتس

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ های کشور مجارستان که تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را در خود جای داده است، دانشگاه میشکولتس است. تعداد دانشجویان این مرکز آموزش عالی در حال حاضر و بیشتر از ۸۰۰۰ نفر می‌رسد و در شهر میشکولتس قرار گرفته است.

دانشگاه میشکولتس

خوب است بدانید که این شهر در واقع چهارمین شهر پرجمعیت و بزرگ مجارستان نیز شناخته می‌شود. ازاین‌رو، شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه تجربیات قابل‌توجهی درباره زندگی در مجارستان و آشنایی با مردم این کشور به دست بیاورید.

سخن پایانی

تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان می‌تواند تا حد زیادی به بار علمی و میزان تجربیات شما بیفزاید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که حتماً بهترین دانشگاه مجارستان را شناخته و تمام تلاش خود را کنید که در این دانشگاه پذیرش بگیرید.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر مجارستان نیز باید از افراد متخصص کمک بگیرید تا بتوانند به شما در این زمینه مشاوره بدهند. به این منظور، کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا فرآیند اعزام دانشجو به مجارستان را به خوبی انجام می‌دهد و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید در هر یک از دانشگاه‌های مجارستان که خواستید، پذیرش گرفته و برای تحصیل آماده شوید. تنها کافی است که با ما تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *