جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره پری مدیکال مجارستان

در حال حاضر مهاجرت تحصیلی به مجارستان رواج بسیار زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. یکی از پرطرفدارترین رشته‌هایی که بسیاری از افراد برای تحصیل در مجارستان آن را انتخاب می‌کنند، رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است. بااین‌حال، برای این که شانس شما برای پذیرش در این رشته‌ها بیشتر شود، بهتر است در دوره پری مدیکال مجارستان ثبت‌نام کنید. شما می‌توانید از طریق این دوره، آمادگی خیلی بیشتری برای قبولی در دانشگاه‌های مجارستان داشته باشید.

معرفی دوره پری مدیکال در مجارستان

دوره premedical مجارستان به یک دوره تحصیلی کوتاه گفته می‌شود که دانشجویان می‌توانند قبل از ورود به دانشکده‌های پزشکی مجارستان، در آنها ثبت‌نام کرده و دوره‌های مخصوص به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی را بگذرانند.

به‌عبارت‌دیگر، این دوره‌ها به‌عنوان دوره اصلی تحصیلی شناخته نمی‌شوند و تنها برای افزایش آمادگی علاقه‌مندان به تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان به وجود آمده‌اند. بااین‌حال، متقاضیان می‌توانند بسته به رشته موردنظر خود، در دوره‌های پری مدیکال مجارستان شرکت کرده و آمادگی بیشتری برای ثبت‌نام در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود به دست بیاورند.

به‌طورکلی، برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های مجارستان شما باید در آزمون ورودی که هر دانشگاه به‌صورت مجزا برگزار می‌کند، نمره قبولی را بگیرید. از طرف دیگر، دروس رشته پزشکی ممکن است چالش‌های زیادی برای متقاضیان داشته باشند.

معرفی دوره پری مدیکال در مجارستان

به همین دلیل هم برای این که متقاضیان بتوانند تجربه و بار علمی خود را افزایش داده و آمادگی بیشتری برای قبولی در آزمون ورودی دانشکده پزشکی موردنظر خود داشته باشند، در این دوره شرکت می‌کنند. در دوره پری مدیکال مجارستان انواع دروس مربوط به رشته‌های پزشکی و همچنین زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌شوند.

 اهداف دوره پری مدیکال در مجارستان

برگزاری دوره پیش پزشکی یا پری مدیکال در مجارستان اهداف مختلفی را به دنبال دارد که در این قسمت، به‌صورت مختصر برخی از مهم‌ترین اهداف آن را نام می‌بریم.

  • افزایش آمادگی متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی در مجارستان
  • ارائه دروس رشته‌های پزشکی به‌صورت کاربردی و تئوری به دانشجویان و متقاضیان
  • بالا بردن سطح زبان متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان
  • آشنایی با لغات تخصصی مربوط به پزشکی
  • توانمندی متقاضیان و افزایش یادگیری آنها به‌منظور درک بهتر دروس پزشکی
  • ایجاد آمادگی برای پذیرفته شدن در آزمون کتبی و مصاحبه برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی مجارستان

آزمون‌های دوره پری مدیکال در مجارستان

زمانی که متقاضیان در دوره پری مدیکال مجارستان ثبت‌نام می‌کنند و این دوره‌ها را می‌گذرانند، آزمون‌هایی از آنها گرفته می‌شود. مهم‌ترین دلیل گرفتن این آزمون‌ها، این است که سطح پیشرفت متقاضیان در این دوره مشخص شود.

آزمون‌های دوره پری مدیکال در مجارستان

همچنین متقاضیان در این آزمون‌ها متوجه می‌شوند که آیا آمادگی کافی برای شرکت در آزمون ورودی دانشکده پزشکی موردنظر خود در مجارستان را دارند یا خیر. در این قسمت، مهم‌ترین آزمون‌هایی که دوره پری مدیکال مجارستان از متقاضیان گرفته می‌شوند را نام می‌بریم.

  • آزمون جامع: در این آزمون سؤالات متفاوتی از دروس تخصصی مانند زیست، فیزیک، شیمی و ریاضی برای متقاضیان طرح می‌شود و آنها باتوجه‌به اطلاعاتی که درباره این دروس در طول دوره پری مدیکال به دست آورده‌اند، می‌توانند به این سؤالات پاسخ دهند.
  • آزمون زبان: یکی دیگر از موارد آزمون در دوره پیش پزشکی مجارستان، آزمون زبان است که سطح زبان انگلیسی متقاضیان برای ورود به دانشکده‌های پزشکی را بررسی می‌کنند. در این آزمون علاوه بر سؤالات عمومی زبان انگلیسی، اصطلاحات تخصصی پزشکی را که در طول دوره به آنها آموزش داده شده‌اند، از متقاضیان می‌پرسند.
  • آزمون استعداد پزشکی: ممکن است برخی مواقع در دوره پری مدیکال مجارستان آزمون‌های استعداد پزشکی نیز از متقاضیان گرفته شود تا آنها بدانند که آیا اصلاً در رشته پزشکی استعداد دارند یا خیر. در این زمینه درباره مسائلی مانند تفکر انتقادی، استدلال علمی و حل مسئله سؤالاتی از دانشجویان پرسیده می‌شود.

دوره پری مدیکال مناسب چه افرادی است؟

به‌طورکلی، دوره پیش پزشکی مجارستان برای افرادی مناسب است که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی در مجارستان را دارند. این افراد می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها، آمادگی خیلی بیشتری برای آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی مجارستان داشته باشند. پس اگر شما هم به یکی از رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، مامایی یا پرستاری علاقه دارید و می‌خواهید یکی از این رشته‌ها را در مجارستان بگذرانید، پیشنهاد می‌کنیم که در دوره پری مدیکال شرکت کنید.

این دوره‌ها به‌صورت کاملاً تخصصی اطلاعات موردنیاز برای قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی مجارستان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. به همین دلیل شما می‌توانید اطلاعات کاملی درباره انواع دروس مهم مانند شیمی عمومی، فیزیولوژی انسان، فیزیک، زیست‌شناسی سلولی، زبان پزشکی و شیمی عالی به دست بیاورید.

شرایط ثبت‌نام در دوره پری مدیکال

به‌منظور ثبت‌نام در دوره پیش پزشکی مجارستان، باید در زمان تعیین شده که کالج موردنظر شما آن را اعلام می‌کند، برای ثبت‌نام اقدام کنید. بیشتر مواقع این دوره‌ها در ماه‌های ژانویه و سپتامبر آغاز می‌شوند. مدت‌زمان دوره پری مدیکال غالباً یک سال به طول می‌انجامد که بعد از گذشت این بازه زمانی می‌توانید در آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی مجارستان شرکت کنید.

دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره پری مدیکال در مجارستان

اگر شما هم قصد شرکت در دوره پری مدیکال مجارستان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که دانشگاه‌هایی را برای شرکت در این دوره انتخاب کنید که اعتبار علمی بیشتری دارند.

دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره پری مدیکال در مجارستان

در این قسمت به‌صورت مختصر برخی بهترین دانشگاه‌هایی که این دوره را ارائه می‌دهند، نام می‌بریم.

✔ دوره پری مدیکال کالج مک دنیل

کالج مک دنیل یکی از مؤسسات خصوصی مجارستان به شمار می‌آید که متقاضیان و علاقه‌مندان به رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی یا حتی دامپزشکی می‌توانند دوره‌های پیش‌نیاز را در آنجا بگذرانند. نکته جالب‌توجه درباره کالج مک دنیل این است که شما می‌توانید علاوه بر ثبت‌نام و شرکت در دوره، از محل اقامت و اسکان نیز بهره‌مند شوید. در دوره‌های پری مدیکال کالج مک دنیل انواع دروس مختلف مانند زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، زبان انگلیسی و همچنین مهارت‌های ارتباط شفاهی به متقاضیان ارائه می‌شوند. اطلاعات بیشتر را در صفحه کالج مک دنیل دنبال کنید.

✔ دوره پری مدیکال کالج دونا

مدت‌زمان دوره پری مدیکال در کالج دونا تقریباً یک سال است که در این بازه زمانی، متقاضیان می‌توانند آمادگی خیلی زیادی برای تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان داشته باشند. دروس زیست‌شناسی، علم شیمی، اصطلاحات پزشکی و زبان انگلیسی به طور کامل در این بازه زمانی به متقاضیان ارائه می‌شوند. زمان آغاز دوره پری مدیکال در کالج دونا ماه‌های اکتبر و نوامبر برای ترم‌های پاییز و بهار است. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این کالج از صفحه کالج دونا دیدن کنید.

✔ دوره پیش پزشکی دانشگاه پچ

یکی دیگر از بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های مجارستان، دانشگاه پچ است که رشته پزشکی را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. ازاین‌رو، شما می‌توانید در دوره پیش پزشکی این دانشگاه شرکت کرده و خود را برای پذیرفته شدن در آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی مجارستان آماده کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله دانشگاه پچ را مطالعه کنید.

دوره پیش پزشکی دانشگاه پچ

✔ دوره پیش پزشکی دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های مجارستان به شمار می‌آید که دوره‌های پری مدیکال را ۱۰ماهه برگزار می‌کند. شما می‌توانید برای ثبت‌نام در دوره پری مدیکال دانشگاه دبرسن، به سایت این دانشگاه مراجعه نمایید یا از کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا کمک بگیرید تا شما را در دوره‌های پری مدیکال این دانشگاه ثبت‌نام کنند.

✔ دوره پیش پزشکی کالج وکرله

از دیگر کالج‌هایی که دوره‌های پیش پزشکی را با کیفیت بالایی به متقاضیان ارائه می‌کنند، می‌توان به کالج وکرله اشاره کرد. برای ثبت‌نام در این کالج، در ابتدا یک آزمون تعیین سطح از شما گرفته می‌شود تا مشخص شود که تقریباً در چه سطحی از زبان و دانش قرار دارید و سپس بر همان اساس، دروس را به شما ارائه می‌کنند تا بتوانید در بازه زمانی چند ماهه یا نهایتاً یک ساله، خود را برای آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی مجارستان آماده نمایید. برای آشنایی بیشتر به صفحه کالج وکرله مجارستان مراجعه کنید.

سخن پایانی

تحصیل پزشکی در مجارستان رؤیای افراد زیادی است. شما نیز می‌توانید با ثبت‌نام در دوره پری مدیکال مجارستان و گذراندن این دوره‌ها، شانس خود را برای پذیرفته شدن در آزمون ورودی دانشگاه‌های مجارستان افزایش دهید. به‌منظور ثبت‌نام در این دوره‌ها و کسب اطلاعات بیشتر درباره آنها، می‌توانید با کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی راه دانشجویان نوین آسیا در تماس باشید تا به‌روزترین اطلاعات از زمان ثبت‌نام و هزینه موردنیاز برای این دوره‌ها را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *