جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اقامت مجارستان

اقامت مجارستان آرزوی بسیاری از جوانان ایرانی است که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت در این کشور، این است که شما می‌توانید به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن نیز دسترسی داشته باشید. همین امر موجب شده که بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت مجارستان باشند. در این مطلب ما به طور مفصل برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم که شرایط اقامت در مجارستان چگونه است و چطور می‌توانید در این کشور ماندگار شوید.

به‌طورکلی، روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت و مهاجرت به کشور مجارستان وجود دارد که شما باید بر اساس شرایط خود، بهترین روش را انتخاب نمایید. در این زمینه، افراد متخصص در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا در خدمت شما هستند تا بر اساس شرایط شما، بهترین روش را ارائه دهند. به‌طورکلی، شرایط هر فرد با دیگران متفاوت است و باید بر اساس شرایط خود، بهترین روش اقامت در کشور مجارستان را پیدا کنند. پس اگر شما هم می‌خواهید دراین‌باره اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، تا پایان همراه ما باشید.

شرایط اقامت در مجارستان

برای این که بتوانید در کشور مجارستان اقامت داشته باشید، لازم است که شرایط خاصی را رعایت نمایید. البته این شرایط بسته به نوع روش انتخابی شما برای مهاجرت به این کشور، کاملاً متفاوت هستند. این بدان معنی است که شرایط اقامت در مجارستان برای افرادی که می‌خواهند از طریق تحصیل به این کشور سفر کنند با افرادی که قصد مهاجرت کاری به مجارستان را دارند، کاملاً متفاوت است.

شرایط اقامت در مجارستان

بااین‌حال، داشتن برخی شرایط تقریباً در همه افراد مشترک است که با داشتن آنها، می‌توانید سایر شرایط موردنیاز برای دریافت اقامت مجارستان را نیز آماده کنید. در این قسمت مهم‌ترین شرایطی که باید حتماً برای داشتن اقامت در کشور مجارستان داشته باشید را نام می‌بریم.

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ماهه
 • عکس پاسپورتی جدید با پس‌زمینه سفید و تمام‌رخ
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • رعایت شرایط سنی بسته به نوع مهاجرت

فراموش نکنید که داشتن شرایط لازم، اهمیت بسیار زیادی در دریافت اقامت مجارستان دارد. به همین دلیل اگر هر یک از شرایط ذکر شده در قسمت بالا یا سایر شرایط (بر اساس نوع مهاجرت خود) را نداشته باشید، درخواست شما مورد موافقت قرار نمی‌گیرد.

اصولاً باید بین ۸ تا ۱۲ هفته زمان بگذرد تا سفارت مجارستان به درخواست صدور ویزای شما پاسخ بدهد. اگر تمام شرایط و مدارک لازم را داشته باشید، با درخواست شما موافقت خواهد شد و در غیر این صورت، درخواستتان را رد می‌کنند. به همین دلیل بهتر است حتماً از افراد حرفه‌ای و مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا شانس شما برای دریافت اقامت بیشتر شود.

انواع روش‌های دریافت اقامت مجارستان

همان‌طور که گفتیم، روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت مجارستان وجود دارند که شما باید بر اساس شرایط خود، از طریق یکی از آنها به این کشور مهاجرت کنید. در این قسمت، هر یک از روش‌های مختلف برای دریافت اقامت در مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کرده و در کشور زیبای مجارستان اقامت دلپذیر و راحتی داشته باشید.

1. اقامت تحصیلی در مجارستان

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌هایی که سالیانه افراد بسیار زیادی با استفاده از آن به کشور مجارستان مهاجرت و در آنجا اقامت می‌کنند، از طریق روش تحصیلی است. کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبری در کشور مجارستان وجود دارند که شما می‌توانید در هر رشته‌ای که بخواهید، مشغول به تحصیل شوید.

مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بدون هیچ‌گونه چالشی تمام دروس را به‌راحتی طی کنند. برخی از بهترین دانشگاه‌های مجارستان شامل مواردی مانند دانشگاه سملوایز، پچ، دبرسن، سگد و سایر موارد این‌چنینی می‌شوند که رشته‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌دهند.

به همین دلیل اگر شما هم قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی را داشته باشید یا بخواهید در رشته‌های مهندسی مشغول به تحصیل شوید، مجارستان می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای شما باشد. اقامت مجارستان برای دانشجویان بین‌المللی بسیار جذاب و لذت‌بخش است. پس اگر شرایط لازم را دارید، هرچه سریع‌تر برای اخذ اقامت مجارستان از طریق تحصیل اقدام کنید. برای کسب اطلاعات درباره این نوع اقامت به صفحه تحصیل در مجارستان مراجعه کنید.

2. اخذ اقامت مجارستان از طریق کار

کشور مجارستان از نظر اقتصادی رشد بسیار خوبی داشته است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین‌تر از ایران است. به همین دلیل افراد متخصص در زمینه‌های شغلی مختلف می‌توانند برای کار کردن به کشور مجارستان مهاجرت کنند. برای دریافت اقامت مجارستان از طریق کار، باید از کارفرمایان مجاری دعوت‌نامه کاری یا جاب آفر داشته باشید.

اخذ اقامت مجارستان از طریق کار

اگرچه گاهی مواقع ارائه مدرک زبان برای مهاجرت کاری ضروری نیست، اما مطمئناً می‌تواند تأثیر خیلی زیادی روی کارفرمایان بگذارد. به همین دلیل سعی کنید حتماً سطح نسبتاً خوبی از زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید در محل کار راحت‌تر با همکاران و کارفرمایان خود ارتباط برقرار کنید.

زمانی که شما برای دریافت اقامت مجارستان از طریق کار اقدام می‌کنید، به شما ویزای ۳۰ روزه داده می‌شود. سپس باید در این بازه زمانی بعد از دریافت مجوز کار، ویزای خود را به نوع بلندمدت تغییر بدهید. مدت زمان ویزای کاری تا حد خیلی زیادی به طول دوره کار شما بستگی دارد. برای دریافت اقامت مجارستان از طریق کار به مدارکی مانند قرارداد رسمی، جاب آفر، سابقه تحصیلی و سابقه شغلی نیاز دارید.

3. اقامت در مجارستان از طریق سرمایه‌‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های مناسب برای دریافت اقامت مجارستان که خیلی از افراد از طریق آن به این کشور مهاجرت می‌کنند، سرمایه‌گذاری است. ازآنجاکه میزان مالیات نسبت به سایر کشورهای اروپایی در مجارستان کمتر است، روش سرمایه‌گذاری می‌تواند یک ایده بسیار مناسب برای اقامت در مجارستان در نظر گرفته شود.

البته توجه داشته باشید که برای شروع سرمایه‌گذاری در مجارستان و دریافت اقامت این کشور، باید سرمایه قابل‌توجهی داشته باشید. هم‌چنین بعد از ثبت شرکت، باید تقریباً ۵ نفر از افراد مجاری را استخدام نمایید.

4. اقامت در مجارستان با ازدواج

اگر شما با شخصی ازدواج کنید که اقامت کشور مجارستان را دارد و به عبارتی مجاری شناخته می‌شود، اقامت این کشور برای شما نیز صادر می‌شود و می‌توانید خیلی راحت در این کشور زندگی کنید. البته فراموش نکنید که این روش، شرایط خاصی دارد و دولت مجارستان باید بعد از بررسی تمام این شرایط، مطمئن شود که ازدواج شما صوری نیست و فقط به‌خاطر داشتن اقامت این کشور با یکدیگر ازدواج نکرده‌اید.

اقامت در مجارستان با ازدواج

اگر از ازدواج شما به مدت ۱۰ سال گذشت و اقامت این کشور را هم گرفته باشید، می‌توانید حتی درخواست تابعیت مجارستان را نیز بدهید و اقامت دائم این کشور را بگیرید. این در حالی است که اگر بعد از ازدواج فرزندی به دنیا بیاورید، تنها بعد از گذشت ۵ سال از اقامت در مجارستان می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. اطلاعات بیشتر را در مقاله ازدواج در مجارستان مطالعه کنید.

5. اقامت مجارستان با تولد

به‌طورکلی، کشورها از دو طریق در روش تولد سایر افراد خارجی اقامت می‌دهند که این روش‌ها شامل خاک و خون هستند. منظور از خاک این است که فردی که به‌تازگی متولد شده، حتی اگر پدر و مادرش هم اهل کشور موردنظر نباشند و فقط کودک در آنجا به دنیا آمده باشد، به‌صورت خودکار شهروند مجارستان شناخته می‌شود. این در حالی است که فاکتور خون به این معنی است که حتماً یکی از والدین کودک باید اهل این کشور باشند.

در این شرایط، قانون کشور مجارستان مانند خیلی از کشورهای اروپایی دیگر، قانون خون است. پس حتماً باید یکی از والدین نوزاد اهل کشور مجارستان باشد تا بتواند برای فرزند خود نیز اقامت این کشور را دریافت کند.

6. پناهندگی برای دریافت اقامت مجارستان

در نهایت، آخرین روش که ممکن است برخی از افراد مجبور به استفاده از آن شوند، پناهندگی است. بااین‌حال، پناهندگی چندان روش جالبی نیست و خطرات بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هیچ یک از مؤسسات مهاجرتی روش پناهندگی را پیشنهاد نمی‌دهند.

مدارک لازم برای اخذ اقامت مجارستان

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت مجارستان تا حد خیلی زیادی شبیه به شرایط اقامت آن است. این بدان معنی است که شما باید بسته به نوع روش مهاجرت خود به مجارستان، مدارک خود را نیز آماده کنید. در این قسمت، ما مهم‌ترین مدارکی که برای روش‌های مختلف مهاجرت و اقامت در مجارستان به آنها نیاز دارید را به‌صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی که نهایتاً در سه ماه گذشته گرفته شده باشد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا بر اساس نوع مهاجرت
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • تعیین محل اقامت و ارائه مدرک مربوط به آن
 • تمکن مالی (مبلغ تمکن بسته به نوع مهاجرت و تعداد افراد تحت سرپرستی، می‌تواند متفاوت باشد.)
 • رزومه و توصیه‌نامه و نامه پذیرش دانشگاه برای اقامت تحصیلی
 • بیزینس پلن برای روش سرمایه‌گذاری
 • جاب آفر، رزومه کاری حرفه‌ای، سوابق شغلی و سوابق تحصیلی مرتبط برای روش مهاجرت کاری
 • سند ازدواج برای روش مهاجرت از طریق ازدواج

مجوز اقامت مجارستان

بسیاری از افراد می‌پرسند که مجوز اقامت در مجارستان چگونه است ؟ برای پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که مجوز اقامت مجارستان در واقع همان ویزای این کشور است که به شما این امکان را می‌دهد تا در بازه زمانی مشخص شده در مجارستان بمانید.

مجوز اقامت مجارستان

مدت زمان ماندگاری شما در مجارستان تا حد خیلی زیادی به نوع مهاجرتتان بستگی دارد. برای مثال، در مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی می‌توانید تا ۴ سال در این کشور ماندگار شوید. پس اگر ویزای مجارستان را دریافت کنید، در واقع مجوز اقامت مجارستان برای شما صادر شده است. ولی باید قبل از به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار ویزا، آن را تمدید کنید. برای آشنایی با شرایط دریافت این مجوز به صفحه ویزای مجارستان مراجعه کنید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت مجارستان

مطمئناً هر کسی به دنبال روشی است تا بتواند اقامت مجارستان را دریافت کرده و در این کشور زیبا و جذاب زندگی کند. برای گرفتن اقامت دائم این کشور، باید از طریق یکی از روش‌های ذکرشده، در ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم بگیرید. اگر مدت‌زمان اقامت شما در مجارستان به بیشتر از 10 سال برسد، اقامت دائم مجارستان برای شما صادر می‌شود. سپس بعد از گذشت چند سال دیگر هم می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

اگر شما هم می‌خواهید زندگی رؤیایی خود را در مجارستان و در منطقه شنگن آغاز کنید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از تجربیات افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید. به این منظور، کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا حضور دارند تا بتوانند به شما برای دریافت اقامت مجارستان کمک کنند. کارشناسان ما با سال‌ها تجربه درخشان در این زمینه و دانش تخصصی، به شما کمک می‌کنند تا بعد از دریافت شرایط لازم برای اخذ اقامت در مجارستان و دریافت ویزا، خود را برای رفتن به این کشور زیبا در قلب اروپا آماده کنید.

سؤالات متداول

شرایط اقامت مجارستان چه مواردی هستند؟

شرایط اقامت در کشور مجارستان تا حد خیلی زیادی به نوع مهاجرت شما بستگی دارد. به همین دلیل شما باید بر اساس نوع مهاجرت خود، این شرایط را به طور کامل بشناسید.

بهترین روش‌های اقامت در مجارستان کدام‌اند؟

در میان روش‌های مختلف، شیوه‌های تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری در فهرست بهترین روش‌ها قرار می‌گیرند. البته برای دریافت اقامت مجارستان در این روش‌ها، باید شرایط خاصی داشته باشید.

مهم‌ترین مدارک لازم برای اقامت در مجارستان چیست؟

اگرچه نوع مدارک هم تا حد زیادی به روش مهاجرتی شما بستگی دارد، اما داشتن مدارک خاصی مانند پاسپورت معتبر، عکس پرسنلی، تمکن مالی و رسید پرداخت هزینه‌ها، مهم‌ترین موارد برای اقامت در مجارستان به شمار می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *