جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زبان مجارستان چیست؟ مجارستانی‌ها به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید اطلاعات بسیار زیادی درباره آن کشور و به‌خصوص زبان آن به دست بیاورید. این مسئله درباره کشور مجارستان هم صدق می‌کند و شما باید قبل از مهاجرت به این کشور، به طور کامل زبان آن را بشناسید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله اطلاعات کاملی درباره زبان مجارستان در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید که زبان مردم مجارستان چیست و مردم مجارستان به چه زبانی صحبت می‌کنند و باید آن را چگونه یاد بگیرید، تا پایان همراه ما باشید.

قبل از این که بگوییم زبان رسمی مجارستان چیست و به چه صورت باید آن را یاد بگیرید، خوب است بدانید که این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است ویکی از مهم‌ ترین اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن شناخته می‌شود. پایتخت مجارستان، شهر زیبای بوداپست است که به‌عنوان پرجمعیت ‌ترین شهر این کشور نیز شناخته می‌شود.

ریشه زبان مجارستانی

در مجارستان مردم به زبان مجاری صحبت می‌کنند و این زبان به ‌عنوان زبان رسمی کشور مجارستان نیز شناخته می‌شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید زبان مجاری یکی از سخت ‌ترین زبان‌های دنیا شناخته می‌شود که برای یادگیری آن هم باید وقت نسبتاً زیادی بگذارید.

اما مطمئناً زمانی که این زبان را به طور کامل یاد گرفته باشید، می‌توانید به‌ راحتی با مردم محلی و سایر افراد در مجارستان ارتباط برقرار کنید. این مسئله برای مهاجرت به مجارستان از نظر تحصیل و کار نیز اهمیت دارد.

ریشه زبان مجارستانی

 ممکن است خیلی از افراد فکر کنند که ریشه زبان مجارستانی مشابه سایر زبان‌های اروپایی مانند هند واروپایی است. در حالی که این ‌گونه نبوده و ریشه این زبان به زبان‌های فینو اوگریک باز می‌گردد. به‌عبارت‌ دیگر، می‌توان گفت که زبان کشور مجارستان یکی از پرگویش ‌ترین زبان‌های فینو اوگریک شناخته می‌شود.

تاریخچه زبان مردم مجارستان

از سال‌های گذشته تاکنون، کشور مجارستان درگیری‌های سیاسی و تاریخی بسیار زیادی داشته است و همین مسئله باعث شده که زبان مجارستان با زبان کشورهای دیگر اروپایی ترکیب شود. برای مثال زبان آلمانی، ترکی و لاتین تا حد بسیار زیادی با زبان مجاری ترکیب شده‌اند.

حمله کشور ترکیه به مجارستان در قرون ‌وسطی باعث شده که افراد بسیار زیادی به مجارستان مهاجرت کنند و کلمات ترکی را به این کشور بیاورند. همین مسئله سبب شده که زبان مجارستان تا حدودی رنگ و بوی آسیایی به خود بگیرد. از سوی دیگر، به‌خاطر دلایل تاریخی و مذهبی، زبان‌های لاتین و آلمانی نیز تا حد زیادی وارد زبان مجارستان شده‌اند و قسمت‌هایی از حرف زدن مردم به این زبان‌ها هستند.

گستردگی زبان مردم مجارستان در دنیا

خوب است بدانید که در سال 2011، بیشتر از 99.6 درصد از مردم مجارستان به زبان مجاری صحبت می‌کردند. از میان این تعداد، تقریبا بیشتر از 90 درصد از مردم زبان مجاری را به‌عنوان زبان اول خود در نظر می‌گیرند.

گستردگی زبان مردم مجارستان در دنیا

به‌ طوکلی، این کشور گویشوران بسیاری دارد که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از این افراد در همین کشور زندگی می‌کنند. سایر افرادی که به زبان مجاری صحبت می‌کنند هم در کشورهای دیگر و به‌خصوص رومانی زندگی می‌کنند. علاوه بر این موارد، بسیاری از مردم در کشورهای دیگری مانند اسلوانی، اوکراین، اسلواکی، کرواسی، صربستان و اتریش هم به زبان مجاری صحبت می‌کنند.

زبان‌های رایج در مجارستان

یکی ازمهم‌ترین چالش‌های افراد برای مهاجرت به مجارستان زبان این کشور است. ازآنجاکه خیلی از افراد نمی‌توانند زبان مجاری را یاد بگیرند یا حداقل قبل از مهاجرت امکان یادگیری آن را ندارند، درباره زبان‌های این کشور می‌پرسند.

 همان‌طور که تاکنون متوجه شدید، اصلی‌ترین زبان رسمی این کشور، زبان مجاری است که تقریباً همه مردم به همین زبان صحبت می‌کنند. بااین‌حال، بسیاری از مردم مجارستان علاوه بر زبان مجاری، با زبان‌های دیگر نیز صحبت می کنند. به این صورت که زبان‌های انگلیسی و آلمانی دو مورد ازپرطرفدارترین زبان‌های کشور مجارستان شناخته می‌شوند. به همین دلیل تقریباً بین ۱۱ تا ۱۶ درصد از مردم این کشور حداقل به یکی از این دو زبان‌ها تسلط نسبتاً خوبی دارند.

علاوه بر زبان بومی مجارستان که تقریباً همه افراد به این زبان صحبت می‌کنند، بخش زیادی از مردم توانایی صحبت کردن به زبان روسی را نیز دارند. زیرا در تاریخچه زبان مجارستان، چند سال این کشور تحت سلطه شوروی سابق بوده است. در این قسمت، برخی از مهم‌ترین زبان‌های رایج مجارستان را نام می‌بریم:

 • مجاری
 • آلمانی
 • روسی
 • انگلیسی
 • ارمنی
 • بلغاری
 • کروات
 • بویاش
 • لهستانی
 • یونانی
 • رومی
 • راسین
 • رومانیایی
 • اسلواکی
 • اسلوونی
 • صربی

الفبای زبان مردم مجارستان

زبان مجارستانی دارای نزدیک به ۴۰ حرف الفبا است که برخی از آنها فقط برای زبان مجارستانی و برخی دیگر برای زبان‌های دیگر و واژگان بیگانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. همان‌ طور که پیش‌ ازاین نیز به‌اختصار گفتیم، این زبان تا حدودی شبیه به زبان آسیایی به نظر می‌رسد و درعین‌ حال، تفاوت‌هایی هم با آن دارد. در این قسمت، حروف الفبای زبان بومی مجارستان را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

 • A Á B C Cs D Dz Dzs E É F G Gy H I Í J K L Ly M N Ny O Ó Ö Ő P (Q) R S Sz T Ty U Ú Ü Ű V (W) (X) (Y) Z Zs
الفبای زبان مردم مجارستان

زبان نوشتاری مجارستانی

زبان نوشتاری مجارستانی با استفاده از حروف الفبایی که پیش‌ازاین در اختیار شما قرار دادیم، نگارش می‌شوند. برخی واژه‌های بیگانه که در کشور مجارستان وجود ندارند، باید از طریق حروف الفبای نوشته شده درون پرانتز نگاشته شوند.

زبان نوشتاری مجارستانی

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره زبان مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. همان‌طور که گفتیم، کشور مجارستان زبان مجاری دارد و خیلی از مردم این کشور علاوه بر این زبان، به زبان‌های انگلیسی و آلمانی نیز تسلط نسبتاً خوبی دارند. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارید، از قبل زبان این کشور را بشناسید و اطلاعاتی درباره آن به دست بیاورید.

با این‌ حال، برای مهاجرت به این کشور هیچ نیازی به داشتن مدرک تخصصی یا دانش از این زبان را نخواهید داشت و شما حتی اگر هیچ کلمه‌ای از زبان مجارستانی را بلد نباشید، باز هم مشکلی برای مهاجرت شما پیش نخواهد آمد. زیرا همان‌طور که گفتیم، تقریباً بخش زیادی از مردم مجارستان به زبان انگلیسی تسلط دارند. به همین دلیل شما تنها با داشتن سطح زبان نسبی از زبان انگلیسی هم می‌توانید برای مهاجرت به مجارستان اقدام کنید.

حتی اگر انگلیسی را هم به‌خوبی یاد نگرفته‌اید، می‌توانید در دوره‌های زبان کشور مجارستان شرکت کنید. به‌خصوص اگر قصد تحصیل در مجارستان را دارید، با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید آمادگی خیلی خوبی برای قبولی در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود در خودتان به وجود بیاورید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زبان کشور مجارستان و نحوه ثبت‌نام در دوره‌های زبان این کشور، با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا بیشتر شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *