جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از بهترین و مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور شناخته می‌شود که برای کارآفرینان و افرادی که تمکن مالی نسبتاً بالایی دارند، مناسب است. با استفاده از این روش، سرمایه‌گذاران مختلف می‌توانند با وجود شرایط اقتصادی بسیار خوب مجارستان، هم کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کنند و هم به مجارستان مهاجرت نمایند. همین موضوع باعث شده که مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت طرفداران بسیار زیادی داشته باشد.

یکی از مزایای ثبت شرکت در مجارستان که باعث افزایش محبوبیت آن شده، این است که فرد متقاضی در صورت دریافت ویزا، می‌تواند برای گرفتن ویزای خانواده خود نیز اقدام کند و خانواده‌اش را نیز به همراه خود به مجارستان ببرد. سپس خانواده فرد نیز می‌تواند از امکانات رفاهی و زندگی با کیفیت بالا در مجارستان استفاده کند. البته منظور از خانواده، همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال است.

شما می‌توانید به همراه خانواده خود به کشور مجارستان مهاجرت کنید. در این شرایط علاوه بر این که خودتان کسب‌وکارتان را در این کشور راه‌اندازی می‌کنید، همسرتان هم اجازه کار کردن خواهد داشت و هم‌چنین می‌‌توانید فرزند خود را در دانشگاه و مدارس مجارستان ثبت‌نام کنید.

در ادامه، به‌صورت مفصل درباره مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید که به چه صورت باید اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان را به دست بیاورید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

امکان مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت وجود دارد و حتی می‌توانید خانواده‌تان را نیز به همراه خود به این کشور ببرید. شما با مهاجرت به این کشور از طریق ثبت شرکت، می‌توانید کسب‌وکار خود را در مجارستان راه بیندازید و درآمد قابل‌توجهی داشته باشید. درصورتی‌که شرکت شما با موفقیت ثبت شود، ویزای کاری مجارستان برای شما صادر خواهد شد و می‌توانید در بیزینس خود شروع به فعالیت کنید.

انواع ثبت شرکت در مجارستان

زمانی که شما بخواهید برای ثبت شرکت مجارستان اقدام کنید، باید بدانید که ثبت شرکت به‌طورکلی انواع مختلفی دارد. در این قسمت ما مهم‌ترین انواع شرکت در مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع ثبت شرکت در مجارستان

شما می‌توانید با گرفتن مشاوره درباره هر یک از این روش‌ها برای ثبت شرکت مجارستان از طریق کارشناسان مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، فرایند ثبت شرکت خود را راحت‌تر انجام دهید. هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه مهاجرت به مجارستان مراجعه کنید.

1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مجارستان  (kft)

یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های ثبت شرکت و اقامت مجارستان در این روش، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مهم‌ترین مزیت این روش این است که افرادی که به‌عنوان سهام‌دار در شرکت شناخته می‌شوند، وظیفه پرداخت بدهی‌های شرکت و خرج‌های دیگر را ندارند. ازاین‌رو، دارایی‌های شخصی فرد برای هزینه‌های شرکت گرفته نمی‌شود.

اگر می‌خواهید از این طریق به کشور مجارستان مهاجرت کنید، باید حتماً یک سهام‌دار دیگر به همراه خودتان معرفی نمایید. مقدار مشخصی برای سهام‌داری هر فرد تعیین نشده است. شما می‌توانید این سهام‌دار را از میان افراد حقیقی یا حقوقی و هم‌چنین افراد خارجی یا مجارستانی انتخاب کنید.

حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور مجارستان ، سه میلیون فورینت است و حداقل ارزش اسمی هر سهم باید 1000 فورینت در نظر گرفته شود. البته لازم به ذکر است که متقاضی باید فقط ۳۰ درصد از سرمایه سهام را هنگام ثبت شرکت بپردازد و بعد از انجام این کار، می‌تواند برای پرداخت سایر هزینه‌ها اقدام نماید.

2. شرکت با مشارکت عمومی یا نامحدود یا شرکت تضامنی (KKT)

یکی دیگر از روش‌ های ثبت شرکت در مجارستان که مزایای زیادی دارد، ثبت شرکت تضامنی، مشارکت عمومی یا نامحدود است. این شرکت دقیقاً در مقابل نمونه قبلی قرار می‌گیرد. به این صورت که هر فرد بر اساس دارایی‌های خود، شخصاً مسئول بدهی‌ها یا ضرر و زیان‌های شرکت است. این شرکت‌ها برای مشاغل کوچک و فعالیت‌های تخصصی که گستره خیلی زیادی ندارند، فوق‌العاده مناسب هستند.

شرکت با مشارکت عمومی یا نامحدود یا شرکت تضامنی

3. شرکت با مشارکت محدود  (BT) 

ثبت شرکت و اقامت مجارستان با مشارکت محدود امکان‌پذیر است. برای استفاده از این روش، حداقل باید حتماً یک شریک ضامن اعلام شود که این شریک مسئولیت نامحدود تمام شرکت را بر عهده دارد. این در حالی است که سایر شرکا دارای مسئولیت محدود هستند و دارایی آنها برای بدهی یا ضرر و زیان شرکت مصادره نخواهد شد.

4. ثبت شرکت محدود شده توسط سهام  (RT)

یکی  دیگر از روش‌ها برای ثبت شرکت مجارستان که اهمیت زیادی دارد، ثبت شرکت محدود شده توسط سهام است. در این روش که توسط نهادهای خصوصی یا دولتی نظارت می‌شوند، دارایی‌های افراد در بورس اوراق بهادار معامله شده و باید حتماً یک فرد به‌عنوان ذی‌نفع در این شرکت وجود داشته باشد. در این شرکت‌ها باید یک هیئت مدیره پایه‌گذاری شود که در آن حتماً باید بین ۳ تا ۱۱ نفر سهام‌دار شناخته شوند.

5. ثبت شرکت خصوصی محدودشده Zrt

همان‌طور که از نام آن هم می‌توان حدس زد، این نوع ثبت توسط سهام شرکت محدود شده است. ازاین‌رو، فقط مؤسسین این شرکت‌ها می‌توانند در آن سهام‌دار باشند. این سهام به شکل‌های مختلفی مانند عادی، قابل بازخرید، سهام کارمند، ممتاز و یا حتی سهام با بهره وجود دارند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت مجارستان از نوع شرکت‌های خصوصی محدود شده، ۵ میلیون فورینت است. برای ثبت‌نام هم باید حداقل ۱۰۰ هزار فورینت بپردازید.

6. ثبت شرکت سهامی عام  (Nyrt)

در نهایت، آخرین نمونه از روش ثبت شرکت در مجارستان که شما می‌توانید بسته به شرایط خود از آن استفاده کنید، ثبت شرکت سهامی عام است. با استفاده از این روش نیز شما می‌توانید بعد از چند سال اقامت دائمی این کشور را به دست بیاورید.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در مجارستان این است که شما می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی و منطقه شنگن نیز دسترسی داشته باشید. زیرا مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

ازاین‌رو، شما می‌توانید کسب‌وکار خود را به منطقه شینگن نیز گسترش دهید و با یک کارآفرینی مطلوب، در بازار اروپا بدرخشید. در این قسمت، به‌صورت مختصر مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در مجارستان را نام می‌بریم.

 • امکان دریافت اقامت دائم در صورت داشتن شرایط لازم
 • به همراه بردن خانواده به مجارستان
 • کسب درآمد بالا
 • سهولت در راه‌اندازی کسب‌وکار در مجارستان
 • نرخ پایین مالیات در این کشور
 • امکان راه یافتن به بازارهای اروپایی
 • امکان جابه‌جایی کالا، خدمات و سرمایه به‌صورت آزاد به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا

نحوه ثبت شرکت در مجارستان

مهاجرانی که قصد ثبت شرکت و اقامت مجارستان را دارند، باید برای انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرند. ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا در خدمت شما هستیم تا بتوانید به راحت‌ترین شکل ممکن، برای مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت اقدام کنید.

نحوه ثبت شرکت در مجارستان

در این قسمت به‌صورت مختصر نحوه ثبت شرکت در مجارستان را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید برای انجام این کار، مراحل زیر را بادقت طی کنید:

 1. در اولین مرحله، شما باید از افراد متخصص برای ثبت شرکت در مجارستان کمک بگیرید تا بتوانید کار خود را به‌صورت کاملاً قانونی انجام دهید.
 2. زمانی که ساختار قانونی ثبت شرکت مجارستان را شناختید، نوبت به آن می‌رسد که یک نام مناسب برای شرکت خود انتخاب کنید. شما می‌توانید به همراه سایر اعضای شرکت خود مانند سهام‌داران، یک نام مناسب که مجاری نباشد، انتخاب کنید.
 3. متقاضیان باید یک اساسنامه، طرح تجاری یا بیزینس پلن بنویسند و در آن هدف شرکت، اطلاعات کامل سهام‌داران و میزان سرمایه هر یک از سهام‌داران را ارائه دهند. در بیزینس پلن باید مشخص شود که برنامه تجاری شرکت موردنظر به چه صورت است.
 4. در ثبت شرکت در مجارستان باید مطمئن شوید که اطلاعات موجود در مدارک دقیقاً با آدرس دفتر در مجارستان صدق می‌کند.
 5. اگر قصد راه‌اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود را دارید، باید میزان دقیق سهام حرکت سهام‌داران را مشخص کنید. حداقل ۳۰ درصد از سرمایه اولیه شرکت را بپردازید و سپس مابقی مبلغ به‌صورت اقساط ۵ساله قابل پرداخت است.
 6. بعد از این که همه مدارک شما آماده شدند، باید آنها را به دادگاه ثبت مجارستان بفرستید.
 7. به‌منظور ثبت شرکت در مجارستان شما به اطلاعاتی مانند شماره شناسایی مالیاتی و کارکنان آن را به دست بیاورید. هم‌چنین ممکن است بسته به نوع فعالیت تجاری خود، به اطلاعات دیگری نیز نیاز داشته باشید که به کمک کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، از آنها مطلع خواهید شد.

مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان

آماده‌سازی مدارک اهمیت بسیار زیادی برای ثبت شرکت و اقامت مجارستان دارد. به همین دلیل باید در ابتدا تمام مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان را آماده کرده و سپس شرکت خود را در این کشور ثبت نمایید.

مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت در مجارستان

در این قسمت به‌صورت مختصر مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در کشور مجارستان را نام می‌بریم. شما می‌توانید به کمک افراد حرفه‌ای، از تمام مدارک موردنیاز برای هر یکی از روش‌های ثبت شرکت آگاه شوید. زیرا ممکن است گاهی مواقع مدارک لازم برای روش‌های مختلف ثبت شرکت با یکدیگر فرق داشته باشد.

 • مدارک شناسایی مدیر و سهام‌داران شرکت (پاسپورت به همراه گواهینامه‌های تجاری)
 • اگر مدیر یا سهام‌داران اشخاص حقوقی باشند، احتمال دارد به مدارک دیگری مانند گواهی یا ثبت تأسیس هم نیاز داشته باشید.
 • اثبات آدرس فیزیکی شرکت (از طریق ارائه قبض‌های آب و برق یا حساب‌های بانکی)
 • مدرک لازم برای سهم سرمایه سهام (با استفاده از صورت حساب‌های بانکی یا سایر اسناد مالی)
 • ۶ قطعه عکس
 • سند ازدواج در صورت تأهل
 • تمکن مالی برای پرداخت سرمایه اولیه شرکت
 • سند مالکیت
 • طرح تجاری
 • اساسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کاری مرتبط
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • طرح توجیه اقتصادی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه‌ها
 • وکالت‌نامه رسمی

هزینه ثبت شرکت در مجارستان

هزینه ثبت شرکت در مجارستان تا حد زیادی به نوع شرکت موردنظر شما بستگی دارد. از اصلی‌ترین هزینه‌هایی که باید برای ثبت شرکت در این کشور بپردازید، هزینه برای دادگاه است. شما باید این هزینه را به دادگاه ثبت مجارستان یا یکی از دفاتر اسناد رسمی بپردازید.

هزینه ثبت شرکت در مجارستان

هرچه سرمایه بیشتری برای ثبت شرکت در مجارستان داشته باشید، شانس شما برای موفقیت بیشتر خواهد بود. به‌علاوه، شما باید هزینه‌های متفاوتی برای دفاتر وکالت و مشاوره پرداخت کنید. ممکن است در طول مسیر ثبت شرکت در مجارستان، نیاز به پرداخت هزینه‌های دیگری نیز داشته باشید که باید آن را به هزینه اصلی بیفزایید.

هم‌چنین شما باید برای استخدام افراد مجاری، هزینه قابل‌توجهی را کنار بگذارید. مثلاً گفتیم که برای شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، باید حداقل ۳۰ درصد از سرمایه اولیه را بپردازید. کارشناسان ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا، تمام هزینه‌ های ثبت شرکت در مجارستان را برای شما توضیح می‌دهند.

قوانین ثبت شرکت در مجارستان

در قسمت نحوه ثبت شرکت در مجارستان گفتیم که اولین کار برای انجام این کار، این است که مطمئن شوید شرکت خود را به‌صورت قانونی ثبت می‌کنید. ازاین‌رو، باید از تمام قوانین ثبت شرکت در مجارستان پیروی کنید. شما باید برای ثبت شرکت، آن را با ساختار قانونی ثبت نمایید.

قوانین ثبت شرکت در مجارستان

یکی از اصلی‌ترین قوانین ثبت شرکت در مجارستان که باید حتماً رعایت کنید، تهیه اساسنامه است. هم‌چنین ارائه بیزینس پلن و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی کسب‌وکار بر اساس آن، اهمیت بسیار زیادی برای ثبت شرکت در مجارستان دارد. شما باید حتماً دفتر فیزیکی شرکت خود را مشخص کنید تا مشکلی از نظر قانونی برایتان پیش نیاید.

جمع بندی

همان‌طور که در این مقاله متوجه شدید، ثبت شرکت در مجارستان مزایای زیادی دارد و شما می‌توانید با ثبت شرکت خود در این کشور، به تمام این مزایا دسترسی داشته باشید. البته توجه داشته باشید که ثبت شرکت و اقامت مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی راحت‌تر به نظر می‌رسد، اما اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید، باز هم نمی‌توانید شرکت خود را در مجارستان ثبت کنید. ما در مؤسسه راه دانشجویان نوین آسیا به شما کمک می‌کنیم تا با پرداخت هزینه ثبت شرکت در مجارستان و آماده‌سازی مدارک خود، شرکت خود را در این کشور ثبت کرده و اقامت آن را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *