جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

راه های رسیدن به مجارستان

به‌خاطر شرایط اقتصادی و اجتماعی این کشور، مهاجرت به مجارستان رواج خیلی زیادی در میان ایرانیان پیدا کرده است. ازاین‌رو، بسیاری از ایرانیان دوست دارند با مهاجرت به این کشور، از امکانات رفاهی مجارستان بهره‌مند شده و تجربه زندگی خوبی در این کشور داشته باشند. در این مقاله، ما به طور کامل شرایط مهاجرت به مجارستان را توضیح می‌دهیم و همچنین خواهیم گفت که مزایا و معایب مهاجرت به این کشور شامل چه مواردی می‌شوند.

قبل از این که نحوه مهاجرت به این کشور را توضیح دهیم، خوب است بدانید که برای رفتن به مجارستان باید حتماً قوانین موردنیاز آن را رعایت کنید. با رعایت قوانین و آماده‌سازی تمام مدارک موردنیاز، به‌راحتی می‌توانید فرایند مهاجرت را انجام دهید. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره نحوه مهاجرت به این کشور به دست بیاورید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مزایای مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به کشور زیبای مجارستان مزایای بسیار زیادی دارد و این مسئله موجب شده که این کشور در میان ایرانیان و حتی مردم سایر کشورها طرفداران زیادی داشته باشد. در این قسمت، به‌صورت مختصر برخی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به مجارستان را نام می‌بریم و توضیح می‌دهیم که چرا این کشور تا این حد مورد توجه قرار گرفته است.

 • کیفیت زندگی بالا
 • دریافت ویزای شنگن و امکان سفر به سایر کشورهای این منطقه با همان ویزا
 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر با رتبه علمی بالا
 • امکان کار بعد از فارغ‌التحصیلی
 • عدم نیاز به مدرک زبان برای مهاجرت (بسته به نوع مهاجرت)
 • سیستم آموزشی قدرتمند و باکیفیت
 • فرصت‌های شغلی متعدد برای فارغ‌التحصیلان
 • هزینه‌های زندگی پایین‌تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • دسترسی به بازار اروپا
 • موقعیت مناسب برای راه‌اندازی کسب‌وکار برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری
 • پایین بودن نرخ بیکاری
 • پایین بودن نرخ مالیات در مقایسه با بقیه کشورهای اروپایی
 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی
 • سیستم حمل‌ونقل پیشرفته
 • شرایط آب‌وهوایی مناسب و چهار فصل

مزایایی که پیش‌ازاین نام بردیم، مهم‌ترین دلایل علاقه بسیاری از افراد به مهاجرت به این کشور است. باید بدانید که مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می‌کنند و برای یادگیری این زبان، باید وقت زیادی بگذارید. البته شما می‌توانید با زبان انگلیسی نیز کارهای خود را به انجام برسانید.

مزایای مهاجرت به مجارستان

اگر فقط کمی درباره این کشور تحقیق کنید و از افراد متخصص و کارشناسان مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا کمک بگیرید، تمام مشکلات مهاجرت مجارستان برای شما برطرف خواهند شد. برای کسب اطلاعات درباره این کشور به صفحه کشور مجارستان مراجعه کنید.

شرایط مهاجرت به مجارستان

شرایط مهاجرت به مجارستان بسته به نوع روش مهاجرت شما می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. شرایط دریافت ویزای کوتاه‌مدت مجارستان با ویزای بلندمدت مجارستان تفاوت‌های نسبتاً زیادی دارند. ویزای کوتاه‌مدت برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند برای یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه و نهایتاً تا ۳ ماه در خاک کشور مجارستان بمانند. مهم‌ترین اهداف این افراد از سفر به مجارستان، شامل مواردی مانند بازدید و گردشگری، تجارت، شرکت در دوره‌های کارآموزی یا رویدادهای بین‌المللی، درمان بیماری و سایر موارد این‌چنینی است.

شرایط مهاجرت به مجارستان

در مقابل، ویزای بلندمدت کشور مجارستان دقیقاً مخالف این نوع ویزا بوده و با استفاده از آن شما می‌توانید تا چندین سال هم در کشور مجارستان ماندگار شوید. افرادی که قصد تحصیل یا شروع یک کسب‌وکار جدید در کشور مجارستان را دارند، باید ویزای بلندمدت را دریافت کنند و تا پایان دوره تحصیل یا کسب‌وکار خود در این کشور بمانند.

شرایط دریافت هر یک از این نمونه‌های ویزای مجارستان با یکدیگر متفاوت است. اما به‌طورکلی، داشتن تمکن مالی، مشخص کردن برنامه سفر یا مهاجرت، تعیین محل اقامت و آماده‌سازی مدارک موردنیاز، مهم‌ترین شرایط مهاجرت به مجارستان در نظر گرفته می‌شوند. برای آشنایی با قوانین دریافت ویزای این کشور به صفحه ویزای مجارستان مراجعه کنید.

روش‌ های مهاجرت به مجارستان

راه های مهاجرت به مجارستان شامل موارد متعددی می‌شوند و شما می‌توانید بر اساس شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر هنوز نمی‌دانید که کدام یک از روش ‌ها برای شما بهتر است، تنها کافی است با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا با بررسی شرایط شما، روش مناسب را مشخص کنند.

روش‌ های مهاجرت به مجارستان

در این قسمت، رایج‌ترین روش‌ های مهاجرت مجارستان را نام می‌بریم و سپس هر یک از آنها را به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

 • مهاجرت مجارستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به مجارستان از طریق کار
 • مهاجرت به کشور مجارستان برای راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی
 • مهاجرت مجارستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت مجارستان از طریق تولد
 • مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای همراه
 • مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

1. مهاجرت مجارستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ های مهاجرت مجارستان شناخته می‌شود که مزایای زیادی دارد. با استفاده از این روش، شما می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های این کشور مانند سملوایز، پچ، سگد، دبرسن و چندین دانشگاه دیگر این کشور که رتبه علمی خیلی خوبی در سطح جهان دارند، تحصیل کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان برای مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری صادر می‌شوند. متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌توانند بعدازاین که در آزمون ورودی دانشگاه موردنظر خود در کشور مجارستان قبول شده و نامه پذیرش را گرفتند، برای رفتن به این کشور آماده شوند. مدت‌زمان ویزای تحصیلی مجارستان بسته به دوره تحصیل شما می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید در هر رشته‌ای که بخواهید، در دانشگاه‌های مجارستان درس بخوانید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تحصیل در مجارستان مراجعه کنید و از قوانین و شرایط آن آگاه شوید.

2. مهاجرت مجارستان از طریق کار

ازآنجاکه کشور مجارستان جمعیت نسبتاً کمی دارد و جمعیت آن نهایتاً به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد، متقاضیان کار در این کشور خیلی راحت‌تر می‌توانند کار موردنظر خود را پیدا کنند. تنها کافی است که از یک کارفرمای مجاری در کشور مجارستان  دعوت‌نامه شغلی یا جاب آفر دریافت کنید تا بتوانید از طریق آن، ویزای کاری مجارستان را دریافت کنید.

3. مهاجرت به کشور مجارستان برای راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی

شرایط اقتصادی بسیار مناسب مجارستان و جمعیت نسبتاً کم این کشور، باعث شده که تا حد خیلی زیادی از کارآفرینانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در این کشور دارند، حمایت شود. ازاین‌رو، شما نیز می‌توانید برای راه انداختن کسب‌وکار خود در کشور مجارستان، مهاجرت کنید.

‌روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور وجود دارند که در صورت داشتن شرایط هر یک از آنها، می‌توانید ویزای کارآفرینی مجارستان را دریافت نمایید. در این قسمت، برخی از بهترین روش‌ها برای دریافت ویزای مجارستان از این طریق را نام می‌بریم.

 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در مجارستان
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت در مجارستان
 • مهاجرت از طریق خرید ملک در مجارستان

4. مهاجرت مجارستان از طریق ازدواج

افرادی که تابعیت کشورهای خارجی را دارند و به‌صورت قانونی و رسمی با یک فرد مجاری ازدواج کنند، می‌توانند اقامت کشور مجارستان را دریافت نمایند. فراموش نکنید که نمایندگان رسمی کشور مجارستان از قانونی بودن ازدواج شما مطمئن خواهند شد و درصورتی‌که ازدواج صوری باشد، مشکلات متعددی برای اقامت شما پیش خواهد آمد.

مهاجرت مجارستان از طریق ازدواج

به‌علاوه، برای این که از قانونی بودن ازدواج اطمینان حاصل کنند، باید حتماً چندین سال از ازدواج طرفین گذشته باشد. برای آشنایی با قوانین به مقاله ازدواج در مجارستان مراجعه کنید.

5. مهاجرت مجارستان از طریق تولد

کشورهای مختلف برای مهاجرت از طریق تولد، از قوانین خاک یا خون پیروی می‌کنند. منظور از خاک، این است که اگر فرد فقط در خاک کشور موردنظر متولد شود، اقامت این کشور را دریافت خواهد کرد. درحالی‌که منظور از خون، این است که یکی از والدین نوزاد باید حتماً تابعیت کشور موردنظر را داشته باشد.

کشور مجارستان در این شرایط از قانون خون پیروی می‌کند؛ به این معنی که تنها در صورتی برای فرزند شما اقامت مجارستان صادر می‌شود که یکی از والدین او مجاری باشد. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که زن و شوهرهای خارجی نمی‌توانند برای دریافت اقامت مجارستان برای فرزند خود، تنها فرزندشان را در این کشور به دنیا بیاورند. زیرا حتی اگر این کار را هم انجام دهند و باز هم یکی از والدین کودک اهل مجارستان نباشد، امکان دریافت اقامت این کشور را نخواهند داشت.

6. مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای همراه

ویزای همراه مجارستان برای کسانی صادر می‌شود که یکی از اعضای خانواده درجه یک آنها ویزای این کشور را دارد و در کشور مجارستان زندگی می‌کند. برای مثال، اگر همسر، فرزند یا یکی از والدین شما اقامت کشور مجارستان را دارد، می‌توانید ویزای همراه مجارستان را گرفته و در این کشور به‌راحتی زندگی کنید. برای آشنایی بیشتر مقاله ویزای همراه مجارستان را مطالعه کنید.

7. مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

در نهایت، آخرین روشی که خیلی پیشنهاد نمی‌شود، پناهندگی است. پناهندگی در صورتی انجام می‌شود که به‌خاطر دلایل جانی، سیاسی، جنگ و سایر موارد این‌چنینی، فرد نتواند در کشور خود زندگی کند و جان وی در خطر باشد.

به‌طورکلی، پناهندگی روش چندان مناسبی برای مهاجرت به مجارستان در نظر گرفته نمی‌شود. به همین دلیل سعی کنید با استفاده از روش‌هایی که پیش‌ازاین گفتیم، به کشور مجارستان مهاجرت کنید. کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از یکی از روش‌های پیشین، به این کشور مهاجرت نمایید.

هزینه مهاجرت به مجارستان

هزینه ی مهاجرت به مجارستان بسته به روش انتخابی شما می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. اما به‌طورکلی، این هزینه نسبت به سایر کشورهای اروپایی خیلی مناسب‌تر است. شما باید برای مهاجرت به این کشور و محاسبه هزینه‌های خود، هم هزینه‌های زندگی در مجارستان را مدنظر قرار دهید و هم هزینه دریافت ویزا و رفتن به این کشور.

بر اساس آخرین آمارها، یک خانواده چهار نفره در کشور مجارستان به‌صورت ماهیانه نزدیک به ۲۰۰۰ دلار بودجه لازم دارد تا بتواند از پس هزینه‌های خود به جز اجاره‌خانه بر بیاید. به همین ترتیب به جز در نظر گرفتن هزینه اجاره‌خانه، یک فرد مجرد برای زندگی دانشجویی در مجارستان به تقریباً ۵۵۰ دلار نیاز دارد.

بهترین روش مهاجرت به مجارستان

در میان روش‌های مختلفی که برای مهاجرت مجارستان وجود دارند، شما باید بهترین و منطقی‌ترین روش را انتخاب کنید. به‌این‌ترتیب، می‌توانید با رعایت قوانین مهاجرت به مجارستان و پرداخت هزینه‌های لازم، زندگی خوبی را در این کشور داشته باشید.

بهترین روش مهاجرت به مجارستان

به‌طورکلی، برخی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور شامل مواردی مانند روش تحصیلی، کاری و کارآفرینی می‌شوند. کارشناسان مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا درباره هر یک از این راه ‌های مهاجرت به مجارستان شما را راهنمایی می‌کنند تا بر اساس شرایط خود، بهترین روش را انتخاب کنید. هم‌چنین می‌توانید تمام ابهامات خود درباره مهاجرت به این کشور را برطرف کنید و از آنها بپرسید که به‌صورت کلی، شرایط مهاجرت به مجارستان چگونه است؟

سؤالات متداول

رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به مجارستان کدام‌اند؟

 روش‌های تحصیلی، کاری و کارآفرینی جزء بهترین راه ‌های مهاجرت به مجارستان در نظر گرفته می‌شوند و سالیانه افراد زیادی از این طریق، به این کشور مهاجرت می‌کنند.

هزینه مهاجرت به مجارستان شامل چه دسته‌هایی می‌شود؟

هزینه‌های مهاجرت به این کشور علاوه بر هزینه‌های زندگی، شامل موارد دیگر که لازمه مهاجرت به این کشور هستند هم می‌شود. برای مثال، برای مهاجرت تحصیلی یا کاری و یا حتی کارآفرینی شما باید حتماً تمکن مالی داشته باشید.

آیا با مهاجرت به مجارستان می‌توان به سایر کشورهای منطقه شینگن سفر کرد؟

ازآنجاکه مجارستان یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن شناخته می‌شود، شما با رفتن به این کشور می‌توانید خیلی راحت به سایر کشورهای این منطقه نیز سفر کنید و هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *