کشور مجارستان

تحصیل در مجارستان – درباره مجارستان

درباره مجارستان (hungary)

 

مجارستان یکی از کشورهای  دموکراتیک پس از فروپاشی کمونیست میباشد که با جمعیتی بالغ بر۱۰ میلیون نفریکی از زیباترین کشورهای اروپایی میباشد.

این کشور زیبا درقلب اروپای مرکزی واقع شده ومقصد گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان است .  .

این کشور در شمال خود با کشورهای  چک و اسلواکی هم مرز و در شرق رومانی و اوکراین را در همسایگی خود دارد و در غرب با دو کشوراتریش و اسلوونی

و در جنوب با کشورهای کراوسی و صربستان دارای مرز مشترک میباشد.

کشور مجارستان دارای زمستانهای سرد و تابستانهای معتدل و خوش اب و هوا میباشد.

بوداپست با دارا بودن جاذبه های توریستی فراوان و همچنین جای دادن دانشگاههای معتبری همچون دانشگاه سملوایز در رشته های پزشکی و دانشگاه فنی بوداپست

یکی از زیباترین شهرهای اروپایی بوده و همچنین پایتخت کشورمجارستان نیزمیباشد..

کشور مجارستان با دارا بودن زمینهای حاصل خیز وبارشهای بسیار مناسب وداشتن رودهای پرآب، باغهای بسیاری را در خود جای داده است وبه دلیل وجود رودخانه های پرآبی همچون رود دانوب زمینهای این کشور بسیار پر بار و حاصلخیز میباشد.

صادرات این کشور شامل ماشین آلات کشاورزی ، ابزاردقیق مهندسی و محصولات کشاورزی و ماشین الات صنعتی میباشد.

کشور مجارستان با دارا بودن معادن بسیارغنی بوکسیت که در سالهای اخیر شناسایی شده و بهربرداری از آنها درامد سر شاری را نصیب خود نموده است .

دانشگاههای کشور مجارستان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان دیگر کشورها برای ادامه تحصیل در رشته های مختلف تحصیلی ،مخصوصا رشته های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی میباشد. تحصیل به زبان انگلیسی و اعتبار دانشگاههای این کشوردرسطح جهان در رشته های نامبرده شده یکی از این دلایل اصلی این تقاضای میباشد.

همچنین هزینه های زندگی در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و همسایگان این کشور 40 تا 50 درصد پایین تر میباشدکه خود دلیل دیگری برای علاقمندی دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در کشور مجارستان است.

مجارستان با حدود 031/19 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر در اروپای مرکزی قرار دارد بوداپست مرکز مجارستان با جمعیتی حدود 1 میلیون نفر

یکی از زیباترین شهرهای اروپا و معروف به عروس شهرهای اروپا میباشد .

دین رسمی مجارستان مسحیت با شاخه کاتولیک  65٪ و وپروتستان 25٪ و شاخه های دیگر مسیحیت حدود 10٪ میباشد . زبان رسمی و رایج در مجارستان ، زبان مجاری میباشد.

واحد پولی این کشور فورینت (دلار و یورو ) میباشد و برابری پول این کشور برابر هر سیصد فورینت در مقابل یک دلار آمریکا است.

مجارستان دارای نظام سیاسی جمهوری و نژاد مردم این کشور اسلاو شرقیست و هم اکنون عضو اتحادیه اروپا و دارای ویزای شینگن و مرز باز با کشورهای همسایه خودمیباشد.

آب وهوای مجارستان در تابستان حدود 30 درجه بالای صفر و در زمستان حدود 20 درجه زیر صفر میباشد

که تا حدود زیادی شبیه به آب و هوای ایران است و اختلاف ساعت مجارستان با ایران سه ساعت میباشد .

همسایگان مجارستان عبارتند از : اتریش ، کرواسی ، بلغارستان ، اوکراین ، بلاروس ، اسلواک ، رومانی ، مولداوی ، یوگسلاوی و اسلواک.

از شهرهای معروف و توریستی مجارستان میتوان به بوداپست – سگد – میشکولس – دبرسن – و پچ نام برد بر اساس قوانین کشور مجارستان

کلیه افرادی که فاقد ملیت مجاری هستند و به صورت قانونی از مرزهای رسمی وارد آن شده اند از حقوق شهروندی یک مجاری برخوردار شوند .

به همین دلیل مجارستان دارای جذب دانشجویان در رشته های مختلف پزشکی و غیر پزشکی و همچنین جذب توریست از کشورهای مختلف میباشد .

تردد در شهرهای مجارستان بیشتر با وسایل نقلیه عمومی انجام میشود که شامل مترو ، اتوبوس ، ترانوا (ویلاموش ) و تاکسی انجام میشود و متوسط هزینه ورودیه تاکسی  50 فورینت است .

از مکانهای مهم شهر بوداپست باید به میدان دی اکتر ، میدان فرنس کروت ، مسکوواتر و میدان موریس اشاره کرد و

از پارکها و مکانهای دیدنی بوداپست نیز میتوان از پارک هو شوک تر و مان پارک نام برد . رودخانه های دانوب (دنا ) با طولی بالغ بر2860 کیلومتر از میان شهر بوداپست عبور میکند و بوداپست را به دو قسمت

بودا و پچ (پست ) تقسیم میکند که همراه با دریاچه بالاتون از منابع اصلی تامین کننده آبی این کشور میباشد

مراکز اصلی خرید در شهر بوداپست که اکثر افراد جامعه از جمله دانشجویان مقیم در این شهر نیز جهت خرید به آن مراجعه میکنند

عبارتند از فروشگاه تسکو ، اسمت ، ای بی سی ، مترو  وفروشگاه مچ که نواحی مختلف بوداپست قرار دارد.

یکی از مکانهای مهمی که دانشجویان و گردشگران خارجی در آن تردد دارند مراکز تبدیل و خرید و فروش ارز میباشد

که این مکانها بطور نسبی در خیابان وتسی اوتسا قرار دارد واز بانکهای مهم مجارستان نیز میتوان از بانکهای ام کا ب (بانک مجارستان ) و بانک ارشته که بانکی اتریشی است

و در مجارستان شعبه دارد نام برد. همچنین دانشجویان میتوانند در زمان تعطیلات به سایر کشورههای اروپایی سفر نمایند.

از جمله مزایای تحصیل در مجارستان تایید مدارک تحصیلی این کشور در قریب به 25 کشور اروپایی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری کشورجمهوری اسلامی ایران میباشد .

این کشور با ارائه کلیه رشته های فنی ومهندسی و رشته های علوم پزشکی به دانشجویان ایرانی و خارجی فضای بسیار مناسبی را در جهت ادامه تحصیل

برای این دانشجویان فراهم نموده است . در ضمن دورههای کالج و پیش دانشگاههی در کالج اینترنشنال و کالج اویسینا و کالج دانشگاه پچ ،

در مجارستان مورد تایید وزارت علوم ایران نیز میباشد.

ارائه دورههای پریپاریتوری کورس ، دورههای آموزش زبان ، و دورهای آموزشی با کیفیت مناسب از مزیتهای ادامه تحصیل در کشور زیبای مجارستان میباشد .

همچنین ارائه امکانات ورزشی و خدمات ارتباط اینترنتی مناسب با پرداخت حق عضویتی مناسب ازامکانات مناسب دانشگاهی مجارستان میباشد .

مجارستان با هزینه پایین زندگی و تحصیل نسبت به سایر کشور های اروپایی همچنین مدارک تحصیلی قابل تائید در کشورهای دیگر از امکان مناسبی برای ادامه تحصیل برخوردار است.

دانشگاههای مجارستان کلیه رشته های تحصیلی فنی و مهندسی و علوم پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه مینمایند

که خود نکته قابل توجه برای دانشجویان خارجی میباشد. ارائه مدرک دکترای حرفه ای در پایان تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی برخلاف کشورهایی مانند هندوستان

که در پایان اینگونه تحصیلات مدرک فوفق لیسانس ارائه مینماند و در نهایت دانشجویان پس از مراجعت باید در ایران تحصیلات تکمیلی را پشت سر بگذارند

نقطه قوت تحصیل در کشور مجارستان می باشد.

در پایان شایان ذکر است کلیه دانشجویانی که در کشور مجارستان مشغول به تحصیل میباشند میتوانند

جهت انتقال به ایران و سایر دانشگاههای معتبرجهان پس ازگذراندن تعداد واحدهای مشخص ( 36 واحد در رشته های غیر پزشکی )

و (72 واحد در رشته های علوم پزشکی ) با رعایت کلیه ضوابط اقدام نمایند. ( لازم به ذکر است در حال حاضر این قانون به حالت تعلیق در آمده و قابلیت اجرا ندارد)

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام من پیش دانشگاهی هستم و معدل دیپلمم 18.90 شد و چن تا سوال ازتون داشتم ..من قصد دارم برم مجارستان ولی میخوام بعد از اینکه وارد دانشگاه . علوم پزشکی شدم و 1ترم گذشت برای ایران انتقالی بگیرم میتونم این کارو انجام بدم؟ و 2 مدرک مجارستان مورد تایید ایران هست؟ 3.میخواستم درباره امنیت کشور مجارستان بدونم ..اگه امکانش هست راهنماییم کنید.

  1. با سلام و تشکر جهت بازدید از سایت ما
   انتقالی پس از 72 واحد امکانپذیر است. مورد تایید می باشد. این کشور جز اتحادیه اروپا و شنگن میباشد.
   جهت کسب اطلاعات با شماره های موسسه تماس بگیرید ۲۲۲۷۰۷۲۶ — ۲۲۲۷۶۷۸۲

 2. با سلام ! من موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه بی ام ای بوداپست شدم و همه مدارک لازم ازجمله گواهی محضری مربوط به مخارج توسط پدرم و ترجمه اسناد مالکیت و حسابهای بانکی و بیمه و غیره را تهیه کرده ام ایا برای دادن این مدارک در روز مصاحبه گواهی سلامت جسمانی و گواهی ایدز و هپاتیت لازم است یا خیر ؟ در تابلو اعلانات سفارت چیزی در این مورد نخواسته ضمن اینکه برای پذیرش دانشگاه این گواهی ها را داده ام ، لطفا مرا راهنمایی کنید تا در روز مصاحبه مدارک کم نداشته باشم ! ضمنا پدرم نیز میخواهد بیاید و با هم وقت شفارت داریم ! ضمنا رزرو بلیط رفت وبرگشت لازم است که به سفارت بدهیم در حالیکه مهلت رزرو بلیط 3 تا 5 روز است !

  1. با سلام و تشکر جهت بازدید از سایت ما
   خیر برای سفارت لازم نیست. رزرو بلیط لازمه جهت اطلاع از برنامه سفر شما.
   جهت کسب اطلاعات با شماره های موسسه تماس بگیرید ۲۲۲۷۰۷۲۶ — ۲۲۲۷۶۷۸۲

 3. سلام
  میخواستم بدونم میتونیم مدارکمونو مستقیم برای دانشگاه سموایلز مجارستان برای پزشکی بفرستیم سایت این دانشگاه را نمیدانم میشه کمکم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا