جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خرید ملک در مجارستان

خرید ملک در مجارستان یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت این کشور است. خیلی از کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، از مجارستان آغاز می‌کنند. زیرا این کشور علاوه بر این که یکی از اعضای منطقه شنگن محسوب می‌شود و عضو اتحادیه اروپا است، با هزینه‌های مناسب‌تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی، به شما این امکان را می‌دهد که زندگی راحت‌تری در آنجا داشته باشید.

از این رو، اگر شما نیز قصد مهاجرت به مجارستان با خرید ملک را دارید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا متوجه شوید که چگونه می‌توانید با خریداری هرگونه ملک، اقامت این کشور را دریافت کنید. 

مزایای دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک

به طور کلی، خرید خانه در مجارستان مزایای بسیار زیادی دارد و حتی اگر شما قصد دریافت اقامت این کشور را هم نداشته باشید، می‌توانید به مزایای قابل‌توجهی دست پیدا کنید.

مزایای دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک

در قسمت پایین، برخی از مهم‌ترین مزایای مجارستان برای خرید ملک را نام می‌بریم که باعث شده‌اند بسیاری از افراد خارجی از سراسر جهان و به‌خصوص ایران، برای خرید ملک و خانه اقدام نمایند. 

 • شرایط آب‌وهوایی مناسب: مجارستان یکی از کشورهای فوق‌العاده خوش آب و هوا در اروپا شناخته می‌شود که آب‌وهوای آن شباهت زیادی با ایران دارد. این کشور دارای آب‌وهوای چهار فصل است و شما می‌توانید در هر یک از شهرهای آن، در فصول مختلف آب و هوای متفاوتی را تجربه کنید. 
 • مکان‌های دیدنی گسترده: با خرید خانه در مجارستان شما می‌توانید هم‌زمان با سفر و مهاجرت به این کشور، از مکان‌های دیدنی آن لذت زیادی ببرید. مجارستان تاریخ غنی و پرباری دارد و از این نظر، مکان‌های دیدنی بسیاری در آن جای گرفته‌اند. 
 • اقتصاد رو به رشد: اقتصاد کشور مجارستان روزبه‌روز در حال رشد کردن است و به همین دلیل بعد از مهاجرت به این کشور، فرصت‌های شغلی بیشتری پیش روی شما قرار می‌گیرد. 
 • امکان ورود به سایر کشورهای اروپایی: با خرید ملک در مجارستان و دریافت پاسپورت این کشور، شما می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا سفر کنید و از آنها لذت ببرید. 
 • امکان دریافت اقامت دائم مجارستان: اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی که خیلی از افراد را به خرید خانه در مجارستان ترغیب کرده، این است که افراد می‌توانند اقامت دائم این کشور را بگیرند. البته برای دریافت اقامت دائم این کشور از طریق خرید ملک باید برخی شرایط را داشته باشند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. 

شرایط خرید ملک در مجارستان در سال ۲۰۲۴

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، داشتن برخی شرایط برای خریدن هر نوع ملکی در مجارستان ضروری است. به همین دلیل باید حتماً از قبل بدانید که آیا شرایط خرید ملک در این کشور را دارید یا خیر. در ادامه، بعضی از مهم‌ترین شرایط خرید ملک در مجارستان را نام می‌بریم و توضیح می‌دهیم که برای دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک، باید چه شرایطی داشته باشید. 

 • نیاز به دریافت مجوز از استانداری به منظور خرید زمین کشاورزی 
 • عدم نیاز به شرط حضور شخص در زمان اقامت 
 • دریافت شماره شناسایی مالیاتی مجارستان 
 • ثبت ملک خریداری شده در اداره ثبت زمین مجارستان 
 • داشتن حداقل سرمایه برای خرید ملک در مجارستان 
 • قانونی بودن روند معامله 

شرایط ملک مورد تایید دولت مجارستان

برای این که دولت مجارستان معامله شما را تایید کند، لازم است برخی شرایط را رعایت نمایید. اول از همه، کمک گرفتن از یک وکیل حرفه‌ای و ماهر در این زمینه، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در تسریع روند پرونده شما و همچنین تایید مراحل از طرف دولت مجارستان داشته باشد. علاوه بر این موارد، شما باید تمام مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کرده باشید و در حضور وکیل، مترجم یا شاهدان دیگر، معامله خود را در دفتر اسناد رسمی ثبت کنید. 

شرایط ملک مورد تایید دولت مجارستان

شخصی که قصد خرید ملک در مجارستان را دارد، باید حتماً مالیات‌های موردنیاز برای خرید ملک را بپردازد. برخی از مهم‌ترین مالیات‌ها در این زمینه شامل مواردی مانند مالیات نقل و انتقال سند و هر مالیات دیگری می‌شوند که ممکن است در آینده در زمان فروش، به عهده فرد باشد. 

 از آنجا که مانند ایران، ممکن است قوانین کشور مجارستان هم در طول زمان تغییر کند، بهتر است از اطلاعات و اخبار به‌روز و آپدیت شده آگاه شوید تا راحت‌تر بتوانید اقامت مجارستان از طریق خرید ملک را دریافت کنید. 

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک و دریافت اقامت ۲۰۲۴

برای دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک باید ملک خریداری شده شما حداقل مبلغ مشخصی داشته باشد. این مبلغ در سال ۲۰۲۴ تقریباً ۵۰۰ هزار یورو اعلام شده است و خانه‌ای که می‌خرید، به هیچ عنوان نباید کمتر از این مبلغ باشد. در غیر این صورت، نمی‌توانید اقامت مجارستان را دریافت کرده و در این کشور ماندگار شوید. 

از طرف دیگر، اگر خانه‌ای که می‌خرید کمی بیشتر از این مبلغ باشد، می‌توانید مستقیماً اقامت ۱۰ ساله مجارستان را بگیرید. اگرچه شما می‌توانید خانه‌هایی با قیمت کمتر از ۵۰۰ هزار یورو را نیز خریداری کنید، اما با استفاده از چنین خانه‌هایی نمی‌توانید اقامت مجارستان را بگیرید. پس حتماً هنگام خرید، به قیمت ملک در مجارستان توجه کنید. 

قیمت خانه در مجارستان به پول ایران ۲۰۲۴

قیمت خرید خانه در مجارستان به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد و نمی‌توان گفت که در همه قسمت‌های این کشور، همه خانه‌ها در یک بازه قیمتی مشخصی به فروش می‌رسند. از این رو، باید در ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید به کدام یک از شهرهای مجارستان بروید و همچنین خانه مورد نظر شما به چه صورت باشد و در چه منطقه‌ای قرار گرفته باشد. 

قیمت خانه در مجارستان به پول ایران ۲۰۲۴

به عنوان مثال، بوداپست پایتخت کشور مجارستان و یکی از پرجمعیت‌ترین و گران‌ترین شهرهای این کشور شناخته می‌شود. از این رو، باید انتظار داشته باشید که قیمت خرید خانه در مجارستان در شهر بوداپست بیشتر از شهرهای دیگر باشد. این در حالی است که اگر شما به شهرهای کوچک‌تر و همچنین منطقه‌های کم جمعیت‌تر در نزدیکی شهرها بروید، با همان هزینه می‌توانید خانه‌های خیلی بزرگ‌تری خریداری کنید. 

به طور متوسط، قیمت ملک در مجارستان در مناطق مرکزی و اصلی، برای هر متر مربع تقریباً بین ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ یورو متغیر است. حتی برای خانه‌های مدرن، ممکن است این قیمت افزایش داشته باشد. اگر بخواهید هزینه کمتری کنید، می‌توانید به خانه‌های ویلایی کوچک‌تر بروید که در مناطق نسبتاً پایین‌تری قرار دارند. این خانه‌ها با قیمت کمتر و به ازای هر متر مربع، بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو به فروش می‌رسند. با توجه به سیاست‌های دولت مجارستان در هر سال، این احتمال وجود دارد که سالیانه قیمت خرید خانه در مجارستان نیز تغییر کند. 

روش‌های خرید ملک در مجارستان

به طور کلی، دو روش برای خرید ملک در مجارستان وجود دارد که تقریباً هر دوی آنها به یک شکل عمل می‌کنند. در هر دو روش، بهتر است حتماً از افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید تا هیچ کلاهبرداری انجام نشود. در ادامه، روش‌های خرید ملک در مجارستان را برای شما توضیح می‌دهیم. 

 • روش مستقیم برای خرید ملک در مجارستان: این روش در واقع ساده‌ترین شیوه برای خرید خانه در مجارستان است که خریدار و فروشنده به‌صورت مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند و بعد از ارائه اسناد و مدارک، کارهای ثبت و انتقال سند را انجام می‌دهند. اگر فرد به زبان مجاری یا گاهی مواقع انگلیسی مسلط نباشد، این احتمال وجود دارد که دچار مشکلات زیادی شود. 
 • کمک گرفتن از وکلای حرفه‌ای: با کمک گرفتن از وکلای حرفه‌ای، می‌توانید با اطمینان خاطر خیلی بیشتری ملک مورد نظر خود را در مجارستان خریداری کنید. زیرا وکلای حرفه‌ای چندین سال در این زمینه فعالیت دارند و با بالاترین آگاهی، تمام قسمت‌های ملک و مدارک آن را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که هیچ مشکلی برای معامله شما وجود ندارد و همه چیز به‌صورت قانونی در حال انجام است. 

هزینه اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

هزینه دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک بسته به ملک مورد نظر شما می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر هزینه خود ملک، مهم‌ترین هزینه‌ای که شما باید بپردازید، هزینه مالیات و دارایی است. با در نظر گرفتن این هزینه‌ها و سایر کارهای اداری، شما می‌توانید با هزینه بسیار کم اقامت مجارستان را بعد از خرید ملک در این کشور دریافت کنید.

هزینه اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

تنها هزینه زیادی که باید بپردازید، هزینه خود ملک است که گفتیم در شهرهای بزرگ‌تر مانند بوداپست، سگد و پچ این هزینه بالاتر است. به طور متوسط، هزینه‌هایی که باید برای خرید ملک و دریافت اقامت در مجارستان پرداخت کنید، به شرح زیر هستند: 

 • هزینه خرید ملک: حداقل ۵۰۰ هزار یورو 
 • هزینه اپلیکیشن فی: ۶۰ هزار یورو 
 • هزینه اپلیکیشن فی برای افراد همراه: همسر و فرزندان بیشتر از ۱۸ سال، مبلغ ۶۰ هزار یورو و فرزندان کمتر از ۱۸ سال هم ۱۰ هزار یورو 
 • تمکن مالی: فرد متقاضی ۲۷ هزار یورو افراد تحت تکفل ۱۶ هزار یورو 

مدت زمان دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که خیلی از افراد درباره خرید ملک در مجارستان و دریافت اقامت این کشور می‌پرسند، این است که چقدر بعد از خرید ملک در این کشور، می‌توانیم اقامت این کشور را دریافت کنیم؟ یکی از مهم‌ترین دلایلی که خیلی از افراد قصد خرید ملک در مجارستان را دارند، این است که می‌توانند در بازه زمانی خیلی کوتاهی اقامت این کشور را دریافت کنند.

مدت زمان دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک

به طور کلی، شما باید حداقل چند ماه زمان بگذارید تا بتوانید ملک مورد نظر خود را در مجارستان بیابید، آن را بخرید و سند را به نام خودتان ثبت کنید. بعد از گذشت این بازه زمانی، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم مجارستان درخواست بدهید و خیلی راحت اقامت این کشور را بگیرید. 

مراحل اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک

اگر برای خرید ملک در مجارستان از وکلای حرفه‌ای کمک گرفته باشید، مراحل انجام این کار در بازه زمانی خیلی کوتاه‌تری طی می‌شوند. در ادامه، مهم‌ترین مراحل لازم برای اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک در این کشور را نام می‌بریم. 

 1. در قدم اول، باید مدارک لازم را ارائه داده و تشکیل پرونده بدهید. بعد از این که نهادهای دولتی مجوز خرید ملک در مجارستان را برای شما صادر کردند، وارد مرحله بعد می‌شوید. 
 2. سپس باید ملک موردنظر خود را انتخاب کرده و بر اساس میزان ارزشی که دارد، ۶۰ یورو به حساب دولت مجارستان بپردازید. در ادامه این مرحله نیز باید مبلغ کامل ملک را به حساب فروشنده واریز نمایید و مدارک آن را هم ارائه دهید. 
 3. بعد از ارائه این مدارک، باید به دفتر اسناد رسمی رفته و به‌صورت قانونی، ملک را به نام خود ثبت کنید. 

سایت‌های معروف خرید ملک در مجارستان

شما با مراجعه در سایت‌های معروف، می‌توانید خانه‌های متعددی را در مجارستان پیدا کنید که برای فروش، آگهی شده‌اند. با استفاده از این سایت‌ها، پیدا کردن خانه برای شما خیلی راحت‌تر می‌شود. در ادامه به برخی از این سایت‌های معروف برای خرید خانه در این کشور اشاره می‌کنیم:

سخن پایانی 

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره فرایند خرید ملک در مجارستان در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، شما می‌توانید با خرید ملک در این کشور، اقامت مجارستان را دریافت کنید. همچنین در کنار دریافت اقامت مجارستان از طریق خرید ملک که مزایای زیادی دارد، شما می‌توانید به پاسپورت مجارستان نیز دست پیدا کنید و بدون نیاز به ارائه ویزا، به همه کشورهای عضو منطقه شنگن و ده‌ها کشور دیگر در سراسر جهان سفر کنید.

تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که کارهای خود را به صورت قانونی و رسمی انجام دهید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. از این نظر، کارشناسان ما در موسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کند تا بتوانید با خیالی آسوده، هر ملکی را که بخواهید در مجارستان بخرید. 

سوالات متداول

حداقل هزینه مورد نیاز برای دریافت اقامت مجارستان با خرید ملک چقدر است؟

ملکی که شما در مجارستان می‌خرید، باید بیشتر از ۵۰۰ هزار یورو ارزش داشته باشد تا بتوانید اقامت این کشور را بگیرید.

چه محدودیت‌هایی برای خرید ملک در مجارستان برای افراد خارجی وجود دارد؟

تنها محدودیت موجود برای خرید خانه در مجارستان برای افراد خارجی، این است که آنها نمی‌توانند بدون داشتن مجوز از طرف استانداری، زمین کشاورزی بخرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *