جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین دانشگاه های بوداپست

بوداپست پایتخت مجارستان و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور شناخته می‌شود که به‌خاطر داشتن فرصت‌های شغلی و تحصیلی بسیار، مهاجران زیادی را از سراسر جهان و به‌خصوص ایران به سمت خود جذب می‌کند. کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، می‌توانند در یکی از دانشگاه های بوداپست پذیرش گرفته و به مجارستان مهاجرت تحصیلی کنند. ازآنجاکه هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی دیگر مناسب‌تر است، شما می‌توانید با هزینه‌های خیلی کمتر در بهترین دانشگاه های بوداپست مشغول به تحصیل شوید.

شهر بوداپست به‌خاطر داشتن مکان‌های دیدنی زیبا و مناظر تاریخی و طبیعی منحصربه‌فرد، طرفداران بسیار زیادی در سراسر مجارستان دارد. به‌علاوه، امکانات موجود در بوداپست نسبت به سایر شهرهای مجارستان بسیار بیشتر است. زندگی در بوداپست جریان دارد و اگر شما هم چند سال را در این شهر بگذرانید، مطمئناً به آنجا علاقه‌مند خواهید شد. بهتر است قبل از شروع تحصیل، بدانید که کدام دانشگاه‌ها برای شما مناسب‌تر هستند و در دانشگاه‌های معتبرتر تحصیل کنید.

بهترین دانشگاه های بوداپست

در این قسمت، فهرستی در اختیار شما قرار داده‌ایم که می‌توانید بهترین دانشگاه های بوداپست را بشناسید. این دانشگاه‌ها برای رشته‌های مختلف برنامه‌های تحصیلی متعددی ارائه می‌دهند و نسبت به سایر دانشگاه‌ها، رنکینگ جهانی بسیار خوبی دارند. ازاین‌رو، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر بوداپست می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای دانشجویان بین‌المللی باشد. اگر شما می‌خواهید بهترین دانشگاه ‌های شهر بوداپست را بشناسید، به این فهرست توجه نمایید.

1. دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های بوداپست شناخته می‌شود که با وجود 6 دانشکده مختلف، توانسته رنکینگ بسیار خوبی در سطح جهانی به دست بیاورد. قدمت این دانشگاه به بیشتر از ۲۵۰ سال پیش باز می‌گردد و از آن زمان تاکنون، توانسته دانشجویان بسیار زیادی در رشته‌های تحصیلی متعدد جذب کند.

دانشگاه سملوایز از بهترین و معتبرترین دانشگاه های بوداپست

مدرک صادر شده از طرف دانشگاه سملوایز اعتبار جهانی دارد و شما می‌توانید بعد از تحصیل، به ایران یا حتی سایر کشورهای اروپایی رفته و مشغول به کار شوید. دانشکده‌های مختلف دانشگاه شامل موارد زیر می‌شوند.

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم داروسازی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده Andras Peto

2. دانشگاه اقتصاد و تکنولوژی بوداپست

اگر به رشته‌های حوزه تکنولوژی یا اقتصاد علاقه دارید، مطمئن باشید که این مرکز آموزشی علمی می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های مجارستان شناخته می‌شود و هر سال بیشتر از 1000 دانشجوی بین‌المللی از کشورهای دیگر برای تحصیل در این دانشگاه پذیرش می‌گیرند.

در این مرکز، شما می‌توانید علاوه بر زبان انگلیسی، دروس خود را به زبان‌های روسی، مجاری، آلمانی و فرانسوی فرابگیرید. دانشگاه اقتصاد و تکنولوژی بوداپست که در سال ۱۷۸۲ تأسیس شد، شامل دانشکده‌های زیر می‌شود:

 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی برق و انفورماتیک
 • دانشکده حمل و نقل
 • دانشکده معماری
 • دانشکده شیمی تکنولوژی

3. دانشگاه اتوش لوراند (الته)

یکی دیگر از قدیمی‌ترین دانشگاه های بوداپست که در جهان نیز رتبه بسیار خوبی دارد، دانشگاه اتوش لوراند یا دانشگاه الته مجارستان است. این دانشگاه در سال ۱۶۳۵ تأسیس شد و به‌خاطر داشتن اعتبار بسیار عالی، توانسته در فهرست بهترین دانشگاه های بوداپست قرار بگیرد. این مرکز آموزش عالی رشته‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهد و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند این دروس را به زبان انگلیسی فرابگیرند.

اگر به دنبال یک محیط بسیار عالی و پویا برای تحصیل در مجارستان می‌گردید، دانشگاه الته می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. این دانشگاه با بهترین اساتید و تجهیزات کاربردی، تمام دروس را با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی، مدرک معتبر دریافت کرده و برای کار کردن اقدام کنید.

دانشگاه اتوش لوراند

در این بخش، به‌صورت مختصر برخی از مهم‌ترین دانشکده‌های موجود در این مرکز آموزش عالی را فقط نام می‌بریم. پس اگر رشته دلخواه شما زیرمجموعه یکی از این دانشکده‌هاست، می‌توانید برای دریافت نامه پذیرش از طرف دانشگاه اتوش لوراند درخواست بدهید.

 • دانشکده انفورماتیک
 • دانشکده علوم طبیعی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده آموزش و پرورش و روان‌شناسی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده قانون
 • دانشکده مدیریت و اقتصاد

4. دانشگاه کوروینوس

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های بوداپست با رتبه علمی بسیار خوب، دانشگاه کوروینوس است. قدمت این دانشگاه به سال ۱۹۲۰ میلادی باز می‌گردد و رشته‌های مختلف تحصیلی در برنامه‌های متعدد را در اختیار شما قرار می‌دهد. به عنوان مثال، شما می‌توانید در رشته‌هایی مانند اقتصاد، مدیریت، کسب‌وکار، علوم سیاسی و علوم اجتماعی با بالاترین کیفیت در این دانشگاه تحصیل کنید.

محل قرارگیری دانشگاه کوروینوس دقیقاً در مرکز بوداپست است و به همین دلیل دانشجویان به‌راحتی می‌توانند به این دانشگاه رفت و آمد داشته باشند. تعداد دانشجویان دانشگاه کوروینوس بوداپست در حال حاضر نزدیک به ۱۰ هزار نفر اعلام شده است که بخش قابل‌توجهی از آنها را دانشجویان بین‌المللی در بر می‌گیرند. دانشکده‌های موجود در این مرکز آموزش عالی عبارت‌اند از:

 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مدیریت کسب‌وکار

5. دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست

علاقه‌مندان به رشته‌های فنی و مهندسی می‌توانند برای بهره‌گیری از به‌روزترین اطلاعات کاملاً کاربردی در زمینه رشته تحصیلی خود، به دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست بروند. این دانشگاه در سال ۱۷۸۲ تأسیس شد و دروس مختلف را به زبان‌های متفاوت انگلیسی، آلمانی، مجاری، فرانسوی، ایتالیایی و روسی در اختیار شما قرار می‌دهد. این دانشگاه اعتبار بسیار بالایی در سراسر مجارستان دارد و شما می‌توانید در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته‌های مهندسی در این دانشگاه پذیرش بگیرید.

دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست

شهریه و هزینه دانشگاه‌های مجارستان با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال، شما برای تحصیل در دانشگاه فنی مهندسی بوداپست مجارستان به‌صورت متوسط باید تقریباً ۶۰۰۰ یورو سالیانه بپردازید. البته این مبلغ برای مقطع کارشناسی است و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا طبیعتاً این هزینه افزایش پیدا می‌کند.

6. دانشگاه ابودا در بوداپست

یکی دیگر از دانشگاه های بوداپست در رشته‌های فنی و مهندسی، دانشگاه ابودا است. این دانشگاه نسبت به سایر موارد موجود در این فهرست قدمت کمتری دارد و در سال ۲۰۰۰ تأسیس شده است. بااین‌حال، در سال ۲۰۲۲ در رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه ابودا به‌عنوان بهترین دانشگاه فنی در سراسر بوداپست در نظر گرفته شد.

تعداد دانشجویان محصل در این مرکز آموزش عالی در حال حاضر نزدیک به ۱۲ هزار نفر است که بخش قابل‌توجهی از آنها را دانشجویان بین‌المللی در بر می‌گیرند. برخی از پرطرفدارترین و بهترین دانشکده‌های ارائه شده در دانشگاه بوداپست ابودا به شرح زیر هستند:

 • دانشکده مهندسی برق
 • دانشکده مکانیک
 • دانشکده علوم فنی
 • دانشکده مدیریت و کسب‌وکار
 • دانشکده معماری و عمران
 • دانشکده محیط زیست

بهترین کالج‌ های بوداپست

گاهی مواقع ممکن است برخی از افراد به هر دلیلی نتوانند مستقیماً وارد دانشگاه شوند و بخواهند در کالج‌های مجارستان تحصیل کنند. با تحصیل در کالج‌های مجارستان نیز امکان دریافت ویزای تحصیلی این کشور وجود دارد.

بهترین کالج‌ های بوداپست

از طرف دیگر، در بوداپست کالج‌های معتبر بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید دوره‌های ۱ تا ۲ ساله را در آنها بگذرانید. در این قسمت، برخی از بهترین کالج‌های بوداپست را نام می‌بریم تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

سخن پایانی

تحصیل در دانشگاه های بوداپست یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که هرکسی می‌تواند داشته باشد. زیرا با تحصیل در این دانشگاه‌ها، شما از فرصت‌های شغلی و تحصیلی بسیار متعدد و مناسب کشور مجارستان بهره‌مند شده و همچنین می‌توانید از طبیعت و مکان‌های دیدنی بوداپست هم لذت خیلی زیادی ببرید.

اگر شما هم قصد تحصیل در مجارستان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که بهترین دانشگاه های بوداپست را انتخاب کنید. برای دریافت پذیرش و کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل در دانشگاه های بوداپست نیز می‌توانید با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *