جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اجاره خانه در مجارستان

اجاره خانه در مجارستان گزینه‌ی مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند آنجا زندگی کنند، اما قصد خرید ملک را ندارند. پرداخت اجاره خانه به صورت ماهیانه انجام می‌شود و شما باید هزینه‌ی توافقی را آخر هر ماه به مالک خانه پرداخت کنید.

بدون هیچ شکی اجاره خانه در شهرهایی مانند بوداپست که پایتخت کشور مجارستان است، بالاتر می‌باشد. به طور کلی  ، قیمت اجاره خانه در مجارستان نسبت به بسیاری از شهر های اروپایی مناسب‌تر است.

شرایط اجاره خانه در مجارستان

اجاره ملک مسکونی، مانند آپارتمان یا خوابگاه، بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی در کشوری که امید به ادامه تحصیل در آن را دارید محسوب می شود.

شرایط اجاره خانه در مجارستان

برای اجاره خانه در مجارستان شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

  •  به طور معمول همه آپارتمان‌های اجاره‌ای را به صورت مبله تحویل می دهند.
  •  ودیعه در پایان قرارداد و‌ پس از اطمینان یافتن از تحویل آپارتمان در شرایط مناسب به مستأجر برگردانده خواهد شد.
  • قرارداد خانه در دو زبون انگلیسی و مجاری نوشته می شود و‌  و اصولاً به مدت یک سال است؛ زمانی که قرارداد را امضا می کنید، مقداره دو ماهاجاره بها باید به عنوان ودیعه از سوی مستأجر به صاحب خانه پرداخت شود، هرچند در بعضی موارد صاحب‌خانه ممکن است تقاضای دریافت سه ماه اجاره (سه برابر اجاره ماهانه) را برای ودیعه داشته باشد. این ودیعه در واقع  به عنوان یک نوع ضمانت حفظ و‌ نگهداری از خانه است.پرداخت کردن اجاره‌ها باید به موقع انجام شود و خانه بدون هیچ نوع تغییری تحویل داده شود. در پایان قرارداد این ودیعه از سوی صاحب‌خانه به مستأجر برگردانده خواهد شد.

شرایط اجاره خانه در مجارستان دقیقاً مانند اجاره کردن خانه در دیگر کشور‌های اروپایی است. در این کشور می توانید خانه را به صورت کوتاه مدت یک ماهه تا چند ماهه و یا سالانه تا 3 ساله اجاره نمایید. نرخ اجاره منازل مبله به مراتب گران تر می باشد.

مهم ترین توصیه در رابطه با شرایط و قراردادهای اجاره ملک در مجارستان این است که حتما قراردادی به صورت حضوری با مالک خانه امضا کنید و در حین امضای قرارداد حتما تمامی جزئیات و مسئولیت های مستاجر و مالک را به صورت دقیق شرح نمایید تا در صورت بروز مشکل بتوانید از حق خود دفاع نمایید.

قیمت اجاره خانه در مجارستان در شهرهای مختلف چقدر است؟

متوسط ​​هزینه زندگی در مجارستان برای یک دانشجو بین 5000 تا 7000 یورو در سال است. اجاره خوابگاه یا اقامتگاه بسته به نوع امکانات ارائه شده می تواند از 720 تا 960 یورو در سال هزینه داشته باشد. اکثر خوابگاه ها دارای امکانات بسیار ابتدایی مانند تختخواب، میز، برق، امکانات حمام، آشپزخانه و غیره هستند. دانشجویان عمدتاً مجبورند این امکانات را با هم اتاقی ها به اشتراک بگذارند.

قیمت اجاره خانه در مجارستان در شهرهای مختلف چقدر است؟

آپارتمان های مشترک نیز یک گزینه مقرون به صرفه در مجارستان است. اگر بودجه کمی دارید و می خواهید پول خود را پس انداز کنید، می توانید با دوستان خود یک آپارتمان اجاره کنید. اکثر آپارتمان های مشترک شامل تمام امکانات اولیه و تاسیسات در اجاره خواهند بود.

دانش آموزان ممکن است مجبور باشند فضاهای مشترکی مانند آشپزخانه و حمام را به اشتراک بگذارند. اجاره سالانه یک آپارتمان مشترک در مجارستان از 1200 یورو شروع می شود و تا 3000 یورو می رسد.

یک آپارتمان خصوصی می تواند از 3600 یورو تا 5000 یورو برای شما هزینه داشته باشد. در ادامه قیمت اجاره خانه در بوداپست و شهرهای مختلف مجارستان را بررسی کرده‌ایم:

اجاره خانه در بوداپست Budapest

نوع محل اقامتقیمت سالانه به یورو
خوابگاه936
خونه مشترک چند خوابه؟3,192
خونه خصوصی6,228

اجاره خانه در سگد Szeged

نوع محل اقامتقیمت سالانه به یورو
خوابگاه780
خونه مشترک چند خوابه؟1,404
خونه خصوصی 4,044

اجاره خانه در پچ Pécs

نوع محل اقامت قیمت سالانه به یورو
خوابگاه684
خونه مشترک چند خوابه؟ 1,380
خونه خصوصی 3,732

هزینه ماهانه آب، گاز، برق و اینترنت هزینه ماهانه قبض‌ها

نسبت به مقدار مصرفی می تواند بیشتر یا کمتر باشد اما به طور معمول در بوداپست 161 یورو، در سگد 156 یورو و در پچ 158 یورو می باشد.

همان طور که واضح است، اجاره خانه در بوداپست یا اجاره آپارتمان در بوداپست مجارستان ، نسبت به بقیه شهر‌های مجارستان گران‌تر است. در حالی که قیمت‌های آب، گاز، برق و اینترنت زیاد فرقی ندارد. برای شناخت بیشتر شهرهای این کشور به مقاله شهرهای مجارستان مراجعه کنید.

روش‌های پیدا کردن خانه در مجارستان

برای اجاره خانه در مجارستان شما باید بتوانید منزلی که با شرایط خود و خانواده مناسب است پیدا کنید که این کار از طریق روش های مختلفی ممکن است. 

مراجعه به مشاورین املاک فعال در مناطق مختلف شهر انتخابی یکی از چندین روش برای اجاره آپارتمان در مجارستان است و شما می توانید آن ها را از نزدیک و به صورت دقیق مشاهده و بررسی کنید.

ضمنا مطالعه و بررسی روزنامه های این کشور را نیز فراموش نکنید؛ بسیاری از مالکان خانه های خود را برای اجاره در روزنامه ها آگهی می کنند.

روش‌های پیدا کردن خانه در مجارستان

روش های پیدا کردن خانه اجاره ای در مجارستان نسبت به شرایط هر فرد متفاوت است و به اینکه قبل از ورود به این کشور تمایل به پیدا کردن خانه دارید و یا بعد از نقل مکان قصد جستجو و یافتن ملک را دارید وابسته است.

البته برای افرادی که از خارج از مجارستان قصد یافتن خانه را دارند؛ سپردن این کار به موسسات مهاجرتی یکی از بهترین روش ها می باشد.

سايت اجاره خانه در مجارستان

علاوه بر راه هایی که در بالا نام بردیم، یکی از بهترین روش ‌ها استفاده از سايت اجاره خانه در مجارستان است که نیازی به حضور در کشور را ندارد و کار را بسیار راحت تر می کند.

این سایت‌ها که در زمینه اجاره خانه در مجارستان فعالیت می کنند؛ می توانند تمامی اطلاعات، ویژگی ها، امکانات، تجهیزات، قیمت و دیگر مزایای املاک را به متقاضیان ارائه دهند و از همه قسمت های خانه و ملک موردنظر تصاویر مختلفی را نشان ‌دهند تا هرکجا که هستید بتوانید به راحتی از خانه موردنظرتان دیدن کنید.

چند مورد از سایت‌های مهم و قابل اعتماد برای اجاره خانه در بوداپست و شهر‌های دیگر کشور مجارستان به شرح زیر است :

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، مشخصا گران‌ترین محل برای اقامت و اجاره خانه، شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان است. بعد از بوداپست شهر‌های سگد و پچ به عنوان گران‌ترین شهر‌ها به حساب می آیند.

روش‌های مختلفی برای خریداری و یا اجاره آپارتمان در مجارستان یا اجاره خانه در مجارستان وجود دارد،  کمک گرفتن از سایت‌های قابل اعتماد و یا مراجعه به موسسات مهاجرتی و املاکی‌های مختلف کشور مجارستان از راه های پیدا کردن خانه در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *