جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آزمون دندانپزشکی مجارستان

برای ورود به بیشتر دانشگاه‌های مجارستان در رشته‌های مختلف، باید حتماً در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود پذیرفته شوید. رشته دندانپزشکی یکی از برترین رشته‌های جهان شناخته می‌شود که بسیاری از ایرانیان برای تحصیل در این رشته، کشور مجارستان را انتخاب می‌کنند. ازاین‌رو، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله درباره آزمون دندانپزشکی مجارستان صحبت کنیم و اطلاعاتی درباره این آزمون در اختیار شما قرار دهیم تا بهتر خودتان را برای ورود به دانشگاه موردنظرتان در مجارستان در رشته دندانپزشکی آماده کنید.

توضیحاتی درباره تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

قبل از آن که درباره امتحانات ورودی دندانپزشکی مجارستان صحبت کنیم، بد نیست اطلاعاتی درباره این رشته به دست بیاورید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید از سال‌ها پیش تاکنون دانشگاه‌های مختلف مجارستان در رشته دندانپزشکی فعالیت می‌کرده‌اند. به ‌طورکلی، دانشگاه‌های این کشور از نظر اعتبار علمی قدمت بسیار زیادی دارند. به ‌طوری‌ که در قرن‌های ۱۸ و ۱۹ میلادی، افراد مشهوری در سراسر جهان مانند ایگناک سملوایس و مور تان از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند.

از مدت‌ها پیش تاکنون، محققان و متخصصان مجارستان در حوزه دندانپزشکی به رشد و پیشرفت خود ادامه دادند و در حال حاضر به سطح بسیار خوبی رسیدند. در کشور مجارستان برای فعالیت‌های دندانپزشکی از به ‌روزترین تکنیک‌ها و فناوری‌های درمان استفاده می‌شود. همین موضوع باعث شده که متقاضیان رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان روزبه‌روز افزایش پیدا کند.

در حال حاضر دندانپزشکی یکی از بهترین سیستم‌های مراقبتی بهداشتی در سراسر جهان و به‌ خصوص مجارستان شناخته می‌شود. تاحدی‌ که در کشور مجارستان صدها کلینیک و مرکز دندانپزشکی با کیفیت فوق‌العاده بالا مشغول به فعالیت هستند.

امتحانات ورودی دندانپزشکی مجارستان

ازاین‌ رو، شما نیز می‌توانید با تحصیل در رشته دندانپزشکی، آینده شغلی خود را تا حد خیلی زیادی تضمین کنید. در مجارستان سیستم آموزشی کیفیت بسیار بالایی دارد و دروس موردنیاز در رشته‌های مختلف به‌خصوص رشته دندانپزشکی، به ‌صورت عملی و تئوری ارائه می‌شود. کلینیک‌ها و مطب‌های این کشور تجهیزات فوق‌العاده پیشرفته‌ای برای درمان بیماری‌های دهان و دندان و فعالیت‌های دیگری مانند ارتودنسی، ایمپلنتولوژی و جراحی دهان وجود دارند.

تمام این موارد باعث شده‌اند که مجارستان به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دندانپزشکی شناخته شود. ازاین‌رو، دانشجویان و متقاضیان باید قبل از همه چیز اطلاعاتی درباره آزمون دندانپزشکی مجارستان به دست بیاورند تا بتوانند در شرایط رقابتی دانشگاه‌های این کشور، پذیرش بگیرند. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره امتحان ورودی دندانپزشکی مجارستان در اختیار شما قرار خواهیم داد. هم چنین پیشنهاد می‌کنیم مقاله تحصیل دندانپزشکی در مجارستان را مطالعه کنید تا با شرایط آن آشنا شوید.

آزمون ورودی دانشگاه‌ های دندانپزشکی

دانشگاه‌های کشور مجارستان به‌ منظور اطمینان از مناسب بودن سطح دانشجو برای تحصیل در رشته دندانپزشکی، آزمون‌هایی برگزار می‌کنند که از مهم ‌ترین معیارهای سنجش دانشجو در نظر گرفته می‌شوند. در این آزمون‌ها سؤالاتی درباره حوزه‌های مختلف مانند زیست‌شناسی، ریاضیات، فیزیک و شیمی به همراه زبان انگلیسی به‌صورت کتبی از متقاضیان پرسیده می‌شود و آنها باید پاسخ درست را انتخاب کنند.

بعدازاین که دانشجویان توانستند در آزمون ورودی دندانپزشکی مجارستان نمره قبولی را بگیرند، وارد قسمت بعد، یعنی مصاحبه می‌شوند. در مصاحبه بیشتر درباره انگیزه فرد برای تحصیل در رشته دندانپزشکی و به‌خصوص کشور مجارستان، مهارت‌های ارتباطی و سایر موارد این‌چنینی سؤال پرسیده می‌شود.

آزمون ورودی دانشگاه‌ های دندانپزشکی

ازآنجاکه تعداد دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه‌های مجارستان در رشته دندانپزشکی محدود است، یعنی شما باید برای آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود به طور کامل آماده شوید. در ادامه، توضیحاتی درباره آزمون ورودی دندانپزشکی در مجارستان برای هر یک از دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌دهیم.

  • دانشگاه سملوایز: آزمون دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه سملوایز از اول اسفند تا پایان خرداد، یک یا دوبار در هفته برگزار می‌شود. به متقاضیانی که در این آزمون ثبت‌نام کرده باشند، تاریخ و ساعت دقیق برگزاری این آزمون اطلاع داده می‌شود.
  • دانشگاه سگد: مانند نمونه قبلی، دانشجویان دانشگاه سگد نیز می‌توانند زمان دقیق برگزاری این آزمون‌ها را از طریق ایمیل دریافت کنند. سایت دانشگاه نیز می‌تواند مرجع خوبی برای اطلاع از زمان برگزاری امتحان ورودی باشد.
  • دانشگاه پچ: از دیگر دانشگاه‌های معتبر مجارستان، می‌توان به دانشگاه پچ اشاره کرد. بیشتر مواقع تاریخ دقیق برگزاری امتحان ورودی دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه پچ از طریق وب‌سایت این دانشگاه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. به همین دلیل هم متقاضیان رشته دندانپزشکی باید به‌صورت مداوم سایت دانشگاه پچ را بررسی کنند.
  • دانشگاه دبرسن: سایت این دانشگاه، زمان دقیق برگزاری امتحان ورودی دندانپزشکی مجارستان را اعلام می‌کند و از طریق همین وب‌سایت، می‌توانید به‌راحتی اطلاعات به ‌روز را به دست بیاورید.

هزینه شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی

هزینه موردنیاز برای ثبت ‌نام در آزمون دندانپزشکی مجارستان از دانشگاه تا دانشگاه دیگر متفاوت است. همان ‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، بیشتر مواقع آزمون ورودی دندانپزشکی مجارستان به دو بخش کتبی و مصاحبه شفاهی تقسیم می‌شود. درصورتی ‌که متقاضیان در آزمون کتبی نمره موردنیاز را بگیرند، وارد مرحله مصاحبه شفاهی می‌شوند که در آنجا نیز به‌ صورت آنلاین، سؤالات مختلف از دانشجو پرسیده می‌شود.

در مصاحبه شفاهی، از دانشجو درباره انگیزه‌اش برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان و به‌خصوص تحصیل در رشته دندانپزشکی پرسیده می‌شود. همچنین دانشجو باید توضیحاتی درباره اهداف خود برای آینده ارائه دهد. برای این که مصاحبه‌کنندگان دانش نظری متقاضی در زمینه اخلاق پزشکی در رشته دندانپزشکی را درک کنند، ممکن است سؤالاتی نیز در این باره بپرسند.

به ‌طورکلی، ممکن است هزینه شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی مجارستان در هر دانشگاهی متفاوت باشد. به همین دلیل شما باید در وب‌ سایت هر دانشگاه، هزینه موردنیاز برای ثبت‌نام را مشاهده کنید. هم ‌چنین می‌توانید با کمک گرفتن از افراد متخصص، هزینه موردنیاز برای ثبت‌نام در هر یک از دانشگاه‌های مجارستان در رشته دندانپزشکی را به دست بیاورید. تنها کافی است با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا بیشتر شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

نمونه سؤالات آزمون‌های دندانپزشکی

نکته بسیار مهمی که باید درباره امتحانات ورودی دندانپزشکی مجارستان بدانید، این است که سؤالات هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است. به‌علاوه، این سؤالات در هر سال تغییر می‌کنند و شما باید به طور مداوم خود را آپدیت نگه دارید.

نمونه سؤالات آزمون‌های دندانپزشکی

بااین‌ حال، شما می‌توانید از طریق مطالعه نمونه سؤالات سال‌های گذشته، اطلاعات خیلی زیادی خود را برای آزمون ورودی دندانپزشکی در مجارستان آماده کنید. این آزمون قسمت‌های کتبی و شفاهی به‌صورت آنلاین برگزار می‌شوند و شما می‌توانید به‌راحتی در آن شرکت نمایید.

در این قسمت، ما برخی از نمونه سؤالات آزمون دندانپزشکی مجارستان را برای شما ارائه کرده‌ایم که با استفاده از آنها می‌توانید تا حد خیلی زیادی خود را برای آزمون ورودی دانشگاه موردنظر آماده کنید. سعی کنید با مطالعه این نمونه سؤالات در حوزه‌های مختلف و مطالعه بیشتر در دروس موردنیاز، شانس خود را برای قبولی در آزمون دندانپزشکی مجارستان بالا ببرید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره آزمون دندانپزشکی مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، برای قبولی در این آزمون باید اول‌ازهمه به‌خوبی مطالعه کنید و تاحدامکان سؤالات سال‌های گذشته را بخوانید. علاوه ‌براین، اگر در آزمون کتبی نمره قبولی گرفتید، در آزمون شفاهی و مصاحبه نهایت دقت را به خرج دهید.

پیشنهاد می‌کنیم که با اعتمادبه‌نفس کامل، به تمام سؤالات مصاحبه‌ کنندگان به‌ صورت شفاف و صادقانه پاسخ دهید تا بیشتر به شما اعتماد کنند. شما می‌توانید به کمک تجربیات کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، شانس خود را برای قبولی در این آزمون‌ها افزایش دهید. سپس با شروع تحصیل در رشته دندانپزشکی در مجارستان، آینده شغلی بهتری داشته باشید و پایه‌های علمی خود را در این رشته تقویت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *