جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیست شهرهای مجارستان + معرفی 9 مورد از بهترین شهرها

اگر شما هم به هر دلیلی می‌خواهید به کشور مجارستان بروید، بهتر است در ابتدا بهترین و پرطرفدارترین شهرهای این کشور را بشناسید. هر یک از شهرهای مجارستان برای کار خاصی مناسب هستند. برای مثال، اگر قصد تحصیل در مجارستان را دارید، باید به شهرهایی بروید که در آنجا دانشگاه‌های معتبر و خوبی وجود دارند. درحالی‌که برای اهداف گردشگری، می‌توانید به شهرهای مختلف این کشور بروید و از جاذبه‌های گردشگری آنها بهره‌مند شوید.

در مقابل، برخی از افراد قصد دارند برای کار کردن به کشور مجارستان بروند که در این شرایط، باید بهترین و پرطرفدارترین شهر های مجارستان برای کار را پیدا کنند. البته باید گفت که تعداد زیادی از این شهرها در تمام این موارد مشابه هستند.

به‌عنوان‌مثال، شهر بوداپست از نظر جاذبه‌های توریستی و گردشگری، دانشگاه‌های معتبر و هم‌چنین فرصت‌های شغلی معتبر برای زندگی و سفر کاملاً مناسب است. در ادامه، مهم‌ترین شهرهای مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید با رفتن به این شهرها، تجربیات خود را تا حد زیادی گسترش دهید.

معرفی بهترین شهرهای مجارستان برای تحصیل و زندگی و سفر

در این قسمت می‌توانید لیست شهرهای مجارستان را به‌صورت کامل مشاهده کنید که هر یک از آنها مقاصد بسیار خوبی برای تحصیل، زندگی، کار و سفر در نظر گرفته می‌شوند. شما می‌توانید با زندگی در این شهرها، شرایط بسیار خوب زندگی در مجارستان را تجربه کنید و هم‌چنین از امکانات رفاهی و به‌روز این کشور در اروپا بهره‌مند شوید. پس اگر می‌خواهید لیست شهرهای مجارستان که مقصد مناسبی برای زندگی یا سفر هستند را بشناسید، حتماً به ادامه مقاله توجه نمایید.

1. شهر بوداپست

همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم، بوداپست بهترین و مناسب‌ترین شهر مجارستان شناخته می‌شود که پایتخت این کشور هم است. بوداپست در واقع مرکز اقتصاد، صنعت و سیاست مجارستان شناخته می‌شود و جمعیت آن نزدیک به 1.8 میلیون نفر است.

شهر بوداپست

شاید برای شما جالب باشد که بدانید در این شهر نزدیک به ۳۵ مؤسسه آموزشی وجود دارند که بیشتر آنها در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و هم‌چنین مهندسی فعالیت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده بوداپست مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت یا حتی سفر در نظر گرفته شود، این است که مردم این شهر به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط دارند و هنگام برقراری ارتباط با آنها، با هیچ چالشی مواجه نخواهید شد.

2. شهر دبرسن

دومین شهر بزرگ مجارستان بعد از بوداپست، دبرسن با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر است. لازم به ذکر است که این شهر به مدت دو دوره خیلی کوتاه، به‌عنوان پایتخت مجارستان نیز در نظر گرفته شده بود. در حال حاضر انواع مراکز آموزشی، اقتصادی، فنی، فناوری و فرهنگی بسیار زیادی در این شهر زیبا وجود دارند.

به‌علاوه، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری دبرسن، چشمه‌های آبگرم طبیعی آن است که بسیاری از گردشگران از سراسر جهان را به سمت خود جذب می‌کنند. هر سال در ماه اوت، جشنواره سالانه گل‌وگیاه در این شهر برگزار می‌شود و از این نظر نیز می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای گردشگران در نظر گرفته شود. دانشگاه معروف دبرسن برای تحصیل در رشته‌های مختلف، یک مکان بسیار عالی معتبر به شمار می‌آید.

3. شهر سگد

یکی دیگر از بهترین شهرهای مجارستان برای زندگی و تحصیل، شهر زیبای سگد است که سومین شهر بزرگ این کشور نیز شناخته می‌شود. این شهر در منطقه جنوبی مجارستان واقع شده است و رودخانه تیسا در کنار آن قرار دارد. علاوه بر این که دانشگاه معتبر سگد شهرت زیادی در سراسر مجارستان دارد، چشمه‌های آب گرم بسیار زیاد این شهر نیز می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای مهاجران و توریست‌ها در نظر گرفته شود.

شهر سگد

خیلی از افراد شهر سگد را به‌عنوان یک شهر دانشجویی و فرهنگی در مجارستان می‌شناسند. ۱۲ دانشکده و یک مرکز تربیت‌معلم در دانشگاه این شهر واقع شده‌اند و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مؤسسات آموزش عالی در سراسر مجارستان شناخته می‌شوند. در این دانشگاه بیشتر از ۲۲ هزار دانشجو در حال تحصیل هستند و شما نیز می‌توانید برای درس خواندن در رشته‌های مختلف، به این شهر بروید.

4. شهر پچ

از دیگر شهر های مجارستان برای زندگی و تحصیل، می‌توان به شهر آرام و زیبای پچ اشاره کرد. این شهر به‌خاطر برگزاری جشنواره‌های مختلف، موزه‌ها و گالری‌های فرهنگی بسیار زیاد، شهرت زیادی در مجارستان دارد و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. شهر پچ در جنوب غربی مجارستان قرار دارد و یکی از پایتخت‌های فرهنگی اروپا نیز شناخته می‌شود. به همین دلیل شما نیز می‌توانید برای زندگی، تحصیل، کار یا حتی گردش، این شهر را انتخاب کنید.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید درباره شهر پچ بدانید، این است که دانشگاه موجود در این شهر در سال ۱۳۶۷ تأسیس شده است و به‌عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان شناخته می‌شود. این دانشگاه در حال حاضر نیز در میان دانشگاه‌های برتر اروپا قرار دارد و رتبه علمی آن بین ۶۰۱ تا ۸۰۰ اندازه‌گیری شده است. به همین دلیل سالیانه بسیاری از دانشجویان بین‌المللی، به این شهر مهاجرت تحصیلی می‌کنند تا در دانشگاه پچ درس بخوانند.

5. شهر میشکولتس

یکی دیگر از شهرهای مجارستان که شاید کم‌تر نام آن را شنیده باشید، شهر میشکولتس است که در شمال شرقی این کشور قرار دارد. مهم‌ترین دلیل شهرت این شهر در مجارستان، صنایع بسیار سنگین و پرطرفدار آن است. این شهر در قرن ۱۹ به‌عنوان مرکز تجاری و صنعتی مجارستان شناخته شد و در حال حاضر نیز یکی از بهترین شهرها برای تحصیل و زندگی به شمار می‌آید.

شهر میشکولتس

پردیس دانشگاه این شهر تا حد خیلی زیادی به پردیس دانشگاه‌های آمریکایی شباهت دارد. علاوه بر دانشگاه‌های معتبر در میشکولتس، شما می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این شهر نیز لذت بسیار زیادی ببرید. فاصله بین میشکولک تا بوداپست نزدیک به ۱۴۵ کیلومتر است.

6. شهر سوپرون

یکی دیگر از مهم‌ترین شهرهای مجارستان که می‌تواند مقصد بسیار خوبی برای خیلی از مهاجران و حتی گردشگران در نظر گرفته شود، شهر سوپرون است. این شهر فرهنگی دارای مکان‌های دیدنی بسیار زیادی بوده و به‌خاطر معماری خیره‌کننده خود، توانسته شهرت زیادی در میان سایر شهر های مجارستان به دست بیاورد. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند در یک مکان فرهنگی، تاریخی و شهری زندگی کنند، می‌توانند این شهر را انتخاب نمایند.

همه ساله در این شهر جشنواره‌های متعددی برگزار می‌شود و بسیاری از افراد از سراسر مجارستان به آنجا می‌روند. هم‌چنین در نزدیکی این شهر دریاچه‌های درخشان و جنگل‌های بکری وجود دارند که با رفتن به آنجا، مهاجران می‌توانند از طبیعت بسیار دیدنی مجارستان نیز بهره‌مند شوند.

7. شهر گیور

از نظر اقتصاد و تجارت در این کشور، گیور یکی از مهم‌ترین شهرهای مجارستان شناخته می‌شود. شرکت‌های چندملیتی بسیار زیادی در این شهر وجود دارند و اگر شما هم قصد مهاجرت کاری یا کار کردن در مجارستان را دارید، مطمئن باشید که می‌توانید در گیور شرایط بسیار خوبی داشته باشید. به همین دلیل هر حرفه و شغلی که داشته باشید، می‌توانید به‌راحتی کار مناسبی متناسب با شرایط خود در این شهر پیدا کنید.

خیلی از افراد برای ثبت شرکت در مجارستان و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، این شهر را انتخاب می‌کنند. لازم به ذکر است که این شهر در واقع محل برخورد سه رودخانه است که مکان‌های طبیعی بسیار زیادی را هم به شما ارائه می‌دهد. هم‌چنین در این شهر ساختمان‌های تاریخی با معماری فوق‌العاده زیبایی وجود دارند که توجه هر کسی را به سمت خود جلب می‌کنند.

8. شهر استرگوم

از دیگر زیباترین شهر های مجارستان که ما در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم، شهر توریستی استرگوم است که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. اما این شهر نیز با مکان‌های توریستی و تاریخی بسیار زیبایی که دارد، می‌تواند توجه شما را به سمت خود جلب کند.

شهر استرگوم

هم‌چنین اگر به دنبال یک شهر آرام و ساکت برای زندگی در مجارستان می‌گردید و می‌خواهید از امکانات رفاهی زیادی هم بهره‌مند شوید، شهر توریستی استرگوم می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این شهر برای زندگی خانوادگی نیز کاملاً مناسب است و همین دلیل خیلی از مهاجران و توریست‌ها به آنجا می‌روند.

9. شهر سنت اندره

در نهایت، آخرین شهر مجارستان که ما به‌عنوان مهم‌ترین شهر این کشور به شما معرفی می‌کنیم، سنت اندره است که در آنجا می‌توانید از زیبایی‌های بسیار زیاد شهر لذت ببرید. فاصله این شهر تا بوداپست نهایتاً ۴۰ دقیقه است که می‌توانید خیلی راحت از طریق خودرو، کشتی یا قطار خود را به آنجا برسانید.

اگر شما هم می‌خواهید در مجارستان زندگی کنید و توانایی پرداخت هزینه‌های نسبتاً بالای زندگی در شهر بوداپست را ندارید، می‌توانید شهر سنت اندره را به‌عنوان مقصد خود انتخاب کنید. در این شهر بیشتر از ۱۵ موزه و هم‌چنین مکان‌های تاریخی دیگر وجود دارند که در آنها می‌توانید اطلاعات زیادی درباره قرون وسطی و تاریخ مجارستان به دست بیاورید.

سخن پایانی

در این مطلب برخی از بهترین و پرطرفدارترین شهرهای مجارستان را شناختید و متوجه شدید که کدام شهرها برای تحصیل، کار، زندگی و حتی سفر مناسب‌تر هستند. همان‌طور که گفتیم، هر یک از این شهرها می‌توانند برای کارهای مختلف، امکانات متعددی در اختیار شما قرار دهند.

به‌طورکلی، بیشتر شهرهای مجارستان از این قاعده پیروی می‌کنند و شما می‌توانید به‌راحتی زندگی بسیار خوبی را در آنجا داشته باشید. تنها کافی است که برای گرفتن ویزای مجارستان، با کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید تا بر اساس شرایط شما، بهترین و ساده‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور را به شما ارائه دهند. هم‌چنین به کمک مشاوره رایگان کارشناسان ما، می‌توانید متوجه شوید که کدام شهر مجارستان برای شما مناسب‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *