جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ازدواج در مجارستان

مهاجرت به مجارستان روش‌های مختلفی دارد که یکی از بهترین روش‌ها، ازدواج است. با این حال، برای این که بخواهید با ازدواج به کشور مجارستان مهاجرت کنید، باید شرایط خاصی داشته باشید و قوانین مربوط به آن را به طور کامل رعایت کرده باشید. در این مقاله، به طور کامل درباره شرایط ازدواج در مجارستان و قوانینی که باید درباره آن رعایت نمایید، صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج را دارید، حتماً تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورید.

مجارستان یکی از کشورهای نسبتاً کوچک اروپایی به شمار می‌آید که به خاطر داشتن فرهنگ فوق‌العاده و شرایط اقتصادی مناسب، مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت است. بسیاری از افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، ممکن است قصد ازدواج داشته باشند و بخواهند زندگی خود را با یک فرد مجاری تقسیم کنند.

نکته جالب‌توجه درباره ازدواج در مجارستان این است که مردم این کشور اهمیت خیلی زیادی به مراسم عروسی می‌دهند. در این مراسم، آنها دور یکدیگر جمع شده و سنت‌ها و آداب‌ورسوم مجارستان را زنده می‌کنند. البته این احتمال وجود دارد که برخی از سنت‌ها و رسم و رسومات مردم در مناطق مختلف مجارستان با قسمت‌های دیگر متفاوت باشد. اما به‌طورکلی، تقریباً همه مردم در مجارستان ازدواج را یکی از وقایع خوش‌یمن می‌شناسند.

برای این که طرفین ازدواج بتوانند با تعهد و امنیت کامل وارد زندگی مشترک شوند، باید قوانین کشور مجارستان برای ازدواج را رعایت کنند. بهترین و رایج‌ترین شکل ازدواج در این کشور، ازدواجی است که در دفاتر ثبت‌احوال و ازدواج ثبت می‌گردد. در کنار آن، برگزاری مراسم‌های مذهبی و قدیمی که نشان‌دهنده شروع زندگی مشترک زوجین هستند هم اهمیت بسیار زیادی در میان مردم مجارستان دارد.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

همان‌طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، ازدواج در مجارستان یکی از روش‌های نسبتاً ساده برای مهاجرت به این کشور است. البته این روش تنها برای کسانی مناسب است که به‌صورت قانونی و بدون هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای می‌خواهند با یک شخص مجاری ازدواج کنند. خیلی مهم است که متقاضیان دریافت ویزای ازدواج از تمام قوانین و مقررات مربوط به این حوزه آگاه شوند تا بتوانند با آگاهی بیشتر، برای دریافت ویزای مجارستان اقدام نمایند.

علاوه بر رعایت قوانین و مقررات، ارائه برخی مدارک خاص برای قانونی شدن ازدواج در مجارستان اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، تمام اطلاعات زوجین در دفاتر ثبت‌احوال قرار می‌گیرد و نباید هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای درباره وضعیت هر یک از آنها وجود داشته باشد.

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

زمانی که شما با یک فرد مجاری ازدواج می‌کنید، می‌توانید اجازه اقامت خود به‌عنوان یک شهروند مجارستانی را دریافت کنید. در شرایط معمولی، برای دریافت اقامت مجارستان شما باید مراحل متعددی را بگذرانید. برای مثال باید حتماً در آزمون شهروندی مجارستان ثبت‌نام کرده و اطلاعات زیادی درباره فرهنگ و حتی زبان این کشور داشته باشید.

درحالی‌که با ازدواج در مجارستان و دریافت شهروندی این کشور هیچ نیازی به گذراندن این مراحل دشوار و پیچیده نیست. اما مطمئناً یادگیری زبان مجارستانی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در بهبود ارتباطات شما با همسرتان و خانواده‌اش داشته باشد.

زمانی که شما در کشور مجارستان ازدواج می‌کنید، در واقع شرایط دریافت اقامت دائمی برای شما تأیید می‌شود و می‌توانید برای همیشه در این کشور بمانید. در نتیجه، امکان استفاده از انواع تجهیزات و امکانات رفاهی که تمام مردم عادی این کشور از آن بهره‌مند هستند را خواهید داشت. این موضوع باعث می‌شود که فرصت‌های مختلفی در اختیار شما قرار بگیرد و بتوانید به‌عنوان یک شهروند مجارستانی، زندگی خود را با همسر مجاری خود در این کشور آغاز نمایید.

مزایای ازدواج در مجارستان

دریافت ویزای ازدواج مجارستان مزایای بسیار زیادی دارد و باعث می‌شود که شما به تمام این مزایا دست پیدا کنید. به‌طورکلی، مجارستان یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورها برای مهاجرت به اروپا شناخته می‌شود. به همین دلیل زوج‌ها می‌توانند در این کشور تجربیات رمانتیک و دلپذیری به وجود بیاورند.

شما می‌توانید بعد از ازدواج با یک فرد مجاری در این کشور، در ساختمان‌های فوق‌العاده جذاب مراسم‌های عروسی و مذهبی را برگزار کنید. در مجارستان کاخ‌ها و قلعه‌های متعددی وجود دارند که با برگزاری مراسم عروسی در این مکان‌ها، فضایی باشکوه به وجود می‌آورند.

مزایای ازدواج در مجارستان

شما می‌توانید با برگزاری مراسم عروسی در جذاب‌ترین مکان‌های بوداپست با معماری جذاب و منحصربه‌فرد، زیبایی مراسم خود را چندین برابر افزایش دهید. همچنین کشور مجارستان دارای فرهنگی غنی با آداب‌ورسوم جذابی است که شما می‌توانید با برگزاری مراسم عروسی در آنجا، از موسیقی محلی فوق‌العاده زیبا رقص‌های سنتی نهایت لذت را ببرید.

در کنار این موارد، شما می‌توانید با هزینه خیلی مناسب‌تری در مجارستان مراسم عروسی خود را برگزار کنید. هزینه‌های ازدواج در مجارستان در مقایسه با کشورهای اروپایی دیگر مناسب‌تر است. به همین دلیل هم بسیاری از زوج‌ها ترجیح می‌دهند مراسم عروسی خود را در این کشور برگزار کنند. شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی درست و کاربردی، بهترین و مجلل‌ترین مراسم عروسی را در مجارستان برگزار کنید.

در نهایت، آخرین و مهم‌ترین مزیت ازدواج در مجارستان که باعث افزایش دلایل افراد در سراسر جهان به ازدواج در مجارستان شده، این است که شما می‌توانید از طریق این روش اقامت کشور مجارستان را دریافت کنید. البته دولت مجارستان به‌منظور اطمینان از قانونی بودن شرایط ازدواج، به طور کامل وضعیت ازدواج و زن و شوهر را بررسی می‌کند. پس اگر شما هم با یک فرد مجاری ازدواج کنید، می‌‌توانید ویزای ازدواج مجارستان را دریافت کرده و برای همیشه در این کشور زیبا زندگی کنید.

شرایط ازدواج در مجارستان

داشتن برخی شرایط ازدواج در مجارستان برای اطمینان از قانونی بودن آن اهمیت خیلی زیادی دارد. به همین دلیل در این قسمت برخی از مهم‌ترین شرایطی که باید برای ازدواج در مجارستان داشته باشید را نام می‌بریم.

شرایط ازدواج در مجارستان

پس بادقت به این شرایط توجه کنید و مطمئن شوید که این شرایط را دارید یا خیر.

  • شرایط سنی ازدواج در مجارستان: اولین و مهم‌ترین شرط برای تأیید ازدواج در مجارستان، داشتن سن قانونی است. هر دو طرف باید برای ازدواج حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.
  • بلوغ فکری و ذهنی: دختر و پسر باید به اندازه‌ای از بلوغ ذهنی و فکری رسیده باشند تا بتوانند مسئولیت‌ها و ماهیت ازدواج را به طور کامل درک کنند و قرارداد ازدواج را تأیید نمایند. باتوجه‌به این موضوع، می‌توان گفت که افرادی که از نظر ذهنی دارای معلولیت هستند، احتمالاً باید برای ازدواج در مجارستان مدرک پزشکی و مجوز قانونی ارائه دهند.
  • مجرد بودن: در مجارستان برخلاف برخی از کشورهای دیگر، چندهمسری ممنوع است. به همین دلیل اگر شما قصد ازدواج در مجارستان را دارید، باید حتماً مجرد باشید. درصورتی‌که فرد طلاق گرفته یا بیوه باشد هم باید حتماً مدرک معتبر از گواهی طلاق قطعی و یا گواهی فوت همسر قبلی خود را به همراه داشته باشد.

باتوجه‌به این موارد، می‌توان گفت که ازدواج در مجارستان تحت قوانین و شرایط خاصی انجام می‌شود و باید حتماً شرایط بالا را داشته باشید تا بتوانید در این کشور ازدواج کنید. این شرایط برای محافظت از امنیت و حقوق هر دو طرف در نظر گرفته شده‌اند.

قوانین ازدواج در مجارستان

برخی قوانین مدنی مجارستان برای ازدواج در این کشور در نظر گرفته شده‌اند و هر دو طرف باید به طور کامل این قوانین را رعایت کنند. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز متوجه شدید، یکی از اصلی‌ترین قوانین ازدواج در مجارستان این است که هر دو طرف مجرد باشند و سن آنها بیشتر از ۱۸ سال باشد. به‌علاوه، طرفین باید ظرفیت ذهنی مناسبی برای درک مسئولیت‌ها و شرایط ازدواج را داشته باشند.

قوانین ازدواج در مجارستان

از دیگر قوانین مهم برای مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج این است که شخصی که تابعیت کشور دیگر را دارد و می‌خواهد با یک فرد مجاری ازدواج کند، باید حداقل یک ماه گذشته را در خاک کشور مجارستان بوده باشد. هیچ یک از طرفین نباید از ورود به خاک کشور مجارستان منع شده و یا سابقه کیفری داشته باشند.

درصورتی‌که تمام این قوانین رعایت شوند و هیچ یک از طرفین هم متأهل نباشند، می‌توانند برای قانونی کردن ازدواج خود به دفتر ثبت‌احوال مجارستان مراجعه کنند. اگرچه ازدواج‌های مذهبی و مراسم‌ها نیز در مجارستان برگزار می‌شوند و رواج زیادی دارند، اما باید بدانید که برگزاری مراسم عروسی به‌تنهایی هیچ اعتبار قانونی ندارد و باید حتماً ازدواج خود را در دفتر ثبت‌احوال رسمی کنید.

قوانین ازدواج ایرانیان با شهروند مجاری

ممکن است برخی از ایرانیان که به هر دلیلی به کشور مجارستان می‌روند، با شخصی مجاری آشنا شده و قصد ازدواج با او را داشته باشند. در این شرایط، باید تمام قوانینی که پیش‌ازاین گفتیم را برای ازدواج با شخص موردنظر خود رعایت کند.

در صورت رعایت تمام این قوانین از طرف فرد ایرانی و شخصی که با او قصد ازدواج دارد، می‌‌توانند برای ازدواج در کشور مجارستان اقدام کنند. ارائه تمام مدارک ذکر شده که در ادامه نام می‌بریم، برای ازدواج ایرانیان با شهروند مجاری ضروری است. تمام این مدارک باید به زبان مجاری یا انگلیسی ترجمه شده باشند و آنها را به همراه اصل فارسی، به سفارت کشور مجارستان ارائه دهید.

بعدازاین که شخص ایرانی با همسر مجارستانی خود ازدواج کرد، به‌احتمال خیلی زیاد برای اقامت در این کشور باید مجوز اقامت دریافت کند. تنها کافی است که مدارک لازم را به سفارت مجارستان ارائه دهید و منتظر بمانید تا درخواست اقامت شما با موفقیت تأیید شود.

مدارک موردنیاز برای ازدواج در مجارستان

برای این که ازدواج شما به‌صورت قانونی در کشور مجارستان ثبت و تأیید شود، باید مدارک لازم را به ثبت‌احوال این کشور ارائه دهید. با ارائه مدارک، می‌توانید تمام کارهای اقامت خود و ثبت ازدواجتان را به‌صورت قانونی انجام دهید. گاهی مواقع ممکن است بسته به شرایط افراد، نیاز به مدارک مختلفی داشته باشند.

مدارک موردنیاز برای ازدواج در مجارستان

اما به‌طورکلی، ارائه پاسپورت و مدرک محل اقامت، دو مورد از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ازدواج در مجارستان شناخته می‌شوند. به‌علاوه، گفتیم که فردی که قصد ازدواج دارد، باید مجرد باشد. به همین دلیل اگر فرد قبلاً ازدواج کرده است، باید گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی خود را ارائه دهد. در کنار این موارد، ارائه مدارک هویتی و شناسایی مانند شناسنامه و سایر موارد این‌چنینی برای هر دو طرف نیز کاملاً ضروری است.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که بر اساس شرایط شما، چه مدارک دیگری برای ازدواج در مجارستان نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید. آنها بر اساس شرایط شما و طرف مقابلتان، تمام مدارک لازم را به‌صورت کامل برای شما توضیح می‌دهند.

جمع‌بندی

 در این مقاله اطلاعات کاملی درباره ازدواج در مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که تاکنون متوجه شدید، مجارستان یکی از کشورهای بسیار مناسب اروپایی برای زندگی شناخته می‌شود. به همین دلیل اگر شما هم به هر دلیلی به این کشور رفتید و با شخصی آشنا شدید که فکر کردید می‌توانید با او ادامه زندگی خود را شریک شوید، می‌‌توانید بعد از ازدواج با ارائه مدارک مورد نیاز اقامت کشور مجارستان را نیز دریافت کنید.

البته رعایت قوانین ازدواج در مجارستان در این شرایط اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر به هر دلیلی دولت مجارستان متوجه صوری بودن ازدواج شود، مشکلات خیلی زیادی برای هر دو طرف به وجود می‌آید. به همین دلیل برای جلوگیری از بروز مشکلات این‌چنینی و رعایت تمام قوانین برای ازدواج در کشور مجارستان پیشنهاد می‌کنیم که از افراد متخصص در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا کمک بگیرید. کارشناسان ما به‌صورت دائمی در خدمت شما هستند تا به تمام سؤالاتتان پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *