جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
کشور مجارستان

توریسم کشور مجارستان

توریسم در مجارستان

جاذبه های مجارستان

کشور مجارستان از قدیمی ترین کشور های استقلال یافته همراه با تاریخ و فرهنگ خاص خود است.مردم مجارستان همواره کوشیده اند تا فرهنگ ، آداب و رسوم خود را همراه با گذشت زمان و در فراز و نشیب تاریخ حفظ بنمایند.از این رو کشور مجارستان نمونه بسیار جالبی جهت همگامی سنت و مدرنیته در کنار یکدیگر می باشد.مجارستان سرزمین گذشته و حال است .قسمت های زیادی از شهر بوداپست جزء میراث فرهنگی جهان بوده و توسط سازمان یونسکو محافظت می گردند.

شهر پچ که یکی از بزرگترین شهرهای کشور مجارستان می باشد پایتخت فرهنگی اروپا بوده و همچنین این شهر هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان می باشد.

شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان یکی از زیبا ترین شهرهای اروپا با قدمتی چند صد ساله میزبان جهانگردان وگردشگرانی از اقصی نقاط جهان میباشد .

بوداپست یکی از زیباترین شهرهای دنیا، روح خود را در ضمن مدرن شدن حفظ کرده است قصر قدیمی نووآ و بلوارهای پهن بوداپست در کنار رستوران های شیک، مجلل جلوه ویژه ای به این شهر مجارستان داده است.
توریست ها برای دیدن مکانهای تاریخی و برای خوش گذرانی به بوداپست می آیند به اضافه ی  همه ی توریست هایی که برای استراحت به مجارستان می آیند از حمام بخار شهر بوداپست نیز استفاده می نمایند
وقتی به بوداپست سفر می کنی  به شهری وارد میشوی که نه تنها زیبا و پر از بناهای تاریخی می باشد. بلکه هم چنین شهری است که با لذت می توان در آن پیاده روی کرد و به سفرهای .سیاحتی رفت
رودخانه دونا قلب بوداپست را به دو قسمت تقسیم می کند و این مکان برای توریست ها مرکزیست برای قرارگذاشتن و سیاحت
بودا با خیابان های قدیمی در یک قسمت دارد و قسمت دیگر با بلوارهای قدیمی که پست(pest)نام دارد سنگ فرش شده، یا در قسمت دیگر آن که .قرن ۱۹ ساخته شده است
و گردشگران خود نسبت به علاقه هایی که دارند تصمیم می گیرند که در کدام قسمت شهر وقت بیشتری را برای بازدید از بوداپست صرف نمایند.
توریست هایی که به تاریخ علاقمند هستند بیشتر وقتشان را در قسمت بودا صرف نموده و از قصر های بلندی که فضای تاریخی و قدیمی را ایجادنموده اند بازدید مینمایند.
در طرف دیگر Pest (پست) قرار دارد که عاشقان خرید یا کسانی که عاشق خوش گذرانی هستند خیلی زود به قسمت می روند. جایی که بوتیک های فراوان با رستوران های شبانه اش جلب توجه می کند.

Donauیا قسمت اول شهر بوداپست در سال ۱٠۶ بعد از تولد مسیح، توسط رومی ها تاسیس گردید . چند سال بعد، در اواخر قرن نهم، مردمانی که ریشه در سیبری داشتند در آن جاسکنا گزیدند و نام بودا را برای آن برگزیدند. شهر آن ها با ساختمان ها و دیوار اطرافش بعدا بودا پست نامیده شد  انسان ها بعدا کم کم در قسمت دیگر رودخانه نیز سکنا گزیدند
بعدها مجارستان تحت اشغال سپاه عثمانی و بعد از آن ارتش اتریش قرار گرفت، در سال ۱۸۶۹ .مجارستان با حقوقی برابر قسمتی در پادشاهی دوبله اتریش- مجارستان شد
Donau بوداپست یکی از بزرگ ترین بنادر و مرکز صنعتی کشور مجارستان میباشد.
بوداپست به خاطر حمام ها و استخرهای خود معروف است، آب گرمی که در آن جا وجود دارد .از صدها چشمه ی زیر زمینی فوران می کند
.Scéchenyi معروف ترین استخر سرباز بوداپست می باشد. این استخر زیبا تمام سال باز است
اگر شطرنج بازان لختی را دیده ای که در استخر مشغول شطرنج بازی هستند  تعجب نکنید .

مرزهای مجارستان کنونی پس از پایان جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراطوری اتریش-مجارستان تثبیت شد.

کل جمعیت مجارستان بالغ بر ۱۰٬۳۱۳٬۸۸۳ نفر (سازمان ملل متحد ۱۹۹۵) است. ۸۸٪ جمعیت کشور از مجارها تشکیل شده و دیگر تیره‌های ساکن این کشور رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها هستند. مطالعات ژنتیکی نشان داده است که مجارها فقط 13 درصد از ژن‌های اقوام اورالی را دارا هستند.
مکانهای توریستی مجارستان

 

1- کاخ رویال بوداپست
این کاخ بر فراز تپه بودا در قرن سیزدهم میلادی بنا گشت. منظره این کاخ به خصوص در هنگام شب جلوه خاصی به شهر بوداپست بخشیده است. همچنین در این کاخ یک موزه و یک کتابخانه بزرگ قرار دارد.

2- تپه گلرت

بر فراز این تپه دید کامل و زیبایی از شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان را می توان نظاره کرد که از دو قسمت بودا و پِشت تشکیل شده . این تپه را به نام یک اسقف که در حفظ دین مسیحیت در کشور مجارستان ایستادگی کرد و به قول تاریخ در این راه کشته شد نام گذاری کرده اند.

Chain bridge- 3

این پل یکی از زیباترین پل ها بر روی رود دانوب و اولین پل سنگی بر روی این رود است و از زیباترین پل های موجود در قاره اروپا با چهار شیر زیبای سنگی می باشد.این پل را سمبل شهر بوداپست می نامند.
4- ساختمان پارلمان

این ساختمان در کنار رود دانوب یکی از زیبا ترین بناهای مجارستان و اروپا و به قولی زیباترین پارلمان در دنیا می باشد.همواره یکی از جاذبه ها و مراکز دیدنی بوداپست برای توریستها و جهان گردان ساختمان پارلمان بوداپست بوده و میباشد . بنای این ساختمان سنگی ، و طرحی نئوگوتیک دارد.

5- میدان قهرمانان

این میدان با مجسمه هایی بسیار زیبا از سرداران دلیر کشور مجارستان مکانی بسیار باشکوه در شهر بوداپست می باشد. در کنار این میدان موزه هنرهای زیبای بوداپست و پارک شهر قرار دارند.

6- دریاچه بالاتن

این دریاچه یکی از دریاچه های بزرگ مجارستان و اروپا بوده و دریاچه ای توریستی تفریحی است که در فصل تابستان توریستهای زیادی را به خود جذب می کند. فاصله این دریاچه با بوداپست در حدود 120 کیلومتر می باشد و با قطار با یک سفر دو ساعته قابل دسترسی است.

7- جزیره مارگیت

این جزیره در میان رود دانوب قرار گرفته و دارای طبیعتی سبز و آرام می باشد و محل مناسبی جهت اوقات فراغت و ورزش می باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با سلام و تشکر جهت بازدید از سایت ما
    شما برای برگشت به ایران باید دیپلم تجربی یا ریاضی داشته باشین که وزارت بهداشت مدرکتونو تایید کنه.
    جهت اطلاعات بیشتر با شمارهای موسسه زیر تماس بگیرید
    ۲۲۲۷۰۷۲۶ —–۲۲۲۷۶۷۸۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *